Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Inline cooler... Jest efekt?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 04:53



Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Inline cooler... Jest efekt? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 08.01.2014 23:07 
Inline cooler... Jest efekt?
Zastanawiam się nad montażem inline coolera w moim KFX. Czy ktoś z Was zechciałby się podzielić doświadczeniem w tym temacie? Czy po założeniu takiego wspomagacza chłodzenia efekt jest widoczny czy nie warto przewodów ciąć i zawracać gitary?
Jakiej wielkości byłby odpowiedni do 700setki?
Znalazłem taki dość spory:
http://www.ebay.pl/itm/YAMAHA-SNOWMOBIL ... 25878a9f5e

Dzięki z góry?

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 09.01.2014 06:02 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Mam to już w drugim quadzie, ale o ewentualnej skuteczności ciężko mi się wypowiadać, bowiem w obu przypadkach zakładałem od nowości, zatem nie mam porównania jak było przed. Odnoszę jednak wrażenie, że to niewiele daje - choć oczywiście słyszałem inne opinie, ale głównie od domorosłych wytwórców ;-)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 09.01.2014 07:29 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
wrzuć sobie chłodnicę oleju
efekt gwarantowany
mamy razem z kolegą kamilson i naprawdę warto

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 09.01.2014 21:38 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Paulus czytałem Twój i Kamilsona temat o chłodnicy oleju. Jest z tym trochę zabawy, nie powiem ale efekt chłodzenia na pewno o wiele lepszy niż inline coolera.
Potrzebny byłby adapter do filtra oleju z wyjściem i wejściem oleju.
W swoim brutku używasz takich samych filtrów jak w kfx? Ciekaw jestem czy to taki sam adapter.
Gdzie szukać adaptera i chłodniczki?
Jakie są koszta takiej operacji?
Dzisiaj przy okazji wymiany oleju tak sobie popatrzyłem że nawet byłoby miejsce na taką chłodnicę miedzy dwiema rurkami ramy za chłodnicą wody.
Trzeba by było tylko jakiś patent na mocowanie do ramy wymyślić. Jakieś obejmy montażowe jak np w amortyzatorach skrętu są...

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 09.01.2014 23:06 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Przy montażu jednego coolera mamy tylko efekt wizualny- Tuning optyczny. Przy dwóch sztukach jest małe ale jest odczucie poprawy. Nie jest to jakiś duży efekt ale minimalny robiłem test w którym uzyskałem te 4-5st różnicy na plus przy dwóch sztukach. Myślę że warto zainwestować w te urządzenie. W kfx jest multum miejsca na to.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 10.01.2014 09:07 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
adapter taki sam jak u nas
chłodnicę dobierasz jaką chcesz rozmiarem
przewody dorabiasz na długość w firmie która robi takie rzeczy
chłodnica i adapter z alledrogo

http://allegro.pl/adapter-filtra-oleju- ... 52764.html

http://allegro.pl/chlodnica-oleju-260x5 ... 75497.html

viewtopic.php?f=187&t=49905

całość powinna wyjść jakieś 300 pln

najpierw ustal gdzie będzie chłodnica, potem puść sobie węże bez końcówek po ramie , przytnij je wtedy na odpowiednią długość a dopiero potem daj do zarobienia, wszystkie gwinty dodatkowo klejem i gotowe

ja teraz nawet w najgorsze upały nie mam problemów z temperaturą

jak chcesz jakieś fotki z montażu to mogę ci wysłać na maila

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 10.01.2014 10:40 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
dobrze by było jeszcze dołożyć do tego termostat i najmniejszą chłodnice bo jest tu bardzo mało oleju
oraz dobrze jest zamontować ją przewodami do góry aby zapobiec spływaniu oleju z chłodnicy do miski olejowej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 10.01.2014 21:26 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
przy temperarurach w v-kach a szczególnie wbrutku nie ma potrzeby zakładania termostatu
ja i kamilson mamy zamontowane te chłodniczi przewodami w dół i nie mamy problemów

nie bawiliśmy się w partyzantkę tylko skopiowaliśmy te rozwiązanie od chłopków zza oceanu
ani montują te chłodnice w ten sposób od kilku lat

