Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.07.2024 01:58Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom. 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 24.06.2016 16:10 
III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom.
Uruchomiliśmy już formularze zgłoszeniowe na III Rundę, która odbędzie się w dniach 21-23.10.2016 w Drawsku Pomorskim.

Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo zapisów mają zawodnicy znajdujący się na liście startowej I i II Rundy. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 31.07.2016 r. Po tym terminie zapisy zostaną otwarte dla zawodników spoza listy startowej.


Limit miejsc ograniczony jest do 100 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji/ selekcji uczestników bez podania przyczyny.


Przed wysłaniem zgłoszeń proszę o uważne przeczytanie regulaminów :strzałka: http://atvpolska.pl/iii-runda-przeprawo ... winch.html.

Karta Zgłoszeniowa do PRZEPRAWOWYCH MISTRZOSTW POLSKI ATV PZM DRAGON WINCH dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Karta Zgłoszeniowa do PRZEPRAWOWEGO PUCHARU POLSKI ATV PZM DRAGON WINCH dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Image
III Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM (PMP ATV PZM)
III Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch (PPP ATV PZM)

Miejsce: Drawsko Pomorskie/poligon drawski
Termin:21/23.10.2016
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zespół Sędziów: Kacper Grabowski, Remik Dudek, Marcin Krukar, Roman Piotrowski,Michał Włochal
Strefa Serwisowa: PerfectMoto
Zabezpieczenie medyczne: Off-Road Rescue Team
Obsługa medialna: Bartek Guz AdventureMedia, Bartek Fabiszewski, Marta Markuszewska, Krzysztof Sutkowski
Sponsor Tytularny: Dragon Winch
Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/Can-Am, Garmin, oponyquad.pl/Maxxis, Motomaniak.eu, ASP Group/ MAXIMA Racing Oils, Moto Mikulski, Seven Guard.


Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

III Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM zostaną zorganizowane na zasadzie jazdy NON STOP. Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli kilkanaście godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

Na trasie zawodnicy spotkają szerokie na kilkaset metrów i długie na kilka, bądź kilkanaście kilometrów pasy czołgowe, strome podjazdy, zjazdy, trawersy, gruzowiska z dużymi i ostrymi kamieniami, bagna, kratery o nieznanej głębokości wypełnione wodą. Track, po którym będą poruszać się zawodnicy został przemyślany w ten sposób, aby mogli się oni zmierzyć z każdym z tych elementów w odpowiednim czasie. Trudne, wyczerpujące fizycznie pieczątki będą przeplatać się z kilkukilometrowymi przejazdami po czołgówkach, gdzie będzie można dać upust swojej fantazji i rozpędzić swoje maszyny do granic możliwości. Jazda quadem z prędkością przekraczającą 100 km/h, po szerokich piaszczystych pasach, z hopkami i lejami, wyjeżdżonymi przez czołgi sprawia ogromną frajdę.

Rajdy offroadowe, a zwłaszcza przeprawowe są trudno dostępne dla kibiców. Tych widzi się najczęściej w bazach rajdu, podczas prezentacji zawodników oraz startu i na mecie. Bo jak tu kogoś podpatrzeć, gdy w jednej chwili 100 maszyn rozjeżdża się we wszystkie strony świata z prędkością, jaką fabryka dała? Dlatego, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „4x4 Drawsko Pomorskie”, powstanie niezwykle widowiskowy odcinek specjalny, aby umożliwić kibicom i fanom offroadu obejrzenie
zmagań najlepszych quadowców w Polsce, OS ten połączony zostanie ze Strefą Kibica, umiejscowionego zaledwie 3 km od samego Drawska.

Wpisowe
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 750 PLN
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa UTV (załoga) - 1150 PLN – warunek – klasa zostanie utworzona przy min. 5 zgłoszonych pojazdach
Przeprawowe Mistrzostwa Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 750 PLN

*Dla członków ATV Polska, którzy mają regularnie opłaconą składkę członkowską, przysługuje 10% zniżki na każdą rundę.

Cena za bankiet dla osób towarzyszących - 100 zł / osoba
Dzieci do 11 LAT - 50 zł/osoba

Wpisowe obejmuje koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX wraz z nadanym indywidualnym nr startowym (Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.

Baza rajdu mieścić się będzie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mielenku Drawskim (Mielenko Drawskie 41, kod. 78-500, Drawsko Pomorskie. Jest tam standard internatowy. Kontakt w sprawie rezerwacji: [email protected], tel. (94)363-42-24
Rezerwacja noclegów w OHP będzie możliwa dopiero po dokonaniu opłaty wpisowej na zawody.


