Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - I Runda Stężnica MP/PP 2015- przygotowania
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 22:59



Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
I Runda Stężnica MP/PP 2015- przygotowania 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 04.02.2015 19:59 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
Na Wasze pytania odpowie Jacek Bujański.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 04.02.2015 19:59, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 04.02.2015 21:04 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
Dołączam się do pytania czy będzie możliwość startu indywidualnego.
Nie jadę dla "pudła". Jadę dla siebie, jestem dorosły i odpowiedzialny za siebie. Rzecz jasna, że podpiszę adekwatne dokumenty zwalniające organizatorów z odpowiedzialności.
Dodam, że lubię sam jeździć i nie mam z kim wystartować.

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2009 15:27
Posty: 445
Miejscowość: POZNAŃ
Quad: JEDYNY SŁUSZNY !!! GRYZZLI,DRAPALI,STRZELALI!!!
Poprzednie quady: TRANSFORMER SP800
PostWysłany: 05.02.2015 14:49 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
Oj Waldo Waldo mój mentorze :blagam: , widzę że ktoś tu ma chrapkę na tytuł Mistrza Polski ????
Za dużo pytań i pesymizmu :pijoki: . To jest tylko zabawa a miejsce bierze się zawsze pierwsze wolne [wow] [wow]
Myślę że najważniejszym celem regulaminu jest wyeliminowanie jeżdżenia teamów na czas tylko jednego zawodnika .I wydaje mi się że to akurat w razie czego można sprawdzić .

_________________
ZDJĘCIA Z WYPADÓW
http://www.picasaweb.google.com/Polaris.SPORTSMAN78
A FILMIKI TU
http://www.youtube.com/user/polarissp800
A.P.T-ATV.POZNAŃ.TEAM


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 05.02.2015 15:23 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
Jak to mawia(ł) Włodek Szaranowicz: Waldo 'ma duszę fajtera!'
Trudno to ukryć 8) :lol:
Wycofałem się na dwa lata m.in. z powodów mało precyzyjnych regulaminów i zachowań zawodników.
Jakoś tak się zawziąłem, żeby wyjaśnić i precyzyjnie określić zasady rywalizacji.
Na teraz nie mam całkowitej pewności udziału w PMP, ale chęci są.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2011 23:06
Posty: 186
Miejscowość: Sochaczew
Quad: Yamaha G700
PostWysłany: 05.02.2015 23:57 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
STRONG-MAN napisał(a):
Oj Waldo Waldo mój mentorze , widzę że ktoś tu ma chrapkę na tytuł Mistrza Polski ????

Mi się wydaje że każdy kto startuje ma chrapkę na jakiś tytuł. Ale jak podzielić to na dwóch.
STRONG-MAN napisał(a):
To jest tylko zabawa a miejsce bierze się zawsze pierwsze wolne

Zabawa to była w piaskownicy przed domem, a tu jest rywalizacja i sprawdzenie siebie.
Ja niestety odpadam z przyczyn oczywistych :(


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 06.02.2015 13:07 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
Jacek aktualnie jest w rozjazdach więc trzeba się trochę uzbroić w cierpliwość.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2009 15:27
Posty: 445
Miejscowość: POZNAŃ
Quad: JEDYNY SŁUSZNY !!! GRYZZLI,DRAPALI,STRZELALI!!!
Poprzednie quady: TRANSFORMER SP800
PostWysłany: 06.02.2015 13:58 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
POWOLNY napisał(a):
STRONG-MAN napisał(a):
To jest tylko zabawa a miejsce bierze się zawsze pierwsze wolne

Zabawa to była w piaskownicy przed domem, a tu jest rywalizacja i sprawdzenie siebie.
Ja niestety odpadam z przyczyn oczywistych :(


I tu się mylisz , ja jestem żywym tego przykładem , każdy kto mnie zna z rajdów wie ze nigdy nie byłem ciśnieniowcem i zawsze traktuję rajdy jak zabawę i sprawdzenie samego siebie . Jazda w terenie wymaga dobrej diagnozy sytuacji i terenu i tam zawsze zdobywa się te cenne minuty . A wynik jakoś sam mi się zrobił .
Konkurencja w PMP jest ogromna to sami fajterzy i naprawdę elita w Polsce . Więc spinanie się nic nie da , A można sobie naprawdę narobić krzywdy

_________________
ZDJĘCIA Z WYPADÓW
http://www.picasaweb.google.com/Polaris.SPORTSMAN78
A FILMIKI TU
http://www.youtube.com/user/polarissp800
A.P.T-ATV.POZNAŃ.TEAM


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 06.02.2015 14:40 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
D.L-G napisał(a):
Jacek aktualnie jest w rozjazdach więc trzeba się trochę uzbroić w cierpliwość.

