Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Mycie quada - porady
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 07.05.2024 20:22



Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Mycie quada - porady 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 12.04.2006 17:57 
Kamikazeeee napisał(a):
To tak na serio? :uśmiech: A nie śmierdzą oponki po krowiej kupce?


Śmierdzą, ale to jest niestety zapisane w umowie pomiędzy ATV POLSKA a Polskim Klubem Ekologicznym "Gaja".
Może SISOT by cos więcej na ten temat powiedział.
Mam tylko szczątkowe informacje.
Podpisano umowę która zobowiazuje PKE "Gaja" do zaprzestania ataków na Quadowców, za domniemane niszczenie przyrody, w zamian za używanie ekologicznych akcesorów czyszczących itp. Jak wyliczono, rezygnacja z szamponów i innych chemikaliów przez brać quadową w Polsce spowoduje zmniejszenia zanieczyszczenia rzek fosforanami o 0.17% przy założeniu 30% wzrostu uzytkowników quadów rocznie. Te 0.17% liczone jest w roku 2010. W tej chwili udział w zanieczyszczaniu jest na poziomie 0.06%.

Wiem, że podobna umowa ma być niedługo parafowana z Polskim Towarzystwem Laryngologicznym. Zobowiazuje ona ATV Polska do katygorycznego zakazu używania tuningowanych tłumików na zawodach organizowanych pod egida ATV Polska.


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 12.04.2006 21:40 
A co to za forum??? Rolnicze jakieś???? :?:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 12.04.2006 22:53 
No a jakie -przecież quady pierwotnie wymyślone były dla rolnictwa, leśnictwa czy czegoś tam podobnego. To rednecki zrobiły z niej maszynę do jeżdżenia po wszystkim
A tak na marginesie szkoda ,że nie ma u nas tradycji pędzenia bydła od gór ku morzu do skupu.
Można by połączyć to z rajdem na quadach i trolowaniem się przez całą Polskę i jeszcze uczestnik pędzenia zarobił by trochę grosza. To by była jazda w prawdziwym kurzu, błocie i smrodzie - tylko prawdziwi kau-boje dali by rade. No i można by było pędzić mniejsze stadka temami - powstała by w ten sposób klasyfikacja drużynowa i indywidualna


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 13.04.2006 07:44 
czosnek napisał(a):
szkoda ,że nie ma u nas tradycji pędzenia bydła od gór ku morzu


Owszem jest taka tradycja zaczyna się pod koniec czerwca kończy się we wrześniu. Nieprzebrane ilości bydła pędzą wtedy ku morzu , same niestety...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 13.04.2006 10:00 
2can napisał(a):
Nieprzebrane ilości bydła pędzą wtedy ku morzu , same niestety...


Ciekawe określenie rodaków, którzy chcą wypocząć nad bałtykiem a nie napędzać koniunkturę włochom , francuzom, grekom czy hiszpanom :oczy:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 13.04.2006 11:03 
Christo ja slowa 2cana odebralem jako opis zachowania na drodze podczas wyjazdow wakacyjnych i uwazam, ze uzyl delikatnego okreslenia


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 13.04.2006 11:03 
Bywałeś christo w szczycie sezonu w Łebie , Władysławowie czy każdej innej miejscowości więc wiesz o czym mówię , poza tym użyłem w sensie żartobliwym zdania Czonsnka parafrazując sens jego wypowiedzi , a Ty jak zwykle pan Czepialski masz syndrom niedopchnięcia czy co?

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 13.04.2006 11:21 
2can napisał(a):
Bywałeś christo w szczycie sezonu w Łebie , Władysławowie czy każdej innej miejscowości więc wiesz o czym mówię , poza tym użyłem w sensie żartobliwym zdania Czonsnka parafrazując sens jego wypowiedzi , a Ty jak zwykle pan Czepialski masz syndrom niedopychnięcia czy co?


