Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Opony PIT BULL GROWLER opinie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 06:42



Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Opony PIT BULL GROWLER opinie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 24.08.2014 21:22 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Zgodnie z info producenta:
25.5x8R12 Growler = 25.2 lbs
25.5x10R12 Growler = 31.5
25.5x8R14 Growler = 24.2
25.5x10R14 Growler = 31.0

Czyli komplet 25' = 51,3 kg...... mam Kendy o podobnej wadze, zmasakrowały mi zawieszenie na dystansie 2400km, luzy po 5mm na wahaczu. 2000km na Zilla +BH1 i luz nie mierzalny, a raczej jego brak.

Przy tej wadze wydaje się to być opona bardziej przyjazna dla UTV.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
1000opon.pl
1000opon.pl

Rejestracja: 06.12.2004 21:17
Posty: 297
Miejscowość: Łódź
PostWysłany: 24.08.2014 22:04 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
DKfan . Jestem pod wrażeniem twojego doświadczenia w temacie opon do quadów. ( tego co się nadaje do quadów a co do UTV i jak dużo zebrałeś różnych doświadczeń odnośnie opon - brawo ! - bardzo ważne aby wiedzieć co się pisze i nie mylić swoich teorii z faktami ) .
Mam tylko takie 2 uwagi do twojego poprzedniego postu.
1-Podałeś wagi nie tych opon o których mówimy. Te modele i rozmiary których wagi podałeś możesz sobie kupić w USA.
2-Gdybyś miał po Kendach 5 milimetrowe luzy to prawdopodobnie "zgubiłbyś" koła .

Chętnych do uzyskania wiarygodnych opinii o modelach które oferowane są aktualnie w Polsce namawiam do zapoznania się z poniższymi testami.

http://thesquealingtire.com/pit-bull-growler-bg2-5-xor-review/

http://thesquealingtire.com/pitbull-growler-bg2-5-xor-mud-test/

_________________
pozdrawaim
Andrzej Gawroński


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2010 22:59
Posty: 101
Miejscowość: Opole
Quad: Polaris Scrambler
Poprzednie quady: Honda Rubicon
PostWysłany: 24.08.2014 22:18 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Słyszałem od kolegi, że podobne nieźle wymiatają i są lepsze od all tracków, szczególnie na grząskim terenie, choc na pewno sa cięższe. Ale to nie moja opinia tylko zasłyszana od kolegi, kto wie może i ja się na nie skusze...

A co polemiki od opona radialnych czy nie, to potwierdzam, że te pierwsze o niebo lepiej się spisują niż te drugie, poprostu częściej można na nich kapcia złapać...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 24.08.2014 22:39 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Jestem pod wrażeniem Twojego obiektywizmu na temat opon Pitbull, wiem że są najlepsze na świecie do każdego quada i każdy powinien je mieć wyrzucając uprzednio opony Maxxis których wady nam objawiłeś niczym Johna Bashbora swoje uzdrowicielskie moce na Stadionie Narodowym.
Ja w swojej indolencji niestety nadal nie potrafię uleć olśniewającej prawdzie że ciężka opona kojąco wpływa na zawieszenie, polepsza osiągi, poprawia prowadzenie i działa jak wspomaganie kierownicy.

Urzekł mnie również Twój mentorski ton, którym obwieściłeś znajomość wszelkich niedomagań mojego quada, zakres luzów które zostały usunięte itd. Muszę porozmawiać z Sheltonem i uświadomić go w jego indolencji w temacie sprawdzania luzów przecież Andrzej G. objawił że ich nie mogło być bo przyjechałem na "zgubionych" kołach, czyli na kołach których nie było...istny cud, znów Bashbora mógłby Ci quada czyścić.

Hmmm inne opony w USA, ahaaaa to pewnie te u nas sprzedawane są takie PitBulle jak te nieszczęsne BigHorny bez radialności. Pitbull na USA inny a do Polski inny hmmm..pomyślmy na pewno Amerykanie dostają te gorsze....

Test który wkleiłeś hmmm Mud Test...lol błoto sięgające do dolnej krawędzi felgi..czy jest quad na świecie który będzie miał problemy z tym terenem?Jako nominowany przez Ciebie znawca opon powiem że na oponach od taczki to błoto bym również przejechał. Z elementów testu które są wiarygodne wynika że opona dobrze radzi sobie na skałach, luźnej nawierzchni, kamieniach, przy wysokiej prędkości (jak każda opona radialna). Niestety moje wątpliwości co do radzenia sobie w błocie lepiej niż inne opony uniwersalne nie zostały potwierdzone, a jedynie pogłębiły się po sprawdzeniu co autor testu nazywał błotem.

No i poza tym test robiony w USA, a więc na oponach , które "mogę sobie kupić" (inni chyba też je mogą tam kupić, ale pewności nie ma bo tylko mi zezwoliłeś) w USA, a nie u nas bo u nas są przecież inne. Więc odwoływanie się do tego testu chyba nie ma sensu.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 25.08.2014 07:07 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Również moim zdaniem waga tych opon mocno ogranicza je jesli chodzi o zastosowanie w quadach. Mialem tylko jeden raz inny amerykanski produkt o podobnej wadze czyli sedona ripsaw . Opony te były strasznie twarde i tak ciężkie że nawet bf750 odczuwał ich masę.
Tak wiec porownanie ich do alltracka na ktorym quad prawie lata w powietrzu jest śmieszne.

