Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 11:07



Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.10.2014 10:12
Posty: 139
Miejscowość: Danmark / Zachodniopomorskie
Imię: Sylwester
Quad: Yamaha Grizzly 700. 2014r.
Poprzednie quady: Yamaha Big Bear400. 2007r.
PostWysłany: 04.02.2015 09:19 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
W Dani jest to samo , dość że zniszczyli rolnicy naturę to jeszcze zakazy do niewielkich lasów zrobili :(


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.02.2015 09:58 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Koledzy, było już pisane na temat gospodarki leśnej, która polega m.in. na wycince drzew i nowych nasadzeniach. Do tego są potrzebne ciężkie maszyny i siłą rzeczy niszczenie dróg jest nieuniknione. Ile każdy ma w domu drewnianych rzeczy? Mają nie wycinać? Rozumiem, że chodzi o to, że skoro oni mogą, to nam też się powinno pozwolić. Nie ma co dyskutować z zasadnością ścinania drzew. Rolnik zasiewa pole, żeby zbierać plony i dać nam jeść, leśnik podobnie postępuje z niektórymi obszarami leśnymi i kropka.
Sprawa zakazów i wrogiego nastawienia wobec quadów i motocykli nie bierze się stąd, że ktoś przejechał drogą leśną. Kłopot w tym, że pojazd wjechał między drzewa, albo zakurzył po uszy idące drogą dzieci. Pojazdy służb nie jeżdżą tam dla zabawy i nie poruszają się obok drogi, albo na przełaj. Na jeziorach też są strefy ciszy i nie można do nich wpływać z włączonym silnikiem. Cała sprawa wynika z nieposzanowania natury i innych ludzi.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 04.02.2015 10:05 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
maq napisał(a):
Cała sprawa wynika z nieposzanowania natury i innych ludzi.


Jest jedna zasadna odpowiedź.
"Ludzie ludziom ten los zgotowali"
Ale teraz się popisałem poeta :^^D:


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.02.2015 10:11 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
sylwester17 napisał(a):
W Dani jest to samo , dość że zniszczyli rolnicy naturę

Tutaj rozwiązanie jest bardzo proste, trzeba przestać żreć krowy i świnie. Na całym świecie wycina się lasy pod pastwiska, które potem zamieniają się w pustynie. Skala jest mniej więcej taka, że 250 hamburgerów = 55 metrów kwadratowych lasu.

- Aby wyprodukować 1 kg mięsa potrzeba 12 kg zboża i soi;
- Aby uzyskać 1 kg pszenicy potrzeba 190 litrów wody;
- Aby wyprodukować 1 kg mięsa potrzeba średnio 20 000 litrów wody (produkcja 1 kg wołowiny pochłania aż 50 000 litrów wody!);
- Ilość ziemniaków, które można uzyskać z 1 akra (0,405 ha²) ziemi to 18 000 kg;
- Ilość wołowiny, którą można wyprodukować na 1 akrze ziemi to zaledwie 112 kg;
- Aż 100 milionów ludzi można by nakarmić do syta, gdyby mieszkańcy USA ograniczyli jedzenia mięsa o 10%.

ale to tak na marginesie tylko :faj:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 05.10.2014 10:12
Posty: 139
Miejscowość: Danmark / Zachodniopomorskie
Imię: Sylwester
Quad: Yamaha Grizzly 700. 2014r.
Poprzednie quady: Yamaha Big Bear400. 2007r.
PostWysłany: 04.02.2015 12:27 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Przykład z Ameryki : Auto 4 litrowe rocznie przejeżdża 10tys. kilometrow - zanieczyszcza

wtedy dwie tony powietrza .

Jedna dorosła krowa rocznie zanieczyszcza 2,5 tony powietrza , i.

to jest duży problem. Ludzie jedzą wiecej i wiecej. :)


Ostatnio zmieniony przez sylwester17, 04.02.2015 12:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 04.02.2015 17:46 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
temat schodzi na krowy świnie itp....


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.02.2015 19:11 
Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Zszedł na chwilę. Dalej nie pójdzie. Miało to na celu zamknięcie dygresji dotyczącej niszczenia lasów przez rolników i leśników.
Jestem zdania, że jeżeli jest droga i nie prowadzi przez obszar cenny przyrodniczo, to powinni pozwolić nią jeździć. Przynajmniej w okresie, w którym nie ma zagrożenia pożarem. Po drodze jednak, a nie między drzewami.
Ostatnio odwiedziłem samochodem teren, o którym wiele słyszałem. Podobno jak się ktoś chciał umordować, to była gwarancja, że tak będzie. Drogi pełne wody i błota, blisko rzeki. Okazało się na miejscu, że teren jest leśny i był orany permanentnie i bez zahamowań, wszędzie gdzie się dało. Teraz cały teren jest opatrzony zakazem wjazdu dla quadów i motocykli.
Mamy u siebie takie tereny, które są okresowo zalewane i dzięki temu bardzo błotne. Jest tam też las, ale nikt do niego się nie pcha. Taka niepisana nasza regionalna zasada. Nikt się nie czepia. Nawet było powiedziane, że można, byleby nie między choinki.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 04.02.2015 19:11, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 04.02.2015 19:12 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
A i tak znajdzie się idiota którego diabeł pokusi i wjedzie. Prekursorów głupoty u nas dostatek


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2015 09:50
Posty: 224
Imię: Piotrek
Quad: CanAm DS450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor 700
PostWysłany: 09.04.2015 06:46 
Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Lasy państwowe.... temat długi i szeroki. Kolega dostał mandat za jazdę koniem po drodze w lesie. Jak zapytał na jakiej podstawie to mu powiedzieli ze niszczy dukty leśne. Tak wiec jeden koń czy kilkadziesiąt w maszynie nie ma dla nich znaczenia. Na odchodne kolega dodał że w taki razie jeleń też mandat powinien dostać za posiadanie kopyt i niszczenie duktów.

