Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Silnik gaśnie po dachowaniu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 10:59



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Silnik gaśnie po dachowaniu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.06.2006 16:05
Posty: 56
Miejscowość: Łódź
Quad: Wolverine 450 4X4
PostWysłany: 05.12.2006 21:15 
Silnik gaśnie po dachowaniu
Witam,

W minioną niedzielę mój atv dachował przez bok. Silnik zgasł. Postawiłem go na koła, wyprostowałem kierownicę odpaliłem i pojechałem.
Następnie taplaliśmy się w błocie i zaliczyłem kilka b. stromych podjazdów i zjazdów. Po którymś z kolei zjazd/podjazd silnik zaczął gasnąć. Pracował nierówno na wolnych obrotach, potem zgasł... Odpalał np. na ssaniu, ale gasł po dodaniu gazu. Potem przestał odpalać.
Po zdjęciu pokrywy filtra powietrza okazało się, że w airboxie było ok 150 ml oleju (filtr prawie niezapaćkany). Usunąłem olej, gad postał z godzinę w oczekiwaniu na olej na dolewkę.
Po uzupełnieniu oleju i złożeniu filtra odpalił bez problemów i dojechałem nim do domu. Wczoraj znów nim jeździłem i żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem. Jednak nie próbowałem stromych zjazdów/podjazdów.
Quad idzie na przegląd w przyszłym tygodniu. O sprawdzenie/wyczyszczenie czego mam poprosić mechanika?
Dzięki za pomoc,
M.[/img]


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 05.12.2006 21:27 
imek Quad po przewruceniu "na dach" ma zgasnąć żeby nie zatrzeć silnika. Mi jeszcze przy tym wylewa się z 50ml. benzyny. A mi się wydaje że gasł bo dostawał za mało powietrza przez zapchany filtr powietrza olejem. Ja zawsze po wywrotce sprawdzam czy nie ma oleju w filtrze i jak to możliwe i nie muszę jeździć to czekam chwile zeby sprawdzić stan oleju czy nie jest za mało.

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.06.2006 16:05
Posty: 56
Miejscowość: Łódź
Quad: Wolverine 450 4X4
PostWysłany: 05.12.2006 21:33 
Czyli olej w filtrze powietrza jest OK po dachu?
Czy jego drobiny mogły zostać zassane do gaźnika i zapchać dysze?
Czy skoro teraz silnik pracuje OK, to mam się nie przejmować?

Zastanawia mnie tylko to, ze po dachu jeździłem dość długo i nic. Dopiero jak zaliczyłem podjazdy/zjazdy to zaczął gasnąć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2005 22:47
Posty: 1028
Miejscowość: Wybrzeże zachodniopomorskie
Imię: Grzegorz
Quad: G7 + Husqvarna FE 350
Poprzednie quady: Kawasaki
PostWysłany: 05.12.2006 21:59 
W filtrze że olej jest to normalne, ale trzeba go z tamtad usunać :-) i uzupełnić oczywiście.
Na trugie pytanie Ci nie odpowiem bo nie jestem pewien, ale myśle że nie.
Miałem pare dachów chwile popracował było ok. Więc myśle że nie masz czym o ile uzupełniłeś ilej i wyczyściłeś filtr.

Może jak jeżdziłeś dlugo to jezdziłeś powoli i z mala ilościa gazu, i jadac na podjazd potrzebowałeś wiecej mocy wieksza moc = wiecej powietrza ktorego olej nie przepuszczał.

_________________
Gdy Bóg tworzył świat, nie dysponował taką mocą jak moja Yamaha.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.