Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 06:40



Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani? 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.01.2015 02:23 
Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Koledzy, gospodarka leśna polega między innymi na okresowej wycince niektórych drzewostanów i nowych nasadzeniach. Trzeba tam jakoś dojechać i wrócić, a sprzęt jest ciężki. Nie polega to na pierdzeniu z tłumika przez okrągły rok. Po zakończeniu prac drogi są naprawiane, jeżeli istnieje taka potrzeba. Powstaje od razu pytanie "po co", skoro nikt nie powinien tam jeździć, ale trzeba, bo ludzie tam pracują rownież po. Jak chcecie skorzystać, to może w okresie wycinki ktoś pozwoli Wam pojeździć, ale raczej mocno się zdziwię. Jedna ciężarówka przyniesie więcej podatków za paliwo niż wszystkie quady z okolicy, a do tego wozi drzewo za miliony (obecnie miliardy) rubli.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 03.01.2015 14:07, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.01.2015 02:49 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Co tu się porównywać
http://youtu.be/1QckqAX2r-E

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 03.01.2015 08:42 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Nie pamiętam jak się ten pierwszy traktor nazywa ale norma spalania na pewno euro 5 :)

A ziłem czy krazem to z obciążeniem wszędzie wjedzies


 
Profil

Rejestracja: 16.01.2010 09:17
Posty: 239
Miejscowość: Kępno
Imię: Irek
Quad: Yamaha Grizzly 660(buggy CB 500 w trakcie pracy)
Poprzednie quady: EAGLE MOTORS Lyda 203
PostWysłany: 03.01.2015 10:03 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
ja jeszcze myślę tak: ci ludzie którzy chcą walczyć z quadowcami, crossowcami , terenowymi, itp, nigdy ale to przenigdy nie siedzieli na quadzie crossie itp. Czują do tego wstręt bo gdzieś im tam koło ucha hałasu narobili. Ja proponuję zorganizować spotkania integracyjne z udziałem leśników, straży leśnych, innych straży, myśliwych i pokazać na czym polega nasze hobby , dać się przejechać ciężkim quadem panu jednemu i drugiemu, zjeść razem kiełbaskę z ogniska , wypić grzańca. Może po takim spotkaniu okazało by się że jesteśmy "nawet" przydatni, może pomożemy w pilnowaniu lasu przed złodziejami drzewa i kłusownikami , a i my byśmy się dowiedzieli więcej w sprawie funkcjonowania gospodarki leśnej . Może warto spróbować . :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2003 15:49
Posty: 142
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 03.01.2015 10:56 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Edisonras O to chodzi żebyś nie poznał "środowiska leśnego". Są to jednostki uwłaszczone na olbrzymim majątku i strzegą tego pilnie. I porzuć myślenie białe-czarne tam jest szaro i czarno. Ostatnio przy akcji Hołowczyca; drzewa przy drodze niosą śmierć, mój brat który jest dziennikarzem od infrastruktury zobaczył ich obłudę, gdzie w środku lasu mogą wycinać hektary a dla paru drzew przy drodze jest sprzeciw.


 
Profil

Rejestracja: 16.01.2010 09:17
Posty: 239
Miejscowość: Kępno
Imię: Irek
Quad: Yamaha Grizzly 660(buggy CB 500 w trakcie pracy)
Poprzednie quady: EAGLE MOTORS Lyda 203
PostWysłany: 03.01.2015 11:39 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
a no zgadza się , niedaleko mnie leci S-8, wcześniej tam były lasy , jak by kto ukradł suchą gałąź to awantura na cały powiat , a jak zapadła decyzja o budowie drogi to ciężki sprzęt wyciął setki hektarów lasu w 1 miesiąc. Ja rozumiem ,że budowa drogi to budowa drogi dla dobra ogólnego -ale czy o tę jedną leśną dróżkę przejechaną przez quada warto robić takie awantury


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2012 18:46
Posty: 17
Miejscowość: ~ EŁK & OLSZTYN
Quad: G 660 / WSK 125
PostWysłany: 03.02.2015 15:01 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
http://dsw.doba.pl/artykul/dodajkomenta ... mentactive

Spotkał ktoś cos takiego???


