Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzyń
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 06:49



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzyń 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 22.06.2016 11:36 
Re: II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzy
Waldo napisał(a):
1. skoro jeden z teamu został zdyskwalifikowany to rodzi się pytanie, czy łamiąc regulamin
nie pomagał partnerowi ? i może obaj powinni być ukarani ?


Protest i dowody zostały złożone na jednego z członków teamu, kara została więc nałożona na jednego zawodnika.

Waldo napisał(a):
2. podobne pytanie: co dzieje się z punktami jeżeli jeden z teamu nie dojeżdża do mety ?
jego punkty wchodzą w skład punktacji i dzielą się na dwa i ten co dojechał liczy się w klasyfikacji ?


W regulaminie jest zapis, iż czas teamu, to czas najdłużej przebywającego na trasie członka teamu.
Jeśli więc jeden z członków teamu przekroczy limit czasu (limit podany na odprawie+30min), cały team jest zdyskwalifikowany.

W przypadku gdy jeden z członków teamu nie ukończy etapu (nie dojedzie do mety), zdobywa 0 punktów. Zerowy wynik wliczany jest do sumy zdobytej przez team i dzielony na członków teamu, co w przypadku teamu 2-osobowego powoduje, że wynik jednego z członków teamu, który ukończy etap, dzielony jest na obu po równo.

Regulamin 4.1. Zasady zdobywania punktów do klasyfikacji PPP ATV PZM napisał(a):
- Czas zaliczony każdemu z zawodników tworzących Team stanowi czas przebywania na trasie zawodnika, który był na niej dłużej.
- Jeżeli jeden z zawodników Teamu przekroczy limit czasu dla danego etapu konsekwencje według pkt 19.1 ponosi także Team-partner.
- Jeżeli zawody są podzielone na 2 etapy (noc-dzień), to każdy z tych etapów jest punktowany oddzielnie i do klasyfikacji rajdu zlicza się wyniki sumaryczne za 2 etapy i one stanowią o zajętym miejscu i ilości punktów zdobytych przez zawodnika w klasyfikacji rajdu.
- Jeśli okaże się, że dwóch lub więcej zawodników ma tę samą liczbę zdobytych punktów, wówczas o zwycięstwie zadecyduje najkrótszy czas przebywania na trasie (nie dotyczy zawodników startujących w jednym Teamie).






Wracając do sytuacji w Pucharze, obaj zawodnicy z teamu ukończyli etap. Jeden z członków teamu łamiąc regulamin zaszkodził tylko sobie. Punkty obu członków temu zostały bowiem zsumowane i podzielone na obu członków teamu z zastrzeżeniem, iż jeden z członków teamu został wykluczony. Zdobyty więc przez team wynik został podzielony na członków teamu i w przypadku łamiącego przepisy zawodnika wyzerowany.
Przy obowiązującym systemie liczenia punktów team-partner, który nie został wykluczony miałby tyle samo punktów, gdyby jego team-partner również nie został wykluczony, nic więc na tym nie zyskał.

Taka formuła liczenia punktów ma powodować, że Klasyfikacja Generalna jest indywidualna na podstawie sumy punktów zdobytych przez zawodnika w poszczególnych rundach sezonu 2016 i że na każdej z Rund uczestnicy mają prawo tworzyć nowe teamy. Absencja któregokolwiek członka teamu w którejkolwiek rundzie nie doprowadza do spadku w Klasyfikacji Generalnej pozostałych zawodników z teamu. W przypadku rozpadu teamu po którejkolwiek rundzie, członkowie zespołu zachowują zdobytą liczbę punktów w Klasyfikacji Generalnej.

Tworzenie teamów ma jedynie na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników poruszających się po ekstremalnej trasie.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 22.06.2016 11:36, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2013 00:08
Posty: 286
Miejscowość: Gdańsk
Imię: Emil
Quad: Outlander LTD 1000
Poprzednie quady: CF Moto x8
PostWysłany: 22.06.2016 11:55 
Re: II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzy
Gdy emocje już opadły kilka uwag z mojej strony.

Jak można wpuścić 100 quadów na 1 hektar? kto wpadł na taki pomysł?
Dzięki temu o wyniku decydowało w głównej mierze wylosowanie wcześniejszej godziny startu, bo:
ci pierwsi zmieścili się w 1h a Ci ostatnio nie mogli skończyć w 4h co się przekłada na to że:
wylosowanie wcześniejszej godziny sprawiało że na pierwszym etapie po godzinie wracasz do łóżka i odpoczywasz przed drugim etapem a reszta tylko i wyłącznie dlatego że miała później start siedzi na trasie 4h z czego 30 min to jeżdżenie a reszta to stanie w kolejce.

