Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Znikajacy plyn
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 14:27



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Znikajacy plyn 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 28.04.2006 10:21 
Znikajacy plyn
W momencie zakupu mialem prawie pelen zbiorniczek wyrownawczy plynu do chlodzenia, w zeszlym tygodniu Grizz przeszedl pierwszy przeglad i fachura ;) zauwazyl ze jest go trochę ponizej polowy. Ogladalem dzisiaj rano i jest plynu jakies 3mm nad minimum. Nigdzie nie stwierdzilismy wyciekow, rozszczelnien, chlodnica cala.

Jaki nalac plyn - konkretna specyfikacja mnie interesuje?
Co może być przyczyna?

Czy ktoś jadacy na ssquad jazde moglby zabrac ze soba trochę na dolewke jesli ma i może, gdybym do tego czasu nie dostal?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2005 15:34
Posty: 59
Miejscowość: z doliny zakutych łbów
Quad: rubik, rubik
PostWysłany: 28.04.2006 10:48 
Lej każdy płyn do chłodnic.

_________________
Nasze filmy:
http://www.youtube.com/profile_videos?u ... iu1979&p=r


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2003 15:49
Posty: 142
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: 28.04.2006 11:34 
Woda destylowana na dolewkę też


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.04.2006 12:26 
Ubywanie plynu może miec pare przyczyn - peknieta uszczelka pod glowica - silnik przepala plyn, uszkodzony uszczelniaczpompy wodnej, wtedy plyn przedostaje się do oleju bezposrednio po walku pompy wodnej. Weze, czy chlodnica to też przyczyna. Plyn mogl takze zginac, kiedy quad lezal w dziwbnej pozycji przez odpowietrznie chlodnicy lub zbiorniczka, nieszczelny korek też może być przyczyna.


 
Profil Facebook WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 28.04.2006 13:01 
Shelton nie ma to jak cieple slowo he he
Jesli silnik przepala plyn to można to jakos zauwazyc np po dymie?
Jesli idzie do oleju to zrobi się syf tak jak z woda?
Quad raz lezal przez 10 sekund do gory kolami i to wszystko, innych ekscesow nie bylo, oby to byl korek.
Czy mozliwym jest zeby quad byl zalany zbyt szybko plynem i stworzyla się poduszka powietrza a teraz się odpowietrzyl i wlazl w to miwjsce plyn, ale to chyba by wczesniej wywalilo co innego?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 28.04.2006 13:06 
Seba ja też tak mialem z moim grizzlym, przy pierwszym przegladzie trzeba bylo dolac plynu a potem bylo już ok, olej sprawdzany i caly uklad też byl szczelny - może być też tak ze fabrycznie zalali go mieszanka plynu i wody ?? i woda odparowala ?

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 28.04.2006 13:10 
Olej jest w porządku, nic nie było, ładny kolorek nie "jogurcik" :) wiec do oleju odpada.
Gdyby walił do cylindra dziwnie zachowywałby się na niskich obrotach, mógłby gasnąć i kaszleć.
Korek jest szczelny nigdzie nie leci, a przynajmniej nie leciało ;)

Co do dolania - proponowałbym podobnie jak johnder wody destylowanej, nie powinno się to "zjeść" z fabrycznym glikolem... ale jakby zaczął się dziwnie zachowywać to najlepeij spuścić całość i nalać czegoś "ludzkiego" np. niebieskiego koncentratu Castrola.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


Ostatnio zmieniony przez aXcid, 28.04.2006 13:13, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.04.2006 13:11 
Seba78 napisał(a):
Jesli silnik przepala plyn to można to jakos zauwazyc np po dymie?
Jesli idzie do oleju to zrobi się syf tak jak z woda?
Czy mozliwym jest zeby quad byl zalany zbyt szybko plynem i stworzyla się poduszka powietrza a teraz się odpowietrzyl i wlazl w to miwjsce plyn, ale to chyba by wczesniej wywalilo co innego?


Nie zawsze widac po dymie.
Tak będzie breja, może nawet się spieni, ale zalezy od stopnia uszkodzenia uszczelniacza, w plynie też powinny się pojawic tluste olejowe plamy.
Jesli odpowietrzenie jest zatkane to jest taka szansa-ale podchodzilbym sceptycznie.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 03.05.2006 13:53 
Seba no i jak z tym płynem ?
Nie martw się bo to chyba takie czary Yamahy :-) w wolverine miałem podobnie jak mialem w grizzlm - przejechane niecałe 200km i płynu poniżej min. jakies 5mm.
A propos nie orientujecie jaki plyn leje Yamaha fabrycznie - ma kolor zielony to pewnie cos na glikolu ? nie chcialo mi się zmianiac calego plynu ani dolewac wody wiec dolalem Dynagel-u zielonego na glikolu.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 03.05.2006 15:57 
Ja dolałem wody destylowanej na maksa i po wczorajszej jeżdzie całodniowej nie stwierdziłem ubytku, czas pokaże kto miał rację w tej sprawie :uśmiech:


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 03.05.2006 18:04 
Mnie spotkal nieszczesliwy wypadek w Bieszczadach, smigalismy, z Mackiem i uklad chlodzenia w KQ nie dal rady. Okazalo się ze ziemia lub korzenie w lesie sciagnely odpowietrzenie pompy wody. Wrocilem 20km n a holu, ale na nastepnmy dien po uzupelnieniu wszystko bylo ok. Obejrzyj weze, może ktoras opaska jest minimalnie luzna.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 03.05.2006 22:21 
christo napisał(a):
Seba no i jak z tym płynem ?
Nie martw się bo to chyba takie czary Yamahy :-) w wolverine miałem podobnie jak mialem w grizzlm - przejechane niecałe 200km i płynu poniżej min. jakies 5mm.
A propos nie orientujecie jaki plyn leje Yamaha fabrycznie - ma kolor zielony to pewnie cos na glikolu ? nie chcialo mi się zmianiac calego plynu ani dolewac wody wiec dolalem Dynagel-u zielonego na glikolu.


Ja natomiast polecam Dynagela niebieskiego, sprawdzony w moim kompie, zero korozji elektrolitycznej, a mam alu i miedz, co się lubi gryzc.
Ostatnio dolalem go również do KXRka, plynu od nowosci bylo posrodku miedzy low i high, w koncu po 1700km uzupelnilem do maxa, bo wydawalo mi się ze ciut ten poziom spadl. Jest ok i fabrycznie bylo wlane cos podobnego bo również niebieskie.

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 04.05.2006 06:40 
Tippo napisał(a):
Jest ok i fabrycznie bylo wlane cos podobnego bo również niebieskie.


No właśnie - Yamahy zalewają fabrycznie zielonym - a na stacji dowiedziałem się ze to jest na 99% na glikolu i kupiłem taki własnie czyli Dynagel zielony - zreszta w instrukcji nie znalazłem info jaki to ma być płyn.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 04.05.2006 08:25 
Generalnie, jesli nie znamy plynu, nalezy zrobic plukanie ukladu chlodzenia i dopiero wymienic na wlasciwy. Mimo, ze plyny sa mieszalne czasami może dojsc do dziwnych reakcji chemicznych wew. ukladu chlodzenia.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.