Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 14:34



Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 13.11.2011 13:08 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
oba tylne koła i tak będą tak samo hamować bo są sztywno połączone (brak mechanizmu różnicowego)


 
Profil
Moderator Działu Suzuki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2008 18:35
Posty: 2937
Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki Kingquad 750 & Kingway miniTraper 70ccm
PostWysłany: 13.11.2011 13:32 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
w grizli nie ma zacisku na każde koło ?

-- dodano 13.11.2011 13:32 --

maniekitr napisał(a):
oba tylne koła i tak będą tak samo hamować bo są sztywno połączone (brak mechanizmu różnicowego)

racja :)

_________________
vqsoft = Jape ....

no i nie mamy szmat trupa :) wreszcie na swoim!


Lampa Led home made


Ostatnio zmieniony przez vqsoft, 13.11.2011 13:32, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 13.11.2011 15:16 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
vqsoft napisał(a):
w grizli nie ma zacisku na każde koło ?)

W starszych G450 akurat z przodu są 2 zaciski i pełna hydraulika, a z tyłu jest jeden zacisk przy lewym kole ale hamuje na dwa koła.

demonic napisał(a):
Jutro dowiem się od swojego mechanika z jakiego motocykla zalozyl mi zasisk z tłoczkami i klockami i dam Ci znać..

No i jak demonic, dowiedziałeś się od jakiego ?

Mi już kilka osób z alledrogo odpisało że zacisk z G700 nie pasuje do G450 i musi być oryginalny od konkretnego modelu. Nie wiem czy na alledrogo się nie znają i po prostu podchodzą do sprawy "skoro jest od tego to pasuje tylko do tego" :)


 
Profil

Rejestracja: 02.06.2010 18:04
Posty: 313
Miejscowość: Czaplinek- Herning(DK)
Quad: Czerwony diabel ltz :)
PostWysłany: 13.11.2011 15:37 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
ja kiedyś miałem problemy z zaciskającym się zaciskiem w chińczyku.powodem bylo to ,ze płyn nie wracał do zbiorniczka poprzez źle wyregulowany tłoczek.przy kilkukrotnym hamowaniu nagrzewał się i blokował ,musiałem trochę odczekać,aż ostygnie.To byl również tylny hamulec.Nie wiem jak w Twoim jest to rozwiązane.vqsoft Zakładanie hamulca z rozbitka na pewno nie jest dużo lepszym pomysłem niż zakładanie nie oryginalnego.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2008 19:22
Posty: 387
Miejscowość: Siedlce
Quad: Yamaha Grizzly 700FI EPS
PostWysłany: 13.11.2011 19:26 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Mumino
Zdejmij zacisk, przeczyść prowadnice klocków. Możliwe, że masz przerwane gumki na prowadnicach i dostaje się tam woda. Sprawdź także linkę, najlepiej ją wymień może się postrzępiła i haczy gdzieś w pancerzu. Najlepszy sprzęt to niekombinowany sprzęt ;)

-- dodano 13.11.2011 19:26 --

PS Jak możesz to wrzuć zdjęcia klocków. Chodzi mi o to, żeby zobaczyć czy zużywają się na całej powierzchni.


Ostatnio zmieniony przez Yamaszka, 13.11.2011 19:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 13.11.2011 22:46 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Mumino
Jutro się dowiem i wieczorkiem napisze obiecuje :-)

-- dodano 13.11.2011 23:46 --

Yamaszka napisał(a):
Mumino
Zdejmij zacisk, przeczyść prowadnice klocków. Możliwe, że masz przerwane gumki na prowadnicach i dostaje się tam woda. Sprawdź także linkę, najlepiej ją wymień może się postrzępiła i haczy gdzieś w pancerzu.


Ale tylny hamulec działa hudraulicznie :-)


Ostatnio zmieniony przez demonic, 13.11.2011 22:46, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2008 19:22
Posty: 387
Miejscowość: Siedlce
Quad: Yamaha Grizzly 700FI EPS
PostWysłany: 13.11.2011 23:07 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
demonic
Mumino napisał(a):
Witam,
Aktualnie posiadam G450 z linkowym tylnym hamulcem oraz jedną lewą tarczą, w G700 jest w pełni hydrauliczny układ i 2 tarcze z tyłu.


Wychodzi na to, że Mumino ma jednak linkowy. No chyba, że ja czegoś nie rozumiem 8)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 13.11.2011 23:55 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Yamaszka napisał(a):
demonic
Mumino napisał(a):
Witam,
Aktualnie posiadam G450 z linkowym tylnym hamulcem oraz jedną lewą tarczą, w G700 jest w pełni hydrauliczny układ i 2 tarcze z tyłu.


