Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 16:55



Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 17.08.2010 04:05 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Hej Johny_bit
wiesz że nikt Cię nie pogania ale mam pytanie, czy w tym sezonie jeszcze pojeździmy z Twoim modułem?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.03.2010 11:51
Posty: 55
PostWysłany: 29.01.2011 13:07 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Jak idzie praca nad modułem ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.06.2010 18:49
Posty: 777
Miejscowość: Świętokrzyskie/Łagów
Quad: HB-ATV 200 & Cross 110/125
PostWysłany: 30.01.2011 17:30 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
A jak już skończysz ten moduł możesz go zrobić na do 200cc. na 5 pinów,jeśli tak to jaka była by cena gotowego modułu,zrobionego przez Cb kolego?
Ogólnie to fajnie Ci idą prace nad nim...życzę udanych prac. :)

_________________
1. https://picasaweb.google.com/1061427058 ... tHBATV200#
2. viewtopic.php?f=179&t=40416
3. viewtopic.php?f=179&t=38876&p=516120&hilit=poradnik#p516120
Pozdr. Mateusz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 03.02.2011 16:55 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Kolega w którym pokładaliśmy nadzieje już chyba się nie zajmuje problemem :( szkoda, bo dobrze się zapowiadało.

-- dodano 03.02.2011 16:55 --

Kolega w którym pokładaliśmy nadzieje już chyba się nie zajmuje problemem :( szkoda, bo dobrze się zapowiadało.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.06.2010 18:49
Posty: 777
Miejscowość: Świętokrzyskie/Łagów
Quad: HB-ATV 200 & Cross 110/125
PostWysłany: 06.02.2011 11:01 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Ten kolega mi napisał:
"Moduł z forum przeszedł już do historii. Obecnie kończę pracę nad modułem podłączanym do komputera przez USB. Prace niestety ogranicza mi pogoda bo mój garaż nie ma ogrzewania więc dokładne pomiary oscyloskopowe wykonam dopiero jak się ociepli. Dodatkowo to co zamieszczam na forum to hobby a pozostaje jeszcze praca i na hobby jest wtedy dużo mniej czasu. Pełny opis funkcji i cena pojawi się na forum po zakończeniu prac.

Pozdrawiam
Michał"

_________________
1. https://picasaweb.google.com/1061427058 ... tHBATV200#
2. viewtopic.php?f=179&t=40416
3. viewtopic.php?f=179&t=38876&p=516120&hilit=poradnik#p516120
Pozdr. Mateusz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 08.02.2011 20:42 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
mgrudzien35 napisał(a):
Ten kolega mi napisał:"Moduł z forum przeszedł już do historii. Obecnie kończę pracę nad modułem podłączanym do komputera przez USB. Prace niestety ogranicza mi pogoda bo mój garaż nie ma ogrzewania więc dokładne pomiary oscyloskopowe wykonam dopiero jak się ociepli. Dodatkowo to co zamieszczam na forum to hobby a pozostaje jeszcze praca i na hobby jest wtedy dużo mniej czasu. Pełny opis funkcji i cena pojawi się na forum po zakończeniu prac.PozdrawiamMichał"


Cholercia to miała być niespodzianka ale jak już się wydało to jutro lub pojutrze pokażę co mam na chwile obecną.
Całość chciałem pokazać jak wszystko będzie skończone zebyście znów mnie nie połowali terminami.
Prace idą powoli bo garaż nieogrzewany i lapki zaraz drętwieją. W dodatku boje się o oscyloskop bo takie noszenie z domu do garażu z +20 do -10 i tak w kółko raczej mu nie służy a koszt takiego oscyla to polowa mojego chinola.
Ostatnio miesięczny wyjazd też zajął miesiąc w plecy ale udało się wziąć kilka zyskownych zleceń więc będą fundusze na dalsze prace.
Na chwile obecną cały moduł gotowy czekam tylko na lepszą pogodę aby rozpocząc testy.
W miedzy czasie zbudowałem kilka innych urządzeń które też cieszą się wzięciem a nie wymagają sterczenia na mrozie ale to już bajka z innego forum (mam wiele zainteresowań a trzeba jakoś przetrwać zimę).

mohinder napisał(a):
Kolega w którym pokładaliśmy nadzieje już chyba się nie zajmuje problemem szkoda, bo dobrze się zapowiadało.

