Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Głośne sprzegło...?? Prośba o diagnoze - filmiki - LTZ400
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 23:37



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Głośne sprzegło...?? Prośba o diagnoze - filmiki - LTZ400 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.11.2008 15:12
Posty: 68
Miejscowość: szczecin-goleniow
PostWysłany: 11.10.2014 13:33 
Głośne sprzegło...?? Prośba o diagnoze - filmiki - LTZ400
Mam prośbę , zakupiłem sobie zabawkę w postaci LTZ400... Jednak coś mi się zdaje, że jednak nie była to igła...

Pojechałem na "zakupy" bez niczyjej pomocy kogoś kto się zna na tych silnikach i to chyba był mój błąd...

Ogólnie silnik odpala od kopa ciepły i zimny, nie zauważyłem aby dymił... Singiel jak to singiel różne dźwięki z siebie wydaje jednak po dłuższej obserwacji i obyciu stwierdziłem, że chyba coś aż za bardzo hałasuje... Niestety nie mam z kim porównać...

Niepokoi mnie dźwięk dobiegający przy prawej pokrywie silnika (sprzęgło) , z lewej strony jest duuużo ciszej... Odgłos to takie metaliczne szuranie .... Na filmie jest dość spotęgowany jednak po przyłożeniu głowy w okolice pokrywy jest go słychać baaardzo dobrze...

Wiem, że wróżenie z filmików to marna diagnoza ale może ktoś obeznany w temacie od razu wyłapie niepoprawność...

Oglądałem kilka filmików na YT z praca silnika i niby one tak właśnie głośno chodzą ale czy aż tak ??






Zauważyłem jeszcze, że właśnie podczas wciśnięcia klamki pojawia się jakby większe brzęczenie/grzechotaniee/stukani... Nie jest to mocno słyszalne ale jest...

Nagrałem filmik, ale nie wiem czy będzie coś słychać kiedy naciskałem klamkę...




Silnik nie chodzi wg mnie tak jak powinien... Słychać głośną prace z okolicy dekla sprzęgła, głośny szum...
Do tego podczas przyspieszania pojawia się głuche stukanie... które pojawia się też przy wciśniętej klamce sprzęgła jednak wtedy jest mniej donośne niż podczas obciążenia...

Na tym filmiku dość dobrze słychać to pukanie , wiadomo jednak filmiki to filmiki.




Rozebrałem też kosz sprzęgłowy i wszystko pomierzyłem.

Tarczki sprzęgłowe wszystkie po 3mm - service limit 2,62
Szerokość tych "łopatek/wypustek" 13,70 - service limit 13,2

Przekładki nie są jakoś zwichrowane raczej proste...

Czy są przypalone, przegrzane... nie wiem jakieś tam ślady widać ale nie na wszystkich...

Image Image Image Image Image

Sprężyny ok 50mm - service limit 49,9 czyli raczej do wymiany.

Czy ktoś wie ile maja nowe tarczki i sprężyny niestety tego w serwisówce nie podają...

Myślałem, że sprzęgło jest jakoś naprawdę zużyte, że powoduje takie hałasy...

Wg was to te sprężynki mogą być winowajcą ??

Czy to sprzęgło kwalifikuje się do wymiany ??



Dziś byłem jeszcze raz rzucić okiem i pomacać...


Kosz wewnętrzny mniejszy kręci się normalnie bez problemów, brak luzów... zewnętrzny ma luzy...

Teraz właśnie nie wiem czy tak powinno być czy nie ??

Najgorsze jak potrafi się rozłożyć i złożyć a diagnozy postawić już nie :evil:

Nagrałem kolejny odcinek "serialu" , niestety brak trzeciej ręki sporo utrudnił i dźwięk się jakoś z obrazem rozjechał...



Boję się, że to może być coś jeszcze głębiej i okazać się jakąś miną... Nie wiem stukający tłok, wał.... ???

Będę wdzięczny za wszelkie pomocne wskazówki...

-- dodano 11.10.2014 13:33 --

Nikt nic nie podpowie ??

W międzyczasie wyleciały kosze sprzęgłowe, poszperałem trochę na suzukicentral i TT natrafiłem na podobny temat...

Luz na tulejce na której osadzony jest kosz przegłowy...

Cena w serwisie156zł.


Ostatnio zmieniony przez _arek_ 11.10.2014 13:33, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 11.10.2014 21:02 
Re: Głośne sprzegło...?? Prośba o diagnoze - filmiki - LTZ4
Szum to łańcuszek rozrządu. Wykręć napinacz i sprawdź jego stan oraz napięcie ile zostało jeszcze regulacji. Jak jest przy końcu, to masz remont rozrządu. Napinacz, uszczelka, łańcuszek.

Ustaw zawory - sprawdź luzy.

Kosz sprzęgła jeśli na wybite krawędzie to sprzęgło będzie pukało.

Zmierz kompresję.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 15.11.2008 15:12
Posty: 68
Miejscowość: szczecin-goleniow
PostWysłany: 12.10.2014 12:53 
Re: Głośne sprzegło...?? Prośba o diagnoze - filmiki - LTZ4
Łańcuszek sprawdziłem jest ok... Napinacz jeszcze ma połowę napięcia więc też raczej odpada... Zawory wyregulowałem...

Szumi, puka raczej właśnie z okolicy pokrywy sprzęgła.

Kosz sprzęgłowy nie wykazuje zużycia... są ślady na krawędziach ale to raczej odbarwienia niż ubytki...

Zdjąłem oba kosze i wtedy ukazało się




Czekam na tulejkę i składam, przy okazji dam nowe łożysko docisku bo to 12zł a wyeliminuje tą możliwość.

Mam nadziej, że to będzie to...


Ostatnio zmieniony przez _arek_, 12.10.2014 12:53, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 12.10.2014 12:58 
Re: Głośne sprzegło...?? Prośba o diagnoze - filmiki - LTZ4
Cenna porada. Widzę, że masz dostęp do pompy oleju. Rozbierz ją nie uszkadzając uszczelki i sprawdź stan powierzchni pracujących.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.