Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 00:16



Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 27.08.2009 20:00 
Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Witam Szanowne Grono.
Chodzi mi po głowie poszerzenie rozstawu kół w mojej Hondzie RANCHER TRX420 FE- głównie celem poprawy stabilności na trawersach- coś w ten deseń: http://www.allegro.pl/item703802480_dys ... Honda.html ?
Nie mam zamiaru ostro upalać czy też uskuteczniać skoków, zatem mam nadzieję, że trwałość zawieszenia oraz łożysk nie spadnie drastycznie.Czy ktoś może podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w tej materii?

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 27.08.2009 20:26 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
ja podpinam się do tematu, chce poszerzyc swoje banshee tyle ze o 5 cm na strone, wybralem dystanse firmy crosspro, wiem ze tylnia oska może mi się skrzywic przy skokach...

ogolnie warto poszerzac czy poczekac jeszcze pol roku na nowa os? i nowe wahacze?

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2008 19:18
Posty: 105
Miejscowość: D.K
Quad: Szukam :b
PostWysłany: 27.08.2009 21:22 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Moim zdzniem szkoda kasy na dystanse. Ja bym czekal te pol roku i się nie martwil czy mi dystanse wytrzymaja.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 27.08.2009 21:28 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Ja jednak nie mam alternatywy takiej jak @Emphyr- pozostają mi tylko dystanse. Podejrzewam, że z negatywnych następstw to będzie gorszy promień skrętu ciekawe czy uciąg się poprawi?

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2008 19:18
Posty: 105
Miejscowość: D.K
Quad: Szukam :b
PostWysłany: 27.08.2009 21:32 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Ale jak ktoś nie chce wydawac kupe kasy na os to te dystanse cross pro nie sa az takie zle.

-- dodano 27.08.2009 21:32 --

też fakt ;-)


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 27.08.2009 21:34 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Ja mam doświadczenie warsztatowe. Pękają nakręcane szpilki. Powinny być trochę innego typu:

Image\

Wtedy nie ma cienkościennych nakręcanych śrubek.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 28.08.2009 06:13 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
@ Shelton- cenna uwaga, faktycznie te z aukcji wyglądają mocno ażurowo.

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.08.2009 06:44 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Doświadcznie praktyczne. Jedna złamana śrubka i trzeba kupić zestaw dwóch sztuk... Niestety na naszym rynku właściwe nie ma innych. Są jeszcze Durablue.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 28.08.2009 07:22 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Fotka jaką załączyłeś podsunęła mi pewną myśl- pogadam z moim guru od tokarki może da rady zmotac coś takiego. Mam dostęp do dobrych materiałów, robił mi kiedyś aluminiowe dystanse do felg trójkątów w samuraju (wprawdzie prostsze ale zawsze jakieś doświadczenie). muszę odkręcić felgę, pomierzyć i oblukać jak to wygląda.
Te 45 mm grubości według ciebie to optymalny kompromis biorąc pod uwagę trwałość łożysk i zawieszenia a stabilność na trawersach?

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 28.08.2009 07:39 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Co do pękających szpilek - prawda - ukręcają się - czasami - na łączeniu pomiędzy częscią tulejki a częscią gwintowaną. Zazwyczaj nastepuje to podczas dokręcania. Ale spotkałem się z jednym przypadkiem kiedy podobno szpilka znikneła w czasie jazdy.

Są do kupienia na sztuki w razie czego.

ALE - miałem takie dystanse w wersji plastikowej /Durablue?/ z identycznymi szpilkami /identycznymi pod względem budowy i wyglądu/ - i tam się nic nie chciało ukręcić. Wiec - ten fiuczer z ukręcaniem się szpilek to tylko wina Cross Pro i ich materiału/obróbki. Było zgłaszane parokrotnie do importera zeby w końcu coś z tym zadziałał, na ten moment 'podobno' są lepsze, kto wie, może, ostatnio nikt się nie skarżył i po szpilki nie wracał.



Dystanse Sheltona mają faktycznie zalete - pt. pancerne śruby, ale też wade - cena prawie 2 x wyższa, i waga też większa. W wersji samochodowej z którą miałem sporo do czynienia pojawiał się kłopot z obrabianiem się łebków od szpilek zasadzonych w dystansie - i nie było jak odkręcić koła. Po drugim takim razie - dystanse stalowe w Mercedesie G - trzeba było wycinać i rozwiercać szpilke żeby koło zmienić :/ Wiec - też się daje popsuć :) Jak wszystko :)


Są jeszcze 'dystanse' działające na zasadzie dużej podkładki - średnicy około 4cm - nakręcanej na szpilkę i ze szpilką wychodzącą pod koło - z tymi się jeszcze nikt nie skarżył ze coś ukręcił :) No i pasują na kazdy rozstaw pod warunkiem ze gwint metryczny na szpilkach jest :) Cenowo kojarzy mi się poniżej 200zł za parke. No i "Made in Poland" ;)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 28.08.2009 08:00 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Wszystko to cenne informacje, ale czy ktoś jeszcze może podzielić się wrażeniami z eksploatacji? Warto motać?

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 28.08.2009 08:19 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Ja ci moge powiedzieć na przykladzie Grizzly 660 i 700 i rajdów Enduro oraz Cross Country

Felga - standard, a potem aluska z offsetem 5+2 , do tego dystans 40mm, poprawa stabilności baaaaaardzo zauważalna. Ilość błota na sobie, jeszcze bardziej zauważalna, łozyska w tych sprzętach siadają na tyle czesto ze nie umiem ci uczciwie powiedziec na ile ich awaryjnosc jest wynikiem posiadania dystansów a na ile po prostu błedem projektowym konstruktora quada :(

Generalnie - kazde odsadzenie koła szerzej powoduje większe obciążenia. Czasem słychac o tym ze ktoś w ośce oś skrzywił, na pewno koło z dystansem zrobi to łatwiej niż koło bez dystansu /dźwignia większa, wiesz - dajcie mi odpowiednio długą deske i punkt podparcia to ziemie podniose, tu dokladnie ta sama zasada działa/


Imo - jak chcesz żeby było stabilniej - to efekt osiągniesz. Jak założysz tylko tył, to będzie ok. Jak założysz też na przód - to w zalezności od felg /offset/ i własciwosci quada /na trx420 jechałem dwa razy w życiu/ będzie albo gorzej, albo bardzo bardzo gorzej.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.08.2009 08:32 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Co do dokręcania podejrzewam, że jak w samochodach problem polega na używaniu klucza udarowego o ustawionej za dużej sile w Nm.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 28.08.2009 08:44 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Tak - "klucz udarowy" krzyżakowy z napędem ręcznym.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.08.2009 08:59 
Re: Dystanse felg- doświadczenia z eksploatacji
Moment zrywający. Po ostatniej zmienie opon mam wszystkei szpliki w kołach samochodu z uszkodzonym gwintem.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.