Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sposób na nieparującą szybkę kasku
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 01:53



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Sposób na nieparującą szybkę kasku 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2014 18:41
Posty: 155
Miejscowość: Myślachowice
Imię: Tomasz
Quad: Suzuki LTZ 400
Poprzednie quady: Honda CBR 900 RR. Bashan bs250s11b, Yamaha Blaster
PostWysłany: 01.11.2014 17:51 
Sposób na nieparującą szybkę kasku
Witajcie, po motocyklu sportowym zostały mi 2 kaski, Czy jest jakiś sposób, preparat by szybka nie parowała ?
Mam w domu RainX aniFog . Testowałem w samochodzie i jest kompletną porażka, a poza tym pisze na opakowaniu by nie używać na plastik,


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 05.11.2014 12:32 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Nie ma, przerabiałem temat wiele razy, próbowałem wszystkim co tylko możliwe, od domowych sposobów, poprzez chemiczne preparaty anti-fog, aż skończywszy na przyklejanych foliach które mają udawać dodatkową szybę która nie będzie parować. Oczywiście z całego grona folia najlepiej się sprawdziła. Podczas jazdy nawet w bardzo zimne dni i przy zamkniętej szybce parowało tylko na brzegach szybki, ale wizja przed oczami była przejrzysta, niestety krótki postój z zamkniętą szybką, albo długa jazda niską prędkością i szybka momentalnie cała parowała, a w dodatku z folią para dostawała się pod nią i później jazda była niemożliwa, bo woda która wlazła pod folię nie chciała wyparować.
Wszelkie domowe sposoby są nic nie warte, a chemia.. obietnice, obietnice, a summa summarum nie daje żadnego efektu. Dopiero zakup porządnych gogli z fabrycznym anti-fogiem całkowicie rozwiązał problem z parowaniem.
Tak więc jedynie co ratuje sytuację to wymiana na kask z podwójną szybą (anti-fogiem), ale będą to głównie kaski motocyklowe, bo typowo crossowe ceny zaczynają się od ponad tysiąca złotych, albo trochę tańsze rozwiązanie jak porządne gogle z podwójną szybką i wtedy problem znika.
Jeśli jednak nie chcesz nowego kasku, ani kupować gogli to poszukaj i spróbuj z folią przyklejaną na szybkę, np. oxford robi takie folie, miałem i opinie swoją już napisałem http://allegro.pl/nieparujaca-folia-antifog-oxford-na-szybe-do-kasku-i4738699065.html

POZDRO !


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 30.01.2016 13:13 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Jeśli ktoś lata z kaskiem z szybą to polecam dołożenie sobie samemu Pinlocka czyli dodatkowej wewnętrznej szybki która nie paruje.

Kask nie musi być przystosowany fabrycznie, własnie założyłem do 3 różnych kasków gdzie żaden fabrycznie nie posiada nawet w opcji pinlocka.

Potrzebujemy szybkę pinlock, najlpiej wybrać się do wiekszego sklepu motocyklowego żeby dopasować szybkę od innego kasku (szybki są produkowane do konkretnych kasków co nie znaczy że nie pasują do innych kasków)
Wybieramy taką która zapewni nam możliwie najwiekszą powierzchnię widzenia i nie będzie przeszkadzać w poruszaniu się szyby głównej.
W zestawie nie zawsze są te piny w które wpina się szybkę wiec trzeba pogadać ze sprzedajacym żeby dał z innego zestawu jeśli akurat do szybki która wybraliśmy w zestawie nie ma tych grzybków :)

Jak już mamy 2 grzybki oraz dopasowaną szybkę to zdejmujemy szybę z kasku, wkładamy na sucho szybkę pinlock i patrzymy czy podczas unoszenia szyby głównej wewnętrzna szybka nie będzie o nic zawadzać, zazwyczaj wystarcza odrobinę sciąć uszczelkę u góry aby zrobić trochę wiecej miejsca.

Jak już uda nam się dopasować to zaznaczamy sobie miejsca na szybie głównej i robimy 2 otwory wiertłem 5mm, ważne żeby wiertło było ostre, nie naciskami wiercąc. Coś jak wiercenie w nierdzewce, raczej wolniej i delikatniej żeby się przewiercić a nie przebić bo jest jakaś szansa że nam zrobi się pajączek na szybie.

Pamietamy że otwory trzeba zrobić odrobinę ciasniej niż otwory montażowe pinlocka aby szybka była dobrze dociskana do szyby głównej. Brzmi skomplikowanie ale nie jest ;) dodatkowo te piny które włożymy w otwory które zrobilismy działają na zasadzie mimośrodowej wiec mamy regulację napięcia szybki pinlock.

jak mam dziury, włożylismy w nie grzybki to wpinamy szybkę i cieszymy się z braku parowania :)

Image

oba kaski fabrycznie nie są przystowane do pinlocka i jak widać kaskom wcale nie przeszkadza jego założenie :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 30.01.2016 19:02 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Pinlock nie zniekształca obrazu w polu widzenia?