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.02.2015 15:11 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Jeszcze będzie tak, że Panowie zaczną używać Yanosika do oznaczania miejsc z aparatami :lol:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 03.02.2015 15:11, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.01.2014 21:58
Posty: 131
Miejscowość: KASZUBY
Imię: Patryk
Quad: W trakcie poszukiwań :-)
Poprzednie quady: Kingquad 750, Grizzly 660, Explorer Argon 700, Kawasaki klf 400
PostWysłany: 03.02.2015 18:12 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Jakiś konfident ich wsypał.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 03.02.2015 18:31 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Wiadomo teraz to nawet ci co na grzyby chodza mają lustrzanki na szyi :what:


 
Profil
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 03.02.2015 18:47 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
PiotrMW napisał(a):
Nie pamiętam jak się ten pierwszy traktor nazywa ale norma spalania na pewno euro 5

to nie jest Kirovec ? :)
PiotrMW napisał(a):
Wiadomo teraz to nawet ci co na grzyby chodza mają lustrzanki na szyi

I kamerki w d*** .... w dłoni znaczy się :>

Nigdy nie zrozumiem logiki ludzi łażących po lesie . Dlaczego uważają ,że to jest ich miejsce? :panna:

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 03.02.2015 19:49 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
A no sprawdziłem Kirovec :)
Apropos kamerek w tylnej części ciała. A "papierzaki" kto w lesie zostawia jak nie grzybiarze


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 04.02.2015 01:42 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
Jak zwykle wszystko nasza wina.. ale za to wycinka w środku lasu bardzo cieszy leśne zwierzątka co ? przychodzą popatrzeć jak ścina się drzewa :D no one to na pewno lubią. Za to jak przejedzie jakiś quad to już nie.. panika, biegają biedne, nie wiedzą co się dzieje "apokalipsa !!" i zabijają się o drzewa. Straszni są Ci quadowcy i ich wyjące maszyny.. Drogi w lesie po takich wycinkach też są dobrze spulchnione, od razu lepiej się spaceruje ludziom po koleinach po łydkę, a jak jeszcze deszczyk napada to sama radość, mają gdzie butelki po piwach wyrzucać, bo tak to by za bardzo były widoczne na równej drodze. Przynajmniej PODŁE quady nie jeżdżą bo ciężko im w takich koleinach się poruszać.
Uwielbiam to podejście ludzi do spraw o których nie mają zielonego pojęcia. Dla matołów leśników strażników najważniejsze jest to żeby quady i crossy nie jeździły po lasach, reszta może.. i niech robią co chcą.. ale NIE QUADY ! żenada.
Dobrze że u mnie nie ma takich czubów co by patrole po lasach robili, kamery wieszali itd. Jedyne co to mają manie na kopanie rowów na drogach wjazdowych do lasu, nie wszystkie, ale sporo już sobie rozkopali :D Panowie z artykułu trochę wtopa bo złapali matoła który wygadał wszystko, idiota ? czy może zazdrosny ? cholera wie.

Z tym nie wygramy, zawsze wszystko czego ktoś inny nie rozumie jest ZŁEM ! wątpię że to się kiedykolwiek zmieni.

POZDRO !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 04.02.2015 05:55 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
No zwierzęta to na pewno nie lubią quadowców. !!!! Boją się ich.
Szkoda tylko, że jeden cwany lisek wykopał sobie norę na torze po którym jeżdżę [wow]
...wytłumaczenie też się pewnie znajdzie, że głuchy..... W zeszłym tygodniu postanowiłem sobie pojeździć po podwórku ;) no i jak mówił tak zrobił a po mojej jeździe ślady opon z robactwem wygrały nawet z karmnikiem dla ptaków mojej żony ... ach jakie zło


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2012 18:46
Posty: 17
Miejscowość: ~ EŁK & OLSZTYN
Quad: G 660 / WSK 125
PostWysłany: 04.02.2015 07:38 
Re: Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?
w warm-maz zaczęli w podobny sposób łapać kłusowników i złodziei drewna
a jak quad się nawinie to pewnie się zacznie


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.