Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Modyfikacja amortyzatorów
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 10:31



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Modyfikacja amortyzatorów 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 13.01.2019 22:05 
Modyfikacja amortyzatorów
Witam serdecznie, posiadam takie amortyzatory przednie jak na zdjęciu oraz tylny jak na zdjęciu.

Czy jest możliwość dodania kolejnej (małej sprężyny) do przednich amortyzatorów ? Tylny pracuje bardzo ładnie, jednak przednie mogły by być bardziej " miękkie " Przy okazji myślę, że dodatkowa sprężyna podniosła by prześwit quada zachowując tym samym " miękkość " całego zestawu. Co myślicie ? Do głowy przychodzi mi tylko sprężyna od wariatora, może są jakieś gotowe zestawy do tego ?


Załączniki:
Polaris-Predator-500-Rear-Shock-Spring-Suspension-Fox.jpg
Polaris-Predator-500-Rear-Shock-Spring-Suspension-Fox.jpg [ 19.64 KiB | Obejrzany 4857 razy ]
156807234_03-polaris-predator-500-fox-podium-front-shocks-.jpg
156807234_03-polaris-predator-500-fox-podium-front-shocks-.jpg [ 9.46 KiB | Obejrzany 4857 razy ]
 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 14.01.2019 10:43 
Re: Modyfikacja amortyzatorów
Dwustopniowe spreżyny robie HyGear ale są piekielnie drogie. Podejrzyj sobie może jak oni to rozwiązali.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 14.01.2019 12:55 
Re: Modyfikacja amortyzatorów
Pomyśl tak logicznie jeżeli wciśniesz tam jeszcze jedną sprężyne to będzie raczej twardszy a nie miększy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 14.01.2019 14:15 
Re: Modyfikacja amortyzatorów
Było by tak jak piszesz, gdyby nie fakt, że są one na gwincie i tego gwintu mam jeszcze bardzo dużo. Tak jak na foto - jest go jeszcze ok. 10cm. Dalej mogę odkręcić ale wtedy gdy amortyzator nie będzie obciążony to sprężyna będzie latać i podczas dobicia może zerwać nakrętkę. Mógłbym tam spokojnie dać dwie sprężyny mniejszego kalibru które, wysunęły by siłownik do końca - podnosząc prześwit, oraz zapewniając miękkość w początkowym zakresie pracy amortyzatorów, wiadomo że im mocniej by się uginał bym powstawał by większy opór i robił by się coraz twardszy. Taki efekt przynajmniej w pewnym stopniu chciałbym osiągnąć poprzez dodatkową sprężynę.

Z tyłu jak zawieszenie pracuje to widać jak sprężyna (ta mała) pracuje a dopiero później do akcji wkracza sprężyna główna. Tylny amortyzator ma też inną budowę bo jest gazowo-olejowy, oraz ma możliwość regulacji na dole (ustawia się nim twardość) jak i regulację na zbiorniczku. Stopi regulacji ile jest ? Nie wiem, dużo. Generalnie amor pierwsza klasa i mogę go porównać do amora z mercedesa, a przednie na tle tylnego przypominają te z malucha.

Tak czy siak szukam tylko ( gdzieś tutaj do kupienia w Polsce ) mniejszych sprężyn na przód ( mocowania wytoczę z wałka aluminiowego na dany wymiar ) lub innego metalu. Może być specjalna do takiego zabiegu lub też inna.. cały czas chodzą mi po głowie sprężyny do wariatora.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.