Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 08:12



Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 10.02.2011 19:39 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Tak, pobiera dane za które płacisz, dzieje się to podczas nawigacji, kiedy korzystasz z map. Podczas samego monitorowania przy wyłączonej mapie nie sprawdzałem, ale prawdopodobnie też, bo aplikacja i tak działa w tle. Podczas wyjazdu włączam aplikację w telefonie i kiedy urządzenie znajdzie satelity, to wyłączam program. Wtedy pyta czy kontynuować usługę lokalizacji. Dla mnie to jednak metoda doskonała w swojej prostocie podczas samotnch podróży...

Sprawdzę to przy najbliższym wyjściu z domu i dam znać.

google maps i więcej aplikacji
http://www.google.pl/mobile/maps/

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 10.02.2011 22:18 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq
Masz rację, to super sprawa, mam na telefonie coś podobnego, chyba nawet to. Mam nadzieję, że się nie przyda ale zawsze jest zabezpieczenie gdyby się ktoś zgubił lub stracił orientacje w lesie

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 15.02.2011 15:34 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
norbi napisał(a):
powiedz czy wtedy pobiera Ci dane, musisz za ta płacić?

Sprawdziłem właśnie pobieranie danych przez google maps podczas lokalizacji telefonu. Włączyłem aplikację, telefon został zlokalizowany na mapie, wyłączyłem google maps z utrzymaniem procesu lokalizacji i rozpocząłem jazdę. Po około 3 kilometrach licznik danych wskazał: dane wysłane 18 kB, dane odebrane 9 kB. W przypadku mojego operatora opłata za 100 kB wynosi 12 gr netto, jeżeli korzystamy poza pakietem. Koszt tych 3 kilometrów zatem, to 3,24 gr. Wynika z tego, że podczas jazdy w Polsce za każde 100 km zapłacimy 1 zł. Dane są szacunkowe, bo nie ma cennika za kilometr przekazwania danych, tylko za kB :wizi:

Tu są opłaty we wszstkich sieciach za przesylanie danych (na stronie bardzo dobrej nawigacji drogowej tak na marginesie): http://www.naviexpert.pl/pomoc/koszty-gprs.html

Zakup pakietu danych wykorzystywanych w Polsce u mojego operatora kosztuje 10 zł za 100 MB i 20 zł za 300 MB.

Można kupić pakiety danych przy roamingu i są to: 4 MB - 7.3 zł, 40 MB - 49 zł, 160MB - 149 zł, 400 MB - 299 zł. Przy wczerpaniu limitu w 80% sieć poinformuje klienta o kończącej się liczbie danych.

-- dodano 15.02.2011 16:33 --

Sprawdziłem pobór danych przez google maps podczas podróży samochodem przez 230 km z włączoną samą lokalizacją: wysłano 553.22 kB i pobrano 4.15447 MB. Czyli daje nam to 4.70769 MB.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 15.02.2011 15:38 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
sporo.....
Wole jednak nie być zależny od sieci GSM+koszty.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 15.02.2011 15:44 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Ja korzystam z pakietu danych z abonamentem, zatem do 500 MB miesięcznie śpię spokojnie :wizi:
W przypadku takiego monitorowania położenia nie trzeba kupować żadnych urządzeń. Telefon i komputer w dzisiejszych czasach ma prawie każdy. Stąd mój wybór.
Z drugiej strony, jeżeli zrobię w miesiącu 500 km, to program wygeneruje 10MB... 15MB? Spokojnie do przeżycia :wizi:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 15.02.2011 20:47 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
MaciekP napisał(a):
sporo.....
Wole jednak nie być zależny od sieci GSM+koszty.

Racja, ale nikt za darmo nie da Ci możliwości takiego systemu lokalizowania, jaki ma maq.
Osobiście mam w telefonie (nokia e52) aplikację, która dość sprawnie obsługuje moduł GPS. Jest nią "Ovi Mapy" dodatkowo mam zainstalowanego garmina i google maps, aczkolwiek z tych dwóch ostatnich nie korzystam. Garmin (na symbiana) nie posiada jeszcze obsługi własnych map satelitarnych, a gogle mapy wiążą się z kosztami. Muszę przyznać, że nawigacja w telefonie pozytywnie mnie zaskoczyła, posiada prawie każde drogi w mojej okolicy, nawet te polne (nie publiczne) prowadzone na dziko wśród pól.
Powiem nawet więcej: w przypadku dróg polnych iGO i AutoMapa nie dorastają Ovi do pięt :) Dodatkowo istnieje opcja map satelitarnych, jednak te wpierw trzeba "zassać" z internetu, raz pobrane zachowują się w pamięci i nie potrzeba ponownego połączenia z internetem, aby móc je przeglądać. W rezultacie mam w pełni darmową nawigację, która jest zawsze przy mnie.
A co więcej, mam coś, czego nie posiadają zwykli użytkownicy typowych nawigacji- możliwość pobierania map satelitarnych z internetu. Przykładowo: do Garmina potrzebujemy gotowych map, po których to będziemy się poruszać, jednak co się stanie, gdy nie mamy ich nagranych w pamięci urządzenia? W moim przypadku, przełączam się w tryb online i po połączeniu się z siecią na bieżąco pobieram potrzebne zdjęcia satelitarne rejonu, w którym obecnie się znajduję. Żyć nie umierać ;)


