Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 06:18



Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 18.09.2009 19:39 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
ale lepsze niż nic!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 18.09.2009 20:37 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Poczytałem wszystko i dołoże swoje doświadczenie kwesti quada. Po zakupie podczas którego z pierwszych wypadów myślałem że już sporo umiem, jednak doświadczenia było brak. Zabrałem się za zjazd z górki długiej i dosyc stromej. Chcąc uniknąć utknięcia koła w bruździe po spływającej kiedyś wodzie zjechałem lekko w bok no i koziołek gotowy. Wyrzuciło mnie do przodu a w pogoni za mną quadzik się turlał. Patrzyłem tylko jak to zrobić żeby uciec w bok ale się udało. Skończyło się na kilku zadrapaniach no i paru usterkach w quadzie. Nie były one aż takie żeby uniemożliwić jazdę mnie ani maszynie. Od tamtego czasu Staram się na takie wypady jechać w kasku, zbroi jeszcze nie mam ale pewnie się zaopatrzę. Jedno co wiem to to, do każdej górki trzeba podejść z głową rozsądną. Nie wstydzę się przyznać, że boje się tej czy tamtej górki i zdarzyło mi się raz że sprowadziłem quada z góry. Zdecydowanie wolę odjechać niż być odwiezionym.
Kaski, zbroje i nne zabezpieczenia nie uczynią tego co rozum.
Pozdrawiam wszystkich.


 
Profil

Rejestracja: 11.06.2008 17:52
Posty: 134
Quad: SP 500
PostWysłany: 19.09.2009 21:26 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Shelton napisał(a):
Lepsze to niż nic. Cóż zero atestów i niska jakość.


z tego co widze, a właśnie patrze na swojego Datexa to identyczny buzer więc chyba nie taki zły, ja do Datexa nic nie mam świetnie leży nigdzie nie ogniata jedyne co poprawiłem to doszyłem szroką (5cm)gumke jako sciągacz w dolnej części łącząc plecy z klatką przez to ładnie dolega dołem.


 
Profil Facebook

Rejestracja: 29.05.2009 16:15
Posty: 36
Quad: g700 '09
PostWysłany: 23.09.2009 20:52 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Kris, ja mialem taki buzer (wlasciwie to mam tylko czeka na wymiane ekspresu) i co moge o nim powiedziec - kopia datexa, mttr predador i kilku innych podobnych, przymierzalem wszystkie i ten lezal na mnie najlepiej to wzialem. Nie zaliczylem co prawda zadnego mocnego upadku wiec ciezko mi się wypowiadac o tym jak chroni, niemniej czulem się w nim tak samo pewnie jak w 3x drozszym Dainese mojego znajomego


 
Profil

Rejestracja: 18.01.2009 16:24
Posty: 48
Miejscowość: Sopot
PostWysłany: 01.10.2009 19:44 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Ostatnio niestety miałem rolkę na quadzie . Efekt - kask pęknięty , skrzynka Explorercases pęknięta, buzer był ubrany i całość skończyła się ogólnym poobijaniem.
Niestety takiego szczęścia nie miał znajomego syn - 22 lata. W piątek (niedaleko Gdańska) miał wypadek na quadzie dziś był pogrzeb. Do przejechania miał kilkaset metrów niestety nie ubrał kasku - podobno złapał gumę wyjeżdżając z posesji co zakończyło się upadkiem i uderzeniem głową o krawężnik. Ktoś opowiadał że 3 tyg temu miał on również wypadek jednak buzer i kask wtedy go ochroniły w piątek niestety nie miał tego sprzętu na sobie. :płacz:


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2008 11:45
Posty: 421
Miejscowość: Dąbrowa G, Żarki L, Ogrodzieniec
Quad: 1325
PostWysłany: 01.10.2009 19:51 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Masakra...
Nasze hobby jest czasami bardzo niebezpieczne, a ludzie dalej nie zdają sobie z tego sprawy. Przykład?

