Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 21.09.2023 09:16Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5576
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 16.03.2017 11:29 
I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017
Image

I Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM 4X4 TERENOWIEC (PMP ATV PZM)
I Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM 4X4 TERENOWIEC (PPP ATV PZM)
CAN-AM TRAVEL - nowy projekt turystyczno-krajoznawczo-szkoleniowy, pod patronatem marki CAN-AM

Miejsce: Stężnica/ Bieszczady

Termin:21/23.04.2017
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zabezpieczenie medyczne: Off Road Rescue Team
Strefa Serwisowa: MOTO-MOTO
Sponsor Tytularny: 4x4Terenowiec
Sponsor Główny: Castrol, Arge
Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/Can-Am, Garmin, oponyquad.pl/Maxxis, Moto Mikulski, Events4x4, Seven Guard, MudOff, WorkoutMafia


Na I Rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec zapraszamy w Bieszczady.

Przeprawowe Mistrzostwa Polski (zwane dalej PMP) jest to cykl imprez terenowo - nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM jest podnoszenie poziomu nawigowania oraz doskonalenie umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. PMP ATV PZM ma na celu wyłonienie najlepszych zawodników w klasyfikacji sezonu i przyznanie tytułu Mistrza Polski.

Przeprawowy Puchar Polski (zwany dalej PPP) jest to cykl imprez terenowych turystyczno-nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM jest nauka i podnoszenie poziomu nawigowania oraz umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM ma na celu umożliwienie rywalizacji dla osób nie posiadających dotąd doświadczeń w rajdach oraz przygotowanie i selekcjonowanie przyszłych uczestników do udziału w Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM.
PMP oraz PPP ATV PZM są własnością Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej PZM).

Organizatorem, wskazanym decyzją GKSPiT PZM, do realizacji PMP i PPP ATV PZM jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska zwane dalej ATV Polska. ATV Polska posiada wyłączne prawo oprócz PZM do dysponowania nazwą PPP ATV PZM.Track I Rundy PMP i PPP prowadzić będzie przez drogi zrywkowe, błotne, często z głęboką koleiną. Samo poruszanie się nimi podczas wiosennych roztopów będzie dla niektórych nie lada wyzwaniem, a dla innych kwintesencją off- road'u. Wąwozy, głębokie jary, sporo zjazdów i podjazdów z naturalnymi przeszkodami w postacie powalonych drzew, to charakterystyka tego rajdu. W tym miejscu nie ważna będzie ważna moc quada ani V-max, a raczej wyczucie, umiejętność balansu i „czytania” terenu oraz wiedza o tym, co się dzieje na styku każdej opony z podłożem. Na trasie będą przygotowane również odcinki otaśmowane, obserwowane przez sędziów. Ta edycja okraszona będzie pięknymi widokami na połoniny, rewelacyjną baza noclegową i wyśmienitym towarzystwem ludzi pozytywnie zakręconych. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która jest zawsze wspaniałą okazją służącą integracji środowiska quadowców.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli określoną liczbę godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.


Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

NOWOŚĆ CAN-AM TRAVEL - turystyka ATV/UTV
CAN-AM TRAVEL - nowy projekt turystyczno-krajoznawczo-szkoleniowy, pod patronatem marki CAN-AM

CAN-AM TRAVEL
ma na celu popularyzację turystyki terenowej przy użyciu quadów, pokazanie z bliska wysokiego poziomu zawodników biorących udział w Przeprawowym Pucharze i Mistrzostwach Polski, przybliżenie zasad rywalizacji na trasach rajdów przeprawowych, promocję atrakcji turystycznych miejscowości, w których odbywają się rajdy, wspólne spędzanie czasu w terenie oraz pokazywanie przykładów, jak korzystać z przyrody bez kolizji z innymi turystami.
W CAN-AM TRAVEL dopuszcza się do udziału dowolnej marki pojazd ATV/UTV posiadającym oryginalny układ wydechowy.
Jazda odbywa się według harmonogramu dla każdej rundy, w grupach, pod opieką przewodnika/instruktora.

