Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - aparat, co polecacie w teren?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:26



Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
aparat, co polecacie w teren? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 03.12.2008 17:37
Posty: 8
Miejscowość: Puławy
Quad: Kawasaki Brute Force 750
PostWysłany: 09.12.2008 21:16 
Od wiosny jestem szczęśliwą posiadaczką olympusa mju 1030 sw. W wakacje nurkowałam z nim w Bałtyku , nic się złego z aparatem nie słało a zdjęcia wyszły super, jak na użytek "domowy". Trzeba tylko pamiętać, że producent określił czas przebywania aparatu pod wodą chyba do 30 minut, dokładnie nie pamietam i do głębokości 10 m a dłuższe moczenie aparatu, czy na większej głębokości rzeczywiście może go uszkodzić. Często też zabieramy go do różnych aquaparków, więc jeżeli chodzi o wodę to jest naprawdę super!!! Gorąco polecam. :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 09.12.2008 21:32 
agat888

no i chyba dlatego Pentax ma przewagę - skoro może na 4 metrach leżeć 2 godziny to krótkie zejście na 10 metrów też mu nie zaszkodzi!

a optyka lepsiejsza ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2005 18:45
Posty: 845
Miejscowość: legionowo
Quad: Suzuki Vinson 500, Honda Rincon 680
PostWysłany: 10.12.2008 08:53 
temat z offraoadu zszedł na nurkowanie quadami na 2 i 10 metrach...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 10.12.2008 10:24 
no wiesz nurkowanie quadem często się zdarza... jakaś rolka do strumienia, albo permanentny deszcz jak ostatnio na Sudetach w Lubiechowej...

i wtedy ma znaczenie jego wodoszczelność...

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 10.12.2008 12:26 
virtua napisał(a):
hahahaha argumenty nie do odparcia! ale sam rozumiesz... w moim otoczeniu ludzie mają niestety tylko złe doświadczenia... może nie sprawdza się w nurkowaniu i na kajakach... a do offroadowania może być oki... ja chyba jednak spróbuję tego Pentaxa - przemawia za nim szerszy kąt, większy zoom optyczny, możliwość robienia filmików HD no i na koniec karty pamięci SD HC...


Koleko, spróbuje co chcesz. Dziwi mnie stwierdzenie, że słabo się sprawdza w nurkowaniu. Może nie robi zdję jak lustrzanki w obudowach ikelite ala jak natak maly aparat jest super. Co więcej, pomimo gwarancji 10m zanurzenia, kolega zszedła z nim ok 40 metrów pod wodę i dalej działa. jeśli chodzi o karty pamięci, aktualnie olympusy obsługują nie tylko karty xd ale też microSD, więc problem rozwiązany.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 10.12.2008 12:27 
Re: aparat, co polecacie w teren?
maciek_k napisał(a):
Mógłbyś podeslać linki do jakiś zdjęć (w pełnej rozdzielczosci z exifem)? Jestem ciekaw, czy szumi tak jak reszta mju.

Proszę o kontakt na priva.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 10.12.2008 12:30 
virtua napisał(a):
no dokładnie a dodatkowo dla mnie wspomniane parametry Pentaxa przeważają - zwłaszcza do zastosowań nie do końca związanych z nurkowaniem głębinowym ;-)

Co nurkowania, niiwiem jak pentax, ale olympus mju 1030 dysponuje szerokim kątem obiektywu. Każdy kto próbowal robić zdjęcia pod wodą wie, że po zanurzeniu ogniskowa się wydłuża (zwiększa sięogniskowa pod wpływem załamania światła na przejściu szkło/woda).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 10.12.2008 12:33 
agat888 napisał(a):
Od wiosny jestem szczęśliwą posiadaczką olympusa mju 1030 sw. W wakacje nurkowałam z nim w Bałtyku , nic się złego z aparatem nie słało a zdjęcia wyszły super, jak na użytek "domowy". Trzeba tylko pamiętać, że producent określił czas przebywania aparatu pod wodą chyba do 30 minut, dokładnie nie pamietam i do głębokości 10 m a dłuższe moczenie aparatu, czy na większej głębokości rzeczywiście może go uszkodzić. Często też zabieramy go do różnych aquaparków, więc jeżeli chodzi o wodę to jest naprawdę super!!! Gorąco polecam. :)


