Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 14:01



Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 21.05.2014 14:18 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
maq jak można zryć drogę aby była nieprzejezdna ? Wiesz czytam o tych zniszczeniach i chciał bym je zobaczyć na własne oczy .....................bo czasami ślad po oponach na zakręcie to zrycie terenu ale nie dywaguję na pewno nie jest dobrze z bracią motorową. Przytoczę przykład w znajomym nadleśnictwie zorganizowano za pozwoleniem oczywiście P Nadleśniczego raj terenówek oczywiście pięknie wytyczono trasy oznaczono taśmami oznakowano ale na koniec zapomniano zabrać śmieci zdjąć oznaczenia niby nie wiele ale gryzło to leśników i w następnym roku ( a trasa byłą piękna z błotem przeprawą przez rzekę ) były kwasy i wytyki i trasa się skończyła !!! Wiem że my mamy wszystkim za złe że nas nie lubią ale czy maja za co ??

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 21.05.2014 14:40 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
No wiesz, zryć można bez większego kłopotu. To jest tak, że w porze mokrej na niektóre drogi nic nie wjedzie, bo utonie w błocie i jest tak aż wyschną. Quad natomiast łapiąc się za kolejne drzewa sobie poradzi. Pozostanie jednak spory lej, którego po wyschnięciu pokonać już się nie da nawet terenówką.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2013 00:08
Posty: 286
Miejscowość: Gdańsk
Imię: Emil
Quad: Outlander LTD 1000
Poprzednie quady: CF Moto x8
PostWysłany: 21.05.2014 21:32 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
u nas jeździ jakieś 20 różnych osób quadami mamy w okolicy fajny lasek ale droga do niego prowadzi przez drogi dojazdowe do prywatnych domów i posesji pewien jegomość z ww domostw spotykając dużą naszą grupę na stacji powiedział że nie ma nic przeciwko że jeździmy do lasu możemy sobie tam orać ile chcemy ale przejeżdżając koło jego domu mamy jechać spokojnie bo ma wysypany żwirek itp ten teges i jest to jego droga w którą cośtam zainwestował, wszyscy zrozumieli taka postawa godna naśladowania, i myślicie że wszyscy grzecznie przejeżdżają? zawsze się znajdzie jakiś debil który albo zapomni albo ma to w dupie a wystarczy tylko 1 na 50 quadów by narobić sobie problemów.
Problem w dużej mierze leży po naszej stronie tej gorszej części naszego quadowego świata która jest niestety za głupia by do niektórych rzeczy dorosnąć przez takich ludzi inni mają gorzej a media będą pisać tylko o tym że na quadzie jechał pijany ktoś kogoś potrącił na quadzie bo quad za szybko za głośno i zorali piękne bagna które ślicznie pachną.
Nigdy nie napiszą że towarzystwo quadowe zrobiło coś fajnego i dobrego bo po co


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 04.06.2014 19:29 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Niestety LP i teren pod liniami wysokiego napięcia zabezpieczyły w swoim władaniu abyśmy tam się nie dostali w ciszy chwilowej działam dalej myślę , że czym bliżej wyborów tym szybciej zainteresuję pewną Posłankę PO naszymi sprawami :>

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.06.2014 21:13 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Chcesz zmieniać ustawę?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 04.06.2014 22:29 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Co do terenów pod liniami wysokiego napięcia to już próbowaliśmy i jak to czasami bywa, sami sobie popsuliśmy dobrze zapowiadające się relacje z LP :
http://www.scigacz.pl/Polski,offroad,ja ... 22908.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 05.06.2014 04:21 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Zdaje się, że maq już zamieścił ten artykuł na str 4 :). Chyba ktoś nie czytał...ups :)


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 05.06.2014 13:19 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Przypominanie tego artykułu akurat jest jak najbardziej właściwe. :okok:

-- dodano 05.06.2014 15:19 --

Info z 2008 roku...
Cytuj:
Kaczyński jeździ na quadach, ale... bez prawa jazdy, bez kasku i w terenie zabronionym
- Premier szaleje na quadzie. Polubił ten sport - powiedział były rzecznik prasowy rządu Jan Dziedziczak. Jednak aby korzystać z tego pojazdu potrzebne jest prawo jazdy - zauważył tygodnik "Polityka". Jeszcze w czasie kampanii wyborczej premier przyznał się, że nie ma takiego dokumentu

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5014684.html

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 05.06.2014 13:19, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 06.06.2014 07:34 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
maq napisał(a):
Chcesz zmieniać ustawę?

