Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Opony, łańcuchy, kolce na zimę?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 22:33



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Opony, łańcuchy, kolce na zimę? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 17.11.2003 20:26
Posty: 4
PostWysłany: 17.11.2003 21:04 
Opony, łańcuchy, kolce na zimę?
Witam

Stronę odwiedzam już mniej wiecej od roku ale dopiero teraz się zarejestrowalem, wiec można powiedziec ze jestem nowy. Quada posiadam od pol roku, nie przezyłem jeszcze zimy na quadzie, stad moje pytania, będę wdzieczny za odpowiedz bo nie chcialbym zniszczyc maszyny (zbyt duzo radosci daje ;) a ceny części oryginalnych znacie):

Moj quad to 125 cm, pelen automat, czterosow, naped -tyl.

Czy sa opony zimowe na snieg, jakie musza miec cechy i gdzie na poludniu Polski moge je dostac tanio? Moga być koreanskie, chinskie itp.

Czy na lod stosuje się lancuchy i czy nie niszcza one osi i frezow na osiach bo tak się dzieje w samochodach? Gdzie można takie dostac?

Slyszalem o nabijaniu kolcow. Czy to prawda i gdzie to można zrobic i w jakie opony, o jakiej grubosci ?
Czy można to zobic we wlasnym zakresie np wkretami ?
czy kolce lub wkrety niszcza osie?

będę wdzieczny za odpowiedz z ww powodow tutaj lub na moj adres [email protected]

Pozdrawiam

Bezimienny


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 17.11.2003 22:46 
Hehehe, tak kup sobie zimówki do quda, mają szerszy bieżnik :oczy: hehehe stary...zimy się niebój! Właśnie w zimie jest okres najleprzych jazd! Ja mam quada od 2 lat, Gryzzli 660, i na sniegu zachowywał się PIĘKNIE! Jeszcze jak domontowałem pług i jak poszlem w pole, to prze sobą widziałem tylko góre śniegu a quadzik dalej ciągnął :D więc niebój się o sowje 125 między nogami tylko śmigaj ile wlezie! Powiadasz połódnie? Dokładniej?


Pozdrawiam

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 17.11.2003 22:57 
Jeszcze jedno, jak chcesz poszaleć na maxa, zakup sobie taki sprzęt :D ( w Polsce niedostępny)http://www.atvtrack.com



Pozdrawiam

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
Wiceprezes ATV Polska & Członek GKSM PZM ds. Quadów

Rejestracja: 18.11.2003 09:19
Posty: 496
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 18.11.2003 09:45 
Zimowanie wykluczone
Twój pojazd będzie bez żadnych problemów i zabiegów poruszał się po śniegu do głębokości kilku, a nawet kilkunastu centymetrów. Ze względu na małą masę własną przy zbyt grubej warstwie sniegu niestety zawiesi się na podwoziu i trudno mu będzie ruszyć. Łańcuchy można dopasować samochodowe, pomogą trochę i nie mają czego uszkodzić, tego się nie obawiaj.
Zimowa jazda to doskonała szkoła poślizgów, ale dopiero pojazd 4x4 może poruszać się sprawnie prawie cały rok.
Przyjemnej zabawy. Mr.Quad


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.11.2003 20:50
Posty: 24
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Yamaha Raptor 660 R
PostWysłany: 19.11.2003 14:54 
kolce
kolce zamariasz z kanady maja krotki gwint maczasz je w kleju iwkrecasz w opone nie zrobi dziury dzięki temu klejowi pamietaj ze opona musi być zdarta uzywaj tych opon tylko w sniegu

nie boj się na sniegu jest najlepiej wtedy się nauczysz dobrze kontrolowac quada ja mam 13 lat i w wieku 12 w grudniu (24) tata kupil mam z bratem warriora i jest git

snow is the best!


 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.11.2003 20:26
Posty: 4
PostWysłany: 23.11.2003 21:05 
Lancuchy, opony zimowe...
Witam wszystkich!

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. trochę się dowiedzialem. Szczegolnie jestem wdzieczny za wiadomosci na temat kolcow i lancuchow.

Dalej jednak nie wiem jaki jest najlepszy bieznik na snieg.

Do Aduko: posiadasz 660-tke z napędem na cztery kola, tego nie da się porownywac! :)

Kola w 125-tce sa dosc male i waskie. Naped na tyl i automatyczna skrzynia biegow powoduja ze panowanie nad predkoscia kol nie jest takie latwe i dokladne: albo kola się nie kreca albo zaczynaja mielic - kreca się a nie odpychaja quada.
Bieznik jaki maja to podluzna kostka (wzdluz opony) i na blotnistych podjazdach lub mokrej albo zmrozonej trawie kola zaczynaja obracac się w miejscu.

Czy na poludniu (w malopolskim) można gdzies dostac tanie opony nowe oraz uzywane (by moc zamontowac kolce)?

Poslizgi sa rzeczywiscie super zabawa i wiele można się nauczyc :)

dzięki jeszcze raz

Pozdrawiam

Bezimienny


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 26.11.2003 00:08 
Fajna stronka sklepu ATV, niestety w Niemczech, np. mają bardzo duży wybór opon: http://www.atv-markt.de/reifenprofile.htm

ImageImageImageImageImage

Link do głównej: http://www.atv-markt.de/

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.11.2003 20:26
Posty: 4
PostWysłany: 07.12.2003 21:28 
Opony na zimę
dzięki Aduko za te strone, mam teraz mniej wiecej calosciowy obraz typow opon.
A tak na marginesie to Niemcy maja niezle rozbudowany swiat stron internetowych na temat ATV

Pozdrowienia

Bezimienny


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2003 22:53
Posty: 841
Miejscowość: Sam już nie wiem
Quad: WyQuad
PostWysłany: 10.12.2003 23:45 
CO myślicie o szosówkach? bo ja dość czesto śmigam asfaltem i aż mnie serce boli jak słyszę ten hrobot opon na zakręcie i nie tylko!! :( czy ktoś z was jeżdził na nich ? dajcie namiary gdzi w Polsce zdobyć "25"najlepiej albo może ktoś ciągnie to w przyzwoitej cenie z zachodu?! :P Pozdrawiam Mike


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.