Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kierunkowskazy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 06:50



Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Kierunkowskazy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.08.2007 23:26
Posty: 7
Miejscowość: Luboń
Quad: Chińczyk
PostWysłany: 09.10.2007 19:10 
Kierunkowskazy
Witam.
Czy ktoś z was w quadzie bez homologacji montował samodzielnie kierunkowskazy? Co kupić żeby wykonać taką instalację? Wiem że potrzebne są kierunkowskazy, przełącznik kierunków i przerywacz. Czy coś jeszcze? I jak to wszystko połączyć? W jakiej kolejności od aku poprzez urządzernia puścić kable? Może ktoś ma jakiś schemat czy coś?
Z góry dzięki za odpowiedź.

_________________
On Kingway 200
Ona Kingway 150
Ogólnie zadowoleni :-)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.06.2007 08:27
Posty: 79
Miejscowość: WLKP
Quad: coś tam się znajdzie w garażu ;-)
PostWysłany: 09.10.2007 20:47 
Mogę Ci zrobić taką instalację, oczywiście odpłatnie.


 
Profil

Rejestracja: 22.07.2004 08:01
Posty: 112
Miejscowość: Mysłowice
Quad: Suzuki LT-A700 KING QUAD
PostWysłany: 09.10.2007 21:17 
Ja robiłem kierunki w swoim Kingu.
W skrócie wygląda to tak:
1. z akku - przez bezpiecznik - puszczasz zasilanie do przerywacza (u mnie! czerwony przewód)
2. z akku - puszczasz masę do przerywacza (u mnie! zielony przewód)
3. z przerywacza (u mnie! - ostatni - szary przewód) - puszczasz zasilanie do wyłącznika L-0-P na kierownicy(na zacisk "0" - powinien być w środku)
4. z wyłącznika L-0-P puszczasz przewody zasilania do kierunkowskazów, tzn. z zacisku L na oba kierunkowskazy z lewej strony pojazdu, a z zacisku P na oba kierunkowskazy z prawej strony pojazdu
5. do wszystkich kierunkowskazów ciągniesz przewody z masą (bierzesz ją z akumulatora lub z ramy pojazdu - tu trzeba zwrócić uwagę na możliwość korozji miejsca połączenia).

Żeby nie wiercić dziur w sprzęcie, dorobiłem uchwyty na kierunkowskazy z płaskownika Alu 30/3 i przykręciłem je do bagażników. Do większości połączeń użyłem końcówek konektorowych (lutowałem do nich przewody) masz wtedy możliwość szybkiego demontażu. Wszystkie połączenia są izolowane koszulkami termokurczliwymi i taśmą izolac. Wszystkie przewody są schowane pod plastikami i spięte do ramy opaskami kablowymi.
Montaż kierunkowskazów zajął mi ok 4,5 godziny, ale jest zrobiony porządnie.

Powodzenia. ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 09.10.2007 21:33 
Wojtek jakiego użyłeś wyłącznika (L-0-P) ?

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil

Rejestracja: 22.07.2004 08:01
Posty: 112
Miejscowość: Mysłowice
Quad: Suzuki LT-A700 KING QUAD
PostWysłany: 09.10.2007 21:42 
To był taki mały wyłącznik klawiszowy do wbudowania w podstawę o wym. jakieś 20x10mm (można podobne spotkać np. w lampach biurkowych). Miał zaciski do lutowania.
Po podłączeniu przewodów, przykleiłem go do kierownicy (obok wyłącznika zapłonu i świateł) za pomocą pistoletu klejowego, można powiedzieć że zalałem go tym klejem tak by woda nie miała kontaktu ze stykami i połączeniami przewodów. I trzyma już 3-tygodnie. :D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 22.07.2004 08:01
Posty: 112
Miejscowość: Mysłowice
Quad: Suzuki LT-A700 KING QUAD
PostWysłany: 09.10.2007 21:59 
Zmodyfikuję jeszcze instrukcję montażu kierunkowskazów odnośnie
pkt.1,
zamiast ciągnąć zasilanie prosto z akku, bierzemy zasilanie też przez bezpiecznik - ze stacyjki (wtedy możemy kluczykiem wyłączyć cały obwód :!: ).
U mnie w KQ były wyprowadzone wolne przewody, ewentualnie można się specjalną złączką wpiąć w przewód fazowy.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 12.08.2007 23:26
Posty: 7
Miejscowość: Luboń
Quad: Chińczyk
PostWysłany: 09.10.2007 22:31 
Dzięki wszystkim za pomoc. Na początku przyszłego tygodnia pojadę i pokupię wszystkie klamoty potrzebne do wykonania instalacji. krzybiel dzięki za ofertę ale spróbuję zrobić sam. Gdyby mi się nie udało to się zgłoszę. Będę miał frajdę jak mi się uda bo szczerze powiedziawszy mechaniki quadów dopiero się uczę i jestem zadowolony jak coś sam naprawię lub zmajstruję.