Spokojnie nadal się zajmuje ale to moje hobby w dodatku jedno z wielu więc siedzę przy tym jak mnie najdzie "wena" :)

mgrudzien35 napisał(a):
możesz go zrobić na do 200cc. na 5 pinów

Moduł pasuje do każdego quada z silnikiem 4T wyposażonym w impulsator. Nie obsługuje silników z sondą lambda i innymi dodatkowymi czujnikami.
Dla zainteresowanych będzie też dostępna wersja do silników z czujnikiem halla.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.06.2010 18:49
Posty: 777
Miejscowość: Świętokrzyskie/Łagów
Quad: HB-ATV 200 & Cross 110/125
PostWysłany: 09.02.2011 20:16 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
ok,czekamy... :^^D:

_________________
1. https://picasaweb.google.com/1061427058 ... tHBATV200#
2. viewtopic.php?f=179&t=40416
3. viewtopic.php?f=179&t=38876&p=516120&hilit=poradnik#p516120
Pozdr. Mateusz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2009 20:28
Posty: 698
Miejscowość: ropczyce
Quad: lifan 250st, mini quad 50,
PostWysłany: 13.02.2011 22:11 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Ja również czekam, ciekawi mnie czy spasuje do mojego chinola? Jeżeli by pasował i rzeczywiście podnosił o wiele możliwości to ja się piszę, a przynajmniej prosił bym o obiecany na początku tematu schemat tego modułu. W celu przeanalizowania.

_________________
Sprzedam Lifan 250ST/ Kingway Traper 250MR. --> http://allegro.pl/quad-lifan-250st-traper-250mr-calosc-czesci-i2197123334.html?source=oo


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 14.02.2011 14:15 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Witam poraz kolejny.
Tym razem to co buduje to naprawde profesjonalna zabawka.
Poprzedni modul był fajny ale pozwalał się dostosować pod silnik metodą prób i błędów.
Ta wersja pozwala na zapis ustawień do pliku i wykorzystywanie ich do programowania układu.

W przyszłości mam zamiar dostosować to do użytku rónież z firmówkami ale to przyszłość, narazie skupmy się na teraźniejszości.

Oto co udało mi się zmontować:
Image

Nie wlutowałem jeszcze wszystkich części ale leżą już na półce.
W tej chwili mam przetestowany i sprawny cały układ programowania mapy z komputera.
Urządzenie po podłączeniu do USB wykrywane jest jako PowerCDI.
Sprawny moduł ładowania kondensatora WN.
Do wlutowania został filtr sygnału z impulsatora, zasilanie i kilka drobnych części (moduł posiada wyprowadzenia pod wyświetlacz znakowy ale narazie nie planuję go umieszczać, jest to taka opcja gdyby zaszła potrzeba śledzenia silnika w trakcie jego pracy).

Image

Całość posiada uniwersalne złącze 8P8C typowy Ethernet. Wykorzystywane jest wszystkie 8 pinów niektóre pełnią nawet podwójną role (przełączanie zadań odbywa się automatycznie).

Image

Przewód programowania.

Image

Przewód (przejściówka) do silnika.
Docelowo moduł nie będzie posiadal przejściówki.
Przewody będą odpowiednio opisane.
Po zakończenu prac utnę starą kostkę i podłącze nowy moduł na stałe.

Jak wspomniałem złącze w module jest uniwersalne. To samo złącze służy zarówno do programowania jak i do pracy.

Image

Program do wgrywania map.
Narazie wizualnie nie powala ale to wersja prototypowa. Narazie z powodzeniem otwiera zapisuje i wgrywa mapy. Jak skończe ważniejsze rzeczy to go upiększę i skończę.

Image

I na koniec tablet który kupiłem żeby nie latać z laptopem po garażu.
Moduł podłączony do niego.
Laptop mam porządny a za ten tablet dałem 450zł więc nawet jak go gdzieś potrzaskam to nie będzie wielkiej straty. Pozatym na laptopie mam mnóstwo ważnych projektów i nie chciał bym ich stracić.

Całość po złożeniu uszczelnie silikonem. Pokrywa modułu jest przykręcana na 4 śrubki więc całość jest bardzo solidna. Wielkość porównywalna do oryginalnego modułu CDI.

Jak widać wszystko już praktycznie gotowe. Czekam tylko lepszej pogody. Dodatkowo za niedługo znów mam wyjazd na około tydzień może dwa więc znów poślizg. W połowie przyszłego miesiąca z kolei mam do zlożenia 5 szt. dość skomplikowanego urządzenia a części jeszcze nie zamówione. Na dniach rozmowa o pracę (jak znów zaoferują mi 2000 zł brutto to ich chyba opluję).