Jakiś pajac mieszkający 3 domy ode mnie ma syna(około 6 lat) poruszającego się po drogach mini chińskim quadem. Nie było by w tym nic tak bardzo dziwnego, bo to już jest normalka gdyby nie to że dzieciak jest bez kasku, a stary woła; "Ten zakręt bokiem!"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 20:25
Posty: 172
Miejscowość: Małopolska
Quad: Outlander 1000 XTP MAX
Poprzednie quady: Yamaha Grizzly 700 - history
PostWysłany: 04.10.2009 19:37 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Tydzień temu byłem na wyprawie w górach. Kilka maszyn. Szybkie tempo. Dużo błota i zabiła się chłodnica w Grizzlaku. Co chwilę stawałem chłodzić maszynę. Przelatywaliśmy przez rzeczkę....Postanowiłem odłączyć się od ekipy i przepłukac chłodnicę. Ostry ogień wzdłuż wody szerokiej na 5-7 metrów. Prędkość około 40 km/h i nagle w oślepiającym słońcu zauwżyłem, że metr przede mną, na wysokości głowy leży od brzegu do brzegu ogromne drzewo. Uwierzcie mi, w tym momencie całe moje życie przeleciało mi przed oczami. Potem nastąpiło uderzenie. Zakręciło się w oczach, zawirował świat :uśmiech: , ale żyłem. Kręgosłup cały. Po powrocie pojechałem na pogotowie.... głowa puchła. Od razu skierowano mnie na ostry dyżur w szpitalu. Oględziny, prześwietlenie. Jest OK. Dwa dni nie mogłem spać, bo oko łzawiło i bolało :szok: .

Gdybym nie miał kasku..... Kolejny materiał dla sępów z TV


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 28.10.2009 20:50 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
A co powiecie na to?

http://odsiebie.com/pokaz/3559782---43bd.html


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 24.09.2008 06:31
Posty: 2921
PostWysłany: 28.10.2009 21:34 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
tak to czytam i może to głupie ale pękam ze śmiechu :)

Proszę nie gniewajcie się ale ubawiłem się po pachy - Waszymi opisami.


A teraz morał :

mam dobry kask, rękawice, gogle, buty, odpowiednie ubranie z ochraniaczami


i jutro zamówię sobie buzer - tak na wszelki wypadek !





p.s.
Fajnie wyszło : Buzer na wszelki wypadek !?


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2009 22:57
Posty: 476
Miejscowość: w Lubuskim
Quad: BF - tęskni w garażu :-(
PostWysłany: 31.10.2009 14:59 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Co do jazdy w kasku i ubraniach ochronnych to i ja się dopiszę.
Opiszę w skrócie.
Podjazd pod górkę i backflip z lądowaniem bez "telemarku".
350 kg zleciało na mnie.
Kask uratował mi prawą stronę twarzy - chłodnica wyciągnięta na przedni bagażnik przejechała po kasku i na koniec ściągneła mi go z głowy.
Kask 10 metrów odemnie, był zapięty tylko na zatrzask (może to uratowało mi głowę :?: )
Kask z łądna szramą na boku, ale twarz cała.
Brak usztywnień na klatce,kręgosłupie itd
Na szczęście skończyło się na obtłuczeniach,siniakach i lekkich ranach.
Dzisiaj, tj tydzień od zdarzenia już mogę podnieść szklankę z herbatą i w miare normalnie się poruszać.

Więcej opisze w dziale "Przestroga - wypadki na ATV"

_________________
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Jazda quadem to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu :-)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2008 11:32
Posty: 309
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: Fall in love in Rincon
PostWysłany: 11.12.2009 21:21 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Witam,
to i ja coś dodam w tym poście, jeżdżę na quadach od 2 lat, przerabiałem 3 maszyny od najsłabszej do najmocniejszej Polaris phoenix200 => linhai 300 => Brute Force 750, na każdym zaliczyłem upadek ale zawsze bez jakichkolwiek obrażeń i oby tak dalej (od początku w kasku, zbroi, nakolannikach, butach, czyli full ochrony).

Chciałem natomiast opisać przypadek rutyny, zajeżdżamy z kumplem na stacje benzynowa, tankujemy, ściągamy kaski i kładziemy na siedzeniu aby udać się do kasy. Po powrocie znajomy wsiada na bombe 400 i chcąc podjechać do sprężarki z powietrzem odpala qadzine i nie zakłada kasku trzymając go w prawej ręce i dodając gazu. Oczywiście kask klinuje manetkę gazu przy skręconej kierownicy w stronę witryny stacji benzynowej, a quad idzie na pełnej przepustnicy. Trwa to dosłownie sekundy, quad rozbija szybę i wpada w regał, wywracają go. Dobrze że nikt nie stal za tym regałem z batonikami, nikomu nic się nie stało.

Koszty naprawy markowej stacji nie są małe!!! Od tej pory zakładam kask nawet jak chcę przejechać 10m!!!