Wczoraj w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" w PR3 mówiono o pomyśle ATV POLSKA organizowania na rajdach ATV pogadanek z absolwentami kierunków etycznych, filozoficznych i kulturoznawczych. Byłby to cykl wykładów i przedstawień (Wierszalin zgłosił swój udział!) mowiących o dobrych obyczajach i kulturze osobistej. Hasłem przewodnim jest "Praca u podstaw". Widać wpływ tradycji pozytywistycznej w Polsce. Kiedy Mesjanizm i romantyzm wyzwoleńczy się załamuje, przychodzi czas na konkretne działania!
:)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 13.04.2006 11:53 
2can napisał(a):
Bywałeś christo w szczycie sezonu w Łebie , Władysławowie czy każdej innej miejscowości więc wiesz o czym mówię

Bywałem, bywałem i wiem, że czasami jest cieżko, ale mając na uwadze to ile wyrzeczeń i trudu kosztowało moich rodziców za czasów realnego aby dzieci powdychały trochę jodu i jaka to była męka pchać się przez całą Polskę maluchem w 4 osoby z bagażami ..... to powiem Ci , ze poczułem się trochę niefajnie :?
2can napisał(a):
poza tym użyłem w sensie żartobliwym zdania Czonsnka parafrazując sens jego wypowiedzi

.. jak piszesz posta to masz po lewej stronie okienka do wyboru kilkanascie twarzy , które świetnie uzupełniają wypowiedz i wtedy wiadomo cos wiecej o intencjach :idea:
2can napisał(a):
Ty jak zwykle pan Czepialski masz syndrom niedopchnięcia czy co?

no nie żartuj Krzysiek , chyba nie uważasz się za osobę, której nie można zwrócić uwagi :?: :D

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 18.04.2006 21:09 
Wróćmy do mycia, zamieszczam fotki lusterka samochodowego:
1. Umyte, czyste i suche

Image

2.Dodatkowo pociągnięte środkiem na mat - nie błyszczy się

Image

Jest to to samo lusterko w odstępie minuty czasu, warunki atmosferyczne nie uległy isotnym zmianom.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 07.09.2006 16:33 
Chciałbym zapytać czy jest jakiś ogólnie dostępny środek do zmywania zapieczonego piasku na karterach i dekielkach silnika ? Niestety nawet mocny Karher tego nie rusza , a utworzona skorupka na pewno nie wpływa dodatnio na chłodzenie silnika .

_________________
Image


 
Profil Facebook
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 07.09.2006 18:06 
Zapieczony piasek czyli jesli dobrze kumam robi się zolte?

Kup jakis srodek na felgi aluminiowe w sklepie motoryzacyjnym - sek w tym ze to gotowy preparat i nie można zmienic stezenia.

Jesli nie pomoze to Fosol, o ile pamietam to odrdzewiacz.

Kolejny to tzw - sol szczawikowa też odrdzewiacz


Kazdy srodek sprawdz na malym kawalku gdzies gdzie nie widac - nie wiem z jakiego stopu jest silnik i zeby np nie zrobil się czarny.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 07.09.2006 21:23 
Jest bardzo dobry preparat, stosują go w myjniach samochodowych do usuwania bardzo upierdliwego brudu. Ale uwaga, jest STRASZLIWIE żrący!!!, w rękach potrafi wypalić dziurę - ale myje doskonale, do żywego. Minusem jest to ze trzeba go błyskawicznie zmywać z karterów, bo "zjada" silnik :uśmiech:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 07.09.2006 22:40 
aXcid napisał(a):
Jest bardzo dobry preparat, stosują go w myjniach samochodowych do usuwania bardzo upierdliwego brudu. Ale uwaga, jest STRASZLIWIE żrący!!!, w rękach potrafi wypalić dziurę - ale myje doskonale, do żywego. Minusem jest to ze trzeba go błyskawicznie zmywać z karterów, bo "zjada" silnik :uśmiech:

czy znasz może aXcid nazwę tego środka i gdzie można go kupić ?
Jeśli chodzi o preparaty do felg - to zdążyem je już wypróbować , ale niestety nie są skuteczne .

_________________
Image


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 07.09.2006 22:43 
Nie.. :( Dostałem to w nieoznakowanym pojemniku 5L, wiem tylko że jest koloru soku jabłkowego i pachnie mydłem... spróbuje zmusić darczyncę żeby sobie przypomniał albo się dowiedział :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.