Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 06:53



Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 22.02.2011 18:05 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Raczej nie wgrywam nic, przed wyjazdem sprawdzam mapy a później już tylko patrzę gdzie jestem i w którą stronę mam jechać. Raz wrzuciłem sobie routa ale to głupi pomysł bo gps chciał prowadzić tak żebym przez wszystkie waypointy przejechał, a że ja przejeżdzałem obok nich to ciągle chciał wracać na początek trasy. Zamiast tego trzeba przygotowywać trasę w formie tracka i porównywać swoją pozycję to wyświetlonego tracka, ale na razie tylko raz przygotowałem sobie coś takiego i nawet nie wykorzystałem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.01.2011 15:52
Posty: 80
Quad: Eagle Lyda 203-3
PostWysłany: 22.02.2011 21:42 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq napisał(a):
FaKir13 co zrobiłeś?

Udałem się z buta w drogę powrotną do głównej drogi , potem do domu po wyciągarkę mechaniczną(ręczną) i latarkę . Po straconej godzinie bez owocnego wyciągania quada w błocie pod górę na 6 metrowej lince udałem się po pomoc auta z napędem 4x4 . Driver zjeżdzając w dół lasu też nie przypuszczał co go czeka ! Na dole zapieliśmy quada na hol i jazda pod górę .
Co było dalej to cała esencja offroadu ! Latające błoto , zapinanie się co 10 metrów o drzewa , podciąganie na wysokich obrotach , blask halogenów i księżyca i ta adrenalina w żyłach . I jeszcze jedno , po raz pierwszy widziałem sarnę albinosa , co jest chyba rzadkością w przyrodzie . Reasumując samemu to bym się tam do dzisiaj wyciągał tą ręczną wyciągarką .
Jak chodzi o nawigacje to już myślę o innej niż Automapa z opcją 4x4 bo mało z niej pożytku w terenie .

_________________
Pozdrawiam !


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 23.02.2011 22:10 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
CiaTronic napisał(a):
Niektórzy użytkownicy tego modelu HTC skarżą się na nagrzewanie się telefonu po zbyt długim nawigowaniu

To prawda, tylna część telefonu, okolice baterii są gorące.
HD2 z Automapą radzi sobie świetnie ale jedynie z ładowarką do gniazda w samochodzie, bateria podczas ciągłego nawigowania trzyma bardzo krótko.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 23.02.2011 22:20 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
FaKir13 Ja na szczęście mogłem liczyć na pomoc kolegi Wiewióra Zawsze był gotów, nawet po północy przyleciał mnie wyciągać. Będę mu za to dozgonnie wdzięczny. Innym razem traktor pracujący na horyzoncie pomógł i kiedyś przejeżdżający quad :wizi:
FaKir13 ile Cię to kosztowało :?:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 22.11.2009 10:33
Posty: 8
Miejscowość: Miechucino /Kartuzy
Quad: Polaris - Hawkeye 300 2x4
PostWysłany: 25.02.2011 20:04 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Jaką macie nawigacje do hd2 bo szukam fajnej.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 27.02.2011 20:05 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Mations
Automapa Polski lub Europy.
Europy przetestuję w Marcu to się wypowiem jak prowadzi, jak na razie z automapy Polski byłem bardzo zadowolony, niestety spora ostatnio ilość wyjazdów zmusiła mnie do kupna Automapy Europy, zobaczymy co z tego wyniknie. Na pewno mogę powiedzieć, że Automapa z Windows Mobile współpracuje super.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 22.11.2009 10:33
Posty: 8
Miejscowość: Miechucino /Kartuzy
Quad: Polaris - Hawkeye 300 2x4
PostWysłany: 01.03.2011 21:35 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
@ Kamilson100
Dzięki za odpowiedź


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 02.03.2011 13:33 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Mations
Łatwa instalacja i nie zawiesza się, nie głupieje, jak na moje potrzeby to wystarcza, nawet przy ciągłym działaniu 7 godzin nic się nie dzieje

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.01.2011 15:52
Posty: 80
Quad: Eagle Lyda 203-3
PostWysłany: 02.03.2011 19:51 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq napisał(a):
FaKir13 ile Cię to kosztowało

Okazało się , że dla drivera 4x4 była to sama przyjemność i wcale nie zawróciłem mu tyłka w niedzielny wieczór który spędzał z dziewczyną w kawiarni :okok: Po prostu jak ktoś ma auto 4x4 (albo quada) to takie "holowanie" jest dla niego wyzwaniem i przyjemnością , za co mu jestem wdzięczny. Dałem kasę za paliwo i obiecałem dobrą wódeczkę, którą to mam nadzieję wypijemy gdzieś na wyprawie przy ognisku.

_________________
Pozdrawiam !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2010 17:16
Posty: 21
Miejscowość: Bielsko Biała
Quad: Grizzly
Poprzednie quady: Sym, Grizzly, Polaris
PostWysłany: 24.10.2011 22:32 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Witam
Podpinam się pod temat dla mnie i dla wielu jeszcze bardzo istotny.