Teraz jest z tym przy imprezach kupę śmiechu, ale wtedy nie było nikomu do śmiechu.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.01.2010 23:38
Posty: 35
Miejscowość: Spytkowice
Quad: Pierwszy Raptor 350,teraz Raptor 700
PostWysłany: 14.03.2010 16:48 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
JA ZAWSZE ZAKLADAM CAŁY STRÓJ I JAKIES 2 MIESIACE TEMU POJECHALEM się PRZEJECHAĆ DO LASU BO ZROBIŁEM SOBIE ŁACUCHY TO PASOWAŁO POTESTOWAC :D NA SZYBKIEGO się UBRAŁEM WSZYSTKO DOBRZE SMIGAM SOBIE DO LASU PIERWSZY RAZ TA DROGA I TU NAGLE MNIE COS ściąga Z QUADA PRZY OK 60 KM/H SPADLEM NA ZIEMIE QUAD POJECHAL TROSZKE DALEJ WSTAJE CALY ZAKRWIONY MAJAC KASK I GOOGLE DRUT PIERWSZE STRZELIL MI W KASK A POZNIEJ ZESZKOCZYŁ DO ŚRODKA I WCINAJAC MI się W NOS AZ DO POLICZKA MAŁO BRAKŁO A CZESC SKORY Z NOSA BY MI ODPADŁA.NIEWIEM CO się PATRZE A TU JAKIES DE...IL ROZCIAGNOL DRUTY POPRZEZ DROGE ZEBY NIE jeździć.( ZAPOMNIALEM TELEFONU wziąć PRZEWAZNIE ZAWSZE BIORE) WIEC SZYBKO DO DOMU JAKIES 5 KM ZASUWAC PRZY TEMP. -5 DO SZPITALA I ZSZYWANIE GDYBYM NIE MIAL TYLE SZCZESCIA GDYBY DRUT MI PODSZEDŁ POD GARDŁO TO PEWNIE BY MNIE TU DZISIAJ NIE BYLO.

POZNIEJ się DOWIEDZIALEM ZE ktoś ROZSTAWIA PULAPKI SPECJALNIE W TYCH OKOLICACH CO JEZDZIŁEM.

TERAZ NAWET NIE MYSLE ZEBY jeździć BEZ KASKU BO WTEDY JAKBYM GO NIE MIAL POZBYLBYM się ZEBÓW.
(MAM ZDJECIE JAK PRZYJECHALEM TO SOBIE ZROBIŁEM ALE NIE będę POKAZYWAC)

_________________
Sprzedam Yamaha Raptor 700 R . Bardzo mało używany


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 14.03.2010 16:58 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Chłopie, taka sprawę to od razu na policję trzeba zgłaszać :szok: :szok: :szok:

przecież to zamach na czyjeś życie !!!

gdzie to było, podawaj czym prędzej namiary na miejsce żeby przestrzec innych :szok: :szok: :szok: !


 
Profil WWW

Rejestracja: 23.02.2010 21:27
Posty: 1178
Quad: 200-tka Moto Magnus
PostWysłany: 14.03.2010 16:58 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
+ 18 :P


Nie kumam takich ludzi co zakładają druty ... jakbym znalazł gościa to bym go tym drutem za jaja powieśił ....


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.01.2010 23:38
Posty: 35
Miejscowość: Spytkowice
Quad: Pierwszy Raptor 350,teraz Raptor 700
PostWysłany: 15.03.2010 06:28 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
TO BYŁO W SPYTKOWICACH KOŁO RABKI.

A CO POLICJA może ZROBIC TYLKO się DO MNIE DOCZEPIA ZE MAM QUADA NIE ZAREJESTROWANEGO I ZE JEZDZE DRUT PO DWOCH DNIACH ZNIKNAŁ ALE ZA PEWNIE GOSC ZDAL SOBIE Z TEGO SPRAWE ZE KOMUS już się COS STALO I KOLEDZY MOWILI ZE Z DRUTOW GOSC PRZESTAWIL się NA DESKI Z GWOZDZIAMI. NIBY LESNICZY MA się TYM ZAJĄĆ. ZOBACZYMY JAK WROCE DO POLSKI BO NARAZIE JESTEM W Niemczech W PRACY I będę GDZIES ZA OK 2 TYG TO SOBIE W TEJ OKOLICY POJEZDZE TYLKO już NIE SAM .

Rozumiem, że temat budzi emocje, ale proponuję nie krzyczeć (pisać dużymi literami - wyłączyć CapsLock'a) i zalecałbym używanie znaków interpunkcyjnych - dużo lepiej czytałoby się twoje posty ;) /Fiśman

_________________
Sprzedam Yamaha Raptor 700 R . Bardzo mało używany


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.