Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jak uczyć się jeździć ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 05:09



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Jak uczyć się jeździć ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 17.07.2008 08:36 
Jak uczyć się jeździć ?
Cześć:)
Pytanie może trochę dziwne ale może są jakieś ćwiczenia(nie fizyczne) aby szybko i dobrze nauczyć się jeździć na quadzie, aby go wyczuć ?

Nie dawno kupiłem LS250 każdemu znany, pojeździłem parę dni, zrobiłem 140 km i już czuje tego quada, potrafię iść na maxa po lasach, iść bokiem w zakrętach, nawracać prawię w miejscu, wiem jak nim balansować, parę dni jazdy a sporo już umie i czuję się na nim dobrze.
Po około tygodniu dotarła do mnie Honda TRX450R zamówiona już 2 miesiące temu no i jest masakra, ja nie potrafię nią jeździć. Wykładanie w ogóle mi nie wychodzi, nie czuję jak to wszystko pracuje, jak przenosić ciężar, nie potrafię iść tak bokiem jak LSem. TRX450r jest mniejszy, bardziej wywrotny, rozstaw osi też mniejszy. Czy tym quadem nie da się szybko po zakrętach czy jest to kwestia umiejętności ?

Poradźcie jak ćwiczyć aby wyczuć tą maszynę ?
A może jest to też kwestia regulacji zawieszenia w TRX450R ? już coś tam kręciłem, niby ustawiłem spowrotem zawieszenie na standard, ale może zrobić go bardziej miękkiego ? regulacji jest sporo.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 17.07.2008 08:43 
na Twoim miejscu najbliższe 500-800 kilometrów - czy to na LS czy na TRX bym się bardzo ale to bardzo pilnował... bo teraz jestes w tym okresie nauki gdzie już ci się WYDAJE że umiesz jeździć i zaczynasz lekko wariować


efekty - zazwyczaj opłakane bo w pewnym momencie brakuje umiejętności żeby wyciągnąć gada z kłopotów i finał na drzewie :(

jak ćwiczyć ? normalnie :) jeździć
eksperymentować, szukać, nadal jeździć, trenować balans itd itp...
byle z głową :)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 17.07.2008 09:11 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
deadamf napisał(a):
, zrobiłem 140 km i już czuje tego quada, potrafię iść na maxa po lasach, iść bokiem w zakrętach, nawracać prawię w miejscu, wiem jak nim balansować, parę dni jazdy a sporo już umie i czuję się na nim dobrze.

Na LS'ie nie nauczysz się balansować, jest po prostu za szeroki. Dobrze Ci się na nim jeździ bo jest stabilny ale do nauki balansu lepsze są węższe maszyny.
deadamf napisał(a):
Po około tygodniu dotarła do mnie Honda TRX450R zamówiona już 2 miesiące temu no i jest masakra, ja nie potrafię nią jeździć. Wykładanie w ogóle mi nie wychodzi, nie czuję jak to wszystko pracuje, jak przenosić ciężar, nie potrafię iść tak bokiem jak LSem.

Daj sobie na wstrzymanie. Przyblokuj skok gazu do połowy i jeździj spokojnie. Najlepiej wróć do "przedszkola" nauki jazdy - poustawiaj sobie jakieś pachołki albo coś podobnego i ćwicz między nimi slalom i ósemki. Wiem, że to wydaje się nudne (szczególnie przy takiej maszynie) ale to najlepsze rozwiązanie do nauki balansu i wyczucia maszyny. Masz sprzęt na którym w ułamku sekundy można zrobić sobie poważną krzywdę :!:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 18.07.2008 13:12 
Cześć :)
Dzięki za wskazówki.
Może mi się wydaje, może nie, może ten LS taki dziwny jest, że prowadzi się go dość prosto i szybko człowiek załapuje jak jeździć.
Wczoraj zrobiłem 100 km z doświadczonymi kolegami po drogach polno/leśnych, prędkości tak do 82km/h po drodze polnej to dla mnie dużo, gdzie max. LSem leciałem 90km/h po asfalcie :> ale jakoś dawałem rade :) gorzej z kondycją, bo szybko mięśnie odmawiają posłuszeństwa.
Wiem na pewno, że TRXem dużo szybszym i mocniejszym nie pojechałbym tak jak LSem wczoraj.