Image
Image
Image
Image

Dla osób, szukających wyższego standardu podaję bazę noclegową dostępną w niedalekiej odległości od bazy rajdu (ok. 3 km), która znajduje się w Drawsku Pomorskim. Do wyboru są hotele, pensjonaty, agroturystyka.
Ponieważ trasa rajdu nie będzie dzielona na odcinek dzienny i nocny lecz będzie otwarta NON STOP, to nocleg w niedalekiej odległości od bazy rajdu nie stanowi problemu.

Baza noclegowa w Drawsku Pomorskim
:strzałka: http://www.it.drawsko.pl/index.php/baza ... na/noclegi

Polecamy noclegi w domkach letniskowych http://www.jermak.com/pl/content/domki-letniskowe

---------------------------------------------------------

Uwaga! Komunikat dotyczący bluz zawodniczych MX dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Polski

W tym roku dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski przygotowujemy nowe bluzy zawodnicze MX z imieniem i nazwiskiem oraz indywidualnym numerem startowym. Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Przy doborze rozmiarówki trzeba pamiętać o uwzględnieniu ochraniaczy. Koszt bluzy jest wliczony w cenę opłaty wpisowej. Numery startowe będą nadawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń na liście startowej, potwierdzonych opłatą wpisową. Rozmiary bluz będą zbierane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na zawody. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto.

Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM
Image

Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM
Image

Projekt bluzy dla kibiców i fanów atv. Cena 160 zł brutto. Kontakt w sprawie zamówienia: [email protected], tel. 601 590 301
Image


Tabela rozmiarów
Image

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 24.06.2016 16:10, edytowano w sumie 14 razy 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 25.09.2013 18:12
Posty: 1
Miejscowość: słupsk
Imię: Paweł
Quad: Outlander 800 2013
Poprzednie quady: Grizzly 700
PostWysłany: 26.07.2016 11:04 
Re: Lista startowa III Runda Puchar/Mistrzostwa Polski 2016
Mam pytanie bo na drawsku nie byłem tam będzie bloto czy znowu trawersy jak w Golubiu bo nie wiem jak przygotować siebie i Sprzęt


 
Profil Gadu-Gadu
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 26.07.2016 23:22 
Re: Lista startowa III Runda Puchar/Mistrzostwa Polski 2016
Drawsko to kilometry tras czołgowych szczególnie fajne podczas nocnej jazdy, bo nie widać co jest za górką.
Błoto jesienią jest w ilościach hurtowych, o czym się niektórzy przekonali bo do wyciągnięcia quada były potrzebne podpięte ze sobą 2 samochody terenowe.
Na samym poligonie jest kilka pagórków, ale takie atrakcję jak trawersy to głównie na torze Offroad w Milenku gdzie co roku budujemy odcinki OS.
W tym roku dodatkowa atrakcja w wyrobiskach po starej kopalni piasku gdzie trafimy wracając z poligonu dość mocno zarośniętej i pagórkowatej więc trzeba się będzie naszukać EPK jak w labiryncie :-)


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 17.10.2016 14:29 
Re: III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom
Z powodu nieoczekiwanego wprowadzenia zmiany uzgodnionego i zatwierdzonego wcześniej z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim godziny wjazdu na poligon drawski jesteśmy zmuszeni zmienić harmonogram czasowy III rundy.

UWAGA! Start w piątek 21.10.2016 przesunięty z godz. 22.00 na godzinę 15.00 do 19.00

Przydział godzin startu następuje według kolejności odbycia odprawy administracyjnej w biurze zawodów.


ODPRAWA - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
Odprawa godz. 14:00 dla tych zawodników, którzy mają start od 15.00 do 16.00
Odprawa godz. 15:00 dla tych zawodników, którzy mają start od 16.00 do 17.00
Odprawa godz. 16:00 dla tych zawodników, którzy mają start od 17.00 do 18.00
Odprawa godz. 17:00 dla tych zawodników, którzy mają start od 18.00 do 19.00

Poniżej załączam aktualną wersję harmonogramu.

Przykro nam z powodu zmian ale musieliśmy zaakceptować nowe warunki. Ich odrzucenie skutkowałoby odwołaniem zawodów.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny tel. 601 590 301.


Image


Przypominamy zawodnikom o obowiązkowym wyposażeniu:

Kask – uczestnik na całej trasie w czasie jazdy oraz wszelkich czynności związanych z pokonywaniem odcinka ( zapinanie liny wyciągarki, pomoc fizyczna innemu uczestnikowi) musi mieć założony na głowę i zapięty zgodnie z instrukcją obsługi kask z homologacją drogową. Nie dopuszcza się kasków narciarskich, rowerowych, snowboardowych, wspinaczkowych i wszelkich innych nie przeznaczonych do użycia na pojazdach mechanicznych ( dotyczy klas ATV i UTV).

Obowiązek użycia kasku nie dotyczy czasu naprawy pojazdu i odpoczynku poza trasą po unieruchomieniu pojazdu.

