Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wybór kasku oraz usztywniacza karku
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:32



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Wybór kasku oraz usztywniacza karku 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.02.2010 09:11
Posty: 19
PostWysłany: 30.06.2013 22:53 
Wybór kasku oraz usztywniacza karku
Witam,
chciałbym abyście pomogli mi w wyborze kasku do 800-900 zł oraz usztywniacza karku. Co polecicie ? Wiem, że było wiele tematów ale chciałbym konkretnie wiedzieć jaka marka i model mile widziane linki. Myślę, że się nie zawiodę. Z góry dzięki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2011 21:47
Posty: 464
Miejscowość: Skórzewo
Imię: Mikołaj
Quad: 3x Yamaha YFZ450R
PostWysłany: 19.07.2013 09:44 
Re: Wybór kasku oraz usztywniacza karku
Polecam Leatt Brace Adventure + Airoh Dome. Przy stabilizatorze karku ważny jest buzer zeby dobrze współgrał ze stabilizatorem. I w kwestii buzera Thor Sentinel i Leatt biją reszte na glowe bo nie "podnoszą"
Leatt'a do góry co jeszcze bardziej ogranicza ruchy. Airoh Dome całkiem fajny i dostępny w przystępnych cenach 450-700zł. Jego waga to 1350g +-. A Leatt wystarszy ten podstawowy najtańszy.
Mam nadzieje, że pomogłem :uśmiech:

_________________
Mikołaj Błaszczak #453
BLACK HORSE Racing team


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 20.07.2013 06:00 
Re: Wybór kasku oraz usztywniacza karku
Dokładnie jak napisał Mikołaj, kołnierz musi współgrać z buzerem, bo inaczej jest dużo gorzej jeździć (albo podnosi się kołnierz, alb krępuje podnoszenie ramion i osłony ramion wżynają się ciało). Warto zatem zakupić kołnierz Leatt plus do tego dedykowany buzer tej samej marki (modele obojętne, bo to zależne już bardziej od budżetu). Odnośnie kasku warto żeby był z profilowanym tyłem pod kołnierz - w zasadzie większość nowych modeli już ma taki kształt - jest w czym wybierać. Wiadomo, że dobrze jest mieć kask lekki w okolicach 1 kg., ale w tym przypadku ceny zaczynają się od ok 1tys. zł.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.