Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 13:27



Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 20.02.2011 09:09 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Johny_Bit napisał(a):
Kolego bez urazy ale nie mam zamiaru bawić się w słowniki. Siadam do kompa kiedy mam chwilę żeby podzielić się wiedza a Ty czepiasz się mojej dysleksji. Nie pasi to nie czytaj a jak czytasz to zwracaj uwagę na treść a nie czy dobrze postawiłem przecinek. Nie mam czasu żeby pielęgnować każde zdanie które pisze na forum.

Po co ta napinka. To nie było skierowane do Ciebie tylko do kotka4.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 20.02.2011 20:55 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Boro napisał(a):
Po co ta napinka. To nie było skierowane do Ciebie tylko do kotka4.

Spoko nie bierz tego do siebie. Po prostu strasznie działa mi na nerwy jak ktoś czepia się literek nie zważając na zawartość.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 09.03.2011 03:52 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Johny_Bit wielkie dzięki, że wróciłeś :)
Liczę, że jak tylko nastanie wiosna to złożę zamówienie na moduł.
Pozdrawiam serdecznie i wspieram.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 09.03.2011 12:16 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
mohinder napisał(a):
Liczę, że jak tylko nastanie wiosna to złożę zamówienie na moduł.

Wracam do domu pod koniec marca. Jeśli będzie ciepło (a pogoda zaczyna się ładnie zapowiadać) to ukończę pracę nad modułem. Muszę się pospieszyć bo chcę sprzedać quada a bez niego nie będzie można zrobić testów.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2008 13:40
Posty: 4
Miejscowość: Połczyn Zdrój
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 30.04.2011 23:56 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Johny_Bit jak prace nad modułem ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 03.05.2011 12:35 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Marzec był tragiczny ciągle padało w dodatku miałem inne sprawy na głowie. Teraz wracam do domu 5 maja i wygląda na to że pogoda znów się psuje. Może jednak się trochę rozpogodzi to wreszcie bym to skończył bo sezon się rozkręca i można by się pobawić z testami różnych map.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 30.05.2011 22:50 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Pamiętaj że czekamy z niecierpliwością :)

-- dodano 30.05.2011 22:50 --

Czy są szanse, że się doczekamy?


Ostatnio zmieniony przez mohinder, 30.05.2011 22:50, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 08.06.2011 11:38 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
W czasie mojej nieobecności na forum odbyły się jazdy próbne. Wyniki są bardzo obiecujące. Opracowałem idealny filtr zakłóceń który całkowicie eliminuje śmieci które wysyła impulsator. Dzięki temu procesor jest w stanie idealnie określić prędkość obrotową silnika.

Poprzednie moduły podnosiły kulturę pracy silnika ale ten to już naprawdę szczyt możliwości. Oscyloskop wskazuje idealne przebiegi bez żadnych zakłóceń. Odpalanie bardzo lekkie. Silnik pracuje bardzo równo (jak ktoś zobaczy różnicę pomiędzy chińskim modułem a tym to zrozumie co mam na myśli). Poprzedni moduł pozwalał na równą pracę silnika nawet przy 1200 obr/min w obecnym (z uwagi na konstrukcję filtra zakłóceń któy reaguje na nieco większe prądy) minimalne obroty równej pracy to 1500 obr/min chiński moduł poniżej 2000 obr/min to już totalna abstrakcja poza tym i tak obroty biegu jałowego to około 2500 obr/min (obecnie na cyfrowym module mam ustawione obroty b. j. na 2000 obr/min i jest idealnie) ale chodzi o zobrazowanie możliwości sterowania mapą a najtrudniej sterować nią właśnie przy najmniejszych obrotach.
Dodałem możliwość wgrania 2 map wybieranych przełącznikiem (można wyprowadzić go na kierownicę). Obecnie (a dokładnie dziś) zamówiłem części na pierwszą sztukę handlową (w prototypie jest tyle przeróbek że wygląda tragicznie dlatego nie dodam zdjęć).

Co prawda moduł eliminuje pływanie obrotów biegu jałowego ale zimny silnik i tak nieco pływa z winy tego idiotycznego automatycznego ssania. Myślałem też aby dodać funkcję która wyeliminowała by to zjawisko całkowicie ale to chyba zostawię na przyszłość.

Poprzedni pisałem też że trzeba dopracować część układu od strony WN to też już jest zrobione. Jednym słowem składać, testować i jeździć.

Funkcja stroboskopu działa zarąbiście. Po podłączeniu diody LED jako lampy (oczywiście w ciemnym pomieszczeniu) można na własne oczy sprawdzić jak płynnie działa mapa obserwując położenie płytki względem impulsatora.

Pojeżdżę na nim jeszcze jakiś czas żeby mieć pewność że wszystko jest OK i będzie go można u mnie nabyć.
Zostało jeszcze napisać nieszczęsna instrukcję instalacji i użytkowania. Funkcji jest sporo więc to też zajmie trochę czasu.

