Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wybór kasku
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:18



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Wybór kasku 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.07.2012 22:04
Posty: 7
Quad: Yamaha Raptor 700
PostWysłany: 30.08.2013 20:27 
Wybór kasku
Witam, co sądzicie o tych dwóch kaskach
http://allegro.pl/kask-acerbis-active-c ... 64084.html
http://allegro.pl/kask-nox-n731-blenda- ... 36415.html

chcę kupić kask z szybką do 500zł


 
Profil

Rejestracja: 02.05.2013 16:49
Posty: 5
Miejscowość: góry świętokrzyskie
Imię: dominik
Quad: LTR 450 k7
Poprzednie quady: Bashan 200
PostWysłany: 30.08.2013 21:44 
Re: Wybór kasku
ja bym kupił airoha s4


http://allegro.pl/kask-airoh-s4-color-b ... 24038.html
http://allegro.pl/kask-airoh-s4-enduro- ... 08021.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 01.09.2013 18:11 
Re: Wybór kasku
Ciekawe. Orientuje się ktoś czemu tak spadła cena Airoha? Wydaje mi się, że dawniej kosztował koło 600.


 
Profil

Rejestracja: 02.05.2013 16:49
Posty: 5
Miejscowość: góry świętokrzyskie
Imię: dominik
Quad: LTR 450 k7
Poprzednie quady: Bashan 200
PostWysłany: 01.09.2013 21:27 
Re: Wybór kasku
Wyprzedaż

-- dodano 01.09.2013 22:27 --

Wyprzedaż


Ostatnio zmieniony przez duzy2222, 01.09.2013 21:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2011 20:58
Posty: 69
Miejscowość: Rypin
Quad: Yamaha Raptor 700 GYTR
Poprzednie quady: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 19.09.2013 13:08 
Re: Wybór kasku
Nie będe tworzył nowego tematu, bo widzę, że kolega szukał takiego kasku jak ja.


Może ktoś poleci jakiś zamknięty kask w okolicach 500 zł, najlepiej przetestowany.

Czym różni się Airoh, Acerbis i Nox, która marka najlepsza ?

-- dodano 19.09.2013 14:08 --

EDIT

Obejrzałem recenzję Airoh'a http://www.youtube.com/watch?v=ZC8gTqw-ZXk


Nie bardzo pasuje mi ta wentylacja i że w kasku "świszczy", czy ktoś wie jak jest naprawdę ?

Chcę kupić kask na zimę ze względu na zimno podczas jazdy w aktualnym kasku crossowym.


Ostatnio zmieniony przez Czarno-Czarny, 19.09.2013 13:08, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 19.09.2013 21:21 
Re: Wybór kasku
Jeśli szukasz kasku z szybą na zimę to może być problem, ja osobiście nie spotkałem kasku z szybą za cenę niższą niż 1000zł który sprawdzałby się w takich warunkach, a uwierz że szukałem długo i dużo. Wiadomo.. ktoś napisze "można spokojnie kupić porządny kask za 500zł" i zgodzę się, ale nie z szybą, bo właśnie szyba to największy problem kasków crossowych. Ogólnie przyjęło się że na cross to kask + gogle, a szybę ktoś kiedyś dołożył i na tym się zakończyło to dzieło. Szyby w kaskach crossowych to w 95% kawałek zwykłego plastiku i jak nie trudno się domyśleć, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz kasku spowoduje natychmiastowe zaparowanie się wizjera. Jakby tego było mało w okresie zimowym temperatura spada poniżej zera, więc po zaparowaniu szybki ów para zamarznie i dziękuję. Kask z szybką to fajna sprawa w lato, gdy mamy słonko i wysokie temperatury. Kiedy jedziesz wolno to wizjer w górę i wdychasz sobie świeże powietrze, a jak szybciej mkniesz to zamykasz momentalnie wizjer i ogień.
Ogólnie osobiście przerabiałem tą sprawę i powiem Ci tak... w lato super, chociaż gdy robiłem późno wieczorną wycieczkę i pojawiła się mgła to wizjer już parował, tak więc jazda z otwartym lub rozszczelnionym wizjerem. Gdy deszcz zaczął padać, robiło się to samo.. szybka paruje dość szybko, więc trzeba ją rozszczelnić, a co za tym idzie deszcz tłucze nam w twarz :] (niemiłe uczucie Ci powiem). No i pora roku na którą szukasz kasku czyli zima.. szyba paruje momentalnie i zamarza, nawet rozszczelnienie nie pomoże, tylko otwarcie na full wizjera, ale jazda przy minusowej temperaturze z otwartym wizjerze to jak jazda bez kasku :)

Podsumowując, kask z szybą spoko, ale TYLKO jeśli znajdziesz kask z wizjerem posiadającym fabryczny anti-fog taki jaki posiadają w większości gogle (rożne specyfiki mające za zadanie zapobiegać parowaniu nie działa, ani spreje, ani domowe sposoby ani przyklejane folie na wizjer - testowałem wszystko) każdy inny kask bez takiego wizjera to problemy i nerwy, oraz niszczenie sobie zdrowia - jazda godzinę w zimę przy otwartym wizjerze to brak czucia na pysku i ból oczu przez kolejną godzinę eh..

Ja osobiście teraz jeżdżę w kasku crossowym + gogle, a na zimę zakładam kominiarkę, albo cieńszą przy niższych temp. albo z neoprenem gdy bardziej trzaska mróz i nie narzekam na temperaturę :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2011 20:58
Posty: 69
Miejscowość: Rypin
Quad: Yamaha Raptor 700 GYTR
Poprzednie quady: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 20.09.2013 11:11 
Re: Wybór kasku
Dzięki za rzeczową, konkretną i rozwiązłą odpowiedź.

Tego się obawiałem, nie miałem okazji przetestować żadnego kasku crossowego z szybą.

Wiem jak to jest kiedy pada deszcz, ostatnio jak wracałem bez kominiarki i zaczęło lać to dostałem niemiłosiernie po twarzy (między goglami)

Także nie wiem czy nie zainwestować w bardzo dobrą kominiarkę na zimę...
Dotychczas jeżdżę w kominiarce OXFORD CHILLOUT i jest ok, ale przy prędkościach ok. 100km/h robi się nie ciekawie.

Może poszukam czegoś zamkniętego z anti-fogiem, ale nie wiem czy nie taniej i lepiej wyjdzie jakieś dobre ubranie, jeżeli najbardziej zależy mi na tym, żeby było ciepło.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.