Sprawa zaraz sama rozwiąże się - nie będzie miejsc dla osób chcących jechać samemu.

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 06.02.2015 15:45 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
Regulamin jasno to określa:

Regulamin PPP napisał(a):
Start na trasę w klasie ATV odbywa się w Teamach. Tworzenie Teamów ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników poruszających się po ekstremalnej trasie. Team stanowi 2 kierowców na 2 quadach. Dopuszcza się teamy 3-osobowe na 3 quadach.


Regulamin PMP napisał(a):
Start na trasę odbywa się w Teamach. Tworzenie Teamów ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników poruszających się po ekstremalnej trasie. Team stanowi 2 kierowców na 2 quadach.


Rozważania, dlaczego start nie odbywa się indywidualnie przewijają się w dyskusjach od wielu lat. Zasada jazdy zespołowej od początku istnienia PPP była jedyną akceptowaną przez PZM, jako czynnik zwiększający bezpieczeństwo zawodników. Testowaliśmy system satelitarny, stosowany w rajdach Baja, aby sprawdzić czy może on zostać zastosowany do monitorowania uczestników w razie zagrożenia życia. Pomijając aspekt kosztów wynajmu, system ten niestety nie spełnił naszych kryteriów dla potrzeb rajdów przeprawowych ponieważ został stworzony do imprez, w których pojazd jest cały czas w ruchu i każde zatrzymanie powoduje włączenie się żółtej lampki i włączenie alarmu, a w konsekwencji wysyłanie służb medycznych. Taki pojazd stojący w bezruchu w chwili pokonywania przeszkody natychmiast wyświetla się w systemie. Także przemieszczanie się w lesie na wyciągarce powoduje włączenie alarmu ostrzegawczego. W naszych testach, zaraz po starcie odcinka. paliły się wszystkie ostrzeżenia. Poważną wadą tego systemu jest również to, że często gubi sygnał.

Od początku istnienia PPP, jazda zespołowa, poza aspektem bezpieczeństwa, miała w sobie także inną, ważną dla nas wartość. Jazda zespołowa uczy współpracy, a także sprzyja dzieleniu się umiejętnościami i doświadczeniem.

Przyjęta zasada jazdy w Teamie i podziału punktów pozwala na pewną swobodę. Nie każdy Team może być w pełnym składzie przez cały sezon i dlatego rozwiązaniem tego problemu jest podział punktów na każdej rundzie na członków zespołu.

Regulamin reguluje także zgłaszane przez zawodników przypadki nieuczciwej jazdy, polegającej na tym, że jeden lub kilku zawodników pracowało na wynik drugiego. Mamy nadzieję, ze nowy zapis w regulaminie wyeliminuje ten proceder.

Regulamin w aktualnej formie będzie uzupełniony jeszcze o katalog punktów karnych lub bonusów w zależności od tego jak zakończą się prace nad programem do obliczania wyników.

Waldo napisał(a):
Jeżeli zawodnicy teamu jadą razem i zdobywają tę samą ilość punktów to zdobywają miejsce ex-aequo?

Tak.
Regulamin napisał(a):
4. Zasady zdobywania punktów do klasyfikacji:
- Elektroniczne Punkty Kontrolne (EPK), zaliczone prawidłowo przez zawodnika (zarejestrowane w jego Rejestratorze Seven Guard (RSG)) zostają naliczone dla Teamu, w którym zawodnik został zgłoszony do udziału. Suma punktów zdobytych przez uczestników Teamu zostaje podzielona przez dwa lub trzy (stosownie do ilości członków Teamu) i te punkty zostają zaliczone zawodnikowi do klasyfikacji danego rajdu.
- Czas zaliczony każdemu z zawodników tworzących Team stanowi czas przebywania na trasie zawodnika, który był na niej dłużej.
- Jeżeli jeden z zawodników Teamu przekroczy limit czasu dla danego etapu konsekwencje według pkt 19.1 ponosi także Team-partner.
- Jeżeli zawody są podzielone na 2 etapy (noc-dzień), to każdy z tych etapów jest punktowany oddzielnie i do klasyfikacji rajdu zlicza się wyniki sumaryczne za 2 etapy i one stanowią o zajętym miejscu i ilości punktów zdobytych przez zawodnika w klasyfikacji rajdu.
- Jeśli okaże się, że dwóch lub więcej zawodników ma tę samą liczbę zdobytych punktów, wówczas o zwycięstwie zadecyduje najkrótszy czas przebywania na trasie (nie dotyczy zawodników startujących w jednym Teamie).


