Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:15



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
KASK FLY TREKKER- proszę o opinię... 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 19.05.2013 14:08
Posty: 16
Imię: Bobas
PostWysłany: 28.05.2013 20:04 
KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Proszę WAS o opinie o kasku FLY TREKKER. może znacie ten kask lub użytkujecie ten model kasku.
Podaje link do aukcji z opisem:
http://allegro.pl/kask-kaski-fly-trekke ... 55770.html

Jeżeli macie naprawdę sprawdzony kask z którego jesteście zadowoleni, chętnie przyjme Wasze rady.
pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 28.05.2013 20:25 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
jaki poziom cenowy ?

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil

Rejestracja: 19.05.2013 14:08
Posty: 16
Imię: Bobas
PostWysłany: 28.05.2013 20:53 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Jeżdzę amatorsko Grizzlym, nie biorę udziału w zawodach jak dotąd :) ale myślę o kasku, który zapewni mi maximum bezpieczeństwa a jednocześnie jest funkcjonalny i spełnia swoją role właściwie w terenie. Jestem w stanie zapłacić za kask około tysiąca zł. ale ten FLY wygląda ciekawie.
pozdr.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 30.05.2013 11:45 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Powiem Ci tak, z tego co mi wiadomo kask posiada szybkę bez anti-foga, więc w moich oczach już go to dyskwalifikuje, jeździłem 2 lata w kasku LS2 MX433.3, o ile w lato było ok gdy było ciepło i słońce świeciło, o tyle w zimę, mgliste dni, zimne dni, jeżdżenie z zamkniętą szybą było niemożliwe, ponieważ parowała niemiłosiernie. Żadne specyfiki tego nie zmienią, żadne anti-fogi w postaci spray'ów czy w postaci różnych folii doklejanych od wewnętrznej strony szyby, przerobiłem wszystko co było możliwe i nic nie zdawało egzaminu w w/w złych warunkach. Moja kombinacja teraz to kask Fly Kinetic Dash i gogle Scott OTG (ponieważ noszę okulary) i szczerze mówiąc to te gogle nigdy nie zaparowały mi tak, abym nic w nich nie widział, w zasadzie parowały mi tylko w zimę milimetr w dolnej krawędzi gdzie ciepłe powietrze z kasku się dostawało do gogli :] - i mówię tu tylko o momencie gdy się zatrzymam. W przeciwieństwie do kawałka plastiku który niektórzy producenci wkładają do swoich kasków jako szybka ochronna a która paruje nawet podczas jazdy do stanu zerowej widoczności.
Jeśli zależy Ci na kasku z szybką i masz do wydania tysiąc to szukaj coś z szybką z oryginalnym systemem anti-fog lub kask + gogle za pół wyznaczonej kwoty :] Myślę że za tysiąc złotych znajdziesz coś z szybką, ja też chciałem kask z szybką, ale nie chciałem dokładać ponad 500zł tylko po to aby mieć szybkę :]

Pozdro !


Ostatnio zmieniony przez Mumino 30.05.2013 11:45, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 30.05.2013 12:16 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
jeśli z goglami to coś z oferty foxa , ja mam już trzeci kask i bardzo sobie chwalę
jest w Niemczech fajna firma fc-moto chyba. przysyłają do nas za pobraniem i mają czasem fajne ceny na kaski

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil

Rejestracja: 19.05.2013 14:08
Posty: 16
Imię: Bobas
PostWysłany: 30.05.2013 13:36 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Rozumiem, że śmiało moge zainwestowac w taką kombinacje kask+ gogle o której piszesz? Fly Kinetic Dash i gogle Scott OTG? Jak Wam się sprawdza zestwa kask + gogle w zimie?
Jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam przygodę z Quadem stąd moja ciekawość każdego detalu :) Z motocykli znam tylko kaski marki SHOEI bo w takich zawsze jeździłem.
pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 30.05.2013 14:07 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Niekoniecznie akurat taka kombinacja jaką ja mam.. po prostu ja miałem taki a nie inny budżet i to kupiłem, jestem bardzo zadowolony :] Ty ze swoim budżetem możesz poszaleć z lepszymi markami :) gogle OTG to gogle przystosowane dla osób noszących okulary, nie wbijają Ci okularów w twarz jak standardowe gogle :p tak więc nie wiem czy coś takiego ma u Ciebie sens .. chyba że nosisz okulary :) ale szczerze mówiąc to lepszą opcją jest kask + gogle ni jeżeli kask z szybą bez anti-foga.. chociaż jak pisałem wcześniej, jeśli zależy Ci na szybie to do tysiaka może znajdziesz już coś z anti-fogiem oryginalnym :)
Jeśli chodzi o gogle w zimę, to jak pisałem, w moim przypadku Scott OTG w zimę mnie nie zawodził, szybciej parowały mi okulary niż gogle, gogle tylko przy mrozie łapały od dołu kilka milimetrów szronu, ale tylko na postoju, ponieważ ciepło wydychane przeze mnie przedostawało się przez siateczkę pod gogle i zamarzało :] ale to nie sprawiało jakiś wielkich problemów bo widoczność centralnie przede mną pozostawała bardzo dobra :) zawsze można jeździć bez kominiarki w zimę, wtedy dosłownie nic nie paruje :D ale za to buźka odpadnie po wyprawie ;D
Poszukaj sobie jeszcze, przemyśl sprawę, ale wiedz jedno... NIE KUPUJ KASKÓW Z SZYBKĄ BEZ ANTI-FOGA :D


