Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Opony do quada przeprawowego
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 12:53



Odpowiedz  [ 1885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126
Opony do quada przeprawowego 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 22.09.2019 10:05 
Re: Opony do quada przeprawowego
Dzięki za chęci , co do opon sam stoję przed dylematem i cały czas szukam jakiegoś wyjścia , tylko u mnie muszą być 26'' a ich właściwości jak najbardziej zbliżone do mayhem 26'' , mam trzy wybory zilla ,ancla no i abuzz 26'' , zilla- ścieralność , ancla- szukam użytkowników którzy mają ją w rinconie i opinii na temat ścieralności , abuzz- w błocie nie radzi sobie za dobrze , reszta oki no i jeszcze dochodzi wspólny mianownik jakim jest cena a nie chce wydawać za dużo na oponę która wystarczy mi na max 2 sezony


 
Profil

Rejestracja: 29.08.2019 09:01
Posty: 7
Miejscowość: Łączna
Imię: Łukasz
Quad: Kawasaki KVF 360
PostWysłany: 22.09.2019 10:19 
Re: Opony do quada przeprawowego
widze ze wszyscy się uczymy całe życie , tak powinno być. Dobrze że Ci którzy są na początku mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. jarecki13 :metal:

_________________
To forgive is too suffer !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2012 19:52
Posty: 294
Miejscowość: Borkowo
Imię: Marcin
Quad: Polaris SP 850 Touring
Poprzednie quady: Outlander 800 LTD Max, Polaris SP 450
PostWysłany: 29.09.2019 09:09 
Re: Opony do quada przeprawowego
A co powiecie o AMS slingshot 14 cali?
Ostatnio pojawila się dobra cenowo oferta tych opon .
Ciekawi mnie opinia ludzi którzy mieli do czynienia z nia .
Jak scieralnosc na twardym?
Jak z biciem?
Itd


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 01.10.2019 06:53 
Re: Opony do quada przeprawowego
Do posiadaczy x8, jaki rozmiar opon błotnych dla cfki 800 będzie odpowiedni ? Do tej pory myślałem nad megameyhem 28"
Widziałem też x8 na zillach 30" i nie wyglądały te opony na " przerośnięte ", wyglądała jak misiek na oponach 26"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 12.10.2019 15:28 
Re: Opony do quada przeprawowego
Robsson napisał(a):
Ja po ludziach i necie próbowalem coś się o anclach dowiedzieć o z tego co uzyskałem na Twoim miejscu poszedłbym w ancle.
Podobno dużo trwalsza niż zila i robi do końca bieżnika a nie do połowy jak zila - skuteczność znaczy. Nie jest ciężka, nie halasuje i dobrze prowadzi się na czarnym, lepiej trzymają boki opony niż np bh1, lepiej skrobią na podjazdach/trawersach -mniej się ślizgają niż Bh.
Lepiej wiadomo robią też w błocie.
Nie spotkałem się z jakąś krytyczną opinią, wręcz zdania że ancle znowu ten czy tamten kupi.
Wygląda na prawdziwie uniwersalną oponę za sensowną kase.
Z tych co wymienileś ja zdecydowanie spróbowałbym ancle.
Ciekawe co ktoś kto na tym latał napisze.
Bo co wyżej napisałem to opinie użytkowników w odniesieniu nie raz do 2 pozostałych tu wymienionych.

Po długich rozmyśleniach wybór padł na Ancla 26'' , skusiła mnie cena(udało się kupić w przystępnej) i opinie ludzi którzy na niej latają , opona będzie w przyszłym tygodniu więc trzeba będzie ją przetestować , postaram się ją porównać z mayhem 26'' ,choć wiem ,że mayhem zawiesił poprzeczkę dość wysoko względem uniwersalności i wytrzymałości


Ostatnio zmieniony przez jarecki13, 12.10.2019 15:28, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 12.10.2019 17:01 
Re: Opony do quada przeprawowego
Kolega do cf850 u nas je założył i w stosunku do abuzów chwali sobie.
Brakowało mu trakcji na podjazdach czy szybkim starcie.
Jeszzcze w błocie nie sprawdzał.
Na razie chwali.
Mówi że ważą podobnie co arbuzy.

