Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - quad w wodzie - bardzo proszę o pomoc
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 23:32



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
quad w wodzie - bardzo proszę o pomoc 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 10.09.2006 09:49 
quad w wodzie - bardzo proszę o pomoc
Ostatnio próbowałem przejechać rzekę swym Eigerem. Woda okazała się za głęboka i quad stanął w wodzie. Siedzenie pod wodą. Miałem już wiele razy do czynienia z odratowywaniem quada ale tym razem dużo wody dostało się do filtru powietrza. Po wyjęciu go z wody chcialem sprawdzic stan oleju w misce i gdy odkręciłem korek wylala się z miski fala oleju. Musiało być go grubo ponad korek. Zapewne woda dostała się do miski olejowej i domyślam się ze nie dostala się przez korek. Bardzo proszę o pomoc co mam zrobić i może jak do tego doszło. W tym momencie quad stoi na przyczepie a ja będę się brał za spuszczanie oleju. Napiszcie jak najszybciej co powinienem zrobić bo nie chce czegoś zrobić źle
Z góry dziękuje za szybką pomoc

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 10.09.2006 09:56 
Woda dostała się przez odme , której wylot jest w filtrze powietrza . Olej należy bezwzględnie spuścić , następnie nalać świezego i wypłukać nawet dwukrotnie dotąd aż nalany olej będzie klarowny . Przy ostatnim nalaniu oleju należało by wymienić filtr oleju.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 10.09.2006 10:23 
dzięki
Tak myślalem 2can że mi pomożesz bo to dla Ciebie pewnie nic nadzwyczajnego. WYjaśnij mi jeszcze w takim razie jedną rzecz. Odma dochodzi do skrzynki z filtrem powietrza z tego co widzialem a gdzie ten przewód ma swój początek? czyżby wlasnie w misce olejowej?
Jak z filtrem oleju?nie mam serwisu pod ręką, czy moge kupić jakis innym filtr oleju?
Jaki olej moge stosować do plukania miski olejowej?chodzi o jakis tanszy zamiennik bo docelowo oczywiscie wleje półsyntetyk

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 19:36
Posty: 203
Miejscowość: Sławków
Quad: KQ 700
PostWysłany: 10.09.2006 11:00 
Ja po zalaniu płukałem silnik swojego miśka Lotosem 15W-40. Po nalaniu go odpalałem quada na kilkanaście sekund i spuszczałem. I tak trzy razy po czym zalałem go olejem do celowym. Oczywiście zmieniłem również filtr oleju. Filtr oleju kupisz na pewno w jednej z firm która reklamuje się na stronie głównej.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 10.09.2006 12:27 
Z miski spuscilem prawie 3 litry wody i 3.5 mieszanki woda+olej,bardzo proszę o kolejne wskazówki. Wnioskuje ze olej do plukania może być jaki kolwiek nawet samochodowy

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 10.09.2006 12:32 
Jak pisze Simbus płukaj najtańszym olejem ze stacji benzynowej , jeżeli będziesz miał problem z nowym filtrem umyj stary najpierw w benzynie później dodatkowo w alkoholu , który absorbuje wodę (np w denaturacie)

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 10.09.2006 12:36 
Motyf napisał(a):
Odma dochodzi do skrzynki z filtrem powietrza z tego co widzialem a gdzie ten przewód ma swój początek? czyżby wlasnie w misce olejowej?


Odma jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej , korbowód wirując tworzy ciśnienie i podciśnienie , które musi znaleźć ujście stąd odma , jest odprowadzona do filtra powietrza ze względów ekologicznych by spalać resztki oleju , które się przez nią wydostają , aby w przyszłości zapobiec dostaniu się wody przez odmę możesz poprowadzić jej wylot jak najwyżej w filtrze tak aby woda miała utrudniony dostęp.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.05.2006 22:04
Posty: 105
Miejscowość: Tarnobrzeg
Quad: Kodiak 450 quattro,Kymco MXU 250
PostWysłany: 10.09.2006 20:42 
Po ostatnim potopie w skrzyni korbowodowej zastosowałem radę jednego z forumowiczów.
Zalałem silnik 3 litrami oleju napędowego. Nie uruchaniwłem jednak silnika tulko pokręciłem rozrusznikiem kilkakrotnie. Potem napełniłem silnik przejściowym olejem ( mobil ) i pojeżdziłem delikatnie przez około 1/2 godziny. Po wymianie na olej właściwy nie zauważyłem śladów zmętnienia. Przy okazji sprawdź inne oleje.


 
Profil

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 12.09.2006 21:34 
Ja mam teki sam Sprzęt i podziele się moimi spostrzezeniami. Wielokrotnie zalewałem quada. Woda w cylindrze to normalka. Natomiast woda w silniku to faktycznie musiałeś zalac cały filtr wody. Odma w eigerze jest poprowadzona do filtra od strony wewnetrzenej gabki. Jesli masz dobrze nasaczony filtr preparatem to nic się nie powinno stac ..........ale pod jednym warunkiem. Sam musisz zgasic quada w wodzie. Jesli widzisz ze nie da rady wyjechac nie czekaj az się sam zdusi. Po prostu go zgas i wyciag na brzeg. Inaczej silnik może zassac wode nawet przez gabke. A z płukaniem to tak jak mowili rozmówcy wczesniej. Jesli nawet po czterech wymianach oleju nadal będzie trochę robic się białe mleko to się nie przejmuj. Jak go trochę zagrzejesz i zrobisz ze 30 km to woda odparuje.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 14.09.2006 09:17 
Masz racje Markus, zgadzam się ze wszystkim.
Ja wymienilem dwa razy olej - przepłukałem bo nie wiedzialem ze można najtańszym. Sugerujecie ze moge kupić "najtańszy olej do silnika do samochodu" na stacji benzynowej tak?jaka jest niejwięcej cena jednego litra? ja płukałem orlenem 14 zł za litr.
Nie będe przekładał odmy tylko muszę wygospodarować miejsce na snorkel a w Eigerze nie jest z tym łatwo gdyż jest tam mało miejsca pod plastikami jest.
Pozdrawiam i dziękuję

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.