Ochraniacz kręgosłupa – od startu do mety zawodnik biorący udział w rajdzie pojazdem ATV musi być ubrany w strój ochraniający kręgosłup (dotyczy klas ATV).

Zaleca się stosowanie: rękawic ochronnych, ochraniaczy kolan oraz butów powyżej kostki

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 17.10.2016 14:29, edytowano w sumie 7 razy 
Profil Facebook WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 17.10.2016 16:19 
Re: III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom
Osobiście uważam, że teren w Drawsku nie jest wart tych zawirowań z wojskiem i wcale bym się nie obraził gdyby to była ostatnia edycja na tym miejscu.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 20.10.2014 12:30
Posty: 22
Imię: Irek
Quad: Rincon
Poprzednie quady: -XMR 1000
PostWysłany: 18.10.2016 07:30 
Re: III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom
Ja uważam ,że teren jest super i nie ma takiego drugiego w Polsce (o takiej powierzchni). :)


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 24.10.2016 10:50 
Re: III Runda Mistrzostw Polski/PP 21/23.10.2016 Drawsko Pom
To dwie skrajne opinie :D.

-----------------------------------


Strzeżony Park Maszyn uruchomiony będzie jak zwykle już od czwartku. Nawet jeśli ktoś nie mieszka w OHP, a nie ma pewności czy jego pojazd będzie bezpieczny w miejscu noclegu, to może skorzystać ze strzeżonego Parku Maszyn.
UWAGA ! Wstawić i odebrać pojazd może tylko ta sama osoba – na podstawie dowodu osobistego.

-- dodano 24.10.2016 10:26 --

Wyniki III Runda Pucharu Polski
Image
Image

Wyniki III Runda Mistrzostw Polski
Image

Wyniki Klasyfikacja Generalna Puchar Polski
Image
Image

Wyniki Klasyfikacja Generalna Mistrzostwa Polski
Image


Tytuł "Debiutant Roku" w Przeprawowym Pucharze Polski przypadł teamowi Goździor Grzegorz, Skowroński Tomasz. Puchar oraz nagrodę dla zwycięzców ufundował magazyn QUADMANIA.

------------------------
Gratulujemy zwycięzcom tegorocznych Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski.
Gratulujemy wyróżnienia "Debiutantom Roku" w Przeprawowym Pucharze Polski.
Gratulujemy również wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji ponieważ nie było łatwo.


Tegoroczne zmagania mogły odbyć się dzięki wsparciu Sponsora Tytularnego - firmy Dragon Winch oraz Sponsorów Wspierających – firmy oponyquad.pl, Garmin, Maxxis, ASP Group, MAXIMA Racing Oils, Motomaniak oraz partnerów: Seven Guard oraz Moto Mikulski. Dziękujemy!

Dziękujemy QUADMANII za Patronat Medialny oraz ufundowanie Pucharu i nagrody "Debiutant Roku" w Przeprawowym Pucharze Polski.

Dziękujemy firmie Perfectmoto i reprezentującej ją wspaniałej ekipie mechaników, która podczas dwóch rund dzielnie reanimowała sprzęt do dalszej walki. Z przyczyn technicznych nie mogli dotrzeć na III rundę i bardzo nam Was brakowało.


Dziękujemy ekipie Off Road Rescue Team. Z Wami nasi zawodnicy czują się bezpiecznie.
Ale dziękujemy również zawodnikom. Jeździcie coraz bezpieczniej. Dbacie coraz bardziej, o to by prawidłowo przygotować się do rajdu. Wiecie, że homologowany kas, buzer, odpowiednie buty to podstawa Waszego bezpieczeństwa.

Dziękujemy wspaniałej ekipie, która tworzy z nami to niezwykłe wydarzenie.
Monika Mańkowska-Woźniak
Patryk Woźniak
Norbert Mikulski
Marcin Krukar
Magda Krukar
Marcin Włochał
Remik Dudek
Zbyszek Koper


Dziękujemy fantastyczej ekipie reporterów za świetne zdjęcia, filmy i relacje. Dzięki Wam możemy na żywo śledzić poczynania zawodników i im kibicować. Zawdzięczamy to:
Bartkowi Fabiszewskiemu/Fabiq i Marcie Markuszewskiej
Bartkowi Guzowi AdventureMedia
Krzyśkowi Sutkowskiemu /Eristof/ MediaSport
Natalii Wiśniewskiej
Maćkowi Grzechowiakowi QUADMANIA


Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą atmosferę, którą tworzycie już podczas odprawy administracyjnej, potem w Parku Maszyn i na trasach. Warto dla Was podejmować wyzwania :D.Zapraszamy do oglądania relacji video i zdjęć na naszym profilu na FB https://www.facebook.com/PSC.ATVPolska? ... page_panel

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 24.10.2016 10:50, edytowano w sumie 3 razy 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.