Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha blaster Tuning
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 15:18



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Yamaha blaster Tuning 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.03.2012 10:25
Posty: 68
Quad: Yamaha Blaster YFS 200
PostWysłany: 02.12.2012 14:49 
Yamaha blaster Tuning
Witam mam już trochę porobioną Yamaha blaster ale ciągle brakuje kilka rzeczy:

Mam kilka pytań:
-Gdzie mogę kupić jakieś tuningowe ślizgi i rolki łańcucha
-Zna ktoś osobę która robi dyfuzory lepsze niż standard do Blastera
-Jaka jest dobra jakaś sportowa kierownica tuningowa żeby miała ładny design i była wytrzymała
-gdzie mogę dostać jaki sportowy moduł zapłonowy
-jaki licznik mogę założyć prędkości chodzi mi czy mogę np rowerowy

Tutaj ja wyglada blasterek
Image


Ostatnio zmieniony przez Prezes91, 02.12.2012 14:49, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2010 14:22
Posty: 448
Miejscowość: Białystok
Quad: YFZ 450
Poprzednie quady: YFM 350R , chińczyk 110
PostWysłany: 04.12.2012 16:48 
Re: Yamaha blaster Tuning
1.Szeroki ten Twój blasterek :) Masz już dobrą kierę(TAG metals). Jeśli chodzi o 22mm(stadard) to polecam Renthal'a. Tylko koniecznie oryginał. W mnie w YFZ przetrwała już kilka rolek :wizi: np. http://allegro.pl/kierownica-renthal-22-mm-ltr450-quad-pro-taper-i2774844140.html. Dobre są też m.i.n. Protaper.
2.Tuningowe ślizgi tylko z USA, chyba, że znasz kogoś kto sprowadza części. Tuningowe ślizgi kosztują mniej więcej tyle sam co oryginalne więc udałbym się do najbliższego salonu Yamahy.
3. Dyfuzor to już trudniejsza sprawa. Nie wiem czy wiesz ale w 2t bardzo ważny jest wydech. Jak w 125 crossie nawet lekko zegniesz dyfuzor to może już np. przerywać na danych obrotach. Musiała by to byś bardzo precyzyjna praca. W 4t to i z dziurawym będzie normalnie chodził. Albo fabryczny albo tuningowy-> USA.
4.Moduł sportowy? W 4t to na pewno nie wpływa pozytywnie na żywotność a nawet prowadzi do poważnych awarii silnik( tłok+zawór= masakra :^^D: ).2t nie ma zaworów więc jest mniejszy problem. Poczekaj aż wypowie się ktoś kto się porządnie zna na 2t. Z dostępnością też krucho. Raczej tylko USA. W 4t dużo daje(nie oddziałowywując na żywotność) porting głowicy. W 2t też powinno.

_________________
SPRZEDAM YFZ 450 po tuningu!!!
#505


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 04.12.2012 17:20 
Re: Yamaha blaster Tuning
w 2t nie ma co "portingowac" w głowicy można jedynie ja dać do planowania lekkiego co powinno zwiększyć kompresje

- rolka łańcucha pasuje każda o odpowiednim rozmiarze,
- dyfuzor MOŻE wyspawa jakaś firma trudniąca się robieniem customowych wydechów do motocykli, do 2t można ściągnąć z internetu specjalne programy pomagające wyliczyć wymiary dyfuzora
- licznik założysz każdy w którym można ustawić wielkość koła w mm, (czy to coś od trial techa czy rowerowy)
- moduł do Blastera tylko w usa, są rożne tańsze droższe, miałem kiedyś procoma w banshee działaj jak każdy moduł, po wymianie wydechu i strojeniu zwyczajnie sam z siebie padł - różnica w pracy była nie odczuwalna choć powinien podnosić max obroty
- co do kierownicy założył bym jakiegoś fatbara + podwyższenie bo wydaje się że jest trochę nisko (zależy też od Twojego wzrostu)

do 2t dyfuzor + koncówka + dobre membrany + odpowiednie strojenie gaźnika (prawdopodobnie nie obejdzie się bez modyfikacji dolotu, czyli snorkel z pokrywy filtra out + wycięcie paru okien w pokrywie) i różnica będzie odczuwalna

edit

jak masz jeszcze tors nad gaźnikiem to można by się pokusić o jego zdjęcie na własna rękę lub kupić cały zestaw tj. "tors elminator kit"

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


Ostatnio zmieniony przez Emhyr 04.12.2012 17:20, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.03.2012 10:25
Posty: 68
Quad: Yamaha Blaster YFS 200
PostWysłany: 08.12.2012 17:16 
Re: Yamaha blaster Tuning
http://allegro.pl/progcdi-m-programowal ... 14960.html

może być to??
Chodzi mi jeszcze jak się robi ten tors elminator

-- dodano 08.12.2012 17:16 --

Da ktoś zna czy darady?


Ostatnio zmieniony przez Prezes91, 08.12.2012 17:16, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 08.12.2012 17:59 
Re: Yamaha blaster Tuning
to jest np gotowy zestaw

Image

tors znajduje się nad gaźnikiem oraz gdzieś jest od niego sterownik (kostka) , ogólnie sens jest tego taki ze przy upadku/wywróceniu quad tors powinien odcinać obroty aby uniknąć uszkodzenia silnika, w praktyce może się aktywować "sam z siebie" w najmniej oczekiwanych momentach powodując problemy które czasem ciężko zdiagnozować a to wlasnie Throttle Ovveride System

tu np jest film który obrazuje jak pozbyć się torsu domowym sposobem:



-- dodano 08.12.2012 17:59 --

edit

np u mnie w banshee aktywowany tors (nie po upadku) lecz bez przyczyny, powodował gaśniecie na wolnych obrotach, nawet w czasie jazdy (wciśnięte sprzęgło) z tego co wiem zdarzają się przypadki całkowitego braku iskry, wtedy ludzie zaczynają zabawę od sprawdzania wszystkiego a zwykle o tors'ie przypominają sobie na sam koniec

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


Ostatnio zmieniony przez Emhyr, 08.12.2012 17:59, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.03.2012 10:25
Posty: 68
Quad: Yamaha Blaster YFS 200
PostWysłany: 08.12.2012 18:01 
Re: Yamaha blaster Tuning
a ten moduł będzie dobry?? co dałem w linku


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.