Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Tuning Raptora
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 03:16



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Tuning Raptora 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.11.2003 18:46
Posty: 7
Miejscowość: Kamienica k/N Sącza
Quad: Raptor
PostWysłany: 09.03.2004 11:51 
Tuning Raptora
Proszę o poradę !! Od czego mam zacząć rasowanie mojego rapiego. Mam fabryczny motor jedynie z głośnym wydechem BB. wszystko jest w porządku na niskich i średnich obrotach, natomiast przy wysokich obrotach zaczyna się problem-motor przestaje się rozpędzać i brakuje mu mocy. Wiem tyle że raptory takie są, lecz mam wrażenie że ten tlumik potęguje to zjawisko.
Proszę o poradę zo mogę zrobić by ten wąski zakres użtecznych obrotów powiększyć(myślałem o ingeręcję w układ zapłonowy-przyśpieszenie zapłonu albo ostry wałek rozrządu). Czy istnieją takie rzeczy?
Nie ukrywam że trochę brakuje mi mocy zwłaszcza w górnym zakresie.
Pozdrawiam wszystkich urzytkowników!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 15:46
Posty: 51
Quad: kfx450r
PostWysłany: 11.03.2004 19:18 
a filtr powietrza? Jeśli masz aftermarketowy tłumik, to chyba nie może być oryginalny. Spróbuj, czy go dławi jak wyciągniesz filtr.

Polecam stronę http://www.ripperracing.com/ - kupowałem od chłopaka sprzęgło jednokierunkowe i przełącznik wstecznego- ten przełącznik to fajny bajerek. Gość w każdym razie sprawdzony- paczka ze stanów przyleciała w 4 dni!!

Z tuningowaniem to poczekałbym chwilę na Twoim miejscu. Pojeździsz trochę, na 100% coś urwiesz i wtedy kupisz sobie lepsze :-) Lepiej zadbaj o swoje bezpieczeństwo- porządny kask, ochraniacze i buty to prawie 2000.


 
Profil ICQ Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 15:46
Posty: 51
Quad: kfx450r
PostWysłany: 11.03.2004 19:22 
acha! Jeszcze jedno! Jeśli masz rocznik '01 to już poczytaj sobie o tym, na co powinieneś się przygotowywać- poszukaj w necie coś na temat "Raptor tranny" bo ja nie lubię straszyć :diabeł:


 
Profil ICQ Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 30.11.2003 18:46
Posty: 7
Miejscowość: Kamienica k/N Sącza
Quad: Raptor
PostWysłany: 12.03.2004 09:37 
tuning
Wielkie dzięki za odpowiedz! A co do sprzęgła jednokierunkowego (bo mi już chybocze) ile taka przyjemnośc z przesyłką kosztuje i czy kupowałeś do teg koło zembate współpracujące?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 15:46
Posty: 51
Quad: kfx450r
PostWysłany: 13.03.2004 23:06 
ripper racing - polecam.
tak. Kupiłem cały kit- są oryginalne yamachowskie uszczelki i zębatka- okazało się, że bieżnia na mojej była zjechana. Przy okazji wziąłem dr. dubach reverse. Wybrałem najtańszy typ przesyłki za ocean ale chłopina (Michael) z własnej nieprzymuszonej woli wysłał mi to ups global expressem.

Zrobiłem błąd, że pieniadze wysyłałem w marmurowym banku- W Banku Śląskim przelew druciany szedł TYDZIEŃ! i kosztował STÓWĘ!! szlag by ich. Części ze stanów szły 4 dni!!!

W każdym razie: https://www.ripperracing.com/ - polecam. Możesz przy okazji przeforwardować pozdrowienia :-)


 
Profil ICQ Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2004 15:46
Posty: 51
Quad: kfx450r
PostWysłany: 13.03.2004 23:18 
szpszengło.
ale jeszcze, co do rozruszania- z tego, co zeznaje yamaha- nie powinno się włączać rozrusznika na biegu. Szczególnie, jeśli motor jest zimny. Pierwsze oznaki zbiżających się kłopotów są takie, że rozrusznik czasem "nie łapie" i słychać po prostu silniczek elektryczny na dość dużych obrotach - znaczy to, że magneto jest już nieźle oblepione opiłkami :zły: Nie odpalaj na biegu! :!:


 
Profil ICQ Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.