Uczestnicy CAN-AM TRAVEL otrzymają program składający się z trasy objazdowej z agendą zwiedzania, konkurencji polegającej na identyfikacji punktów foto, posiłku na trasie, oraz odwiedzenia miejsc, gdzie będzie można obserwować zawodników biorących udział w rywalizacji. Trasa objazdowa przebiegać będzie w większości po drogach szutrowych, a w przypadku braku innej możliwości, dojazdu także po drogach utwardzonych.

W przypadku posiadania rejestracji pojazdu, jako pojazd 2-osobowy, istnieje możliwość zgłoszenia udziału 2-osobowej załogi, a pasażerem może być osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat.
W przypadku zgłoszenia pasażera w wieku poniżej 16 lat udział jest możliwy pod warunkiem, że osoba kierująca pojazdem jest rodzicem lub opiekunem prawnym osoby niepełnoletniej w załodze. Wszystkie dokumenty (skan: dowód rej, polisa OC, dokumenty tożsamości) muszą być przesłane do biura ATV Polska wraz ze zgłoszeniem w celu akceptacji udziału w klasie CAN-AM TRAVEL.
Klasa CAN-AM TRAVEL zostanie utworzona w przypadku zgłoszenia się minimum 14 pojazdów na 30 dni przed rozpoczęciem zawodów. Na każdą rundę będzie wyznaczony limit ilości pojazdów wyczerpujący możliwości tras i tylko taka ilość uczestników zostanie zakwalifikowana do tego rajdu.


Wpisowe
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 850 PLN
Przeprawowe Mistrzostwa Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 850 PLN
Wpisowe dla CAN-AM TRAVEL:
750zł / osoba
Załoga 2-osobowa ATV/UTV 1200 zł

Cena za bankiet dla osób towarzyszących - 120 zł / osoba

Wpisowe uczestników PMP i PPP obejmuje koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX wraz z nadanym indywidualnym nr startowym (Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.

Wpisowe uczestników CAN-AM TRAVEL obejmuje koszty organizacyjne imprezy, koszt wynajęcia przewodnika, opiekę pilota z samochodem terenowym, prawo do korzystania z tras, bilety wstępu do atrakcji turystycznych, udziału w bankiecie, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.
Ponieważ uczestnicy CAN-AM TRAVEL nie biorą udziału w rywalizacji sportowej, nie przewiduje się prawa do nagród.


Baza noclegowa
Baza zawodów znajdować się będzie w Natura Park http://www.naturapark.eu
To kilkuset hektarowe gospodarstwo rolne,które obejmuje swoim obszarem teren dwóch nieistniejących dawnych wsi Tyskowa i Radziejowa. W skład „Natura Park” wchodzi mała wioska złożona z domków wypoczynkowych, zwana Wstężniczką. W gospodarstwie hodowane są owce, kilkanaście koni huculskich oraz od niedawna również małe stado jeleni. Do dyspozycji jest 15 całorocznych, drewnianych domków. Każdy domek ma salon z kominkiem, własną, w pełni wyposażoną, kuchnię, łazienkę, telewizję. Domki posiadają od 6 do 8 miejsc noclegowych. Są one wyposażone we wszystko, co jest na co dzień potrzebne turystom.
W Kompleksie Natura Park znajdują się również dwa gościńce. W Gościńcach znajdziecie Państwo pokoje dwu- i trzy- osobowe, oraz typu studio. Wszystkie komfortowo wyposażone w pełen węzeł sanitarny oraz TV SAT. Z ich okien rozpościera się niezapomniany widok na góry i doliny.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Rezerwacja
tel. 502 970 188
e-mail: [email protected]
hasło: atv polska
Rezerwacja noclegów będzie możliwa dopiero po dokonaniu opłaty wpisowej na zawody. Noclegi nie są wliczone w cenę opłaty wpisowej.

