Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dwa wydechy, przeróbka i zmiany - ośka
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 22:43



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Dwa wydechy, przeróbka i zmiany - ośka 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.10.2013 19:41
Posty: 6
PostWysłany: 05.11.2013 20:48 
Dwa wydechy, przeróbka i zmiany - ośka
Witam Panowie, chciałbym się dowiedzieć jaki efekt da założenie firmowego układu wydechowego - z tym że domówiłbym drugi tłumik (koncówke) i zrobił jedno cylindrowego 2 suwa z dwoma kominami:) To że moc i charakterystyka oddawania mocy delikatnie się zmieni to wiem, ale czy coś jeszcze? Nie ukrywam że głownie interesuje mnie dźwięk, ale jeśli wiecie cos wiecej na ten temat to jestem otwarty na propozycje i porady. Z góry dziekuje za odpowiedz;-) Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 05.11.2013 23:43 
Re: Dwa wydechy, przeróbka i zmiany - ośka
nic to nie da szkoda czasu i pieniędzy na dodatkową końcówkę, w 2t nie zmienisz dzwięku na "potężny" chyba ze kupisz 4 suwa

końcówka w 2suwie nie ma za dużo do osiągów, najważniejszy jest dyfuzor, a także jego sposób gięcia - który determinuje sposób oddawania mocy

nigdy nie widziałem żeby ktoś robił w 2suwie na jednym garze 2końcowki tłumików, zwykle tendencja jest odwrotna, z 2ch cylindrów w jedną końcówkę

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


Ostatnio zmieniony przez Emhyr 05.11.2013 23:43, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.10.2013 19:41
Posty: 6
PostWysłany: 06.11.2013 12:26 
Re: Dwa wydechy, przeróbka i zmiany - ośka
Nie, nie ja nie przepadam za dzwiekiem 4t..wiec nie w to celowalem. Ale dzięki za porade, a co sadzisz o ukladzie duncana, tzn dyfuzor poul turner racing i tlumik fat boy 2.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 06.11.2013 16:06 
Re: Dwa wydechy, przeróbka i zmiany - ośka
paul turner robił dawno temu jedne z lepszych wydechów do 2T w tej chwili są bardzo poszukiwane i pożądane (ciężko dostać używany, bo zwyczajnie nikt się tego nie pozbywa) , np do banshee posiadał 3 rozdaje wydechów których sposób gięcia dawał moc na niskich, średnich lub wysokich obrotach (low revs, mid revs, i high revs) osobiście zetknąłem się w naszym kraju z mid revs do banshee i było czuć wyraźna różnice w porównaniu do mojego toomeya który jest bardziej uniwersalny, wiele osób uważa wydechy paul turner za najlepsze do jazdy po torze z racji charakterystyki która polepsza "dół" niewielkim kosztem "góry"

sama końcówka wydechu nie robi zbytnio różnicy i można używać ich naprzemiennie, ważne żeby była odpowiednio zapakowana watą bo jeśli jest pusta to dźwięk staje się bardzo nieznośny, metaliczny
osobiście jakbym kiedyś miał budować banshee do jazdy na torze to bym władował low lub mid rev'sy

pewnie próbujesz się dowiedzieć coś na temat części które siedzą w tym LT500R, jeśli tak to PT to dobry wydech i nie ma o co się martwić, jeszcze tyle co na oko jestem w stanie wypatrzeć to amortyzatory worksa, dual rate ze zbiornikami na kablach na przedzie (dual=2 sprężyny, triple-3) same amory jeśli jeszcze się dobrze bujają są warte ok 200$ na rynku wtórnym (nówki ponad 500$)

pytałeś jaki efekt da "aftermarketowy" wydech, wzrost mocy i lepsza reakcja na gaz w całym zakresie obrotów, dopiero z tunningowym wydechem 2 suw zaczyna oddychać jak powinien, oczywiście należny pamiętać o odpowiednim dostrojeniu gaźnika - zwykle trzeba pójść kilka rozmiarów w górę na dyszy głównej, warto również podnieść ciut poziom paliwa w komorze pływakowej oraz poprawić/polepszyć dolot powietrza - zdjąć pokrywkę z airboxa lub wyciąć okna lub coś w tym stylu (zwykle producent wydechu sugeruje odpowiednie modyfikacje aby wykorzystać pełen potencjał)

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.