Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:57



Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 27.01.2011 15:21 
SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Witajcie,

Dosyć dużo jeżdżę sam, bez towarzystwa. Proponuję przedyskutować ten temat w kategoriach:
- co może okazać się przydatne podczas takich wyjazdów
- co nam może ocalić skórę
- jak ratować się z opresji
- jak unikać tarapatów
- jak wyposażyć quada, itp.

Moje doświadczenia, to kilkudniowa wyprawa na Mazury oraz mnóstwo wypadów 50-200 km w moich okolicach. Początkowo quad nie miał żadnego wyposażenia dodatkowego, teraz jest wyciągarka, kufer, cały zestaw narzędzi, zestawy naprawcze, itd.
Stać się może bardzo wiele nieprzewidzianych sytuacji. Jak temu zaradzić?

Do tej pory bywało już tak:
Image
Image
Image
Image






Trzy razy musiałem szukać pomocy, bo sam nie mogłem sobie poradzić...

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 27.01.2011 14:57
Posty: 39
Miejscowość: kartuzy>Kaszuby
Quad: Suzuki Kingquad750
PostWysłany: 27.01.2011 15:41 
Re: Wyprawy samotne - wskazówki i porady
Witam,też jeżdżę sam i posiadam Bombardiera 400. Mam wyciągarkę WARN 2500XT, która w zupełności daje rade. Należy mieć także zapasowe kilka metrów liny, czasami może przydać się saperka. Quad tylko trochę słaby zastanawiam się nad kupnem KQ750 lub grizzly700.

_________________
Quady forever! Bez adrenaliny nie można żyć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2009 22:11
Posty: 117
Quad: KQ 750
PostWysłany: 27.01.2011 15:48 
Re: Wyprawy samotne - wskazówki i porady
kotwica może Ci pomóc w takich sytuacjach. Można kupić takie składane.


 
Profil

Rejestracja: 27.01.2011 14:57
Posty: 39
Miejscowość: kartuzy>Kaszuby
Quad: Suzuki Kingquad750
PostWysłany: 27.01.2011 16:13 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Kotwica :?: Pomyśle. zamierzam kupić większego quada i mam nadzieje że wyciągarka będzie mi mniej potrzebna.

_________________
Quady forever! Bez adrenaliny nie można żyć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 27.01.2011 16:22 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Co do samotnych wypadów to jest to kłopotliwe. Bo jak coś się stanie poważnego gdzieś daleko sami nie wiemy gdzie to możemy się zesrać. Zawsze jeżdżąc sam omijam niebezpieczne miejsca ( strome trawersy, duże błota itp) bo ktoś by zawsze pomógł a samemu może być lipa. Na pewno nasze doświadczenie i wyposażenie odgrywa wtedy główną role bez której se nie poradzimy.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 27.01.2011 17:03 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
naładowany telefon
i kilka numerów do autoholowania które ma pojazd mogący dojechać duktami leśnymi lub numer do przyjaciela który podjedzie innym quadem (niestety czasem cięzkie do wykonania jak się jest na wyjezdzie)

numer telefonu do jakiegoś rolnika z pobliskiej wsi który jest wyposażony w traktor (chetnie podjedzie do lasu za odpowiednia opłatą w wodzie ognistej)

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 27.01.2011 17:09 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
derhund napisał(a):
naładowany telefon
i kilka numerów do autoholowania które ma pojazd mogący dojechać duktami leśnymi lub numer do przyjaciela który podjedzie innym quadem (niestety czasem cięzkie do wykonania jak się jest na wyjezdzie)

numer telefonu do jakiegoś rolnika z pobliskiej wsi który jest wyposażony w traktor (chetnie podjedzie do lasu za odpowiednia opłatą w wodzie ognistej)

No niezbyt to realne. Nie wiem jak Ty ale ja nie mam znajomych z traktorem w każdej wsi której jestem a nawet jak bym i miał to nie wiedział bym jak mu wytłumaczyć gdzie jestem w środku lasu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2009 21:38
Posty: 1935
Miejscowość: Radom
Imię: Mikołaj Kwieciński
Quad: Yamaha Grizzly 700 & Suzuki LTR 450R
Poprzednie quady: -> Chińska 110 -> Grizzly 400 ->Can-am ds 450
PostWysłany: 27.01.2011 17:38 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Ja też się przyłączam do tematu

_________________
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2965601684
#966
Kwieciński Mikołaj
QUADIMODO RACING TEAM
RTM-RADOM


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 27.01.2011 17:46 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Fastquad 4x4 napisał(a):
derhund napisał(a):
naładowany telefon
i kilka numerów do autoholowania które ma pojazd mogący dojechać duktami leśnymi lub numer do przyjaciela który podjedzie innym quadem (niestety czasem cięzkie do wykonania jak się jest na wyjezdzie)

numer telefonu do jakiegoś rolnika z pobliskiej wsi który jest wyposażony w traktor (chetnie podjedzie do lasu za odpowiednia opłatą w wodzie ognistej)

No niezbyt to realne. Nie wiem jak Ty ale ja nie mam znajomych z traktorem w każdej wsi której jestem a nawet jak bym i miał to nie wiedział bym jak mu wytłumaczyć gdzie jestem w środku lasu.



w takim wypadku działający gps i idziesz z załącznikiem do najbliższej wsi :)