Wydawało mi się , że rozwaga + ostrożność wystarczą na samotne przejażdżki .
Image Image
Z malutkim doświadczeniem na różnych pożyczanych q. wreszcie stałem się posiadaczem swojego przeprawowca.
Jako NOWY nie mam jeszcze znajomości wśród braci Q. na swoim terenie. Trudno też o zaplanowanie czasu na spotkania . Obowiązki inne zmuszają do korzystania z przyjemności okazyjnie i spontanicznie.
I WTEDY wypuszczam się na wyprawy i przejażdżki . Samotnie .
Jeżdżąc uświadamiam sobie jak łatwo o nieszczęście . Szybko się przekonałem o swoim braku doświadczenia, dobrych nawyków, wiedzy.
Ostrożność jest konieczna , ale nie wystarczająca. Na szczęście nic się nie stało , ale kilka razy nieudolnie wpakowałem się w groźne sytuacje (tzw "o mało co"). Omijam nasypy, stromizny, błota itp. Nawet potrenować podjazdów samemu nie próbuje .
I jak tu nabrać doświadczenia wożąc się po płaskim?
A mimo to lubię samotne obcowanie z przestrzenią. Samotna podróż ma swoje uroki.
Teraz jednak potrzebuję asekuracji - towarzystwa w podróży .
Trudność dodatkowa znaleźć lubiących podobny styl jazdy. I jeszcze zgrać się w czasie i przestrzeni.
Super spotkać by było co jakiś czas doświadczonych, od których można się czegoś nauczyć.
A tu akurat zima idzie i chyba do wiosny przyjdzie poczekać na zorganizowane imprezki.
Więc nadal samotnie i ostrożnie będę badał coraz to dalszą okolicę.
Image
PS
Dzięki za Wasze podpowiedzi. Staram się zdrowo-rozsądkowo zabezpieczać. Tel.+zestaw naprawczy+lina,saperka itp.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2007 22:11
Posty: 1061
Miejscowość: Bolesławiec
Quad: X-men
PostWysłany: 26.10.2011 09:57 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Oczywiście podróże, przejażdżki nawet nieskomplikowane przeprawy możliwe są w pojedynkę, biorąc pod uwagę rady kolegów wypowiadających się w temacie. Natomiast osobiście przestrzegam przed samotną jazdą w górach zwłaszcza z elementami draperki, podjazdy zjazdy trawersy. W takim miejscu nietrudno o wypadek, nawet najbardziej doświadczonych - to nie droga krajowa ze znakami ostrzegawczymi. GPS, telefon, i wyciągarka z kanistrem paliwa, może okazać się zbędna.

_________________
K.W.I.S.A Drapers sQuad
quadowa wspinaczka wysokogórska - bez wyciągarki.


Ostatnio zmieniony przez FOX, 26.10.2011 09:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.12.2010 19:37
Posty: 152
Miejscowość: Staszów
Quad: Brute Force 750 05r USA BYŁ:Raptor 660 05r
PostWysłany: 26.10.2011 13:58 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Większość sam zwiedzam wiec teraz mam parę pytań. W jaką saperkę warto zainwestować ?? jako lin zapasowych czy też do przedłożenia wyciągarki używacie ?? Używa ktoś maczety ?? W podręcznym ABC co powiano się jeszcze znaleźć ?

_________________
BRUTE POWER


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2009 21:38
Posty: 1935
Miejscowość: Radom
Imię: Mikołaj Kwieciński
Quad: Yamaha Grizzly 700 & Suzuki LTR 450R
Poprzednie quady: -> Chińska 110 -> Grizzly 400 ->Can-am ds 450
PostWysłany: 27.10.2011 16:04 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Saperka = fiskars
Liny używamy do przedłuenia tej od wyciągarki.
Maczete ja czasami woże- żadko się przydaje, ale jesli chcesz mieć to ja polecam teżż fiskarsa

_________________
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2965601684
#966
Kwieciński Mikołaj
QUADIMODO RACING TEAM
RTM-RADOM


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 27.10.2011 16:58 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
ja też mecze fiskarsa, ale saperke to kupil jakas inna za 5 pln w biedronce, jeszcze nie uzywalem nie wiem ile jest warta, ale mysle ze 5 pln to niezla cena

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 08.01.2012 13:48 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Mam za sobą kolejną wpadkę, ale i doświadczenie podczas samotnej jazdy. Wczoraj woda dostał się do airboxa i stanąłem na środku rzeczki. Na szczęście znalazła się pomocna dłoń i po dwóch godzinach kolega wybawił mnie z opresji. Do tego jeszcze zawiózł mi gada na lawecie do domu, bo nie udało się go nam odpalić w terenie. Było płytko, do połowy koła, ale trafiłem na przełom w dnie i przód się zapadł. Płynąca za mną fala podniosła poziom wody i traktorek padł. Przed następną jazdą uszczelnię komorę filtra powietrza silikonem. Kto by się spodziewał... :wizi:

Kilka wniosków mi się nasunęło po tym zdarzeniu:
1. Podczas samotnej jazdy nie brodzić rzeką, a jeżeli już, to pod prąd, bo wówczas muł nie przeszkadza w obserwowaniu dna.
2. Nie masz na sobie woderów, nie wjeżdżaj do wody. Jak potem zamokniesz, to przemarzniesz do kości.
2. Uszczelnić air-box, bo woda 'tylko' pod kanapę może okazać się zabójcza.
5. Zawsze zbierać ekwipunek zaraz po tym jak tylko z niego skorzystamy, niczego wtedy nie zapomnimy.
6. Wozić ze sobą dodatkowe liny.
7. W środowisku ATV są niezwykli ludzie!

Image



Zaraz po zatopieniu znalazłem na brzegu podkowę... na szczęście? :wizi:

Image

link do całego opisu zdarzenia:
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=51&t=10553&p=657384#p657384

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq 08.01.2012 13:48, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.