_________________
QuadGrupa na youtube
Zapowiedź Cross Country Chojna 2017
Zapowiedź Cross Country Żagań 2017


Ostatnio zmieniony przez GoPlayer, 09.04.2015 06:46, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 09.04.2015 08:27 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
GoPlayer napisał(a):
Lasy państwowe.... temat długi i szeroki.


Dokładnie.
A i to jest różnie w różnym terenie w PL. Pisze o LP a nie rezerwatach itp. Jedni gonią, inni nie. To też zależy od lokalnego "mikroklimatu" społecznego, miejscowej interakcji zmotoryzowani kontra ich przeciwnicy.
Można zapisać milion postów i i tak to nic nie zmieni.
Powiem tak - nie narzekajcie bo lepiej to NA PEWNO nie będzie. Ciszmy się tym co jest bo za kilka lat beztrosko polatać nie będzie gdzie a teraz jeszcze są takie miejsca.
Moim zdaniem żadne akcje w stylu "dotknij, pogłaszcz kłada- on nie gryzie" nie pomogą.
Podziękować możemy unijnemu ekoterrorowi za to co nas niedługo czeka a za obecną wrogość - często sobie sami a w szczególności stukniętym jednostkom z naszego otoczenia.
Nawet jak przesiądziemy się "na elektryki" to jeszcze problem "drapania" podłoża kołami pozostanie dla oponentów. Usiądą z nami dopiero gdy zamienimy pojazdy na buty i kije trekingowe.
Ja przestałem się tym rozczulać kilka lat temu. W lesie postępuję tak aby nikomu nie przeszkadzać i nie naprzykrzać się ale do końca się nie da.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 09.04.2015 14:16 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Ja już też młodzieżowo do tego podchodzę "lachę kładę"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2015 09:50
Posty: 224
Imię: Piotrek
Quad: CanAm DS450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor 700
PostWysłany: 09.04.2015 19:47 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Zasada jest prosta jak mogę to uciekam a jak nie przyjmuję mandat.

_________________
QuadGrupa na youtube
Zapowiedź Cross Country Chojna 2017
Zapowiedź Cross Country Żagań 2017


 
Profil WWW

Rejestracja: 10.05.2012 18:54
Posty: 127
Miejscowość: Nowogrodziec
Quad: Bashan 680
Poprzednie quady: Bashan
PostWysłany: 07.07.2015 16:00 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Pisałem już o tym i napisze jeszcze raz. Nikt nie dał przyzwolenia społecznego na przywłaszczenie sobie przez atypolski postkomunistyczny rząd i grabienie płodów natury oraz wyprzedawanie tego majątku za granice innym złodziejom. Nie poczuwam się w ogóle do tego prawa pisanego przez złodzieji i antypolaków. Mogę jeździć gdzie chcę i kiedy mi się podoba i gówno mnie obchodzi komu to przeszkadza.Jak przeszkadza komuś kogo spotkam w lesie to niech wyp... razem ze mną z tego lasu albo niech się godzi, że skoro on może to i ja mogę. Mam na tyle zdrowego rozsądku i moralności aby nikomu złego nie robić.Zostałem wezwany do nadleśnictwa i dostałem mandat za przebywanie w miejscu, które wydaje się komuś że jest jego własnością. Jak pisałem również wcześniej mandat ten jest pierwszym i zarazem ostatnim jakim zostałem ukarany przez nadleśnictwo. Skoro zostałem potraktowany tak,to ja tak.Od tej pory nie ma już dla mnie żadnych zasad,a o jakiejkolwiek dyskusji z debilami i złodziejami z nadleśnictwa mowy nie ma. Tyle było ludzkiego podejścia z mojej strony.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2015 09:50
Posty: 224
Imię: Piotrek
Quad: CanAm DS450
Poprzednie quady: Yamaha Raptor 700
PostWysłany: 08.07.2015 06:18 
Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Amen chamstwo trzeba zwalczać chamstwem. NaLeśniki zachowują się gorzej niż policja. Władcy lasów. Na stronie nadleśnictwa szczycą się tym ze sa największym dostawca drewna w Polsce. Jak zagrabili sobie cały drzewostan polski to kto inny ma sprzedawać drewno i rozjeżdżać lasy wielkimi maszynami co robią koleiny po koloana. Dodam tylko ze kolega wlasnie ma sprawę o napaść na jednego z ludzi lasu bo ten podczas próby jego zatrzymania wybieg z auta i się przewrócił bo taki był podekscytowany cała sytuacja zatrzymania i prywatnie założył mu sprawę. Naszczeacie mamy dobrego adwokata i nie damy się zielonym naleśniką zastraszać. Gość myśli ze jest mocny bo akcje zatrzymania jednego quada przeprowadzał z kolegą ale nie wie ze byli też tam inni świadkowie którzy wszystko widzieli i sa po naszej stronie.

_________________
QuadGrupa na youtube
Zapowiedź Cross Country Chojna 2017
Zapowiedź Cross Country Żagań 2017


Ostatnio zmieniony przez GoPlayer, 08.07.2015 06:18, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.