Adi napisał(a):
Daj sobie na wstrzymanie. Przyblokuj skok gazu do połowy i jeździj spokojnie. Najlepiej wróć do "przedszkola" nauki jazdy - poustawiaj sobie jakieś pachołki albo coś podobnego i ćwicz między nimi slalom i ósemki. Wiem, że to wydaje się nudne (szczególnie przy takiej maszynie) ale to najlepsze rozwiązanie do nauki balansu i wyczucia maszyny. Masz sprzęt na którym w ułamku sekundy można zrobić sobie poważną krzywdę :!:

Dzięki Adi za rady, prawdopodobnie tak zrobię :) Mam duży lekko ślizgi plac, pojadę tam w weekend i coś się tam pokręcę


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 20.07.2008 12:53 
Cześć :)
Dzisiaj trochę pojeździłem, już trochę lepiej się czuje na tym sprzęcie :)
Uczyłem się przyspieszać, hamować, zmieniać biegi, redukować, wchodziłem w szeroki zakręt mocno wychylony bokiem.
Takie sobie ćwiczenie wymyśliłem, nie wiem czy dobre.
Rozpędzałem się na początku do nie dużej prędkości, wciskałem sprzęgło i skręcałem na maxa raz w lewo raz w prawo, balansowałem tak aby quad się nie przewrócił, było to na różnej nawierzchni piach i przyczepniejsza kostka polbrukowa. Starałem się wyczuć moment kiedy quad stanie na dwóch bocznych kołach tak aby do tego nie dopuścić. Skręt w lewo, ja wychylony w lewo tak, że półdupkiem dotykałem błotnika lewego w quadzie. Zauważyłem, że pochylając się do przodu, przód lepiej skręca, ale tył zarzuca.
Co o tym sądzicie, dobre ćwiczenie na wyuczenie balansu ?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2008 14:33
Posty: 55
Quad: Yamaha Blaster 200cc
PostWysłany: 20.07.2008 14:17 
deadamf napisał(a):
Cześć :)
Dzisiaj trochę pojeździłem, już trochę lepiej się czuje na tym sprzęcie :)
Uczyłem się przyspieszać, hamować, zmieniać biegi, redukować, wchodziłem w szeroki zakręt mocno wychylony bokiem.
Takie sobie ćwiczenie wymyśliłem, nie wiem czy dobre.
Rozpędzałem się na początku do nie dużej prędkości, wciskałem sprzęgło i skręcałem na maxa raz w lewo raz w prawo, balansowałem tak aby quad się nie przewrócił, było to na różnej nawierzchni piach i przyczepniejsza kostka polbrukowa. Starałem się wyczuć moment kiedy quad stanie na dwóch bocznych kołach tak aby do tego nie dopuścić. Skręt w lewo, ja wychylony w lewo tak, że półdupkiem dotykałem błotnika lewego w quadzie. Zauważyłem, że pochylając się do przodu, przód lepiej skręca, ale tył zarzuca.
Co o tym sądzicie, dobre ćwiczenie na wyuczenie balansu ?


Ćwiczenia mają pomagać Tobie a nie nam ;) Jeżeli uważasz ze wlasnie takie sytuacje mogą Cię spotkać to ćwicz ;) Też tak robilem tylko ze trochę inne cwiczenia .