 
Profil

Rejestracja: 19.05.2013 14:08
Posty: 16
Imię: Bobas
PostWysłany: 31.05.2013 07:07 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Co myślicie o takim zestawie kask plus gogle:
http://allegro.pl/kask-fox-motorcity-ro ... 58313.html
http://allegro.pl/gogle-the-x-brand-oka ... 16295.html

Nie znam zupełnie tych firm dlatego zdaje się na WASZĄ opinię.
dziekuję i pozdr.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2012 12:59
Posty: 99
Quad: G700
PostWysłany: 31.05.2013 09:51 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
ten Fly Trekker mega ciężki , no i rozmiarówka to pomyłka :(( , jak szukasz dobrego budżetowego kasku kup sobie NAXA , i będzie Pan zadowolony , cenowo, jakościowo, jak potrzebujesz do latania wokół komina to będzie ideane rozwiązanie, możesz pokusic się na lepsze google , scota np. pozdro


Ostatnio zmieniony przez kordian1000, 31.05.2013 09:51, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 19.05.2013 14:08
Posty: 16
Imię: Bobas
PostWysłany: 02.06.2013 14:14 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Co myślicie o kasku LAZER-a???
link do aukcji:
http://allegro.pl/kask-lazer-smx-nation ... 72951.html

pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 06.05.2013 06:29
Posty: 62
Imię: Patryk
Quad: Ltz 400
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 19.06.2013 23:12 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Pozwolę sobie podpiac się do tematu. Szukam kasku używanego tak do 200-250 zł ,używany dlatego ,że nie stać mnie puki co na nowy-lepszy. Kask musi być z szybka ,gdyż dużo jeżdżę po mieście i potrzebuje wszystko widzieć. Co byscie mi poradzili i czy za taka kwotę kupię coś w miarę dobrego ?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.04.2010 15:37
Posty: 359
Miejscowość: PODLASKIE
Quad: KQ 750AXI poprzedni Polaris 400
PostWysłany: 20.06.2013 05:22 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
kordian1000 napisał(a):
ten Fly Trekker mega ciężki , no i rozmiarówka to pomyłka :(( , jak szukasz dobrego budżetowego kasku kup sobie NAXA , i będzie Pan zadowolony , cenowo, jakościowo, jak potrzebujesz do latania wokół komina to będzie ideane rozwiązanie, możesz pokusic się na lepsze google , scota np. pozdro


Kolego chyba coś pomyliłeś?Używałem obu :Naxa to porażka, ciężki i wielki z badziewną wentylacją;Trakker-a mam do dziś i jestem zadowolony.Wada Trekker-a to "przewiewność" zimą oraz brak możliwości dokupienia szyby.

_________________
Był Polaris jest KQ750


Ostatnio zmieniony przez sebek73, 20.06.2013 05:22, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 20.06.2013 08:00 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
http://atvx.pl/?p=6898

Test mojego autorstwa, zerknijcie ;)

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW

Rejestracja: 06.05.2013 06:29
Posty: 62
Imię: Patryk
Quad: Ltz 400
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 21.06.2013 09:34 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
Witam , co sądzicie o tym kasku ,jest warty swej ceny , co z utrzymaniem w czystości kasku matowego?
http://allegro.pl/markowy-kask-marushin ... 21056.html

-- dodano 21.06.2013 10:34 --

Albo taki jeszcze znalazłem
http://allegro.pl/vr-1-kask-cross-endur ... 46144.html

Co to wogl za firma? czy dla amatora ,jeżdżącego pierwszy rok na quadzie wystarczy aby przejeździć ten sezon?


Ostatnio zmieniony przez juraas, 21.06.2013 09:34, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 23.06.2013 12:16 
Re: KASK FLY TREKKER- proszę o opinię...
juraas moim zdaniem jeśli ma to być kask z szybką z tych dwóch co podałeś to pierwszy kask, bo według opisu szybka jest nieparująca (albo sprzedającemu się tak wydaje), więc chyba posiada jakiś system anti-fog. Co do matowości to zależy od lakieru, nie znam firmy Marushin (chyba że z replik ASG :D), jeśli malowanie nie jest rewelacyjnej jakości to po kontakcie z gałęziami i innymi elementami natury może szybko się porysować.
Drugi kask, według mnie całkowita dyskwalifikacja ze względu na brak anti-fog'a , wiem że się często z tym powtarzam, ale chcę ludzi ustrzec przez swoimi błędami, a jazda z otwartą szybą w zimne dni bo kawałek plastiku przed oczami paruje w sekundę nie jest zbyt zdrowe i komfortowe :]


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 52 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.