Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kask krosowy a gogle - problem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 05:41



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Kask krosowy a gogle - problem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 18.10.2005 11:09 
Kask krosowy a gogle - problem
Witam,
Kupilem kask krosowy AGV ax-7. Do tego probowalem uzyc gogli narciarkich carrera. Niestety, gogle nie chca przylegac to twarzy. Twarz jest za bardzo w glebi kasku. Gogle opieraj się trochę na nosie ale nie sa dociskane do calej powierzchni twarzy. Co ciekawe nie sa wcale za duze i nie ladnie mieszcza się wewnatrz kasku, ale guma googli tak je naciaga, ze trzyma je w linii gumy. Zeby to dzialalo, gogle musialyby być duzo grubsze.
ktoś ma pomysl , gdzie jest problem?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 18.10.2005 11:28 
Problem jest w tym ze gogle carrera sa prawdopodobnie gogalmi na czapke a nie na kask.
Szukaj takich ktore maja silikonowe wstawki na pasku, one sa na pewno przystosowane do kasku.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 18.10.2005 11:38 
dzięki Christo,
Tak swoja droga to zdecydowanie lepiej do charakteru quada uzytkowego pasuje czarny kask chopperski. Jest bardzo wygodny i nie wyglada się w nim jak kosmiczny pajac. :lol:
Oczywiscie wzgledy bezpieczenstwa, ochrony twarzy itp przmawiaja za krosowym....
Moj jest srebrno-niebieski, swieci się jak psu... i do tego ciezko się go zaklada.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 18.10.2005 12:11 
Cierpiliwości, kask ułoży się do twarzy , a że się przydaje kask ze szczęką przekonał się jeden z naszych kolegów "bezkaskowców" czyli tych którzy mają wrodzoną niechęć do jeżdżenia w kaskach , kiedy zrobiło mu się za gorącą po prostu zdjął sobie kask , po czym pięknie w stylu Dudka wylądował na murawie napotykając po drodze opór w postaci pnia drzewa co zaowocowałą skomplikowanym złamaniem szczęki górnej i zadrutowaniem delikwenta na półtora miesiąca. Je teraz przez słomkę i bardzo żałuje że na trasie zdjął kask ze szczęką . Pozdrawiam Krzyś.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 18.10.2005 13:23 
Świete slowa 2can .. .swiete ... znam też kilku takich kozakow - kask? a po co im kask - kask jest dla dzieci i starych pierdziochow :oczy: , jeden jest po skomplikowanej operacji szczeki+wybite przednie zabki (spotkanie face to face z przednim bagaznikiem) a drugi wydal już ponad 3 tysiace na rekonstrukcje kilku przenich zebow

MaciekP napisał(a):
Tak swoja droga to zdecydowanie lepiej do charakteru quada uzytkowego pasuje czarny kask chopperski. Jest bardzo wygodny i nie wyglada się w nim jak kosmiczny pajac.

też w takim jezdzilem to byl chyba CABERG ale mowiac szczerze strasznie mi pod ta szyba wialo - jakos nie przypadl mi do gustu.

MaciekP napisał(a):
... i do tego ciezko się go zaklada.

tak jak pisal 2can kask się ulozy i będzie jak ulal - zawsze na poczatku się ciezko zaklada - choc czasami spory problem maja osoby z ksztaltem glowy odbiegajacym od standardu i osoby ktorym trochę bardziej odstaja uszy (dla nich taki kask w stylu open to zbawienie).


 
Profil Gadu-Gadu WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 18.10.2005 13:30 
Mam fotki z tego roku z pustyni, moja zona miala kask enduro, w trakcie efektownego salta na motorze. Efekt taki ze kierownica weszla pod szczeke czesciowo..., efekt tylko rozcieta warga - a pozniej efekt ala kaczor donald:) Gdyby ie miala kasku lub miala otwarty bylo by cienko. Do najblizszych oznak zycia bylo 50km ciezkiej drogi. W takie rzeczy nalezy inwestowac i patrzec na jakosc. Kup sobie dobre gogle, ta inwestycja szybko ci się zwroci. Dla tych którzy nie lubia kaskow, lub lekcewaza ten temat i zamierzaja stracic zeby lub je stracili proszę o kontaky na PW. Moja matka jest dentysta, a ja w preznecie chce dostac trochę części do ATV pod choinke :D