Dodatkowa baza noclegowa:
"Domki nad potokiem" ok. 2 km od bazy http://domekbaligrod.bieszczady24.pl/#
Górzanka 2, Polańczyk tel. 13 469 28 27, tel. kom. 785 575 849 http://www.Bieszczady.net.pl/gorzanka/


Uwaga! Komunikat dotyczący bluz zawodniczych MX dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski,Pucharze Polski oraz CAN-AM TRAVEL

W tym roku dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski oraz Can Am TRAVEL przygotowujemy bluzy zawodnicze MX z imieniem i nazwiskiem oraz indywidualnym numerem startowym. Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Przy doborze rozmiarówki trzeba pamiętać o uwzględnieniu ochraniaczy. Koszt bluzy jest wliczony w cenę opłaty wpisowej. Numery startowe będą nadawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń na liście startowej, potwierdzonych opłatą wpisową. Rozmiary bluz będą zbierane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na zawody. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto.

Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec
Istnieje możliwość zakupu bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM dla osób nie będących zawodnikami. Formularz dostępny jest tutaj :strzałka: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform

Image

Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec
Istnieje możliwość zakupu bluzy zawodniczej MX Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM dla osób nie będących zawodnikami. Formularz dostępny jest tutaj :strzałka: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

ImageProjekt bluzy zawodniczej MX CAN-AM TRAVEL
Istnieje możliwość zakupu bluzy zawodniczej MX CAN-AM TRAVEL dla osób nie będących zawodnikami. Formularz dostępny jest tutaj :strzałka: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform
Image
Tabela rozmiarów
Image


--------------------------------------------------------------------------------------------
Przed wysłaniem zgłoszeń proszę o uważne przeczytanie regulaminów.


Regulaminy Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec, a także lista osób uprawnionych do udziału w Mistrzostwach Polski dostępne są w Kalendarzu Imprez ATV Polska


Limit miejsc ograniczony do 100 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji/ selekcji uczestników bez podania przyczyny.

Regulamin PPP ATV PZM napisał(a):
2.2. Prawo do udziału w Przeprawowym Pucharze Polski ATV PZM w roku 2017 ma każdy kto spełnia wymagania regulaminu w zakresie uprawnień do kierowania pojazdem po dokonaniu formalności zgłoszenia, niezależnie od umiejętności z wykluczeniem pkt. 2.3

2.3. Zawodnicy, którzy w roku 2016 zostali sklasyfikowani na miejscach 1 – 5 Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM lub stawali na podium w którymkolwiek rajdzie PPP w 2016 roku stają się automatycznie zawodnikami PMP 2017 bez prawa do klasyfikacji w PPP.

2.4. Karencja w PPP - zawodnik, który był klasyfikowany na w/w podium PPP w latach 2013-2015 i nie brał udziału w żadnym rajdzie PPP w sezonie 2016 może startować w PPP 2017 bez konieczności przejścia do PMP po wystąpieniu o takie prawo do organizatora.


Regulamin PMP ATV PZM napisał(a):
2.2. Obowiązek startu w Przeprawowych Mistrzostwach Polski w roku 2017

Zawodnik spełniający poniższe warunki może wystartować wyłącznie w PMP 2017 (nie ma prawa klasyfikacji w PPP 2017)

- każdy zawodnik klasyfikowany w PMP 2016 i 2015
- każdy zawodnik, który został sklasyfikowany na miejscach 1-5 w klasyfikacji generalnej PPP w 2016 roku,
- każdy zawodnik PPP, który był klasyfikowany na miejscach 1 -3 w przynajmniej jednym rajdzie w 2016 roku (raz stawał na podium w sezonie 2016)

Lista zawodników mających obowiązek zgłoszenia do udziału w PMP ATV PZM 2016 stanowi załącznik nr 2.