Wszyscy którzy mnie znają wiedzą jak to bywa u mnie z wolnym czasem więc proszę o cierpliwość.
Wiem że to wszystko strasznie się ciągnie ale robię to sam bez niczyjej pomocy a dodatkowo mam 1000 innych zajęć.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie w tym temacie a jeśli coś pilnego to na [email protected] wtedy szybciej odpowiem.

Pozdrawiam
Johny

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 14.02.2011 20:22 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Przeczytałem cały temat i tamta starsza wersja to koszt ok 250zł. To ile chciał byś za tą wersje ostateczną.?

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 15.02.2011 12:15 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Nowicjusz napisał(a):
Przeczytałem cały temat i tamta starsza wersja to koszt ok 250zł. To ile chciał byś za tą wersje ostateczną.?


Narazie jest zbyt wcześnie żeby rozmawiać na ten temat.
Skończę całość policzę koszty i wtedy dam 100% odpowiedź.

A może wymyślę coś jeszcze nowszego? (żart)

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 17.02.2011 20:43
Posty: 1
Quad: brak
PostWysłany: 17.02.2011 21:13 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Ja mam podobny pomysł co do modułu ale zamiast go ęcznie programowac to dorobic automat do ustawiania żeby to dziełało powiedzmy tak jedziemy się przejechać moduł kożysta z podstawowej mapy włączamy ustawianie moduł zapisuje obroty np co 50 i dla karzdej wartości obrotów "bada " podaje konty wyprzedzenia i zapisuje gdy czsobrotu skraca się do naj niższego (oczywiście gaznp50%=constans) lub coś wytm stylu albo tak jechać i korygować zaprogramowaną krzywą tzn blokada obrotów np na 3000 i dwa guziczki (+) (-) kont i zapisz wim wykres mocy by się przydał z hamowni aleto na pewno wyidzie drożej ale może jakiś pomysł podsunołem, powodzenia pozdrawiam życze więcej takich pomysłów.


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 18.02.2011 14:38 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Bez obrazy ale zamiast konstruowania modułu zabrałbym się za studiowanie słownika. :szok:


 
Profil
Moderator Działu Nasze maszyny
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2010 22:03
Posty: 862
Quad: XxX
PostWysłany: 18.02.2011 15:43 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
Boro to do Johnego czy kotka4.? :oczy:
Bo kotek ma 2 błędy w poście i to tylko takie literaki. :lol:

_________________
Opisz swojego quada w dziale NASZE MASZYNY


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 19.02.2011 23:08 
Re: CDI sterowane uC z możliwością regulacji mapy
kotek4
Niestety ale taki bajer to już nie na zwykłym AVR.
Tutaj w grę wchodzą zbyt duże częstotliwości.
Oczywiście można to zrobić również na AVR ale nie działanie tego w taki sposób jak piszesz to utopia.
Możesz sterować to oczywiście bezpośrednio portami procka ale wtedy nie wciśniesz żadnego wyświetlacza do monitorowania. Dołączenie do tego drugiego układu sterującego rozwiązało by problem ale wtedy zabraknie czasu na komunikację pomiędzy układami. Przy wysokich obrotach każda us jest na wagę złota. Bawiłem się już sporo modułami i wiem ile to sprawia kłopotu. Jasną sprawą jest że czasy lecą sobie w tle na timerze ale tak częste występowanie przerwań praktycznie uniemożliwia komunikacje z układami dodatkowymi.

Myślę że gdyby zastosować do tego np jakiegoś FPGA to miało by ogrom możliwości ale cena takiego najprostszego układu to grubo ponad 100zł/szt (chyba że coś się zmieniło bo dawno już nic nie robiłem na tych układach a nie chce mi się sprawdzać).

Boro napisał(a):
Bez obrazy ale zamiast konstruowania modułu zabrałbym się za studiowanie słownika.

Kolego bez urazy ale nie mam zamiaru bawić się w słowniki. Siadam do kompa kiedy mam chwilę żeby podzielić się wiedza a Ty czepiasz się mojej dysleksji. Nie pasi to nie czytaj a jak czytasz to zwracaj uwagę na treść a nie czy dobrze postawiłem przecinek. Nie mam czasu żeby pielęgnować każde zdanie które pisze na forum.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.