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 25.08.2014 13:24 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
panowie

straszny zamęt widzę wprowadzacie w temacie tej opony. Dla porównania wezmę Pitbull 25x8x12 i Bighorna 25x8x12.
Image

    Pitbull jest radialny !!, - Bighorn w większości nie ( jak pisał Andzej G. obecnie praktycznie tylko taki jest sprzedawany)
    waga ( sam ważyłem !!! ) Pitbull 10.3 kg, - Bighorn 9.3 kg
    wysokość bieżnika pitbull ok 2.8 cm, - Bighorn ok 2.5 cm

Konstrukcja bieżnika Pitbull to kostka ułożona w zarys jadły nadaje jej agresywność i dobre oczyszczanie z błota. W Bighornie kostka rozłożona w sposób, który nie daje takiego oczyszczania się. Według mnie różnica wagi nie jest tak duża, żeby dramatyzować. Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony z Pitbulla :) Oczywiście każdą oponę trzeba dobierać do stylu jazdy i terenu, w którym się poruszacie

_________________
pozdrawiam Jarys
www.atvpartner.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 25.08.2014 14:54 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
pittbull growler xor bo o tym piszemy 25x8x12 25,2lbs czyli 11,4 kg
chyba że się mylę
tył 25x10x12 31,5lbs czyli 14,2kg

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.01.2014 21:58
Posty: 131
Miejscowość: KASZUBY
Imię: Patryk
Quad: W trakcie poszukiwań :-)
Poprzednie quady: Kingquad 750, Grizzly 660, Explorer Argon 700, Kawasaki klf 400
PostWysłany: 25.08.2014 15:46 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Do Dkfan
Opony Pitt bull mają jedną bardzo ważna zaletę i tym się różnią od BH. Specjalnie opracowany i opatentowany przez firmę ochraniacz felgi EXD ( Extra Deep Rim Guard ). Posiada homologację drogową.

I dzięki tej oponie nie musiałbyś zakładać na forum tematu "Trawsko między oponą a felgą, co zrobić. "
Na temat opon masz dużą wiedzę, a z Trawskiem między oponą a felgą, nie wiesz co zrobić.
To ja Ci napiszę. Po prostu jedziesz na wulkanizację, zdejmujesz oponę z felgi, oczyszczasz ranty, smarujesz smarem i zakładasz ponownie.

Nie wiesz jak coś takiego zrobić ale na oponach znasz się najlepiej.
Nie widziałeś opon Pit Bulla na żywo a wiesz o nich więcej niż firmy które je sprzedają.


Dla ogółu:
Opony BIG HORN są bardzo dobre tego nikt nie neguje.
Ale może się okazać, że PIT BULL jest równie dobry a nawet lepszy. I to mamy sprawdzić w tym temacie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 25.08.2014 15:57 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Patrol
firmy dopiero zaczynają je sprzedawać a próbują je przedstawiać jako objawienie na miarę tysiąclecia mające zastąpić wszystko dotychczasowe, tak naprawdę klienci i czas pokażą do czego się nadają i czy strącą z piedestału produkty maxxisa.

-- dodano 25.08.2014 15:57 --

nie wiem również po co homologacja drogowa na ochraniacz felgi?
do ochrony przed trawą na poboczu czy podczas zmagań jak w mad maxie?

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


Ostatnio zmieniony przez paulus71, 25.08.2014 15:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.01.2014 21:58
Posty: 131
Miejscowość: KASZUBY
Imię: Patryk
Quad: W trakcie poszukiwań :-)
Poprzednie quady: Kingquad 750, Grizzly 660, Explorer Argon 700, Kawasaki klf 400
PostWysłany: 25.08.2014 16:18 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
Ogólnie opona ma homologację drogową. Niby nic ważnego, ale ostatnio koledze policja wzięła dowód za opony.
Miał BH 26" i powiedział Pan policjant, ze te opony nie są dopuszczone do jazdy po drogach publicznych. Ja nie wiem jak to sprawdzić czy są dopuszczone, czy nie. Jeśli opona posiada homologację drogową to Pan policjant już nie może mi wziąć dowodu od quada, za opony.
Napiszcie czy BH ma homologację drogową bo tego nie wiem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 25.08.2014 16:33 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
pytanie co to za homologacja i czy jest u nas honorowana............
ogólnie podejście do spraw homologacji i dopuszczenia do ruchu jest w naszym kraju dość na luzie
ciekawe co będzie jak nasza policja będzie się czepiała jak na zachodzie czyli jeśli twoje auto ma homologacyjnie rozmiar opon i felg X to nie wolno ci założyć felg lub opon o innym rozmiarze z innego modelu lub rocznika twojej marki......
chyba że idziesz do diagnosty i płacisz za wpis do dowodu
i tak z każdą rzeczą
horror dla tuningowców

ale wracając do tematu jeśli policja będzie chciała to może nas uziemnić za wiele rzeczy ........ niestety

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 25.08.2014 16:51 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
PATROL_SLONECZNY napisał(a):
Do Dkfan
Opony Pitt bull mają jedną bardzo ważna zaletę i tym się różnią od BH. Specjalnie opracowany i opatentowany przez firmę ochraniacz felgi EXD ( Extra Deep Rim Guard ). Posiada homologację drogową.

