Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Quad 110 chiński poprawa chłodzenia, pytanie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:29



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Quad 110 chiński poprawa chłodzenia, pytanie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.09.2010 17:11
Posty: 19
Quad: chiński 110
PostWysłany: 10.09.2013 10:50 
Quad 110 chiński poprawa chłodzenia, pytanie
Witam!
Jak wiadomo chińskie quady 110/125 są chłodzone powietrzem, jeżżdżąc po drogach nie utwardzonych z niską prędkością silnik się przegrzewa i traci moc, już 2 razy zatarłem tłok przez zbyt wysoką temperaturę.
Chciałbym udoskonalić chłodzenie, myślałem o zamontowaniu wiatraka chłodnicy z jaakiegoś motocykla bądź quada ale nie mam pomysłu jak umocować ten wiatrak, koło silnika jest mało miejsca.
Moim drugim pomysłem jest zamontowanie chłodzenia "cieczą" a mianowicie chcę rurkę miedzianą poprzekładać pomiędzy żeberkami cylindra i głowicy, mam chłodnicę miedzianą o wymiarach 9x9x9 cm od chłodzenia komputera. Oczywiście w obiegu będzie krążyła ciecz, jako pompkę wymuszającą cyrkulację wody w obiegu chcę zastosować pompkę spryskiwaczy z samochodu.
Jak myślicie czy to chłodzenie cieczą ma sens ?
Może ktoś już dokonał modyfikacji chłodzenia i podzieliłby się swoimi doświadczeniami ?
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.06.2013 21:12
Posty: 126
Miejscowość: Toruń
Imię: Patryk
Quad: 250 STXE
PostWysłany: 10.09.2013 18:31 
Re: Quad 110 chiński poprawa chłodzenia, pytanie
Kup wentylator np o shineraya chłodzonego powietrzem dospawaj sobie uchwyty żeby go przykręcić, zrób przełącznik na kierownicy żebyś mógł go sobie włączać i gotowe. Co do chłodzenia wodą będzie bardzo mało wydajne i chłodniczka z kompa jest zdecydowanie za mała.

-- dodano 10.09.2013 19:31 --

Kup wentylator np o shineraya chłodzonego powietrzem dospawaj sobie uchwyty żeby go przykręcić, zrób przełącznik na kierownicy żebyś mógł go sobie włączać i gotowe. Co do chłodzenia wodą będzie bardzo mało wydajne i chłodniczka z kompa jest zdecydowanie za mała.


Ostatnio zmieniony przez korixx, 10.09.2013 18:31, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.09.2013 20:16
Posty: 23
Miejscowość: Lublin
Imię: Mateusz
Quad: Yamaha Blaster 200
Poprzednie quady: chińczyk 125 ,chyńczyk 125 po modyfikacjach zawieszenia
PostWysłany: 11.09.2013 19:02 
Re: Quad 110 chiński poprawa chłodzenia, pytanie
Można kupić chłodnice oleju dedykowaną do tego silnika: http://allegro.pl/chlodnica-olej-ogar-9 ... 11759.html kolega ma i się sprawdza jeszcze na tą chłodnicę można założyć wentylator.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.