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 22.07.2008 20:17 
Dobre ćwiczenia :D
Naucz się techniki obsługi sprzętu: rozpędzanie na wysokich obrotach, zapinanie biegów, redukcja, dohamowania, a potem zakręty szerokie i wąskie nawroty o 180st. (z wychyłem na boki), następnie podjazdy i zjazdy (z wychyłami do przodu i tyłu), jazda po muldach z gazem, no i pora na hopki ... ale to już drugi etap, to tak w skrócie ;) Poprostu dużo trenuj 8)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2008 21:22
Posty: 221
Miejscowość: Skwierzyna
Imię: Robert
Quad: TRX 680FGA
Poprzednie quady: TRX 450R, LS250
PostWysłany: 22.07.2008 20:44 
FIŚMAN napisał(a):
Dobre ćwiczenia :D
Naucz się techniki obsługi sprzętu: rozpędzanie na wysokich obrotach, zapinanie biegów, redukcja, dohamowania, a potem zakręty szerokie i wąskie nawroty o 180st. (z wychyłem na boki), następnie podjazdy i zjazdy (z wychyłami do przodu i tyłu), jazda po muldach z gazem, no i pora na hopki ... ale to już drugi etap, to tak w skrócie ;) Poprostu dużo trenuj 8)


Właśnie jakieś 40 minut temu wróciłem z jazdy :) zrobiłem z 40 km po polnych drogach wolniej i szybciej, żeby tak jak mówisz nauczyć się zmieniać biegi i całą resztę :)
Nie jeździłem nigdy motorem tak, że od zera uczę się zmieniać biegi, w górę idzie mi powoli, redukcja dużo lepiej i szybciej.
Hamować staram się najczęściej przodem, dopiero przy ostrym hamowaniu wspomagam się tyłem.
Najgorzej wychodzi mi szybsza jazda po nie równej drodze, sam nie wiem dlaczego ciężko mi się jakoś prowadzi TRXa stojąc, w LSie tego nie mam :>


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 23.07.2008 05:33 
Na nierównościach reaguj gazem, tak żeby przód lekko się "podnosił", nie trzymaj za mocno kierownicy, bo ci ją będzie wyrywało, staraj się stawać ....na regulacje zawieszenia przyjdzie czas ;)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook

Rejestracja: 22.05.2015 19:43
Posty: 48
Imię: quad
Quad: superbyke
PostWysłany: 01.06.2015 11:29 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
WItam mam może dziwne pytanie ja mam quada 150 kolega crossa jezdzimy razem tylko jego cross jest szybszy też 150 alecross a quad to co innego jezdze nie raz na pelnym gacia klampa do spodu zeby jechac szybciej szybka zmiana biegow redukcja większe obroty zeby jechac szbciej czy to jakos zle nie wplywa na quada proszę o odpowiedz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 01.06.2015 18:57 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
A od czego są quady ?? Przecież stworzone do sportu ... Prawda ?


 
Profil

Rejestracja: 22.05.2015 19:43
Posty: 48
Imię: quad
Quad: superbyke
PostWysłany: 01.06.2015 20:21 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
no tak prawda ale czy go przypadkiem nie zyłuję,katuje jazda na pelny gazie


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 02.06.2015 05:51 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
Wiadomo, że nie cały czas bo Twoim sprzętem nigdy nie dorównasz cross-ówce


 
Profil

Rejestracja: 22.05.2015 19:43
Posty: 48
Imię: quad
Quad: superbyke
PostWysłany: 02.06.2015 06:50 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
quad 150 cross też 150 alequad a cross inna bajka,nie raz mudale po dupie


 
Profil

Rejestracja: 12.02.2016 11:32
Posty: 4
Imię: Wojtek
Quad: kawałsuki Brute Force kvf650
PostWysłany: 12.02.2016 11:39 
Re: Jak uczyć się jeździć ?
Trzeba po prostu uważać i jeździć i jeździć etc...A pierwszy raz jak jeździłem na wyjeździe integracyjnym w pracy też po kilku kółkach "poczułem" że umiem jeździć i tak pojechałem, że ledwo koła wróciły na ziemię...a koleżanka wypadła z trasy i wpadła w drzewa...miała farta że to na choince się skończyło :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.