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 12.10.2019 17:01, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.10.2019 14:19 
Re: Opony do quada przeprawowego
Waga 26'' to 44 kilo więc o 5 kg mniej niż mayhem'' , co do trakcji to właśnie jej poszukuję bo mayhem już ją stracił , klocek na środku ma 1-1,3 cmm na początku ale na tyle środkowego klocka jest 0,7 cmm i po ostatniej jeździe po przeoranym polu quad już nie przyśpieszał powyżej 40 mil bo koła traciły trakcję , na asfalcie tego nie czuć bo idzie do odcięcia ,ale na miękkiej ziemi już tak. Moje obawy co do Ancla są tylko takie ,że nie wytrzymają zbyt długo i zetrą się dość szybko w porównaniu do mayhem , przeważnie jak latamy to robi się 10%-15% po asfalcie a wiadomo ,że miękka guma nie lubi twardego

-- dodano 18.10.2019 21:21 --

Dobra zestaw przyszedł , ale niestety z powodu rozwalonej przedniej felgi nie byłem w stanie przejechać się na nowo nabytych oponach, jak dobrze pójdzie to może we wtorek się bujnę jak nie to dopiero po pierwszym listopada bo mam tygodniowy wyjazd z pracy. Co do wyglądu to w porównaniu do mayhem szału nie robi choć też jest dość agresywna i wygląda ciekawie , wysokość tej opony też nie jest jakaś mega przy 4 psi , ale wyższa od mayhem , z tego co zaobserwowałem to ma chyba większy balon , guma jest miększa niż w mayhem ,ale widać ,że będzie ładnie łapała przyczepność , klocek na środku ma coś w granicy 2,5-2,6 cmm po bokach już mniej(mogło by być trochę więcej tego klocka) , ogólnie to nie mogę się doczekać podjazdów na tej gumie bo uważam ,że będzie je robić rewelacyjnie . Jak na razie to tyle ,jak już się na niej przejadę to napiszę więcej.

-- dodano 23.10.2019 19:23 --

Dobra krótka przejażdżka już za mną i powiem tylko tyle ,że nie jest głośna na asfalcie jak mayhem 26'' przy wyższych prędkościach , ale już przy nawracaniu słychać klocek jak szura po asfalcie , dzięki większemu balonowi nie czuć uderzeń po łapach ( duży plus) , ogólnie uważam ,że jest to bardzo dobry zakup w przystępnej cenie , mam nadzieję ,że oponka będzie lepiej łapać przyczepność niż maychem26'' w śliskim terenie ( nie błoto) bo na twardym wiem ,że tak. Co do pytań to zastanawiam się nad ciśnieniem, jak na tą chwilę dałem 3,5 psi, następne testy dopiero 3-go października(obowiązki służbowe) , ale będą na 100% bardziej szczegółowe , zobaczymy na ile tą oponę stać w różnym terenie -a w moich okolicach jest praktycznie każdy rodzaj podłoża:) jak się uda to postaram się skleić kilka filmików aby każdy mógł ocenić oponę swoim fachowym okiem ;)

-- dodano 24.10.2019 15:19 --

Ponownie szybkie pytanko ,czy opony na tylnych kołach powinna mieć wyrównany bieżnik względem siebie czy odpuścić temat , wulkanizator miał założyć symetrycznie na znaczek a zrobił przestrzał około dwa cm i teraz jeden klocek jest wyżej a drugi niżej lub jeden zbiera ziemię a drugi kończy


Ostatnio zmieniony przez jarecki13 24.10.2019 14:19, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 26.10.2019 07:48 
Re: Opony do quada przeprawowego
A ja mam niszowe pytanie.
Poszukuję opon z przeznaczeniem bardziej do błota niż na szuter i suchą nawierzchnię, ale wielkość 23" na felgi 12" ewentualnie 24"
Quad jest słaby bo to Sportsman 300 więc założenie opon typowych 25" spowoduje że już zupełnie przestanie się odpychać.

Teraz jest na DURO DI2024 Fuze ale są śliskie i w mają bardzo niską kostkę która nie wybiera w miękkiej nawierzchni.

Ktoś gdzies widział takie lepsze opony?

_________________
Odwiedź nas na: facebook.com/TokaSquad

Filmy z wyjazdów na quadach

Zapraszamy do naszego serwisu quadów mieszczącego się w Radziszowie
tel:733 010 507 tokaSerwis - naprawy i przeróbki