Waldo napisał(a):
Niestety regulamin nie reguluje sytuacji, że team się świadomie rozdziela i zdobywa pieczątki samodzielnie.

Czekamy na odpowiedź czy będzie możliwość sprawdzania tego za pomocą danych zapisanych w systemie.

VEEGO napisał(a):
Co w sytuacji gdy zepsuje się jeden członek teamu rozdzielą się uszkodzony zjedzie do bazy, quad klinika go naprawi i wróci na trasę?
Czy w ogóle będzie możliwy start indywidualny?

Tak. Po naprawie wraca na trasę. Informację o strefie serwisowej podam wkrótce.

W przypadku rezygnacji z dalszej jazdy z powodów technicznych lub zdrowotnych:
Regulamin napisał(a):
Pkt. 3.1. W przypadku rezygnacji z dalszej jazdy przez jednego z członków Teamu, ten który może kontynuować jazdę, może zdobywać punkty dla Teamu, ale ze względów bezpieczeństwa zaleca się dołączenie do innego Teamu.

W przypadku konieczności rezygnacji z dalszej jazdy z powodów technicznych lub zdrowotnych, zawodnik powinien natychmiast powiadomić organizatora o rezygnacji i niezwłocznie wrócić do parku maszyn celem zdania Rejestratora Seven Guard (RSG) sędziemu i wstawienia pojazdu do parku maszyn.
Jeżeli nie jest możliwe dostarczenie pojazdu do parku maszyn, sędzia po kontakcie telefonicznym notuje godzinę rezygnacji i od tego momentu zawodnik nie uczestniczy w rywalizacji Teamu. W rundach, gdzie jest to możliwe, Organizator w czasie odprawy poda miejsce (lub miejsca) ewakuacyjne, gdzie będzie możliwy odbiór Rejestratora Seven Guard (RSG) przez sędziego.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 06.02.2015 15:45, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 06.02.2015 16:39 
Re: MP/PP 2015- przygotowania
No i fajnie.
Z mojego punktu widzenia:
Jak trwa dyskusja i wymieniamy uwagi to wzrasta świadomość (na pewno moja).
Cieszę się, bo kiedyś stwierdziłem, że dość milczenia i sprawy trzeba uregulować a teraz ATV Polska na to zareagowało.

Kwestia startu solo lub teamowego dla mnie jest prosta.
Organizator zdecydował, że ma być team i tak jest.
Jak się komuś nie podoba to kręci nosem i ma do wyboru czy brać udział czy .....zrobić cokolwiek innego.

Skoro w słowach D.L.G wyczytuję, że Org zrobi wszystko aby 'przypilnować' niecne praktyki
to teraz tylko muszę uregulować tematy z moim TeamPartnerem i przyjechać sprawdzić
czy będzie tak kolorowo jak się zapowiada :>

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 15.05.2014 19:18
Posty: 15
Imię: Lukasz
Quad: Can Am
Poprzednie quady: chinol
PostWysłany: 10.03.2015 19:14 
Re: I Runda Stężnica MP/PP 2015- przygotowania
ciekawe czy przewidywana jest NAGRODA dla uczestnika co z najdalej przyjedzie :?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 10.03.2015 21:10 
Re: I Runda Stężnica MP/PP 2015- przygotowania
jaga
, taaa, już byś chciał nagrodę dostać :P

Przejechać cały rajd to już fajna nagroda :)

Mam nadzieję, że wkrótce przyjedziesz do nas na jakiś trening :cool:

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.01.2015 17:04
Posty: 53
Imię: Sebastian
Quad: Yamaha
PostWysłany: 10.03.2015 21:15 
Re: I Runda Stężnica MP/PP 2015- przygotowania
Mogła by być nagroda za kilometry tu może miałbym jakieś szanse :lol: ja jestem za :lol:


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.