Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 03:25



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
UWAGA NA LINKI W TRASIE!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2009 21:15
Posty: 11
Miejscowość: Drawsko Pomorskie
Quad: Kawasaki Brute Force 750 V-Twin
PostWysłany: 21.05.2013 17:22 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Z tymi poligonami też jest różnie. Sam wokół miejsca gdzie mieszkam mam jeden wielki poligon ale co z tego skoro wjazd na niego jest niedozwolony pomimo, iż poligon funkcjonuje tylko do godziny 16:00 a póżniej jest wolny. Zawsze jest to tłumaczone niewypałami, prochowniami itp. Moim zdaniem powinniśmy bazować na słowach przedstawiciela Dyrekcji Lasów Państwowych: "starajmy się porozumieć" a nie walczyć ze sobą. Ale co z tego jeśli nasze prośby o miejsca alternatywne są pomijane. Imprezy zorganizowane odbywają się tylko kilka razy w roku a co z resztą dni? Dlatego często quadowcy szukają innej alternatywy.

Co do "hołoty i buractwa" niestety muszę się zgodzić z @BuBu bo już niejednokrotnie zostałem oskarżony o zniszczenie drogi szutrowej czy pola rolnikowi "bo w okolicy tylko ja mam quada", gdzie po czasie okazywało się kto tak naprawdę tego dokonał.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2012 16:25
Posty: 287
Miejscowość: Bolesławiec
Quad: ...
Poprzednie quady: Outlander 500xt, Outlander 400xt, G660, E-ton 150
PostWysłany: 21.05.2013 18:46 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Straszne, że musimy zgarniać opierdziel za tych co nie umieją się zachować w lesie ;C


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 21.05.2013 21:13 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Wina jest obopólna,w Naszym środowisku nie brakuje baranów jak i po przeciwnej stronie zdesperowanych idiotów.
Mam jednak pewien pomysł,który jak wiele innych tu inicjatyw zostanie "na papierze" ale niech i tak będzie.

Postronni,tubylcy,ekoterroryści jak i zwykłe wioskowe chamy - postrzegają quady jak im wygodniej,tj bez rozróżniania na tych co to normalnie jeżdżą i na tych co im albo przed oknami kręcą bączki albo na zasianym polu.
Trzeba by tym zwykłym chamom i tym inteligentnym inaczej dać wyraźny znak/sygnał kto akuratnie jedzie quadem przez "jego" wioskę,czy też drogę.
Mianowicie można by montować na quadzie wyraźny znak że to jedzie właśnie "normalny" taki co to nie wjeżdża w pole,nie świruje,zwalnia przy przechodniach i domach i w ogóle zna znaczenie słowa kultura.
Takim wyróżnikiem/znakiem mogłaby być np flaga,powiedzmy,a niech tam , z logo ATV Polska,myślę że wszelkie inne znaki na quadzie nie zostaną zauważone tym bardziej że tubylcy nie mają zamiaru wpatrywać się i szukać,bo im to nie jest potrzebne,nam tak.
To pierwsza część propozycji-druga jest istotniejsza,mianowicie wieśmaki musiały by być uświadomione przez media po trzy razy dziennie że ten z flagą - widły opuść,bez flagi - pompuj gnojowicę.
Przekaz medialny musiałby być prosty,;prawa-słoma,lewa-siano,prawa lewa-słoma siano,flaga-bez flagi.
Oczywiście wszyscy Ci oznakowani dobrowolnie flagami musieliby się zasad trzymać (i tu jest pierwsza trudność) jak i wszyscy Ci którzy założyli by sobie flagę a tylko w celu omijania wideł i gnojowicy-musieli by być w jakiś sposób pozbawieni tego pozytywnego wyróżnika.
Myślę że po jakimś czasie,zarówno medialnej edukacji,jak i pozytywnym przedstawieniu siebie jako tych trzymających się zasad ,obraz jak i nastawienie do quadowców mógłby się zmienić.
Jednakże z drugiej strony,realnie patrząc,jest to awykonalne,sami wiemy dlaczego. 8)

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2011 20:53
Posty: 878
Miejscowość: Tłustomosty / Wrocław
Quad: Sprzedany ale są już plany nowej zabawki :D
PostWysłany: 21.05.2013 21:19 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Debilizm był jest i będzie nic nie poradzisz.

