Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Antifog do kasku NOX
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 14:08



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Antifog do kasku NOX 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2012 21:06
Posty: 11
Quad: Yamaha Warrior 350
PostWysłany: 05.12.2012 12:15 
Antifog do kasku NOX
Witam, szukam jakiegoś rozwiązania na mocno parującą szybkę w moim kasku. Znalazłem folie City Fog, ale nie jestem pewien czy uda mi się ją przykleić do mojego kasku bo chyba jest zaprojektowana specjalnie do kasków motocyklowych. Używał ktoś takiego lub wynalazku http://allegro.pl/plyn-anti-fog-aqua-sp ... 87652.html ? A tak wygląda mój kask
Image


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2011 18:19
Posty: 395
Miejscowość: pomorskie
Quad: Outlander'09 szamocony komatant
PostWysłany: 05.12.2012 14:33 
Re: Antifog do kasku NOX
zlej te wszystkie płyny, pinlock [podwójna szybka dużo daje] a czasem pomaga jakaś kombinacja z kominiarką.
mam pinlock w nolanie i jest bajka, inna firma co ma do swoich kasków pinlick to shoei. Są też uniwersalne niestety nie testowałem ich, a chyba przymierzę się bo hornet sporo kosztuje :O


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 05.12.2012 16:13 
Re: Antifog do kasku NOX
Daj sobie spokój z płynami, pin-lockami i innym badziewiem które nie działa. Jeśli nie kupisz kasku z oryginalną szybką z anti-fogiem to nie masz co liczyć na czary. Ja męczyłem się 2 lata z parującą szybą w LS2 MX433, próbowałem płynów, folii i pin-locka, przy temp. poniżej 10 stopni parowało mimo tych specyfików, w pewnym momencie para dostawała się już pod folie a także pod pin-locka mimo nawet dokładnego uszczelniania silikonem (desperackie próby poradzenia sobie z problemem). Dopiero zakup gogli z anti-fogiem definitywnie pomogły, przy minusowej temp. jak mamy teraz nic nie paruje.
Tak więc tylko kask z szybka z anti-fogiem wchodzi w grę, lub dokupić jakieś gogle z A-F i jeździć w goglach.

A miałem wymienić LS2 na tego NOX'a, ale jak przeczytałem że ma zwykły kawałek plastiku bez żadnego anti-foga to sobie darowałem :] i teraz wiem że dobrze zrobiłem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.08.2012 21:06
Posty: 11
Quad: Yamaha Warrior 350
PostWysłany: 05.12.2012 18:36 
Re: Antifog do kasku NOX
Gdybym wiedział, że szybka może tak szybko parować to też bym się trochę dłużej zastanowił przed zakupem kasku a tak wpadłem do większego sklepu motorowego i wyszedłem z tym kaskiem :)
Chyba przetestuje ten pinlock w końcu muszę coś zrobić bo jeździć się nie da... Jak dobrać odpowiedni pinlock? Każdy jest dedykowany do danego kasku?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 05.12.2012 21:37 
Re: Antifog do kasku NOX
Nie wiem jak to jest, musisz poszperać, wiem że do LS2 są dedykowane pin-locki. Chociaż patrząc na tą szybkę to jest identyczna kształtem do tej użytej w LS2.. mógłbym nawet stwierdzić że to chyba ten sam kawałek plastiku :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2011 18:19
Posty: 395
Miejscowość: pomorskie
Quad: Outlander'09 szamocony komatant
PostWysłany: 08.12.2012 12:05 
Re: Antifog do kasku NOX
a ja mam wraże nie że u każdego jest inaczej miałem gogle z antifogem fabrycznym i g dawały, podobnie kask, poczytaj na forach motocyklowych...


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.