Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyciszający tłumik do quada
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:38



Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Wyciszający tłumik do quada 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 14.11.2008 18:49 
Jeśli piszą, że nie ma regulacji to znaczy, że jest przepsutowy jak firmowy - to pytam się jaki sens intalować? tuning optyczny w quadzie? Nie wiem.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 14.11.2008 20:53 
Może jest tak jak piszesz.

Czytają amerykanskie fora Bombardiera można się spotkać z opinią, że TFI wcale nie jest potrzebne, bo fabryka daje wystarczajo bogatą mieszankę. Nie są to dane domniemane, ale weryfikowane na hamowni.

The stock CAN-AM Outlander and Renegade 800 fuel injection is rich enough to work efficiently with the new Mega Power Slip-On Silencer

Finally a pipe company being honest about the need for a TFI. Having done a lot of dyno tesing with the HMF and other pipes our selves, and having looked over the wilyco dyno charts, I must say I don't really see much difference in any of the slip on pipes as far as performance gains. I am just happy to see a pipe company thats stepped up and is not trying to push expensive crap you don't need.

Nie twierdzę że tak jest przy każdym silniku. Ale w v-ce może tak być


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 14.11.2008 21:19 
Korekty paliwa są zwykle małe i to prawda. Niestety w pewnych zakresach zmienia się przepływ i zaczyna brakować paliwa. Przykładem może być nasze G700 z układem HMF gdzie przez wysterowanie paliwa udało się urwać 2 sekundy...

Producenci tak piszą, bo tak jest łatwiej średni przyrost mocy za pomocą samego wydechu to około 3KM... często brak regulacji i założenie samego wydechu prowadzi do pogorszenia osiągów, ale to że wydech jest głośniejszy karze nam wierzyć, że jest szybciej...

Cytuj:
DO I NEED TO RE-JET MY BIKE AFTER PURCHASING AN HMF EXHAUST?
Yes, all HMF pipes require the air fuel ratio be adjusted after installation. Carburetor models require re-jetting, fuel-injected models require an HMF Optimizer.


Firma HMF bezwzględnie zaleca regulacje-patrz powyżej. Nie jestem w stanie uwierzyć w nie regulowanie - bo powstaje sens po co kupować wydech jeśli coś ma to nie zmienić...


 
Profil Facebook WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 14.11.2008 21:26 
Cytuj:
Firma HMF bezwzględnie zaleca regulacje-patrz powyżej. Nie jestem w stanie uwierzyć w nie regulowanie - bo powstaje sens po co kupować wydech jeśli coś ma to nie zmienić...


Miało być: Jaki sens zmieniać wydech jeśli ma mieć takie same parametry jak fabryczny. Zamotałem się :uśmiech:


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 14.11.2008 21:38 
W moim przypadku nie potrafię określić czy wydech dał faktycznie coś bo był zmieniany w tym samym czasie co sprzęgło.
Po tych zmianach dół jest niesamowity. Lekkie muśnięcie stawia quada na tylne koła. Dźwięk jest również przyjemny, nie męczący.Żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem. Zdarza się, że czasem po odpuszczeniu gazu szczeli w tłumik, ale na fabrycznym miałem identycznie.


 
Profil

Rejestracja: 23.11.2008 23:11
Posty: 46
Quad: Yamaha Bruin 350 i Grizzly 700
PostWysłany: 11.08.2016 20:15 
Re: Wyciszający tłumik do quada
Znalazłem swoją złotą łopatę i wykopuję temat.
Oferuje ktoś u nas takie tłumiki? Chciałbym trochę przyciszyć swojego Grizzlego (YFM700 z 2012)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.