Na bazie tego modułu będą też dostępne ograniczniki prędkości oraz tzw. Shift Light. Ale to już dalsza bajka.
Wiem że się strasznie niecierpliwicie ale po raz kolejny nadmieniam że to tylko moje hobby więc pracuję przy tym jak mam czas.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2009 20:28
Posty: 698
Miejscowość: ropczyce
Quad: lifan 250st, mini quad 50,
PostWysłany: 08.06.2011 11:55 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Wszystko fajnie tylko czy taki moduł zda egzamin w chińskim dwucylindrowym czterosuwie czy tylko w jednocylindrowym, i czy potrzebny jest do tego pojedynczy gaźnik czy podwójny, pytam bo chciałbym to przetestować w mojej furze. I jaka jest tego cena?

I mam mały offtop. Quad mi się ciężko wkręca na obroty, ma mało mocy i strzela z tłumików, czego to może być wina, wydaje mi się że zapłonu ale nie jestem pewien.

_________________
Sprzedam Lifan 250ST/ Kingway Traper 250MR. --> http://allegro.pl/quad-lifan-250st-traper-250mr-calosc-czesci-i2197123334.html?source=oo


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 10.06.2011 15:10 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Brawo Johny_Bit wreszcie się doczekaliśmy. Jestem już klientem i nie mogę się doczekac modułu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 13.06.2011 11:54 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
xXsilasXx napisał(a):
Wszystko fajnie tylko czy taki moduł zda egzamin w chińskim dwucylindrowym czterosuwie czy tylko w jednocylindrowym, i czy potrzebny jest do tego pojedynczy gaźnik czy podwójny

To jest kwestia w jakim układzie działają tłoki i zapłon. Ta wersja jest budowana z myślą o jednocylindrowcach ale po drobnej przeróbce programu bez problemu mogę go zaadoptować do dowolnej liczby cylindrów.

Rodzaj gaźnika nie ma tutaj znaczenia pod warunkiem że jest to gaźnik czysto mechaniczny bez żadnych czujników podciśnienia itp.

xXsilasXx napisał(a):
I jaka jest tego cena?

Cena będzie oscylować w przedziale 300-350zł. Mikrokontrolery poszły ostatnio w górę o 1/3 a praktycznie wszystkie moje projekty opierają się na tych układach więc cena jest jaka jest. W każdym razie możliwości ogromne jak na tą cenę nie porównywalne np do modułu naraku który jest niewiele tańszy a nie ma nawet połowy możliwości mojego modułu.
W sumie będzie to pierwsza taka konstrukcja w polce i jedyna dobra alternatywa dla tych chińskich puszek nazywanych "modułami tuningowymi" zbudowanymi z kondensatora i diody :)

Największym + tej konstrukcji jest możliwość zastosowania w firmówkach gdzie oryginalny moduł kosztuje średnio 600zł. Dostępne będą 2 modele do silników wyposażonych w:
- czujnik impulsatorowy
- czujnik hallotronowy
dodatkowo na zamówienie można będzie dodać własne funkcje.

mohinder napisał(a):
Brawo Johny_Bit wreszcie się doczekaliśmy. Jestem już klientem i nie mogę się doczekac modułu.

Ten moduł powinien być skończony rok temu ale jak zwykle brak czasu. Na razie jestem w trakcie realizacji średniej wielkości zlecenia. Jak skończę to postaram się zamknąć rozdział o nazwie moduł cdi bo sam jestem ciekaw jak to będzie działać na dłuższą metę.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 14.06.2011 18:37 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Czekam z niecierpliwością.


 
Profil

Rejestracja: 18.07.2009 22:12
Posty: 1
Quad: zonda 150 automat
PostWysłany: 28.06.2011 22:47 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Witam Johny_Bit
Jestem zainteresowany takim modułem
Chciałem zapytać czy jest już wersja ostateczna i ile kosztuje ?
kontakt [email protected]


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 29.06.2011 11:21 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Jeszcze nie ma. Obecnie jestem na wyjeździe (jak zwykle) i wracam do domu po 15 lipca. Wtedy na 100% zakończę prace i podam więcej informacji. Muszę skończyć ten moduł bo zacznę teraz naprawdę duży projekt i jeśli nie uporam się z modułem przed jego rozpoczęciem to nie wiem kiedy znajdę na niego czas. Wszystkie części mam już w domu. Pozostało złożyć i przetestować więc myślę że nie zajmie to zbyt wiele czasu.

Co do ceny:
Johny_Bit napisał(a):
Cena będzie oscylować w przedziale 300-350zł. Mikrokontrolery poszły ostatnio w górę o 1/3 a praktycznie wszystkie moje projekty opierają się na tych układach więc cena jest jaka jest.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 04.07.2011 21:35 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Ja czekam niecierpliwie.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.