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 24.11.2019 22:01 
Re: Opony do quada przeprawowego
Opona ANCLA. krótka opinia tak jak obiecałem , co do filmików to innym razem jak znajdę więcej czasu choć zbytnio dużo ich nie mam i słabo kręcone bo bez kamerzysty , opinia skopiowana z mojej wypowiedzi na youtube .
Dobra pierwsze kilometry w terenie zrobione , nie będę się zbytnio rozpisywał bo za krótko pojeździłem dzisiaj ze względu na brak towarzyszy , ale już jakiś zarys opinii mam, powietrze jakie miałem nabite to 4psi przód i nie wiem dlaczego z tyłu też 4psi choć wydawało mi się że nabiłem 3,5 psi - mniejsza z tym , co do opony to rant klocka się lekko zaokrąglił i już raczej nie będzie szybko się ścierał(czas pokaże) , co do trakcji na górkach z piachu to rewelacja , tam gdzie mayhem szedł równym tempem i się wdrapywał ancla przyśpieszała ,że pod koniec trzeba było zwolnić manetkę , na podjazdach w wąwozach tak jak mayhem czyli elegancko, jazda szutrem po wyboistym terenie bardziej przewidywalna niż mayhem i dużo większy komfort jeśli chodzi o bicie po kierownicy (jest dużo miększa choć ma więcej powietrza nabitego) , hamowanie jest bardziej ostre i tu można zrobić sobie kuku używając przedniego hamulca przy szybkiej jeździe i skręcie kierownicą , opona praktycznie jak złapię ziemię to stoi na ostrym zjeździe , co do ogólnej oceny wypowiem się dopiero za jakiś czas, jak na tą chwilę jestem mega zadowolony i uważam ,że opona ta ma duży potencjał jeśli chodzi o jadę mieszaną , a bo bym zapomniał Rincon już na płaskim nie leci do odcięcia max 60 mil, na mayhem zamykał licznik 62 mile , prawdopodobnie jest to spowodowane wielkością opony która jest chyba wyższa niż mayhem , po tym teście zastanawiam się nad felgami aby tył i przód były w jednej linii bo jak już wspomniałem przedni hamulec i skręt podniósł mi lekko ciśnienie, do tego opona nie pomaga bo jest dość miękka i miałem wrażenie ,że zejdzie z felgi.

-- dodano 13.11.2019 16:36 --

Kilka filmików z pierwszego latania niestety ,ale brak kamerzysty zniechęcił mnie do jakiegoś sensownego testu lub porównania z inną oponą , są to moje stałe miejsca gdzie lubię się pobawić i trochę poćwiczyć technicznej jazdy :), na ostatnim filmiku fajnie widać jak pod koniec odpuszczam gaz ze względu na to ,że opona dość fajnie się rozpędza na piasku

-- dodano 13.11.2019 17:12 --

Kolejne dwa niestety kręcone pod innym kątem :)

-- dodano 24.11.2019 23:01 --

Koleje kilometry na Ancla 26'' , głównie na tylnym napędzie szybkie przeloty lekkie błoto ,rzeka- ogólnie 80 km zrobione :) . Co do opony a w zasadzie do quada , muszę ustawić zbieżność aby opona brała środkiem a nie bokami (Honda Rincon ma rozbieżność) , co do reszty - szybkie szutrówki opona robi rewelacyjnie , przy lekkim mokrym podłożu z trawy potrafi się śliznąć , ale to nadrobimy gazem , co do kierunku jazdy przednie opony naprawdę ogarniają -tył napędza- przód kieruje i to naprawdę dobrze , co do jazdy w rzece ze żwirem to powiem tylko tyle ,że szału nie ma kopie się jak all trak , lekko gazu i się wgryza , nie mogłem wyjechać z rzeki jadąc z nurtem :( , opona potrzebuje lekkiego twardego podłoża aby mogła ruszyć z pełnym impetem , przy wyjeździe z rzeki pod górkę jak opona złapała twarde quad stanął dęba - jednym zdaniem wgryza się w teren ,ale potrzebuje trochę twardej nawierzchni pod miękkim. Ogólnie rzecz biorąc jest to pona ,,błotna'' ale uważam ,że zrobi robotę w rajdach typu cc , naprawdę jest bardziej uniwersalna niż all trak , mniej błotna niż mayhem 26'' jest to coś pomiędzy tymi dwiema oponami , szkoda tylko ,że nie ma takiej mieszanki gumy jak mayhem" , ale wtedy cena pewnie była by inna. W miarę kilometrów będę dalej pisał swoje spostrzeżenia , całokształt opony oceniam na 8 w skali 10, mayhem miał 9 ale tylko dlatego ,że mniej się ściera , ale jak bym miał teraz wybierać pomiędzy tymi dwoma brał bym Ancle- bo cena lepsza , mniej daje po łapach(bardziej miekka) , i lepiej radzi sobie przy szybkiej jeździe. Mój styl jazdy jest prosty ,błota nie omijam , uwielbiam krótkie i ostre podjazdy(na długich Honda nie ogarnia ) do tego szybko szutrami i ta opona spełnia te wymogi, jak ktoś chce do błota tą oponę to lepiej mayhem lub zilla .


Ostatnio zmieniony przez jarecki13 24.11.2019 22:01, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2008 13:04
Posty: 249
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Renegade Bombardier 800x
PostWysłany: 19.02.2020 19:25 
Re: Opony do quada przeprawowego
Witam wszystkich mam takie pytanko czy któryś z was miał do czynienia z tymi oponami ????
https://www.maxxis.com/catalog/tire-558 ... zilla-plus
:mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1885 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.