Tak właśnie tak chcę się dobrać do ustawy za pomocą posłów i posłanek zajmujących się BRD za chwilę potrzebny będzie im szum medialny ( czytaj wybory) i to jest szansa aby temat ruszyć , nie wiem czy się uda ale dlaczego nie próbować ? Mam dość wmawiania mi ,że mam jeździć po torze ja chcę uprawiać turystykę quadową i nie chcę oglądać się czy zielony ufoludek nie wystawił kamery lub nie czatuje gdzieś z mandatem za drzewem. Nie podoba mi się prywata leśników i nie chcę aby widzimisię ufologa pozwalało lub zabraniało wjazd czy przejazd raczej przez las !! I to tyle a ustawy zmienia się w ciszy gabinetów jednak tłum może dużo a pokazali to rowerzyści zmieniając ustawę !!!

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 06.06.2014 11:19 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Będzie trzeba to pojadę pod sejm i miasteczko rozbije i będę tam tak długo spał aż mnie z roboty wywalą za brak prezencji ...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 08.06.2014 21:33 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Załatwianie inaczej sprawy uregulowania jazdy czy wjazdu na tereny leśne to będą półśrodki , zawsze znajdzie się ktoś kto nam to prawo ( czytaj leśniczy , nadleśniczy itp.) prawo do swobodnej jazdy po wyznaczonych do tego celu drogach będzie chciał zabrać !!! A konstytucja daje nam prawo do wolności , prawo do wyborów ! więc nie chcę półśrodków i nie chcę by mnie na torze jak małpę zamykali , tor jest dobry dla ścigantów a ja nim nie jestem . Poprzez jazdę quadem szukam kontaktu z przyrodą! Lasy Państwowe to zgorzkniała nomenklatura - państwo urzędników w mundurkach i oni na pewno nigdy nie staną po naszej stronie bo bez nas jest święty spokój ? NIE!! Bo kochając swoje hobby popełniamy wykroczenia nawet w brew własnej woli ale gdzie do ku.... y nędzy mam jeździć po asfalcie ??????

-- dodano 08.06.2014 21:33 --

Jacek Bujański Mr.Quad napisał(a):
Co do terenów pod liniami wysokiego napięcia to już próbowaliśmy i jak to czasami bywa, sami sobie popsuliśmy dobrze zapowiadające się relacje z LP :http://www.scigacz.pl/Polski,offroad,ja ... 22908.html


czytając powyższy artykuł jeszcze bardziej jestem za zmianą ustawy - bo to jest dawanie i zabieranie - kto inny zawinił ktoś inny ponosi konsekwencję .Myślicie ,że jak wytyczą takie trasy którymi będzie można jeździć i gdzie będzie można się taplać to nie znajdą się tacy co nie wjadą w paśniki , rezerwaty czy inne nie przeznaczone do jazdy tereny ? Otóż na pewno się znajdą. Po pijaku jeździć nie wolno a jeżdżą? Za wjazd do rezerwatu można zapłacić karę w wysokości 5 000 a za jazdę po pijaku dają od 1000 d0 2000 i jakieś śmieszne zawiasy choć nie zawsze !! Tylko zmiany ustawowe mogą regulować kwestię wjazdu na tereny leśne a nie widzimisię pana leśniczego a tego właśnie bardzo staram się uniknąć. Nie pogodzimy LP i naszej pasji to może zrobić Sejm RP Mogę załączyć masę zdjęć z leśnymi absurdami gdzie drogi które jeszcze na wiosnę były drogami udostępnionymi dla ruchu kołowego na widzimisię leśniczych zostały oznakowane zakazem wjazdu oczywiście nie dotyczącymi służb LP - paranoja !!!

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper, 08.06.2014 21:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2014 11:13
Posty: 113
PostWysłany: 25.08.2015 22:42 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
No w Belgii jest tak jak piszecie tutaj, lasy zamknięte, łąki i pola prywatne, ogrodzone. Jedynie gdzieś tam w górach niby można się terenu co kot naplakal, tragedia normalnie. Tyle że Belgia malutka.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.01.2014 19:34
Posty: 36
Imię: krzysztof
Quad: Kawasaki klf 300 Bayou/ Brute Force 750 2007r.
Poprzednie quady: chinczyk 250
PostWysłany: 11.08.2016 17:14 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
Hej, odgrzewam, i w koncu jest jakas nadzieja ze będzie można pochulac po panstwowym? przebywam trochę w szwecji, tu duzo quadów jest a w lasach drogi szutrowe ktore sa oznakowane i chlopaki smigaja bez zadnych zakazow...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 12.08.2016 10:14 
Re: Dlaczego my się mamy zmieniać zmieńmy art161 kw
No to zostań w Szwecji bo tu się nic nie zmieni


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.