Jakieś nieporozumienie - przeglądnełem instrukcje i nic nie ma o maksymalnym czasie zanurzenia pod wodą. To właśnie wczesniej wspomniany pentax coś takiego opisuje. Kolega w swoim sklepie już ok 6 miesięcy trzyma mju 1030 w akwarium i jest ok. jedyny problem jest z kolerem zielonym (pod wpływem długotrwago zaurzenia (np kilka miesięcY) nie trzyma się farba i staje się z zielonego srebrny - obiejmuje to gwarancja producenta).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.08.2008 09:20
Posty: 106
Miejscowość: Wrocław
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 10.12.2008 12:35 
virtua napisał(a):
agat888 no i chyba dlatego Pentax ma przewagę - skoro może na 4 metrach leżeć 2 godziny to krótkie zejście na 10 metrów też mu nie zaszkodzi! a optyka lepsiejsza ;-)


To poczytaj o serwisie pentaxa w Polsce i zobaczysz czy warto ryzykować. Dla kontrasu poczytaj w necie o serwisie olympusa.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 10.12.2008 13:07 
rad

co do szerokiego kata to nie przesadzaj jak jeden ma 38 a drugi 28 to chyba nie jest to samo?

i woda nie będzie miała wpływu na nagłą porawę u jednego a u drugiego nie...

z serwisem Olympusa może i tak jest ale pewnie dlatego że wiedzą o problemach i nie dyskutują...

zauważ że jak coś jest wysokiej jakości i się niespodziewanie popsuje to serwis ogląda to na 10 ta stronę...

a i nadal będę uważał że do zastosowań o które nam chodzi - riderom quadowym Pentax lepszy będzie, choćby ze względu na wiekszą czułość matrycy, lepsze światło obiektywu, większy zakres migawki, i możliwość robienia filmików HD

moim zdaniem są to argumenty dosyć istotne zwłaszcza że zdjęcia z jazdy robi się często w warunkach ograniczonej ilości światła...

no i chyba też istotnym argumentem jest na końcu cena!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 15.12.2008 18:23 
pragnę zaanonsować, że właśnie w moje łapy wpadł nowiuteńki, jeszcze ciepły Pentax Otio W60...

w ciągu najbliższych kilku dni zrobię z niego użytek i nie omieszkam podzielić się z wszystkimi żywotnie zainteresowanymi, moimi spostrzeżeniami co do tego foto...

na pierwszy rzut oka budzi zaufanie, przyzwoicie wykonany, a co w naszym przypadku istotne malutki ale poręczny!

już uruchomienie sprawiło miłą niespodziewajkę, gada po polsku daje się szybko i intuicyjnie ustawić, dodam ze bez instrukcji w ręku, posiada mnogość różnych programów tematycznych, choćby taki do fotografowania zwierząt z wyborem koloru futra...

ma również spory zakres regulacji manualnej! co też cieszy zwłaszcza tych co lubią pogrzebać ;-)

na razie tyle!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 22.12.2008 12:38 
reanimuje temat...

z powodu permanentnego braku czasu nie udało mi się jak do tej pory zrobić testu porównawczego proponowanych aparacików...

ale pokusiłem się o posadzenie na Youtube dzisiejszego testu możliwości filmowych aparatu Pentaxa...

wybór padł na dzisiejszy poranek ze względu na totalnie nie korzystne warunki oświetlenia..

godzina 7 rano, mżawka a miejscami gęsty deszcz, szaro - granatowe niebo, i samochód o którym nie mogę powiedzieć żeby miał komfortowe zawieszenie, aparat trzymany w jednej ręce, prędkość od 50-90 km/h - aparat w trybie auto, film w jakości HD 1280x720 to warunki testu...

po zgraniu na kompa i obejrzeniu wynik przerósł moje oczekiwania...

wiem że YT obcina jakość ale wynik moim zdaniem jest zadowalający...

http://www.youtube.com/watch?v=wx7Dv2SwkFU

jak tylko ruszy mój serwer załaduje na niego filmik w oryginalnej rozdzielczości i jakości...

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 22.12.2008 12:42 
Link pokazuje, że video jest prywatne i nie ma video mój drogi :oops:


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 22.12.2008 12:55 
oooooooo przepraszam!

wysyłałem z Picasa i może czegoś nie zahaczyłem :oops:

już poprawiłem ;-)

link bez zmian...

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 22.12.2008 12:57 
Musisz wrzucić na coś bez kompresji stratnej. Tak trudno stwierdzić :|


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.