_________________
On Kingway 200
Ona Kingway 150
Ogólnie zadowoleni :-)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.06.2007 08:27
Posty: 79
Miejscowość: WLKP
Quad: coś tam się znajdzie w garażu ;-)
PostWysłany: 10.10.2007 07:10 
Pamiętaj tylko aby zasilanie szło przez stacyjkę. W przeciwnym wypadku zostawisz gdzieś quada, a np. dzieciaki włączą Ci kierunek i akumlator się rozładuje jak tak sobie będzie kilka godzin mugał. Zastanów się też, czy nie warto dołożyć włącznika awaryjnych, czasami się przydają. Miłej zabawy.


 
Profil

Rejestracja: 12.08.2007 23:26
Posty: 7
Miejscowość: Luboń
Quad: Chińczyk
PostWysłany: 10.10.2007 20:55 
Zasilanie pójdzie ze stacyjki. Jest tam nawet jedna wolna kostka z przewodami więc postaram się ją wykorzystać. w ogóle przez quada mam puszczone jakieś kable które z jednej i drugiej strony kończą się zaizolowanymi kostkami. To jest chyba fabryczna instalacja pod kierunki bo jedna kostka jest z tyłu a druga z przodu. W przyszłym tygodniu jak tylko szef przestanie mi wydziwiać i będę miał więcej czasu rozbiore plastiki i przyjrze się tej instalacji. Jak narazie totalny brak czasu.
Pozdrawiam i dzięki.

_________________
On Kingway 200
Ona Kingway 150
Ogólnie zadowoleni :-)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 30.10.2007 09:10 
Te kable które masz z przodu i z tyłu to nie są zdecydowanie pod kierunkowskazy (patrz SERVICE MANUAL), ale można z nich podłączyć zasilanie do dodatkowych urządzeń, z tyłu jest też wyprowadzony kabel do lampy cofania i można podłączyć ją sobie (jak ktoś nie ma fabrycznej)
A co do przełącznika do kierunkowskazów, to można poszukać w internecie, są w sprzedaży przełączniki migaczy do montażu na kierownicy nie trzeba robić protezy klejem ani taśmą klejącą.
PS
A poza tym, pierwszą rzeczą jaka się urywa, rozbija i przestaje działać w terenie są migacze, więc po co zakładać? chyba że głównie po otwartych przestrzeniach śmigasz no to spoko.

_________________
Odwiedź nas na: facebook.com/TokaSquad

Filmy z wyjazdów na quadach

Zapraszamy do naszego serwisu quadów mieszczącego się w Radziszowie
tel:733 010 507 tokaSerwis - naprawy i przeróbki


 
Profil

Rejestracja: 12.08.2007 23:26
Posty: 7
Miejscowość: Luboń
Quad: Chińczyk
PostWysłany: 30.10.2007 13:46 
Kierunki mam już założone. Wszystko działa ok. A co do terenu to przewody od kierunków połączone są z instalacją zaciskanymi złączkami i przy szaleństwach w terenie wykręcam kierunki. Trawa to minutkę. ;)

_________________
On Kingway 200
Ona Kingway 150
Ogólnie zadowoleni :-)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.09.2007 08:00
Posty: 19
Miejscowość: wlkp
Quad: R700
PostWysłany: 05.02.2008 22:39 
może ktoś napisać jakiego używacie przerywacza, bo ja kupiłem od elektroniczny od fiata 126 ale on coś fiksuje tz za szybko mruga ?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2006 19:21
Posty: 306
Quad: była Honda Foreman 450 S, może coś jeszcze będzie
PostWysłany: 06.02.2008 08:38 
wild - miga zbyt szybko, bo masz zbyt małe obciążenie na jedną stronę (lewa / prawa), przerywacz z malucha, o ile wiem nie jest elektroniczny i wymaga obciążenia 21W+5W+21W czyli 47W na stronę, tak to jest liczone w autach: 21W przód i tył oraz 5W migacz boczny; inną kwestią jest zastosowanie migaczy LED'owych, których obciążenie jest znikome i wymagany jest specjalny przerywacz

_________________
::::::::
pzdr
zyggy


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 06.02.2008 08:53 
Dokładnie tak, zbyt małe obciążenie przerywacza i wtedy miga szybko sygnalizując wg. niego przepaloną którąś żarówkę.
Może i masz elektroniczny bo w tych nowych maluchach mogły takie być.
Ale na przerywaczu powinna być informacja jakiego obciążenia wymaga do normalnej pracy.
Może z dałeś żarówki 5W? daj 21W i powinno być OK

_________________
Odwiedź nas na: facebook.com/TokaSquad

Filmy z wyjazdów na quadach

Zapraszamy do naszego serwisu quadów mieszczącego się w Radziszowie
tel:733 010 507 tokaSerwis - naprawy i przeróbki


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 06.02.2008 08:57 
Witam.

Ja w moim KQ zastosowałem przerywacz kierunkowskazów i świateł awaryjnych K-70.1 od Lublina.

Miałem zamontowany od Fiata i od LT-ka ale niestety zdechły :bezradny: a ten rodzimej produkcji o dziwo działa :hura:

Pozdrawiam.

_________________
Robert


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.