Druga kwestia to poziom trudności, mi to może poziom skomplikowania trasy się podobał bo lubie trudno technicznie ale byłem świadkiem co najmniej 10 rolek a nie skłamie jak ogółem było ich kilkadziesiąt i bardziej to przypominało wrack race.
No jak można dać tak trudną trasę dla dawnej klasy ADW, kiedyś dumnie głosiliście że ADW jest dla wszystkich nawet amatorów, a zrobiliście 2x trudniejsze punkty i trasy dla ADW niż EXT w 2013 w tym samym rejonie.

Ostatnia uwaga która może będzie raczej jako spostrzeżenie bo wydaje mi się to będzie najtrudniej usprawnić.
Rajd był ewidentnie bardziej przychylny mniejszym lżejszym quadom.
Podsumowując moim okiem PPP było zbyt trudne za mało uniwersalne i co najważniejsze za bardzo niebezpieczne.

Nie mam tu zamiaru wytykać błędów i mówić jak ma wyglądać kolejny rajd by był bardziej dopasowany do mnie, chodzi mi o to by wyrazić swoją opinię na temat wg mnie błędów organizacyjnych.


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 22.06.2016 12:36 
Re: II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzy
D.L-G napisał(a):
Jeden z członków teamu łamiąc regulamin zaszkodził tylko sobie

W sumie chciałem uniknąć pytania, ale teraz mnie to nurtuje:
Za co było wykluczenie/dyskwalifikacja tego zawodnika ?

Bo w sumie regulamin znam dość dobrze, ale zawsze trochę drażnią mnie nieścisłości:
1. W przypadku sytuacji z PMP najpierw punkty zostały podzielone a potem ukarany zawodnik
2. W mojej teoretycznej sytuacji najpierw 'kara' (choć z innego/własnego powodu) a potem dzielenie punktów.

Wyjaśnienie:
Zaznaczam, że takie moje posty mają na celu tylko precyzowanie regulaminów i zachowań na przyszłość.
Nigdy się nie czepiam i nie szukam haków :)

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 24.06.2016 12:45 
Re: II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzy
1.
Waldo napisał(a):
Za co było wykluczenie/dyskwalifikacja tego zawodnika ?

Zarzuty dotyczyły: stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa dla innych zawodników, wulgarnego słownictwa, braku kultury, przepychania się, podnoszenia głosu na innych zawodników, nierespektowania kolejności, w której zawodnicy dojeżdżali do EPK.

Regulamin napisał(a):
19.3. Niesportowe zachowania: od skreślenia 1 zdobytego Elektronicznego Punktu Kontrolnego (EPK) do wykluczenia (WK).



2.
Waldo napisał(a):
2. W mojej teoretycznej sytuacji najpierw 'kara' (choć z innego/własnego powodu) a potem dzielenie punktów.


Tak jak wyjaśniałam to już we wcześniejszym poście - protest i dowody zostały złożone na jednego z członków teamu, kara została więc nałożona na jednego zawodnika.

Na I rundzie za złamanie Regulaminu w pkt.
Cytuj:
19.9. Przewożenie osób trzecich (spoza Teamu) – wykluczenie (WK). Nie dotyczy sytuacji, w której Team udzielił pomocy innemu uczestnikowi w nagłym wypadku. Podczas całej imprezy zabrania się, pod rygorem wykluczenia z rundy zabierania do startującego pojazdu i przewożenia osób postronnych.

ukarany został zawodnik, który popełnił dany czyn, a nie cały team.

Uważasz, że jeśli Twój team-partner popełni zabroniony czyn powinieneś, jako członek teamu, ponosić za to konsekwencje? Zapewne w jakimś stopniu masz wpływ na poprawne zachowanie team-partnera ale równie dobrze możesz wcale nie mieć nad nim kontroli. Dlatego wprowadziliśmy zasadę, że kary będą nakładane indywidualnie - zgodnie ze składanymi, udokumentowanymi protestami czy obserwacjami sędziów, dotyczących konkretnych czynów i zawodników.

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 24.06.2016 13:47, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 24.06.2016 13:04 
Re: II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzy
Jasne.
Tak się domyślałem, tak to teraz rozumiem i zgadzam się z zasadą karania indywidualnego.

Moje teoretyzowanie było tylko teoretyzowaniem i nie wgłębiajmy się w to.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 07.07.2016 09:33 
Re: II Runda Mistrzostw Polski/PP 17/19.06.2016 Golub-Dobrzy
Filmowa relacja z Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016 Golub-Dobrzyń



-- dodano 07.07.2016 10:33 --

Relacja na stronie PZM http://www.pzm.pl/news/2016/quad/przepr ... z-ii-rundy

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 07.07.2016 09:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.