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 30.01.2016 19:08 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Pinlick nic nie robi z obrazem jaki widzisz


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 30.01.2016 19:31 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
pinlock to po prostu dodatkowa szybka oddzielona uszczelką od głównej szyby. Tworzy się poduszka powietrzna która nie pozwala na duża różnice temperatur wiec szyba nie paruje :P pinlock oddziela cieplo ze srodka od zimnej szyby na zewnatrz :) ot i cała magia.

Żadnej różnicy czy patrzysz przez jedna szybke czy przez dwie, oczywiscie ich przejrzystość nie jest idealna bo to plastik ale różnicy nie widać czy patrzysz przez jedna czy przez dwie.

no i najważniejsze nie dopisałem, uszczelka musi idealnie przylegać na całej powierzchni, nie może odstawać, trzeba zwrócić uwagę podczas planowania położenia szyby i wiercenia dziur. Jeśli nie będzie idealnie dolegać to będzie parować bo powietrze dostanie się miedzy szybki.


Ostatnio zmieniony przez K3m0T1989, 30.01.2016 19:31, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 01.02.2016 09:59 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
DKfan napisał(a):
Pinlock nie zniekształca obrazu w polu widzenia?

Ostatnio Bedyś coś takiego montował na kask - nie był zbyt zadowolony z tego rozwiązania.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 01.02.2016 11:25 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Muszę zobaczyć u kogoś kto ma założony, bo mi przeszkadzają wszystkie brudy na goglach i na szybie kasku więc obawiam się czy i takie ustrojstwo nie będzie mnie wkurzało. Jakaś fobia normalnie

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 01.02.2016 12:45 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Ja nie widze różnicy. Każdy kto ma chwali wśród znajomych. Nie mam zadnej wady wzroku wiec nie wiem czy to ma wpływ. No i jeszcze sama szyba główna dobrze zeby byla czysta i przejrzysta.

W weekend przetestowane w blocie, dodatkowo od spodu zamknąłem kask specjalną zaslepka przy brodzie zeby jeszcze bardziej zagrzac glowe i nic. Nie udalo się zmusic szybki do parowania.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.06.2015 11:02
Posty: 532
Miejscowość: kielce
Imię: Darek
Quad: brak
Poprzednie quady: cf500
PostWysłany: 01.02.2016 12:58 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
a z ciekawości, skąd miałeś uszczelkę miedzy dwie szybki? ona była w zestawie z pinlockiem?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 01.02.2016 13:23 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Jest w zestawie.


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 01.02.2016 16:33 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
uszczelka jest naniesiona na tą szybke - pinlocka. Ma około 1mm, jest to taki silikon przezroczysty nałożony bardzo cieniutko. Można tą szybkę wieloktronie zdejmować i zakładać ponownie, poprawiać itp. Nic do głównej szyby kasku się nie przykleja.

Aktualnie wrzucone do 4 kasków
mój kask czyli AGV 8x evo dual - wymagane jest przycięcie uszczelki przy górnej części szyby oraz zeszlifowanie około 1mm skorupy kasku (potem można zamalować) ponieważ inaczej pinlock się nie mieści podczas unoszenia szyby i zaczepia się o rant kasku przy czole.

kask KAPPA KV10 TRAIL - wystarczy delikatne przycięcie uszczelki

kask Airoh s4 road - nic nie trzeba docinać :) szyba unosi się tak daleko od kasku że o nic nie zaczepia jeśli dołożymy pinlocka.

W tych 3 kaskach założone bez problemów z czego 2x kask Kappa :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 20.09.2016 20:18 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Ja mam taki sposób by lekko uchylić szybkę, nie paruje no i nie wieje aż tak jak się jedzie :D Tylko że ja śmigam z prędkością 30-70km/h


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2010 06:48
Posty: 1171
PostWysłany: 09.10.2016 06:34 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
poczekaj jak będzie zima i takie uchylanie niewiele ci pomoże bo albo ci zmrozi twarz albo będzie za mała wentylacja i mimo to zaparuje.
Koszt takiej szybki to około 100zł. Nie ma co oszczędzać.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 04.02.2019 12:16 
Re: Sposób na nieparującą szybkę kasku
Trochę odsmażę kotleta. Wszystkie sposoby zawodzą :) anty fogi różnej maści, różnych firm w różnej cenie. Więc chyba czas iść w pinlocka. Jakie są Wasze doświadczenia z pinlockiem? Polecacie? Warto?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.