Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 13:18



Odpowiedz  [ 1952 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Następna
WYCIĄGARKA DRAGON WINCH 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 18:42
Posty: 1015
Miejscowość: Olsztyn
Quad: KQ 750
PostWysłany: 12.06.2008 08:02 
WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
Czy ktoś posiada taką właśnie wyciągarkę ?
Proszę o opinie.
http://moto.allegro.pl/item374133247_wy ... pilot.html


 
Profil

Rejestracja: 07.07.2008 09:24
Posty: 10
PostWysłany: 07.07.2008 09:51 
Od lat używam Dragon Wincha i jak do tej pory mnie nie zawiódł a czasami było ostro. Osobiście używam o mocy 3000lbs. Jak kupowalem byl calkiem nieźle wyposażony. 2 piloty w tym jeden bezprzewodowy a drugi montowany na kierownicy. dodatkowo była uniwersalna płyta montażowa ale ja użyłem oryginalnej bo mialem w zestawie z quadem.
Mam kilku znajomych z warnami i szczerze mowiąc moja wyciągarka nigdy nie odstawala a czasami nawet okoazała się sprawniejsza.
Dragony a znam kilka zamontowanych zarówno w quadach jak i w dużych terenówkach mają kilka zalet. Po pierwsze są naprawdę dobrej jakości a kosztują przyzwoicie. Do tego co dla mnie ważne sama wyciągarka jest wodoszczelna - sprawdzam po każdym sezonie i naprawdę jestem pod wrażeniem. Jak w większości trzeba zabezpieczyć puszkę z przekaźnikami.
Widziałem, że niedawno wypuścili nową wyciągarkę o mocy 4500lb. Oglądałem ją u kolegi, który sprawił sobie taką z syntetykiem i powiem wygląda bojowo. NO i ma 18 METRÓW LINY !!!!

Co do com up to wiem tylko tyle, że to tajwańczyk. No ale warn też jest madei in china

pozdrawiam

Jacek


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 07.07.2008 10:22 
częściowo podzielam opinie atv4x4.

Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać. Ja mam Warn RT30 - a kolega w SP800 Dragona.

Warn też się psuje, a póki co jedna i druga wyciągarka działa.

Ostatnio po zamontowaniu, kolega zrobił mały test Dragona - zapiął windę i przeciągnął SP 800 na 26' Big Hornach ( dociążonego, koła zablokowane) 10 metrów po suchej kostce brukowej - działa

W weekend dokładniejszy test z toru trialowego.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 25.02.2008 17:19
Posty: 361
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 08.07.2008 14:23 
jak jet w rozwijaniu liny bo w come up ciezko
i jak się sprawuje ten 4500lbs


 
Profil

Rejestracja: 07.07.2008 09:24
Posty: 10
PostWysłany: 09.07.2008 10:18 
kolega podłączył dragona 4500 do swojego misia gryzli i jesteśmy już po pierwszych testach. Calkiem calkiem nieźle :D . Widać, że silnik jest mocny bo zwija linę szybko a i zakleszczonego quada wytargała bez problemów. Te dodatkowe pare metrów liny (w porównaniu ze standardem) okazało się super. Ktoś tam pomyślał. Co będzie dalej zobaczymy - mam nadzieję, że mój entuzjazm nie opadnie. Na razie mam opinię taką, że jak bedę wymieniał u siebie wyciagarkę to właśnie na takiego dragona 4500

pozdrawiam

Jacek


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 04.08.2008 14:22 
[quote="atv4x4"]kolega podłączył dragona 4500 do swojego misia gryzli i jesteśmy już po pierwszych testach. Calkiem calkiem nieźle :D . Widać, że silnik jest mocny bo zwija linę szybko a i zakleszczonego quada wytargała bez problemów. Te dodatkowe pare metrów liny (w porównaniu ze standardem) okazało się super. Ktoś tam pomyślał. Co będzie dalej zobaczymy - mam nadzieję, że mój entuzjazm nie opadnie. Na razie mam opinię taką, że jak bedę wymieniał u siebie wyciagarkę to właśnie na takiego dragona 4500

Właśnie dzisiaj zamówiłem taką i wieczorem gość mi ją przywiezie. Słyszałem opinie, że to WARN bez naklejek ale najlepiej sam sprawdzę


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 25.02.2008 17:19
Posty: 361
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 04.08.2008 16:41 
napisz jak się lina rozwija na wolnym sprzegle czyli rekami
i jakie masz wrazenia ogolne
jakbym kupil bombe to bym sobie chyba taka sprawil tylko ciekawe ile bierze pradu i jaka jest jej awaryjnosc choc sa 2 lata gwarancji
ps jaka brales line stal czy syntetyk


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 05.08.2008 08:00 
evo napisał(a):
napisz jak się lina rozwija na wolnym sprzegle czyli rekami
i jakie masz wrazenia ogolne
jakbym kupil bombe to bym sobie chyba taka sprawil tylko ciekawe ile bierze pradu i jaka jest jej awaryjnosc choc sa 2 lata gwarancji
ps jaka brales line stal czy syntetyk