Wychodzi na to, że Mumino ma jednak linkowy. No chyba, że ja czegoś nie rozumiem 8)


tylny hamulec nie jest w pełni hydrauliczny tak jak przedni, w przednim mam pompkę przy prawej klamce i płyn jest tłoczony już od klamki do przednich zacisków, natomiast tylny jest na linkę od lewej klamki ale w połowie (koło nożnego hamulca) dochodzi do pompki, a ta pobiera płyn hamulcowy ze zbiorniczka umieszczonego z przodu pod obudową za chłodnicą i od nożnego hamulca do tylnego zacisku jest tłoczony już płyn :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2008 19:22
Posty: 387
Miejscowość: Siedlce
Quad: Yamaha Grizzly 700FI EPS
PostWysłany: 14.11.2011 15:16 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Mumino
Dzięki za wytłumaczenie :wizi:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 14.11.2011 19:20 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Yamaszka napisał(a):
Mumino
Dzięki za wytłumaczenie :wizi:

Jeśli ten uśmieszek oznacza ironię to sorki.. ale z twojej wypowiedzi wynikało jakbyś nie wiedział jak wygląda ten hamulec, więc wytłumaczyłem najlepiej jak umiałem :D

Ciekawostka.. zainteresowałem się jak to wygląda ze strony serwisowej Yamahy i oto co mi odpisali "Witam najczęstszą przyczyną tego stanu jest wykrzywienie mocowania zacisku. Niestety tylko do kupienia z zaciskiem 1250 zł. Koszt zestawu naprawczego tłoka ham 180 zł."

Pytanie, czy ktoś orientuje się może z jakich motocykli (jednoślady) pasowałby zacisk do mojego G450 ? wyczytałem gdzieś że ten zacisk to nie jest konstrukcja tylko i wyłącznie stworzona dla quada ale pobrana z jakiegoś innego twora, ale nie było informacji z jakiego konkretnie. Pytam na razie orientacyjnie, bo otrzymałem tyle różnych wersji co się mogło zepsuć że to wszystko muszę obczaić, a biorąc pod uwagę krótki dzień i mało wolnego czasu pozostają mi w zasadzie tylko weekendy na poważniejsze zabawy z tym ustrojstwem :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 14.11.2011 21:07 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
demonic napisał(a):
Mumino
Jutro się dowiem i wieczorkiem napisze obiecuje :-)




Mumino

Kurde obiecałem że dam dziś znać :( dzwoniłem do mechanika ale on sam nie pamieta :( Podjechał do kolegi i z kilku zacisków dopasowywał żeby dużo nie przerabiać...Będe wiedział jak zmienie niedługo klocki bo będę je zamawiał na wzór starych, wtedy odpowiem konkretnie i rzeczowo.Nie chce wprowadzić Cię w błąd...
Śledze ten temat i jak będę miał info zaraz napisze...

vqsoft Przeczytaj uważnie :P
Yamaszka napisał(a):
Ciekawostka.. zainteresowałem się jak to wygląda ze strony serwisowej Yamahy i oto co mi odpisali "Witam najczęstszą przyczyną tego stanu jest wykrzywienie mocowania zacisku. Niestety tylko do kupienia z zaciskiem 1250 zł. Koszt zestawu naprawczego tłoka ham 180 zł."


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 28.11.2011 20:50 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
demonic napisał(a):
demonic napisał(a):
Mumino
Jutro się dowiem i wieczorkiem napisze obiecuje :-)

Kurde obiecałem że dam dziś znać :( dzwoniłem do mechanika ale on sam nie pamieta :( Podjechał do kolegi i z kilku zacisków dopasowywał żeby dużo nie przerabiać...Będe wiedział jak zmienie niedługo klocki bo będę je zamawiał na wzór starych, wtedy odpowiem konkretnie i rzeczowo.Nie chce wprowadzić Cię w błąd...
Śledze ten temat i jak będę miał info zaraz napisze...


Spoko spoko, może skocze do jakiegoś sklepu u mnie w mieście i zapytam, może będzie ktoś na tyle rozgarnięty i inteligentny że mi coś dopasuje na miejscu :D
Ale nadal czekam że jeśli ktoś wie jaki można wsadzić zamiennik co by pasował to proszę o info, bo używki na alledrogo do G450 do rzadkość, a ludzie którzy rzekomo posiadają wszystkie części do G450 nie odpowiadają na maile i nie odbierają telefonów, więc.. :)

-- dodano 19.11.2011 16:01 --

Nie będę zakładał nowego tematu i pociągnę to tutaj.. proszę o radę:
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zacisku-yamaha-550-700-grizzly-i1914564944.html czy te uszczelki z tego zestawu naprawczego pasowały by też do zacisku od Grizzly 450, bo niestety wiedza sprzedających na allegro ogranicza się chyba tylko do tego co pisze na pudełku, jak napisane że 550,700 to nie pasuje już do niczego innego, a poradzić też nie potrafią za bardzo.
Chyba wyłapałem mój problem ale muszę wymienić 2 uszczelki które znajdują się w komorze tłoczka, wymieniałem je już ale na jakieś ze sklepu hydraulicznego, dziś w końcu miałem czas, więc rozebrałem znów ten zacisk, wszystko proste, nic nie wykrzywiane tak jak np. pisał koleś w ASO, ogólnie na moje oko tam wszystko jest OK, ale tłoczek się nie chował dostatecznie po puszczeniu hamulca (dosłownie kilka milimetrów ruchu) i zauważyłem przerażającą rzecz, uszczelki z hydraulicznego sklepu się chyba stopiły bo widziałem jak jedna z nich wypłynęła, a gdy zacząłem wciskać tłoczek, bo po założeniu klocków nie dało się wcisnąć zacisku na tarczę to w pewnym momencie spod tłoczka zaczął wyłazić płyn, tak więc trzeba mi oryginalnych uszczelek, nie żadnego dziadostwa podmienianego ze sklepu hydraulicznego, które się topi od temp.

