Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 07:00



Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONNYCH 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2011 18:10
Posty: 221
Miejscowość: Białystok - Klepacze
Imię: Wojtek
Quad: Keeway GTX 300
PostWysłany: 13.06.2011 17:08 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
jednak czaesm policja potrafi wytlumaczyc o co chodzi a nie tylko karze :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2011 20:33
Posty: 284
Miejscowość: Sierosław-Poznań
Imię: Norbert
Quad: Miska ryżu :)
PostWysłany: 02.08.2011 10:06 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Ja latam w ochraniaczach ,kasku i buzerze i ''na szczęście raz mi się tylko przydały'' jak taki pacjent(40-50) spod sklepu zaczął krzyczeć z daleka ''Ty debilu jak jeździsz przyjechałeś na wieś z miasta i będziesz mi tu gnój robił??' Jak wyszedłem za krzaków chęci wyje**nia mu :wizi: (3 lata MMA robi swoje) (do tego miał pretensje też ,że zieleń niszczę) to jak mnie kolo zobaczył to go lekko zatkało :) Ja mam 14 lat a w zbroi i ogl. wyglądam na jakieś 20-pare i jeszcze jaki napakowany. Kolo do mnie podszedł i się spytał czy mu na piwko pożyczę;p Miałem ubaw po paczy ,ale co tam..niech wie ,że quadowcy to ludzie z sercem hehe :wizi:

Druga sytuacja to jak rodzina przyjechała i ciocia (23l.) chciała się ''garnąć'' Powiedziałem -ok ale uważaj..Ona nagle zdecydowała się ,że chce pojechać zemną. Dobra -ale ja usiąde za Tobą. Ok-powiedziała..Gdy ruszyliśmy zaczęła jechać w ''miarę'' spokojnie ,ale cóż..niech się pocieszy..(My obaj tylko w kasku)..I nagle na dziurze ''podobno'' quad jej odbił w lewo i je** do rowu..jak jeszcze zjeżdżaliśmy do tego rowu to ona ''przez przypadek'' dodała jeszcze gazu..i kawałek dalej leżeliśmy już na ziemi, quad pojechał w pole bo nie miał zrywki. Mnie bolała noga bo quad przejechał mi po nodze i chodzić nie mogłem do końca dnia:)
Przestrzegam noście ochraniacze..nie tylko pomagają w jeździe na quadzie

_________________
Ja nie jeżdżę szybko(...) Ja wolno latam
MASZ PYTANIE ZWIĄZANE Z QUADEM? PISZ GG --------> 40672370


Ostatnio zmieniony przez Quadi, 02.08.2011 10:06, edytowano w sumie 1 raz

pisownia !



 
Profil Facebook

Rejestracja: 17.08.2011 10:56
Posty: 25
PostWysłany: 18.08.2011 10:50 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Co jak co, ale kask to podstawa!!!! Ubiór cały, ochraniacze też oczywiście. Ale jak widzę kolesi śmigających bez kasków... ech, nie wiem dlaczego ich nie założą. A to, ze z punktu widzenia prawa nie zawsze trzeba to nie powinniśmy brać tego pod uwagę, tylko ZAWSZE JEŹDZIĆ w kasku


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.03.2011 18:03
Posty: 168
Miejscowość: W-aw Śl.
Quad: Lyda 203E-1(sport)
PostWysłany: 20.09.2011 10:15 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
borsuchi napisał(a):
Takze do 11.02.2011 można jeździć bez kasku w moim przypadku, no ale jutro ma dojsc moj naxa i będę mogl bezpecznie smigac.


Siem.
Przeczytałem to co dostałeś w odpowiedzi z Wydzialu Ruchu Drogowego i stwierdzam, że prawnie nie obejmie to już zarejestrowanych quadów ponieważ nie mogą na siłę Ci zmienić przeznaczenia pojazdu.
Moja zabawka ma w szmatach napisane "SAMOCHODOWY INNY" a nie czterokołowiec bądź czterokołowiec lekki.
Czyli nadal w moim rozumieniu zgodnie z prawem będę mógł poruszać się bez "hełmu ochronnego" lecz dbając o własne bezpieczeństwo wolę go mieć na głowie :^^D:


