Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - II Runda PMP/PPP/Can-am Travel Jelenia Góra 26-28.05.2017
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 22.10.2021 05:31Odpowiedz  [ 1 post ] 
II Runda PMP/PPP/Can-am Travel Jelenia Góra 26-28.05.2017 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5576
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 27.11.2017 15:18 
II Runda PMP/PPP/Can-am Travel Jelenia Góra 26-28.05.2017
Image

II Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM 4X4 TERENOWIEC (PMP ATV PZM)
II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM 4X4 TERENOWIEC (PPP ATV PZM)
CAN-AM TRAVEL


Miejsce: Jelenia Góra
Termin:26/28.05.2017
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zabezpieczenie medyczne: Off Road Rescue Team
Strefa Serwisowa: MOTO-MOTO
Sponsor Tytularny: 4x4Terenowiec
Sponsor Główny: Castrol
Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/Can-Am, Garmin, oponyquad.pl/Maxxis, Moto Mikulski, Events4x4, Seven Guard, MudOff, WorkoutMafia

Na II Rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec zapraszamy na dawny poligon wojskowy w Jeleniej Górze.

Przeprawowe Mistrzostwa Polski (zwane dalej PMP) jest to cykl imprez terenowo - nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM jest podnoszenie poziomu nawigowania oraz doskonalenie umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. PMP ATV PZM ma na celu wyłonienie najlepszych zawodników w klasyfikacji sezonu i przyznanie tytułu Mistrza Polski.

Przeprawowy Puchar Polski (zwany dalej PPP) jest to cykl imprez terenowych turystyczno-nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM jest nauka i podnoszenie poziomu nawigowania oraz umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM ma na celu umożliwienie rywalizacji dla osób nie posiadających dotąd doświadczeń w rajdach oraz przygotowanie i selekcjonowanie przyszłych uczestników do udziału w Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM.

PMP oraz PPP ATV PZM są własnością Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej PZM).

Organizatorem, wskazanym decyzją GKSPiT PZM, do realizacji PMP i PPP ATV PZM jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska zwane dalej ATV Polska. ATV Polska posiada wyłączne prawo oprócz PZM do dysponowania nazwą PPP ATV PZM.


Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli określoną liczbę godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.


Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

NOWOŚĆ CAN-AM TRAVEL - turystyka ATV/UTV
CAN-AM TRAVEL ma charakter turystyczno-krajoznawczo-szkoleniowy pod patronatem marki CAN-AM.

CAN-AM TRAVEL
ma na celu popularyzację turystyki terenowej przy użyciu quadów, pokazanie z bliska wysokiego poziomu zawodników biorących udział w Przeprawowym Pucharze i Mistrzostwach Polski, przybliżenie zasad rywalizacji na trasach rajdów przeprawowych, promocję atrakcji turystycznych miejscowości, w których odbywają się rajdy, wspólne spędzanie czasu w terenie oraz pokazywanie przykładów, jak korzystać z przyrody bez kolizji z innymi turystami.
W CAN-AM TRAVEL dopuszcza się do udziału dowolnej marki pojazd ATV/UTV posiadającym oryginalny układ wydechowy.
Jazda odbywa się według harmonogramu dla każdej rundy, w grupach, pod opieką przewodnika/instruktora.

Uczestnicy CAN-AM TRAVEL otrzymają program składający się z trasy objazdowej z agendą zwiedzania, konkurencji polegającej na identyfikacji punktów foto, posiłku na trasie, oraz odwiedzenia miejsc, gdzie będzie można obserwować zawodników biorących udział w rywalizacji. Trasa objazdowa przebiegać będzie w większości po drogach szutrowych, a w przypadku braku innej możliwości, dojazdu także po drogach utwardzonych.

W przypadku posiadania rejestracji pojazdu, jako pojazd 2-osobowy, istnieje możliwość zgłoszenia udziału 2-osobowej załogi, a pasażerem może być osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat.
W przypadku zgłoszenia pasażera w wieku poniżej 16 lat udział jest możliwy pod warunkiem, że osoba kierująca pojazdem jest rodzicem lub opiekunem prawnym osoby niepełnoletniej w załodze. Wszystkie dokumenty (skan: dowód rej, polisa OC, dokumenty tożsamości) muszą być przesłane do biura ATV Polska wraz ze zgłoszeniem w celu akceptacji udziału w klasie CAN-AM TRAVEL.
Klasa CAN-AM TRAVEL zostanie utworzona w przypadku zgłoszenia się minimum 14 pojazdów na 30 dni przed rozpoczęciem zawodów. Na każdą rundę będzie wyznaczony limit ilości pojazdów wyczerpujący możliwości tras i tylko taka ilość uczestników zostanie zakwalifikowana do tego rajdu.