2.3. Prawo do udziału w Przeprawowych Mistrzostwach Polski ATV PZM w roku 2017

W roku 2017 prawo do udziału w Przeprawowych Mistrzostwach Polski ATV PZM będzie miał:
- każdy zawodnik Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM z roku 2016, który w każdej z dwóch rund PPP 2016 uzyskał minimum 50% ilości punktów EPK zawodnika, który wygrał daną rundę.
- każdy zawodnik klasyfikowany w PMP 2015,
- każdy zawodnik, który został sklasyfikowany na miejscach 1-5 w klasyfikacji generalnej PPP w 2015 roku i nie startował w 2016 roku
- każdy zawodnik PPP, który był klasyfikowany na miejscach 1 -3 w przynajmniej jednym rajdzie w 2015 roku (raz stawał na podium w sezonie 2015) i nie startował w 2016 roku

Lista zawodników uprawnionych do udziału w PMP ATV PZM 2017 stanowi załącznik nr 3.


Lista zawodników, uprawnionych do udziału w PMP ATV PZM 2017 oraz wyniki Klasyfikacji Generalnej PPP 2017 dostępne są w Kalendarzu Imprez http://atvpolska.pl/i-runda-przeprawowy ... iec-1.html

Karta Zgłoszeniowa do PRZEPRAWOWYCH MISTRZOSTW POLSKI ATV PZM 4X4 TERENOWIEC dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Karta Zgłoszeniowa do PRZEPRAWOWEGO PUCHARU POLSKI ATV PZM 4X4 TERENOWIEC dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Karta Zgłoszeniowa do CAN-AM TRAVEL dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

-- dodano 16.03.2017 09:53 --

Image


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Image

-- dodano 16.03.2017 12:29 --

Dla uczestników Can-am Travel oraz dla zawodników startujących w I rundzie Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 przygotowujemy w niedzielę 23.04 przejażdżkę Bieszczadzka Kolejka Leśna. Szczegóły dostępne są w harmonogramach I Rundy


Zapraszamy do obejrzenia filmu z przejażdżki bieszczadzką ciuchcią, zrealizowanego przez PMMH0

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 27.11.2017 15:18, edytowano w sumie 45 razy 
Profil Facebook WWW
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 03.04.2017 19:52 
Re: I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017
Po ostatnim pobycie w Natura Park z Denisem jak wracałem to już planowałem kiedy tam wrócę, ale dzięki niemu przypomniały mi się dawno nie słyszane słowa:
"przyjacielu skończ te nowenne i wyjedź w Bieszczady" :-)

I po prostu wyjedź w Bieszczady,
Tak jak rano jedzie się do biura!
Pluń na bajki, pluń na ballady,
Tylko męska literatura!

Tam są męskie sprawy, męskie bazy,
Z nadbudową kłopotów najmniejszych!
Nie daj sobie powtarzać dwa razy,
Nie bądź taki niedzisiejszy!


od tego czasu chodzi za mną:

ten kto tam nie był i nie widział nieba z milionami gwiazd i zapachem wiosny wile stracił :-)

Zamiast dzień stracony gonić, zamiast ronić łzy spod rzęsy -
Po prostu wyjedźcie w Bieszczady!


-- dodano 03.04.2017 19:50 --

Kolejny raz udało mi się przekonać, że Natura Park to jest miejsce wymarzone dla quadowców, ale pod pewnymi warunkami :-) zawsze trzeba być ostrożnym, ale o tym pomyślałem jak już quad wylądował na mnie.
Z jednej strony wydawało, że utrata możliwości korzystania z części tras zamyka realizację zawodów, ale będąc teraz w weekend miałem okazję wytyczyć za zgodą właściciela kilkadziesiąt nowych miejsc pod pieczątki i to takie że obok wielokrotnie przejeżdżałem przez ostatnie lata i nawet nie zaglądałem. Mało tego tam nie było żadnych śladów quada o samochodzie nie wspominając.
Mamy więc dopięty plan tras i większość tego przebiegać będzie już za asfaltem, który pokonać będzie można w wyznaczonym miejscu na tracku.
Kilka równoległych pętelek pozwoli swobodnie rozłożyć kawalkadę i nie jechać w tłumie, a w nocy to ledy znakują gdzie ktoś już pojechał przed nami.
Także pomimo, że robimy zawody już po raz 4 to ponad połowa tras będzie przechodziła przez nowe miejsca.