Tak wczoraj ją kupiłem i wygląda bardzo przyzwoicie. We czwartek umówiłem się na montaż. Przez weekend na pewno przetestuję. Ciekawe, że w cenie jest jeszcze pilot zdalnego sterowania - muszę tylko sprawdzić z jakiej odległości łapie. Jeżeli chcesz opiszę na forum tylko po testach. Linę kupiłem syntetyczną, ze stalową nie miałem dobrych doświadczeń (ale też wyciągarka był a kiepska). A cena naprawdę przyzwoita. Dają fajne rabaty


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 11.08.2008 08:53 
Jestem po pierwszych testach wyciągarki i specjalnie zadowolony nie jestem:
Pierwsza którą kupiłem nie zadziałała. Telefon do gościa i następnego dnia przywiózł następną.
Ta z kolei ma delikatny problem z zaskoczeniem - ale jak zaskoczy to ciągnie ok - wyciągłem nią Suzuki Samuraj błota. Dają 2 lata gwarancji więc jeszcze jedna awaria i z krzykiem wyleci.


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 12.08.2008 09:02 
Przekonam się w Sudetach. Poza tym chodzi bez problemu. Wczoraj jeszcze ją przetestowałem.


 
Profil

Rejestracja: 09.06.2008 23:08
Posty: 79
Miejscowość: Kalety/Kraków
Quad: G700
PostWysłany: 12.08.2008 12:09 
Da radę Robert2010, skoro Samuraja wyrwałeś z błotka(byłem świadkiem tego wydarzenia), to z quadem sobie tym bardziej poradzi

Pozdrawiam i życzę powodzenia w Sudetach


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 13.08.2008 11:43 
jogi napisał(a):
Da radę Robert2010, skoro Samuraja wyrwałeś z błotka(byłem świadkiem tego wydarzenia), to z quadem sobie tym bardziej poradzi

Pozdrawiam i życzę powodzenia w Sudetach

No dzięki - mam nadzieję że się zobaczymy.
Napisz mi na PW swój numer telefonu bo gdzieś zagubiłem


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 11.09.2008 08:09 
Re: WYCIĄGARKA DRAGON WINCH
własnie opisałem początek swej przygody z dragon winch http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=13976 Smiało mogą ją polecić :-)


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 25.02.2008 17:19
Posty: 361
Quad: Suzuki Kingquad 700
PostWysłany: 11.09.2008 15:52 
Witajcie,
Jakiś czas temu przeszukiwałem formu i internet celem zanlezienia informacji o wyciągarkach m.in. dragon. Chciałem kupić warna xt 30 ale kosztowała nieco za dużo. Brałem pod uwagę come up i inne marki. zdecydowałem się na dragon winch hd 4500 z liną syntetyczną (nową od dystrybutora w Polsce). Po podjęciu decyzji zakupu miałem mieszane uczucia czy to właściwy wybór. Po odebraniu przesyłki zabrałem się do jej montażu. Miałem kilka wątpliwości więc kilka razy dzwoniłem do dystrybutora, który za każdym razem a zanielską cierpliwością wszystko tłumaczył i służył pomocą. Po zamontowaniu okazało się, że w wyciągarce wcale nie trzyma hamulec :diabeł: Pomyślałem "niezła wtopa". Zadzwoniłem ponownie do dystrybutora z pytaniem co zrobić. I tu BARDZO miłe zaskoczenie. Pan poprosił o odesłanie do serwisu i zaoferował zastępczą taką samą sztukę. Jak powiedziałem, że mi nie zależy na wypożyczeniu tylko na własnej wyciągarce zaferował wysłanie drugiej nowej na wymianę. I w tym momencie upewniłem się, że to był najwłaściwszy wybór!!! :D Nie pisze tego celem reklamy lecz celem promowania własciwych postaw wśród dystrybutorów różnych rzeczy. Po kilku dniowym teście mogę stwierdzić, że wyciągarka też jest bardzo dobra - polecam.
by radoslaw_marczak

P.S. od siebie jak pierwsza sztuka byla już zwalona to nie dziwie się ze za dobrych opinii nie ma


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 22:18
Posty: 161
Miejscowość: Małopolskie
Quad: Polaris
Poprzednie quady: gryzzly 700
PostWysłany: 04.12.2008 11:46 
Jestem po dłuższym użytkowaniu wyciągarki i nie mam zastrzeżeń.

Faktycznie gdyby ta pierwsza nie psuła się to zadowolenie było by pełne.

Po kilkumiesięcznym teście złego słowa nie mogę powiedzieć, a nie raz była w błocie i innych niesprzyjających warunkach.

Jedna uwaga jaką otrzymałem od dystrybutora to:
PRZED ZIMą ROZKRęCIć (GłóWNE śRUBY) WYCZYśCIć, NASMAROWAć I ZłOżYć.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1952 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.