Wpisowe
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 850 PLN
Przeprawowe Mistrzostwa Polski - Klasa ATV - jeden zawodnik- 850 PLN
Wpisowe dla CAN-AM TRAVEL:
750zł / osoba
Załoga 2-osobowa ATV/UTV 1200 zł

Cena za bankiet dla osób towarzyszących - 100 zł / osoba

Wpisowe uczestników PMP i PPP obejmuje koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX wraz z nadanym indywidualnym nr startowym (Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.

Wpisowe uczestników CAN-AM TRAVEL obejmuje koszty organizacyjne imprezy, koszt wynajęcia przewodnika, opiekę pilota z samochodem terenowym, prawo do korzystania z tras, bilety wstępu do atrakcji turystycznych, udziału w bankiecie, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.
Ponieważ uczestnicy CAN-AM TRAVEL nie biorą udziału w rywalizacji sportowej, nie przewiduje się prawa do nagród.


Baza rajdu, baza noclegowa:
Baza rajdu mieścić się ona będzie w Osadzie "Śnieżka” http://www.osada-sniezka.com/ . To miejsce z pewnością spodoba się zawodnikom, którzy z sentymentem wspominają luksusowe warunki w Osadzie "Karbówko" w Golubiu-Dobrzyniu. Trudno znaleźć równie atrakcyjne miejsce, które spełni wymagania tak dużej imprezy. Mamy więc tu do dyspozycji 200 miejsc noclegowych, miejsce do parkowania, na którym bez trudu zmieszczą się wszystkie samochody oraz lawety. Sala restauracyjna bez trudu pomieści także imponującą podczas uroczystego wręczenia pucharów i nagród liczbę gości.

Osada "Śnieżka"
ul. Spacerowa 13 /dawna Świerczewskiego 72b/, 58- 508 Łomnica
GPS: 50.857812, 15.783531
http://www.osada-sniezka.com/

Rezerwacje:
Milena Szumiata
tel. +48 882 891 769
[email protected]


Rezerwacja noclegów będzie możliwa dopiero po dokonaniu opłaty wpisowej na zawody. Noclegi nie są wliczone w cenę opłaty wpisowej.Do dyspozycji gości są jedno-, dwu- i trzypokojowe apartamenty w budynkach o zabudowie tarasowo-szeregowej, utrzymanych w górskiej architekturze. Każdy apartament zawiera: MINI SPA z sauną parową, balkon lub taras, aneks kuchenny, kompletne umeblowanie i wyposażenie, kominek, TV SAT, Wi-Fi, miejsce parkingowe, niektóre z nich ogród.
Image

Image

Image

Image
Dodatkowa baza noclegowa blisko bazy rajdu:
Hotel Tango http://www.hoteltango.pl/
Pałac Łomnica http://www.palac-lomnica.pl/pl
Pałac Wojanów http://www.palac-wojanow.pl/
Hotel Mercure http://www.mercure.com/pl/hotel-3408-ho ... ndex.shtml
Chata za wsią http://www.chatazawsia.com/
Pałac Paulinum http://www.paulinum.pl/


Uwaga! Komunikat dotyczący bluz zawodniczych MX dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski,Pucharze Polski oraz CAN-AM TRAVEL

W tym roku dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski i Can Am TRAVEL przygotowujemy bluzy zawodnicze MX z imieniem i nazwiskiem oraz indywidualnym numerem startowym. Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Przy doborze rozmiarówki trzeba pamiętać o uwzględnieniu ochraniaczy. Koszt bluzy jest wliczony w cenę opłaty wpisowej. Numery startowe będą nadawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń na liście startowej, potwierdzonych opłatą wpisową. Rozmiary bluz będą zbierane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na zawody. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto.

Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM
Image

Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM
Image


Projekt bluzy zawodniczej MX CAN-AM TRAVEL
Image


Istnieje możliwość zakupu bluzy zawodniczej MX Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM dla osób nie będących zawodnikami

Tabela rozmiarów
Image


Regulaminy Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec, a także lista osób uprawnionych do udziału w Mistrzostwach Polski dostępne są w Kalendarzu Imprez ATV Polska


Limit miejsc ograniczony do 100 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji/ selekcji uczestników bez podania przyczyny.

Regulamin PPP ATV PZM napisał(a):
2.2. Prawo do udziału w Przeprawowym Pucharze Polski ATV PZM w roku 2017 ma każdy kto spełnia wymagania regulaminu w zakresie uprawnień do kierowania pojazdem po dokonaniu formalności zgłoszenia, niezależnie od umiejętności z wykluczeniem pkt. 2.3

2.3. Zawodnicy, którzy w roku 2016 zostali sklasyfikowani na miejscach 1 – 5 Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM lub stawali na podium w którymkolwiek rajdzie PPP w 2016 roku stają się automatycznie zawodnikami PMP 2017 bez prawa do klasyfikacji w PPP.

2.4. Karencja w PPP - zawodnik, który był klasyfikowany na w/w podium PPP w latach 2013-2015 i nie brał udziału w żadnym rajdzie PPP w sezonie 2016 może startować w PPP 2017 bez konieczności przejścia do PMP po wystąpieniu o takie prawo do organizatora.


Regulamin PMP ATV PZM napisał(a):
2.2. Obowiązek startu w Przeprawowych Mistrzostwach Polski w roku 2017

Zawodnik spełniający poniższe warunki może wystartować wyłącznie w PMP 2017 (nie ma prawa klasyfikacji w PPP 2017)

- każdy zawodnik klasyfikowany w PMP 2016 i 2015
- każdy zawodnik, który został sklasyfikowany na miejscach 1-5 w klasyfikacji generalnej PPP w 2016 roku,
- każdy zawodnik PPP, który był klasyfikowany na miejscach 1 -3 w przynajmniej jednym rajdzie w 2016 roku (raz stawał na podium w sezonie 2016)

Lista zawodników mających obowiązek zgłoszenia do udziału w PMP ATV PZM 2016 stanowi załącznik nr 2.


2.3. Prawo do udziału w Przeprawowych Mistrzostwach Polski ATV PZM w roku 2017

W roku 2017 prawo do udziału w Przeprawowych Mistrzostwach Polski ATV PZM będzie miał:
- każdy zawodnik Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM z roku 2016, który w każdej z dwóch rund PPP 2016 uzyskał minimum 50% ilości punktów EPK zawodnika, który wygrał daną rundę.
- każdy zawodnik klasyfikowany w PMP 2015,
- każdy zawodnik, który został sklasyfikowany na miejscach 1-5 w klasyfikacji generalnej PPP w 2015 roku i nie startował w 2016 roku
- każdy zawodnik PPP, który był klasyfikowany na miejscach 1 -3 w przynajmniej jednym rajdzie w 2015 roku (raz stawał na podium w sezonie 2015) i nie startował w 2016 roku

Lista zawodników uprawnionych do udziału w PMP ATV PZM 2017 stanowi załącznik nr 3.


Lista zawodników, uprawnionych do udziału w PMP ATV PZM 2017 oraz wyniki Klasyfikacji Generalnej PPP 2017 dostępne są w Kalendarzu Imprez http://atvpolska.pl/i-runda-przeprawowy ... iec-1.html

Karta Zgłoszeniowa na II Rundę Przeprawowych MISTRZOSTW POLSKI ATV PZM 4X4 TERENOWIEC dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Karta Zgłoszeniowa na II Rundę Pprzeprawowego PUCHARU POLSKI ATV PZM 4X4 TERENOWIEC dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Karta Zgłoszeniowa na II Rundę CAN-AM TRAVEL dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

-- dodano 16.05.2017 10:49 --

Image

-- dodano 16.05.2017 14:17 --

Image

-- dodano 28.05.2017 12:53 --

Wyniki
II Runda Przeprawowe Mistrzostwa Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

II Runda Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

Klasyfikacja Generalna_Przeprawowe Mistrzostwa Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

Klasyfikacja Generalna_Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017
Image

-- dodano 06.06.2017 11:09 --

Trochę zdjęć dla tych, którzy nie zaglądają na FB ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Klasa Can-am Travel
Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 27.11.2017 15:18, edytowano w sumie 23 razy 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.