Co do samej Natury Park to miałbym uwagę do tych którzy się tam pojawiają bo będąc od grudnie trzykrotnie muszę przyznać, że quadowców widywałem na terenie tylko na polach - to jest żenujące, bo wiadomo do czego służą pola i jeżeli tego nie uszanujemy to nas wyproszą z całego terenu. Zresztą w niedzielę to quady były na polach sąsiednich gdzie właściciele nie przewidują korzystania z ich terenu nawet poza polami.
Do tego dochodzą zmiany obszarów i nowe granice gdzie można korzystać z terenu.
Mając wjazd zapłacony na teren Natura Park ma się do dyspozycji ponad 400 ha i należy uszanować, że trasy po lewej stronie wzdłuż płotu należą do innego właściciela i z nim należy uzgadniać wjazd. To samo dotyczy tych którzy lokują się w sąsiednich ośrodkach, bo też muszą mieć świadomość, że w ostatnim czasie zaszły zmiany wymagające dokonania opłaty w Natura Park o ile się tam nie mieszka.
Nasze tracki po rajdzie będą oczywiście aktualne i przez resztę roku będzie można wspominać gdzie wisiały pieczątki, a trasy dodatkowo chcemy podzielić według stopnia trudności na wzór tego jak są oznakowane trasy narciarskie.
Póki co kolejny rajd w Natura Park wchodzi w ostatnią fazę realizacji i do zobaczenia po świętach w parku maszyn :-)

Dotyczy to szczególnie osób już wcześniej korzystających z tych tras i terenów i mających tracki z poprzednich imprez i konieczne jest dokładne zorientowanie się

-- dodano 03.04.2017 19:52 --

Kolejny raz udało mi się przekonać, że Natura Park to jest miejsce wymarzone dla quadowców, ale pod pewnymi warunkami :-) zawsze trzeba być ostrożnym, ale o tym pomyślałem jak już quad wylądował na mnie.
Z jednej strony wydawało, że utrata możliwości korzystania z części tras zamyka realizację zawodów, ale będąc teraz w weekend miałem okazję wytyczyć za zgodą właściciela kilkadziesiąt nowych miejsc pod pieczątki i to takie że obok wielokrotnie przejeżdżałem przez ostatnie lata i nawet nie zaglądałem. Mało tego tam nie było żadnych śladów quada o samochodzie nie wspominając.
Mamy więc dopięty plan tras i większość tego przebiegać będzie już za asfaltem, który pokonać będzie można w wyznaczonym miejscu na tracku.
Kilka równoległych pętelek pozwoli swobodnie rozłożyć kawalkadę i nie jechać w tłumie, a w nocy to ledy znakują gdzie ktoś już pojechał przed nami.
Także pomimo, że robimy zawody już po raz 4 to ponad połowa tras będzie przechodziła przez nowe miejsca.

Co do samej Natury Park to miałbym uwagę do tych którzy się tam pojawiają bo będąc od grudnie trzykrotnie muszę przyznać, że quadowców widywałem na terenie tylko na polach - to jest żenujące, bo wiadomo do czego służą pola i jeżeli tego nie uszanujemy to nas wyproszą z całego terenu. Zresztą w niedzielę to quady były na polach sąsiednich gdzie właściciele nie przewidują korzystania z ich terenu nawet poza polami.
Do tego dochodzą zmiany obszarów i nowe granice gdzie można korzystać z terenu.
Mając wjazd zapłacony na teren Natura Park ma się do dyspozycji ponad 400 ha i należy uszanować, że trasy po lewej stronie wzdłuż płotu należą do innego właściciela i z nim należy uzgadniać wjazd. To samo dotyczy tych którzy lokują się w sąsiednich ośrodkach, bo też muszą mieć świadomość, że w ostatnim czasie zaszły zmiany wymagające dokonania opłaty w Natura Park o ile się tam nie mieszka.
Nasze tracki po rajdzie będą oczywiście aktualne i przez resztę roku będzie można wspominać gdzie wisiały pieczątki, a trasy dodatkowo chcemy podzielić według stopnia trudności na wzór tego jak są oznakowane trasy narciarskie.
Póki co kolejny rajd w Natura Park wchodzi w ostatnią fazę realizacji i do zobaczenia po świętach w parku maszyn :-)