Ostatnio zmieniony przez Python013, 20.09.2011 10:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2011 18:10
Posty: 221
Miejscowość: Białystok - Klepacze
Imię: Wojtek
Quad: Keeway GTX 300
PostWysłany: 20.09.2011 15:09 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
u mnie też jest samochod inny - no ale tak samo uwazam - kask to podstawa !!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2009 21:54
Posty: 243
Quad: wolverine 450 king 750 Renia 1000
Poprzednie quady: ltr 450
PostWysłany: 18.10.2012 13:18 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Nic specjalnego nie dopisze, ale mam dwie historie.
Pierwsza dotyczy buzera, zwykły, tani, wygodny. Jazda zima na oskach ze śrubami w oponach, wypad wypas pełno śmiechu upadków. Jedziemy długo i siadają mi łapy więc trzymam kierę lekko,pokonujemy jakieś pole bardzo wolno bo zamarznięte i skacze jak głupi. Nagle otwieram oczy i leże wygięty jak skobel plecami na zamarzniętym kretowisku.Jestem przekonany ,że buzer uratował mnie nie tylko przed siniakami.
A jeżeli chodzi o kask to tak standardowo lecimy po torowisku na kingach i can amach, ja drugi i nagle big horny kolegi z przodu wyrzucają kamlot jak pięść, nawet nie zdążyłem pochylić bańki dzisiaj tylko zerwane malowanie na kasku i ogromny hałas w pamięci.
Także panowie i panie, nie znasz dnia ani godziny!!!

Dodam tylko ,że kumpla rolnik zdjął widłami z ltr-a. Buzer w jego przypadku uratował życie.


 
Profil

Rejestracja: 19.09.2013 12:12
Posty: 2
PostWysłany: 19.09.2013 12:34 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Ja odrazu mówię!!! Nie żałujcie wydać 1000 zł na odzież i kask!! to może uchronić am życie i zdrowie. Kupujecie quada za kilka tys. a szkoda Wam na odzież ochronną...

_________________
Czy na tym forum posiada ktoś quada o pojemności >1000cc? Proszę o kontakt na pw


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 12.12.2014 18:10 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Dorzucę swoje 3 grosze ;)
Generalnie powinno się najpierw kupić kask, jakieś ciuszki i ochraniacze podstawowe a dopiero potem quada ;)

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 14.08.2015 09:39
Posty: 1
Imię: Witek
PostWysłany: 14.08.2015 09:47 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Fajne rady, których ja sam nie przestrzegałem. Jeździłem na quadzie bez kasku i ochraniaczy... Wiatr we włosach i byłem wielkim Facetem... Do momentu gdy zderzyłem się z rzeczywistością a dokładniej przeleceniem przez kierownicę. Miałem więcej szczęścia niż rozumu ale swoje przecierpiałem 3 dni w szpitalu, wstrząs mózgu i te sprawy, na szczęście kręgosłup cały.

_________________
Korzystałem z usług kode - szybko zregenerowali mi turbosprężarkę


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 14.08.2015 11:32 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Polecam zbroję, kilku moich znajomych już miało problemy których możnaby uniknąć mając zbroję. Ja jeżdzę w zbroi od 2 lat i na poczatku, pierwsze 2-3 wyjazdy czułem się dziwnie ale już po miesiącu (być może jak się ułożyła) chwile po założeniu zapominam że ją mam na sobie

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 14.08.2015 20:18 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Bo na samym początku skupiasz się na innych rzeczach :). W mirę nabierania wprawy zapominasz, że masz ochraniacze a skupiasz się na jeździe :okok:


 
Profil

Rejestracja: 23.08.2015 19:09
Posty: 4
Imię: Marcin
Quad: Jeszcze żaden
PostWysłany: 23.08.2015 19:18 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Jako zapalony motocyklista też nigdy nie zapominam o odpowiednim przygotowaniu się. Rozumiem, że jeżdżąc na atv nie będę potrzebował jakiegoś innego wyposażenia, te motocyklowe w zupełności wystarczy?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 24.08.2015 13:51 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Powinno choć nie wiem jaki strój miałeś zapewne rękawice będą do wymiany choć zależy czym chcesz jeździć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 24.08.2015 15:27 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Gosciu napisał(a):
Jako zapalony motocyklista też nigdy nie zapominam o odpowiednim przygotowaniu się. Rozumiem, że jeżdżąc na atv nie będę potrzebował jakiegoś innego wyposażenia, te motocyklowe w zupełności wystarczy?



jeśli jezdzisz na ścigaczu lub choperku to będziesz potrzebował nowy ubiór

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil

Rejestracja: 07.01.2015 22:07
Posty: 65
Imię: Łysy
Quad: Can-am Renegade 800X
Poprzednie quady: Kingquad 300, Polaris Scrambler 400, CF Moto 500 4X4
PostWysłany: 25.08.2015 12:41 
Re: Przestroga dla osób jeżdżących bez KASKU i UBRAŃ OCHRONN
Siemka
i mmnie dopadl uraz:/ w weekend na sam koniec jazdy driftowalismy na wiekszym terenie i niestety w wiekszy dolek wpadlem, rolka i obojczyk zlamany :(
miesiac czasu bez quada ehhh oczywiscie bylem w kasku ale bez zbroi, ale nie wiem czy cos by pomogla...


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.