-- dodano 28.11.2011 20:50 --

Witam,
dzisiaj przyszły mi uszczelki do tłoczka hamulca tylnego, jutro przewód hydrauliczny, klamkę z pompką od G700 już mam, wszystko zaplanowane gdzie co jak zamontuje i będę bawił się w wymianę tylnego hamulca na w pełni hydrauliczny, ponieważ mam dość tego ciągłego zapiekania się hamulca, a z tego co wyczytałem to wiele osób robiło wiele różnych rzeczy aby naprawić ten hamulec ale zawsze po jakimś czasie problem wracał, jedynie wymiana na pełną hydraulikę działa skutecznie na zawsze - wszystko opinie ludzi.
Ale mam takie pytanie, czy przed wymianą uszczelniaczy tłoczka muszę je jakoś nasmarować czy namoczyć w czymś ? bo jakoś mi się kojarzy że coś gdzieś kiedyś czytałem że się powinno je namoczyć, ale nie jestem pewien czy dobrze kojarzę.
Prosiłbym o poradę co zrobić gdy wymienię uszczelki na tłoczku, ogólnie czym posmarować tłoczek (o ile jest taka potrzeba), czym uszczelki (o ile taka potrzeba) itd.. chodzi mi pielęgnację zacisku (czym, co i jak) aby po naprawie nie trzeba było wracać do niego i czegoś poprawiać.

Proszę o porady !
Liczę że ktoś mi do jutro coś doradzi nim się za to zabiorę :)
POZDRO !


Ostatnio zmieniony przez Mumino 28.11.2011 20:50, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.11.2007 18:58
Posty: 554
Miejscowość: Prabuty
Quad: Suzuki Kingquad 700 teraz a póşniej .....?
PostWysłany: 28.11.2011 22:27 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
uszczelki posmaruj płynem hamulcowym bo w nim będą pracowały
a dodatkowo ułatwi Ci to wepchnięcie tłoczka do środka-nic na siłę,uszczelki lubią się zaginać
ale nie smaruj ich całych
zamontuj na sucho a posmaruj mocząc palec w płynie uszczelki już zamontowane przed samym wciśnięciem tłoczka
dupkę tłoczka i jego powierzchnię przylegającą do uszczelek też przesmaruj płynem hamulcowym
jeszcze jedna uwaga,żeby ci się dobrze ułożył tłoczek musisz mieć odkręcony przewód hamulcowy,dlaczego?dlatego że się łatwiej wciska tłoczek (przetestowane)
daj znać po robocie jaki finał

-- dodano 28.11.2011 23:27 --

jak ci się zepsują uszczelki to mam jeszcze ze 2 komplety oryginalne na zbyciu

_________________
daj przyquad innym


Ostatnio zmieniony przez andrzej strzelczyk, 28.11.2011 22:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 28.11.2011 23:27 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
Dzięki Andrzej za poradę :) spoko jak pisałem wymieniam cały przewód od klamki do zacisku (nie chce mi się bawić w łączenie własnej roboty śrubami itd, a poza tym i tak końcowy odcinek był samochodowy, nieoryginalny bo oryginalny poprzedni właściciel oderwał od końcówki, więc tym bardziej chciałem wymienić cały przewód na nowy, a że nówka na całą długość za 35zł to nie ma co się zastanawiać :) więc przewód będzie na pewno zdjęty, zacisk ściągnięty, więc tutaj sobie poradzę, chodziło tylko o samo to smarowanie czy te elementy trzeba czymś przesmarować, ale jeśli tak jak mówisz to luz :D
Dam oczywiście znać jak poszło i jak się będzie sprawowało to wszystko :) może będę kolejnym który przedstawi najlepsze rozwiązanie tego problemu który uderza w wielu quadowców posiadających taki model :)

-- dodano 28.11.2011 23:27 --

a jeszcze takie pytanie.. tłoczek wepchnąć do końca i płyn sobie go sam wypchnie i ustawi jak trzeba ? czy wepchnąć tylko tak aby dało się włożyć zacisk z klockami na tarczę ?


Ostatnio zmieniony przez Mumino, 28.11.2011 23:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.11.2007 18:58
Posty: 554
Miejscowość: Prabuty
Quad: Suzuki Kingquad 700 teraz a póşniej .....?
PostWysłany: 29.11.2011 09:38 
Re: Yamaha Grizzly 450- wymiana układu hamulcowego.
wepchnij do końca
i tak będziesz odpowietrzał układ

_________________
daj przyquad innym


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.