Ostatnio zmieniony przez Jacek Bujański Mr.Quad 03.04.2017 19:52, edytowano w sumie 5 razy 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5576
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 04.04.2017 12:13 
Re: I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017
Komunikat dla nielegalnych "zawodników"

"Ponieważ otrzymaliśmy informację, iż w terminie planowanej I rundy Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV Pzm 4x4 Terenowiec I w dniach 21-23.04.2017 grupa quadowców wynajmująca noclegi w sąsiadującym przy Naturze Park ośrodku, planuje nielegalne pojawienie się na terenach Natura Park, przeznaczonych w tym terminie na organizację zawodów informujemy, że, teren Natura Park Bieszczady jest terenem prywatnym, w tym czasie przeznaczonym do rozegrania zawodów, i ze względu na zapewnienie komfortu rywalizującym zawodnikom wjazd jest możliwy jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu się do Organizatora. Osoby, które wjadą nielegalnie na teren Ośrodka Natura Park muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami"

ATV Polska, Natura Park

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 04.04.2017 12:13, edytowano w sumie 2 razy 
Profil Facebook WWW
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 12.04.2017 22:25 
Re: I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017
Wygląda na to, że pogoda w Bieszczadach przygotuje teren pod oczekiwania zawodników, czyli łatwo i sucho nie będzie :-)
Jak widać z prognoz podczas szykowania tras uda się nam załapać na nocne przymrozki, ale za to w sobotę podczas odcinka dziennego ma być słonecznie.
Przyda się więc zawodnikom odpowiednie ubranko na zmienne temperatury i wodę z nieba, ale to wszyscy którzy bywali w Natura Park już wiedzą.

Kibiców zapraszamy w sobotę w ciągu dnia na parking oznakowaną od asfaltu drogą szutrową gdzie po krótkim spacerze można będzie obserwować znad krawędzi wąwozu zmagania zawodników Mistrzostw Polski, a po drugiej stronie drogi widoczna będzie rywalizacja na Odcinku Specjalnym uczestników Pucharu Polski.
Po całej nocy spędzonej w wąwozach dla zawodników będzie to nie lada wyzwanie, ale jak to widywaliśmy w poprzednich latach doping pomaga w pokonywaniu słabości i zmęczenia :-)
Zresztą to właśnie w tych kultowych miejscach na terenie Natury Park po raz pierwszy odbyła się rywalizacja na Odcinkach Specjalnych w Przeprawowym Pucharze Polski uwieczniona przez Terenwizję. Teraz po tych filmikach widać jak wielki postęp zrobili zawodnicy w tak krótkim czasie i coraz trudniej jest nam znaleźć przeszkody mogące sprawić im jeszcze kłopot.
Zawodnikom przypominamy o wyposażeniu w taśmy do opasywania drzew, bo ustawa o wycinaniu wszystkiego co rośnie tego nie dopuściła :diabeł:
a kibicom przypominamy o tym, że tylko zawodnicy mają prawo wjazdu w czasie rajdu na teren Natura Park.


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5576
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 25.04.2017 08:26 
Re: I Runda PMP/PPP/Can-am Travel Stężnica 21/23.04.2017
Zaczynamy :-)


ATV Polska Extreme Team ;-)
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Po więcej zapraszamy na nasz fanpage ATV Polska
https://www.facebook.com/PSC.ATVPolska/

-- dodano 25.04.2017 09:26 --

Wyniki

I Runda Przeprawowe Mistrzostwa Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image


I Runda Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

Klasyfikacja Generalna_Przeprawowe Mistrzostwa Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

Klasyfikacja Generalna_Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 25.04.2017 08:26, edytowano w sumie 2 razy 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.