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 15.02.2011 21:10 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
A ja zrezygnowałem z Nokii po N95... :zalamka:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 17.02.2011 21:36 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq
N95 nie obrażaj ;) mam N95 8Gb, co ona przeszła... :wizi: a działa jak szalona ;)
Sorki za off top

-- dodano 17.02.2011 22:35 --

A co do nawigacji w telefonie to jak dla mnie automapa na win. mobile jest najlepsza, na drogach polnych to nie wiem ale przeglądając teren w automapie to są jakieś dróżki chyba. W mieście i na trasie jest :okok:

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 20.02.2011 00:02 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Jakiś czas temu zajmowałem się softem dla win mobile i CE- muszę przyznać, że faktycznie najczęściej wybieranym programem do nawigacji po Polsce była AM, stosunkowo częste uaktualnianie map i przejrzystość menu to duża zaleta. Na miejscu drugim plasowało się iGO primo z zestawem rożnych map (również od navteq-u) Natomiast w przypadku innych krajów Europy, to prym wiódł TomTom. Jako, że mój telefon ma symbiana jestem "skazany" na Ovi i Gogle Mapy, które w rzeczywistości są bardzo dobre, przynajmniej do off-roadu. Znakomita alternatywa, a na dodatek zawsze pod ręka.


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 20.02.2011 13:52 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
CiaTronic
Ja z tego Ovi nie korzystam, nie wiem nawet czemu.. mam symbiana na n95 8gb, można coś ciekawego ściągnąć?
Co do automapy to się nie dziwie, zajmuje nie wiele, dużo aktualizacji, szybka instalacja i aktualizacja na HTC HD2, super sprawa jak dla mnie ;)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 20.02.2011 13:54 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
A jak Wy korzystacie z nawigacji Panowie? Mi służy wyłącznie do lokalizowania mojego położenia przez zainteresowanych. Telefony zaczepiacie na kierownicę czy jak?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 20.02.2011 20:47 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq
Głównie to w samochodzie, a na quadzie to jedynie jak nie wiem gdzie jestem ;) Przed jazdą staram się za pomocą google maps na necie zaplanować sobie trase co jak i którędy a jak mam wątpliwości to używam nawigacji ;)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 21.02.2011 19:34 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Kamilson100- Na nokię: Ovi, Garmin, Gogle Mapy. Jednak jest jedna wada: Garmin nie obsłuży Ci własnych map satelitarnych, niestety nasza "symbianowa" wersja jest dosyć ograniczona. Zatem nie zawracaj sobie głowy nokią i skup się na HTC.
HD2 ma bardzo duże możliwości nie tylko jako nawigacja samochodowa. Z AM na pokładzie sprawuje się rewelacyjnie, a co więcej, jest sporo programów, które obsłużą Ci również mapy satelitarne. Niektórzy użytkownicy tego modelu HTC skarżą się na nagrzewanie się telefonu po zbyt długim nawigowaniu, lub też obciążaniu go grami- spora moc obliczeniowa niesie za sobą też wady. Mimo to telefon nadaje się do nawigowania, chociaż nie wiem jak jego odbiornik GPS radzi sobie w gęstym lesie.
maq- Jako, że preferuję ośki to niekiedy ponosi mnie fantazja i zapuszczam się w tereny zupełnie mi nie znane i dosyć odległe. Telefon trzymam w kieszeni, nie patrzę, nie nawiguję, nie zapamiętuję miejsc w których powinienem skręcić, aby wrócić do domu- po prostu czasem spuszczam gada ze smyczy i jadę przed siebie, aż się ściemni. Nawigacji (z mapami satelitarnymi) używam głównie w celu wyszukania alternatywnej drogi do ominięcia miast/wiosek, oraz do pomocy w nocnym powrocie do domu, ewentualnie do odnalezienia najbliższej stacji benzynowej.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 22.02.2011 11:12 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Chyba już kiedyś w dziale gps pisałem o nawigacji w telefonie, wiadomo że nie jest to rozwiązanie na długie wyprawy czy imprezy, ale przy normalnej jeździe w nieznanym terenie bardzo dobrze wspomaga orientację w terenie. Jeżdżę z nokią 5800 zainstalowanym garminem, wyjeżdżając w nieznany teren odpalam garmina i wrzucam tel do kieszeni. Co jakiś czas się zatrzymuje i patrzę gdzie jestem, mam włączony zapis śladu, widząc na mapie jak jechałem łatwiej określić właściwy kierunek, na mapach mam też oznaczone szlaki więc jest to dobry punkt odniesienia w terenie. Poziomice też się przydają bo pomagają się orientować i wiadomo czego się można spodziewać po zjazdach/podjazdach. Bateria przy takim użytkowaniu trzyma całkiem nieźle, niedawno na wycieczce miałem włączoną nawi przez jakieś 7 godzin, a gdyby nie mrozy to pewnie i dłużej mógłbym jej używać.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 22.02.2011 12:10 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
DzudoHonor a czy wgrywałeś jakąś trasę do garmina w telefonie i jechałeś potem według wskazań?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.