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 27.01.2011 17:46 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
samotne wycieczki... są super ale hamulec odwagi to trzeba sobie przesunąć o parę oczek.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 27.01.2011 17:54 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
ogrood napisał(a):
kotwica może Ci pomóc w takich sytuacjach

ja za każdym razem siedziałem w błocie (zassany) i na podmokłym terenie, że kotwica nie miałaby się za co zaczepić (na torfowisku na przykład), ale oczywiście nie zaszkodzi.

derhund pomysł z telefonami do traktorów dobry. Nawet kiedy się zna tylko jednego, to zawsze może mieć znajomych w innej wsi. Autoholowanie raczej mało które posiada taki pojazd, a jeżeli nawet, to będzie kosztowało grubo. W moich trzech przypadkach mógł pomóc tylko ciągnik, albo drugi quad praktycznie. Dwa z tego wiewiur, nasz kolega z forum, okazał się moim wybawcą (raz nawet mamę z łóżka wyciągnął w środku nocy, bo nie mógł prowadzić).
Fastquad 4x4 napisał(a):
nie wiedziałbym jak mu wytłumaczyć gdzie jestem w środku lasu

Ja zawsze włączam GoogleMaps w telefonie z GPS (naładowanym). Jestem zalogowany i moje kochanie dzięki temu widzi w komputerze gdzie dokładnie jestem.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 27.01.2011 22:09 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq napisał(a):
Ja zawsze włączam GoogleMaps w telefonie z GPS (naładowanym). Jestem zalogowany i moje kochanie dzięki temu widzi w komputerze gdzie dokładnie jestem.


Dobre - muszę spróbować.

Ja zwykle jak jadę sam pakuję się w największe tarapaty. Pewnie dlatego, że wtedy zwykle eksploruję nowe ciekawe miejsca aby mieć nowe trasy kiedy prowadzę grupę. Zawsze wtedy się spóźniam i wracam po ciemku.

Staram się mieć GPS i 2 komórki z odpowiednimi kontaktami.


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 28.01.2011 13:21 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
jkarB12 napisał(a):
Dobre - muszę spróbować.
tak, dla mnie to doskonałe rozwiązanie. Kiedy dłuższy czas się nie przemieszczam na mapie, to dostaję sms z pytaniem 'jakim cudem znalazłem w lesie dziewuchy w środku nocy..."
Trzeba mieć konto w google (obydwoje), otwierasz igoogle.com, dodajesz do znajomych osobę, która będzie potem mogła sprawdzić gdzie jesteś. W telefonie trzeba mieć GoogleMaps, zalogować się tam jako użytkownik google i działa :wizi:

lokalizacja google:
http://interaktywnie.com/biznes/newsy/mobile/lokalizacja-znajomych-przez-google-latitude-2826
https://www.google.com/latitude/b/0/

Co ciekawe, to po włączaniu lokalizatora można ręcznie ustawić swoją pozycję (o czym nie wie osoba uprawniona...). Nie sugeruję jednak niczego, ja z tego nie korzystam. Używam jedynie do informowania gdzie się dokładnie znajduję podczas quadowania. :wizi:

-- dodano 28.01.2011 11:22 --

Sanol napisał(a):
samotne wycieczki... są super ale hamulec odwagi to trzeba sobie przesunąć o parę oczek

Na mnie to działa tak, że "hamulec odwagi" o którym mówisz nakazuje wjeżdżać w kałużę, która może okazać się pułapką powoli (ale to pewnie brak doświadczenia raczej). Sprawdzam w ten sposób co się dzieje z gadziną, idzie pod wodę czy nie, grzęźnie w błocie, czy jedzie, itp. Robię tak oczywiście z przeszkodami, które wywołują gęsią skórkę, inne przelatuję 80 km/h trzymając kierę jedną ręką (w drugiej faja) :wizi:
W dwóch przypadkach, kiedy potrzebowałem pomocy, gdybym 'dał w rurę' i się nie czaił, to nie utnkąłbym w błocie.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2008 19:02
Posty: 1508
Miejscowość: pod Piasecznem
Quad: Sportsman500 Renegade800x i KTM EXC 450
Poprzednie quady: 2x blaster, kx80, rm125, yz125, ds450
PostWysłany: 28.01.2011 17:31 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
maq napisał(a):
Autoholowanie raczej mało które posiada taki pojazd, a jeżeli nawet, to będzie kosztowało grubo.
jak dobrze wiesz jestem w posiadaniu myśle nie najgorszego samochodu terenoowego (patrol y61 mocno przerobiony ) i powiem Wam że nawet tym czołgiem nie pojechał bym po maq... a dla czego? bo samochód terenowy ma troszke większą mase i opony które łatwiej zalepic a na jazde lawetą po lesie teraz bym raczje nie liczył. nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie się wjechania lawetą do lasu :uśmiech:


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 01.02.2011 10:39 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Dokładnie wiewiur, też bym na nie liczył. Znalazłem jednak bardzo ciekawą rzecz na stronie http://www.rajdy4x4.pl/:

http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/11/

Ludzie podają namiary na siebie. Nie wiem na ile jest to tylko deklaracja, a na ile szczera pomoc, ale zawsze to coś.
Nie zaszkodzi u nas zrobić coś podobnego, co myślicie? Będzie bezpieczniej?

-- dodano 01.02.2011 11:39 --

Ciekawa dyskusja na temat trapów. Mogą się przydać podczas samotnej jazdy w terenie.:
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=2959

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.