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych ...


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2008 14:47
Posty: 2826
Miejscowość: okolice Poznania
Quad: nima
Poprzednie quady: Raptor 350, LTZ400, 2xRaptor 660, Renegade 800, G700
PostWysłany: 22.05.2013 11:43 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
barabasz napisał(a):
Jednakże z drugiej strony,realnie patrząc,jest to awykonalne,sami wiemy dlaczego.


Zgadza się, awykonalne. Buraki za parę dni mieliby flagi, czy co tam sobie byśmy wymyślili.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2009 21:15
Posty: 11
Miejscowość: Drawsko Pomorskie
Quad: Kawasaki Brute Force 750 V-Twin
PostWysłany: 22.05.2013 17:39 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Z nami jest dokładnie jak z motocyklistami. Od dawien dawna wykreował się już stereotyp, że każdy motocyklista to "dawca". Podobnie jest z nami: każdy quadowca jest wandalem. Nie udowodnimy prędko, że nie wszyscy jesteśmy tacy.


 
Profil WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2008 14:47
Posty: 2826
Miejscowość: okolice Poznania
Quad: nima
Poprzednie quady: Raptor 350, LTZ400, 2xRaptor 660, Renegade 800, G700
PostWysłany: 22.05.2013 21:03 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
... motocykliści jeżdżą po asfalcie. A my .... ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2011 16:59
Posty: 100
Quad: 150 cc full automat
Poprzednie quady: Hercules Prima 5 S
PostWysłany: 23.05.2013 10:03 
linki w lasach zapobiegamy
Witam chciałbym założyć stoważyszenie nt. Linek w lasach na offroadowców czyli polegało by na tym :
-Jeżdżę po lesie i widzę linkę tu macie link https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater przyjeżdżam do domu zaznaczamy na mapie gdzie takie linki występują i przez to może uratujemy komuś życie być może z naszego forum pomyślcie co za ludzie takie cos wieszają jedzie ktoś z forum natkną się na taką linkę trafił na tętnice i Dead byście chcieli takie coś jak będzie już pewna grupa to zamówimy naklejki z drukarni na quada, Samochód , Crossa Myślę ze administracja poprze mnie z tym pomysłem

_________________
Cała prawda o quadach http://fotozrzut.pl/zdjecia/2330b5eb89.gif
Zdjęcie quadahttps://plus.google.com/photos/111141787521221344502/albums/5850839010982462993?authkey=CM7M_q2owJfIFg
koniecznie zobacz---> http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=41&t=57580


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 23.05.2013 12:19 
Re: linki w lasach zapobiegamy
Po pierwsze podobny temat już istnieje a ten post za chwilę do niego dołączy.
Po drugie zanim zajedziesz do domu i zaznaczysz linkę na mapie to ona może już komuś wyrządzi krzywdę.Trzeba powiadomić policję i na tym Twoja rola się kończy. Potem możesz ewentualnie zaznaczyć, gdzie ona była.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.06.2011 21:13
Posty: 207
Miejscowość: Końskie
Quad: BS250s-11b
PostWysłany: 15.10.2013 16:26 
Re: UWAGA NA LINKI W TRASIE!!
Pozwolę sobie wkleić, zacytować dzisiejszą wypowiedź Rafała Sonika, z obecnego rajdu(przeczytaną na fb):
,,O takich rzeczach do tej pory tylko słyszałem... a dziś sam musiałem uczestniczyć w makabrycznych "zabawach" miejscowej ludności.
Co kilka kilometrów ustawiają oni zapory z głazów, belek nabitych gwoździami a nawet rozpinają linkę na drodze pomiędzy murami... Cud, że jadąc z prędkością 120km/h w ogóle taką zauważyłem! Zdążyłem jedynie schować głowę za owiewkę i na szczęście to ona przyjęła uderzenie... a wszystkiemu przyglądają się miejscowi — w mieście: Zagora, Ouarzazate, Morocco.''
Nie tylko u nas takie rzeczy jak widać...

_________________
Pozdrawiam Mateusz


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.