Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyczynowe amortyzatory LTR 450
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 03:51



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Wyczynowe amortyzatory LTR 450 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11.08.2010 23:15
Posty: 12
Miejscowość: Rybnik
Quad: Suzuki LTR 450
PostWysłany: 06.11.2013 00:06 
Wyczynowe amortyzatory LTR 450
Witam!
Przez jakiś czas utwierdzałem się w przekonaniu, że zawieszenie w mojej LTR jest ok i nie potrzebuję zmiany. Jednak odkąd zacząłem próbować swoich sił w zawodach, zaczynam zmieniać zdanie i tutaj chciałbym się trochę doradzić. Nie da się ukryć, że mój budżet jest dosyć ograniczony. Postanowiłem, że na amortyzatory mogę przeznaczyć kwotę do 5 tys., co i tak przyjąłem z bólem serca, ale na coś trzeba się zdecydować. W związku z tym rozważam kilka opcji. Jedną z nich jest zakup używanych amortyzatorów Fox EVOL X (tylko przód) za kwotę 2500 zł. Były użytkowane przez 3 lata, od ostatniej wizyty w serwisie zostało zrobione 15 mth. Pewnie już bym je miał gdyby nie jeden mankament, pochodzą z KTM-a (seryjny wahacz) i są dłuższe o około 2 cm od mojej serii. Tutaj pierwsze pytanie, czy to jest duży problem? Czy jest możliwość założenia dłuższych amortyzatorów i z czym by się to wiązało?
Ostatnio trafiłem również na NOWY komplet (przód + tył) amortyzatorów Elka Stage 3. Do LTR-a i nie tylko, wedle życzenia klienta za jakieś 4300-4400 zł. Jeżdżę głównie w quadcrossie i crosscountry. Czy te amortyzatory będą nadawały się do takiej jazdy? Czy warto kupować Stage 3 czy jednak lepiej jeszcze zaoszczędzić i kupić coś nowszego?
Jeśli macie jakieś inne ciekawe rozwiązania, jestem otwarty na propozycje :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.11.2013 07:07
Posty: 63
Miejscowość: Kielce
Imię: Marcel
Quad: Honda TRX 450R
Poprzednie quady: YFS 200 / Suzuki LTZ 400 / YFM 250 R /
PostWysłany: 06.11.2013 11:40 
Re: Wyczynowe amortyzatory LTR 450
Z tego co wiem to do LTR'a zarąbiste są Foxy!
Ty chcesz pod seryjne wahacze ?
Pozdr

_________________
Marcel Sobczyk #172


 
Profil Facebook

Rejestracja: 11.08.2010 23:15
Posty: 12
Miejscowość: Rybnik
Quad: Suzuki LTR 450
PostWysłany: 06.11.2013 12:13 
Re: Wyczynowe amortyzatory LTR 450
Tak, pod seryjne. Chciało by się jakieś sportowe, ale jak już wsominałem budżet ograniczony :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2011 21:47
Posty: 464
Miejscowość: Skórzewo
Imię: Mikołaj
Quad: 3x Yamaha YFZ450R
PostWysłany: 15.11.2013 19:31 
Re: Wyczynowe amortyzatory LTR 450
Najtańsza będzie Elka i Ohlins. Ja mam na sprzedaż Ohlins PDS ale 48cm długości mają czyli chyba troszkę za długie. Zestaw Elka Stage 3 za niecałe 5000 to dobra cena a amortyzatory całkiem całkiem. Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w używane ale bardzo dobre amortyzatory i najlepiej komplet. Sob97
Nie ma czegoś takiego jak Do LTRa lepsze foxy. Foxy sa po prostu najlepsze z amortyzatorów dostępnych w Polsce. Jeśli masz ograniczony budżet to nie bierz foxów bo jak cos się stanie to koszty mogą być duże. Lepiej tradycyjne amortyzatory ze sprężyna gdzie nie trzeba ich serwisować tak często jak FOXy. Dosyć ciężko możne być Ci znaleźć wyścigowe amortyzatory pod seryjne wahacze. Jak masz ograniczony budżet to poszukaj sobie używanego zestawu gdzie ktoś sprzedaje wahacze + amortyzatory bo to najlepsze wyjscie.
Dobrym sposobem na tani tuning jest kupno uzywanego wyścigowego quada -> zabranie z niego częsci tuningowych -> zamontowanie ich do swojego quada -> drugiego quada złozyć na oryginalnych częsciach -> sprzedać. Wtedy naprawde małym kosztem jak na tuning masz naprawde duzo części tuningowych.

_________________
Mikołaj Błaszczak #453
BLACK HORSE Racing team


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.