I dzięki tej oponie nie musiałbyś zakładać na forum tematu "Trawsko między oponą a felgą, co zrobić. "
Na temat opon masz dużą wiedzę, a z Trawskiem między oponą a felgą, nie wiesz co zrobić.
To ja Ci napiszę. Po prostu jedziesz na wulkanizację, zdejmujesz oponę z felgi, oczyszczasz ranty, smarujesz smarem i zakładasz ponownie.

Nie wiesz jak coś takiego zrobić ale na oponach znasz się najlepiej.
Nie widziałeś opon Pit Bulla na żywo a wiesz o nich więcej niż firmy które je sprzedają.


Oj, sprawiłeś mi wiele radości w ten zapracowany poniedziałek swoją wiadomością :lol2:
Godziny poszukiwań , a następnie koronny argument "bo się pytałeś co zrobić z trawą". Przyznaję się w odróżnieniu od Ciebie nie jestem biegły w wulkanizacji i chyba nie będę bo tą część związaną z eksploatacją opony zostawiam profesjonalistom. Fajnie że postanowiłeś dać mi życzliwą rade, trochę późno, ale liczą się dobre chęci.
Tak na marginesie dodam, że wiedzy na temat opon nie nabywa się poprzez ich wulkanizowanie, usuwanie trawy, kupowanie , sprzedawanie tylko użytkowanie, a ja nabywam właśnie tą wiedzę użytkując, czytając zagraniczne fora , a nie usuwając trawę i smarując smarem.

O Pitbullach wiem tyle samo co firma która je sprzedaje, ani ja ani oni na nich nie jeździliśmy. Wszystkie moje pytania i zastrzeżenia są rzeczowe. Skomentowałem wagę, cenę i poddałem pod wątpliwość ich zdolność jazdy w błocie na poziomie opon błotnych. Sprzedawca testów nie przeprowadził, a te które widzieliśmy nie rozstrzygają moich wątpliwości bo nie było w nich błota. Zgodnie z moimi oczekiwaniami opona dobrze sprawuje się na twardym podłożu i przy dużych prędkościach, sęk w tym że znienawidzony BigHorn oferuje to samo.
To że mają osłonę felgi bardzo fajnie, też bym coś takiego chciał, ale nie kosztem wagi i ceny. Co do pozostałych parametrów czekam na rzetelnie przeprowadzony test.

Niestety trudno się takiego spodziewać po użytkowniku czy sprzedawcy. Sprzedawcy zależy na jak najlepszej opinii o produkcie, a użytkownikowi głupio przyznać , że zapłacił za produkt po którym się spodziewał więcej.
Gdyby komuś zależało na obiektywnej opinii udostępniły takie opony do testu np. jakiejś gazecie quadowej.

Rozumiem Twój gorzki ton wypowiedzi w stosunku do mojej osoby, opony kupione a ktoś atakuje Twój zakup.
Nie spodziewam się zmiany tonu, ale potrafię to zrozumieć w końcu 2000zł + to nie mała kwota.

Rozumiem również sprzedawców, ktoś śmie mieć wątpliwości w stosunku do towaru który sprzedają więc też nie oczekuję przyjaznych gestów z ich strony.

Ale może jednak teścik? Przecież opony do was wrócą z testu, będzie można sprzedać jako używane tracąc niewiele, a zyskując obiektywny test i za darmo reklamę.

Paulus pytanie też co to za homologacja, na oponie powinna być literka "e" z cyfrą oznaczającą kraj, jeżeli takiej nie ma to raczej nie jest homologowana w Europie.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


Ostatnio zmieniony przez DKfan, 25.08.2014 16:51, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 25.08.2014 17:07 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
O no włąśnie szukam oponek, więc jak kolega Dkfan pisze, chetnie przyjmę do testów taki zestaw pod miska. Poganiam z kolegami Paulusem i Dkfan i chetnie opiszemy nasze spostrzeżenia na forum, szczególnie, że przed nami jesienne bunkry, może rajdzik przeprawowy po drodze.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 25.08.2014 17:18 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
sorry ale na stronie producenta nie znalazłem info o homologacji drogowej

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 25.08.2014 17:19 
Re: Opony PIT BULL GROWLER opinie
No ciekawe jakby Ci się na Twoich drapkach sprawowały, wygląda na to że uciąg mogą mieć niezły tylko ta waga.....
Ale jeżeli chodzi o testy to kandydatura Roberta jest jedną z najlepszych możliwych, właściwości jezdne na drapkach będą obadane że hej

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.