 
Profil Facebook WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 25.10.2005 19:41 
W związku z tym pytanie: wiem że najlepszy jest kask crossowy i gogle ale noszę okulary korekcyjne i nijak bez nich a pod gogle raczej nie wejdą i co wtedy? :płacz:


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 25.10.2005 19:48 
Są specjalne gogle przystosowane do tego , żeby okularki się pod nimi zmieściły :)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 22:13
Posty: 510
Miejscowość: Kraków / Nowy Sącz
Quad: g660 / Nissan Patrol GR '92 :D
PostWysłany: 25.10.2005 19:49 
Seba78 napisał(a):
i co wtedy? Płacze



Szukaj specjalnych gogli przystosowanych do okularów :) Było bodajze na forum już o tym. :)

_________________
Małe zabawki są dla małych chłopców, duże dla dużych :D "Moja stodoła"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 25.10.2005 19:51 
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=937 Ten temat już byl macie racje, proszę tutaj powinienes znalezc odpowiedz na twoje pytania ;)

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 25.10.2005 19:58 
Dzięki już poczytałem ale w tej chwili niedostępne nawet zdjęć nie ma


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 25.10.2005 21:45 
MaciekP napisał(a):
gogle nie chca przylegac to twarzy.

Kupiłem ostatnio dwie pary gogli Progrip 3400 i muszę stwierdzić, że założone na kask też troszkę nie dolegają w kącikach oczu. Może to wynikać z faktu, że kask może pół numeru za duży (XL). Jak jeżdzę z L (też na głowę wchodzi, ale bardzo ciasno) to mnie zaraz coś wkurza, drapie, przeszkadza itd.


2can napisał(a):
że się przydaje kask ze szczęką

Też jeździłem dużo bez kasku. Wychodziłem z założenia: kask podwyższa bezpieczeństwo gdy już dojdzie do łupnięcia o coś, ale bez kasku lepiej widzę (szerzej), łatwiej się rozglądać (na głowie nic nie ciąży) i lepiej słyszeć (np czy coś nie nadjeżdza lub ktoś coś krzyczy, np. ostrzega przed czymś). Więc wydedukowałem że bez kasku podwyższam bezpieczeństwo czynne. A w kasku podwyższam bezpieczeństo bierne. [ Cwany człowiek jest w stanie wszystko wytłumaczyć i dołożyć do tego ideologię, prawda ...]
Ale po wypadkach moim i syna, sorry, ale kask obowiązkowo. Mój syn Jacek miał szytą wargę, gdyby miał kask pewnie nie miałby tego urazu. A kaski mieliśmy ze sobą, ale zostały na drugim quadzie.
I teraz jak gdzieś jedziemy: to mamy komplet ochraniaczy, kaski, zbroje, nakolanniki. Czasem młody się buntuje: że po co? jedziemy blisko i na krótko. Ale ja wyciągam wnioski z wypadków, które i tak skończyły się bardzo szczęśliwie. I mówię krótko: nie bierzesz kasku - nie jedziesz !

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 25.10.2005 21:52 
GALILEUSZ napisał(a):
Czasem młody się buntuje: że po co? jedziemy blisko i na krótko


I to jest podstawowy błąd. Blisko i na krótko też może się źle skończyć. Przekonałem się o tym na własnej skórze ( co prawda na rowerze , ale quada dotyczy to tym bardziej) i to bardzo bardzo dotkliwie. Tak bardzo , że cieszę się , że żyję. A zjechałem tylko z górki z której zjeżdżałem wiele razy w kamieniołomie który mam kilkaset metrów od domu.
ZAWSZE , NAWET NA CHWILĘ , UBIERAJCIE SIĘ WE WSZYSTKO CO POTRZEBNE !


 
Profil WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 26.10.2005 20:57 
Ja jeszcze w kwestii kasku :D w ostatnim OFF ROADzie jest przegląd kasków na quada, piszą że w crossowym wiatr smaga jeżdzca, nie bardzo chce nie mieć szczęki, więc może taki z uchylną szczęką, pytam co kupić żeby być zadowolonym a nie się denerwować, Macie już praktykę a ja jeszcze :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 15.05.2005 11:28
Posty: 73
Miejscowość: ze wsi
Quad: LONG-CZANG
PostWysłany: 26.10.2005 22:32 
poszukaj w modelach Oakleya tam znajdziesz cos dla siebie:PP

_________________
moje fotki:
http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galpriv&album=27
NOWE!!!!-
http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galpriv&zdjecie=757

sąd sądem,a sprawiedliwość musi być po naszej stronie


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.