Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Co zabrać na wypad w teren?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:36



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Co zabrać na wypad w teren? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 25.08.2004 13:42
Posty: 18
Miejscowość: wrocław
Quad: raptor350
PostWysłany: 10.09.2004 10:15 
Co zabrać na wypad w teren?
od niedawna jeźdzę na quadzie i moje dośwadczenie jest niewielkie. doradzcie co zabrać ze sobą na dłuzszy, samotny wypad aby nie utknąc gdzieś w lesie. ewentualnie czy warto zamontować bagażnik na tył.


 
Profil

Rejestracja: 05.08.2004 07:09
Posty: 57
Miejscowość: w-wa
Quad: herkules 250 st
PostWysłany: 10.09.2004 10:35 
najlepiej weź jakąś siekierke i jeżeli nie masz liny holowniczej to i mocny kawał sznuru, do tego bardzo przydatne mozę być koło zapasowe nei mówiąc o oponie, bo jak wsyzscy wiemy zużycie kół w quadzie jest olbrzymie...

a co do bagażnika zdania nie mam, wg mnie wystarcza samo podstawowe orurowanie jako bagażnik żeby na to coś położyć, w jakiejś torbie czy plecaku...

choć napewnmo inni będa mieli jeszcze inne pomysły na to co może być przydatne...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.01.2004 16:00
Posty: 54
Miejscowość: Stolpmünde-pomorze
Quad: P:Honda TRX 500Fa S:Honda TRX 450,g450,rhino :)
PostWysłany: 10.09.2004 12:26 
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=365
na tym linku był poruszony podobny temat


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.12.2003 19:17
Posty: 133
Miejscowość: ok. Częstochowy
Quad: Rincon i Kodiak
PostWysłany: 10.09.2004 13:08 
niedawno przez to że nie miałem liny zakopałem się i musiałem dzwonić po terenówkę aby mnie wyciągnęła

_________________
...:::Yamaha RACING TEAM:::...
...:::Honda RACING TEAM:::...


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.08.2004 13:42
Posty: 18
Miejscowość: wrocław
Quad: raptor350
PostWysłany: 10.09.2004 13:08 
Dobrze jeździć w grupie, nawet w 2 osoby. niestety, jakoś nie mogę znaleźć nikogo chętnego w okolicach wrocławia. coś wymyślę. chociaż jak miałbym zabrać wszystkie te rzeczy o którch piszecie musiałbym mieć przyczepkę, albo przynajmnie spora torbe. mam warriora który niestety nie ma w standardzie miejsca na bagaż (model 2005, wygląd do złudzenia przypomina Raptora).


 
Profil

Rejestracja: 24.06.2004 19:09
Posty: 71
Miejscowość: Bielsko-Biała
Quad: Honda TRX 350 FE (syna :) )
PostWysłany: 12.09.2004 17:34 
Re: wypad w teren
bartekX napisał(a):
doradzcie co zabrać ze sobą na dłuzszy, samotny wypad aby nie utknąc gdzieś w lesie


Kiedy jeździłem to zawsze zabierałem line (20m). Czesto była pomocna pomimo że quad wyposażony jest w wciągarke.
Przekonałem się że warto wozić coś co byłoby "kotwicą" - w terenie otwartym - dostało mnie jak wjechałem na wyschnięte rozlewisko jeziora i ugrzązłem w mule.
Wydaje mi się że dobra będzie (zakupiłem) saperka składana - jeden bok zaostrzyłem by mogła służyć jako siekierka.
Zamontowałem też radio CB ale to raczej do rozmowy ze znajomymi którzy siedzą w domach. W moim wypadku wysokość (909 mnpm) gdzie jeździłem robi swoje. :)
Czy ktoś ma zamontowane radio do komunikacji ??
Tyle z moich skoromych doświadczeń.

Pozdrawiam


.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.08.2004 07:09
Posty: 57
Miejscowość: w-wa
Quad: herkules 250 st
PostWysłany: 12.09.2004 19:49 
radio to fajny pomysł, ale pod warunkiem że dobrzee zamontowane i nie psujące estetyki, no i problem jak radio znajdzie się pod błotem/wodą, chyba że są jakieś wodoszczelne modele, ale jednak ja osobiście pozostaje nadal przy komurce, a że ma mp3 w sobie to i muzyka jest=)
a co do zaostrzonej saperki to i pomysłowe bo mniej miejsca zajmuje, ale jeżeli nie ma prostej łopatki a jest ona zagięta (a na pewno jet żeby piach się nie wysypywał z niej) to poza tym że przetnie małe gałęzie z niczym sobie raczej nie poradzi, bo traci dużo aerodynamiki (czyli uderzenie słabsze) ciężej tym walnąć, no i porąbać coś możesz najdalej do jakiegoś zgięcia...radził bym jeżeli ot możliwe zrobić jej na boku piłke (nawet takąco w scyzorykach jest) co da się zrobić jakąś wiertarką i małymi umiejętnościami, a wtedy na pewno będzie łatwiej przepiłować się przez cośniż przeąbać, no i siłe to zwiększyć powinno jeżeli przy uderzeniu pociągniesz saperk w dół...
[o tak, ja jednak z tym nie daje spokoju^^"]


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 12.09.2004 21:24 
Nie zapomnijmy o telefonie komórkowym z naładowaną baterią!
No tak jak wcześniej pisali, lina, wyciągarka, saperka, narzędzia (podstawowe klucze i kombinerki :) )

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 25.08.2004 13:42
Posty: 18
Miejscowość: wrocław
Quad: raptor350
PostWysłany: 13.09.2004 08:45 
dzięki za wszystkie rady. na pewno z wielu skorzystam i kto wie, może w końcu kogos znajdę do posmigania.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 22:49
Posty: 94
Miejscowość: Wawa
Quad: Yamaha 660R Raptor
PostWysłany: 13.09.2004 21:45 
a ja mam taki bajer krotkofalowke z GPS-em i moge znalezc tego kto ma druga krotkofalowke bo mi się pokazuje na mapie. mimo ze jest wodoszczelna to woze w plecaku bo przez bloto i tak niewiele zobacze

_________________
Wielkie yo!! :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.