Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - dodatkowy hamulec hydrauliczny na tylną oś
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 23:48



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
dodatkowy hamulec hydrauliczny na tylną oś 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 14.03.2014 19:07 
dodatkowy hamulec hydrauliczny na tylną oś
Witam

Mając quada zarejestrowanego jako pojazd samochodowy inny - jest hamulec postojowy ( ręczny) w prawej klamce na linkę. Czy można dodatkowo dołożyć sobie hamulec ręczny hydrauliczny (by znacząco zwiększyć jakość hamowania na tyną oś podczas jazdy w terenie) jako dodatkowy niezależny układ ( w ogóle nie ruszając istniejącego; czyli dodatkowo dołożyć zacisk z klockami + przewód hamulcowy + klamka z pompką). Takim sposobem były by 2 klamki hamulca po prawej stronie kierownicy.

Obecnie jest tak, że hamulec wciskany nogą hamuje na 2 zaciski na przedniej osi + 1 wspólny zacisk tylnej osi ( i w tym zacisku jest wyjście na linkę hamulcową do prawej klamki na kierownicy która ma możliwość zablokowania mechanicznego = hamulec postojowy tylnej osi).


Jak to się ma do przeglądów technicznych oraz podczas kontroli drogowej? Czytałem że problem byłby gdyby ktoś przerabiał seryjny układ hamowania ale nic nie znalazłem na temat osobnego dodatkowego układu. W różnych terenówkach czy samochodach sportowych ludzie robią sporo modyfikacji począwszy od przeróbek hamulców na mocniejsze i na modyfikacjach zawieszenia kończąc; nawet sporo motocyklistów dokłada sobie we własnym zakresie dodatkowy hamulec hydrauliczny ( HB do stuntu) i jeżdżą tak po drogach publicznych.

Czy jest to legalne? Czy nie będzie z tym problemu podczas zwykłej kontroli drogowej lub podczas okresowego badania technicznego?

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.01.2013 15:47
Posty: 105
Quad: Renegade 800R,11r
Poprzednie quady: shineray, lucky star FU300-SD
PostWysłany: 15.03.2014 13:55 
Re: dodatkowy hamulec hydrauliczny na tylną oś
ja w prawej klamce mam sam przód, w lewe sam tył, przegląd polega tylko a oględzinach zewnętrznych i sprawdzenia numer vin, wiec nie wiem czy ktoś by się zagłebiał jak quad hamuje :szok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 15.03.2014 17:55 
Re: dodatkowy hamulec hydrauliczny na tylną oś
To zapewne masz automatyczną skrzynie biegów (tak jak w skuterach) wtedy mają quady właśnie jak u Ciebie. Ja mam manualną skrzynię i w lewej klamce mam sprzęgło.

Chyba wykonam ten projekt. W sumie to oryginał zostanie nie naruszony

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.