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 10.01.2014 23:33 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Tak jak piszą koledzy, najlepsze rozwiązanie - chłodnica oleju.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 10.01.2014 23:48 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Zacząłem się poważnie zastanawiać nad tą chłodnica oleju. Koszt nie jest duży a latem byłby święty spokój i żywotność silnika poprawiona.
Szukałem długo na kawieriders i nie mogę znaleźć żadnych konkretnych fotek jak oni to montują w kfx700. :zalamka:
Może ktoś z Was na coś natrafi. Wygląda na to, że nasze forum jest bardziej szczegółowe i uporządkowane.
Wydaje się, że przed chłodnicą jest za ciasno na to a z kolei za chłodnicą efektywność spadnie. Pozostaje też kwestia montażu samej chłodnicy. Szukałem różnych patentów w necie i jedyne co znalazłem to takie obejmy rowerowe do montażu bagażników do ramy. Musiał bym najpierw mieć chłodnicę żeby coś dopasować. Wirtualnie chyba się nie da.
Macie jakieś pomysły za pomocą jakiego montażu ją przymocować i gdzie?

Kolejny temat na co zwrócił uwagę maniekitr jak zapobiec spływaniu oleju do silnika. Żeby nie zrobił się nadmiar bo wywali filtrem. Tego nie chcemy :wnerw:
Dobrze by było żeby adapter lub chłodnica miały w sobie zaworek jednokierunkowy zapobiegający powrotowi oleju po zgaszeniu silnika. Istnieje coś takiego?
Co myślisz paulus71?

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 10.01.2014 23:53 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Robiliśmy do BF750, więc nie będzie problemu:
Image

Image

Image


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 11.01.2014 00:23 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Shelton dzięki za fotki. W brutkach jest o wiele więcej miejsca niż u mnie. Masz doświadczenie z kfx700?
Widzę, że przewody pójdą z dołu chłodnicy oleju... Czyli nie ma problemu ze spływaniem oleju do silnika po zgaszeniu go? Jest jakiś zaworek w tym układzie?
Do czego służą te 2 śuby po bokach adaptera?

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 11.01.2014 00:39 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Adaptery często mają zawór bajpasowy, jak by zapchał się filtr oleju. Niektóre lepsze filtry miały taki zawór w sobie, obecnie jest w adapterach. Jeszcze lepsze systemy mają zwory - termostatyczne, dla zamykania obwodu.
Pod taką śrubę, można założyć czujnik ciśnienia oleju czy temperatury.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 11.01.2014 07:20 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
paulus71 napisał(a):
przy temperarurach w v-kach a szczególnie wbrutku nie ma potrzeby zakładania termostatu
ja i kamilson mamy zamontowane te chłodniczi przewodami w dół i nie mamy problemów


chodzi oto że jak olej spłynie to stan oleju będzie ciężko ustawić bo ustawimy max a po odpaleniu wypełni układ i w misce będzie faktycznie min i tak będziemy jeżdzić po zgaszeniu olej spłynie i znowu stan pozornie max
drugie to pierwsze chwile po odpaleniu mówi się że silnik pojazdu pracuje bez ciśnienia (chodzi o panewki) jeżeli dodatkowo pompa musi wypełniać cały układ ten czas się zwiększa co ma wpływ na żywotność
z kolei za duża chłodnica przy tak małej pompie z uwagi na ilość oleju może obniżyć ciśnienie oleju w punktach docelowych
co do termostato się nie zgodze bo taka chłodnica potrafi skutecznie obniżyć tem jak i nagrzewanie pojazdu a jazda na nierozgrzanym oleju powoduje gorsze smarowanie oraz spłukiwanie filmu olejowego z gładzi

a i jeszcze jest samoodpowietrzanie chłodnicy jak jest skierowana w dół na górze się gromadzi powietrze a olej wypełnia tylko dół przez jakiś czas co też może mieć wpływ na ciśnienie


Ostatnio zmieniony przez maniekitr, 11.01.2014 07:20, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 01.09.2008 21:25
Posty: 1832
Quad: Od 1997 ROKU - Już poza mną ......
Poprzednie quady: Cieszą innych .....
PostWysłany: 11.01.2014 07:37 
Re: Inline cooler... Jest efekt?
Te silniki z V kami cholernie dużo ciepła wytwarzają , w quadzie z jednym cylindrem wentylator to tak jakby go nie było - sporadycznie , a tu non stop , też się zastanawiam nad montażem chłodnicy oleju w Outlanderze .

_________________
zaraziłem się quadami w 1997 roku, wyleczyłem się w 2014 roku

Kiedyś trzeba dorosnąć !


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.