Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 21:48



Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 08.01.2012 14:12 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Tą podkowę daj odwrotnie bo ci szczęście ucieknie :)


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 08.01.2012 17:05 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Dzięki, nie pomyślałem, że trzeba ją jakoś specjalnie ustawiać :uśmiech: Tylko ją przystawiłem do celów zdjęciowych, teraz leży w odrdzewiaczu :wizi: Potem trzeba poszukać miejsca do zamontowania, w Mercedesach nie było kłopotu, a tutaj może być niezła roszada :^^D:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 26.08.2012 20:47
Posty: 1
Quad: Kington110;)
PostWysłany: 02.09.2012 20:50 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Ja jezdze daleko 4 letnia Chińską 110 :) Ale maszyna jest na 5+
Jest to Kington 110 z 2008 jak Raptor wyglada jedyny taki już takich nie ma .:p
i Jakoś idzie cos się znam na naprawie ale nie brałem kluczy nigdy mój błąd chyba zaczne:P
Ostatnio mnie gościu zatrzymał Czerwonym Busem ale tylko się o droge pytaał jak ja się w tym czasie wytaczałem z Dziurska;P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2011 08:44
Posty: 99
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: KQ750 z EPS CAMO
Poprzednie quady: KQ700
PostWysłany: 04.09.2012 09:43 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Dodam też swoją wskazówkę, 2-3 tyg temu jeździłem w okolicach Wyszkowa, na Bugiem.
8-10m od brzegu zakopałem się w błocie, do najbliższego drzewa 30-40m, dodatkowa lina nie pomogła,
zrobiłem z 3 grubszych gałęzi coś na kształt litery X, oplotłem liną i do wody, zahaczając o brzeg zrobiło się coś ala kotwica, cześć się wbiła w ziemie i dzięki temu wyjechałem......

POZDRAWIAM "samotnych" raiderów


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.11.2011 08:35
Posty: 59
Miejscowość: Zielona Góra
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 04.09.2012 11:46 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Ja w takich sytuacjach używam saperki. Wbijam ją głęboko w ziemię, owijam liną, trzymając mocno saperkę wyciągam gada sterując wyciągarką za pomocą pilota.

POZDRAWIAM


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.09.2012 12:51 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Czasem quad jest tak mocno zassany, że to za mało niestety i wyciągnie saperkę razem z riderem. Poza tym nie każdy ma pilota zdalnego sterowania, a jak już ma, to baterie lubią padać :wizi:
Wpadłem na pomysł wychodzenia z poważniejszych opresji, kiedy nie ma w pobliży drzew. Otóż trzeba wykopać dół o głębokości kilkudziesięciu centymetrów (kilka minut roboty saperką), prostopadle do osi pojazdu. 'Ściana' powinna być pochylona dołem bliżej a górą dalej od quada, żeby utrzymała gałąź, którą wcześniej należy znaleźć. Dodatkowo na środku tak przygotowanej konstrukcji ziemnej przecinamy grunt saperką (min. metr w stronę quada), żeby w to miejsce weszła lina. I teraz linę wsuwamy w ziemię, koniec wiążemy na środku badyla, ten kładziemy do wykopanego rowu i można włączać wyciągarkę. Jeżeli się nie uda za pierwszym razem, to znaczy, że dołek był za mały :wizi:

Reasumując: zrobić coś takiego i zakopać :wizi:

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 26.11.2011 08:35
Posty: 59
Miejscowość: Zielona Góra
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 04.09.2012 13:03 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
W ten sposób załatwiłem już 2 saperki, ale ta co mam teraz trzyma się jak diabli, i puścić nie chce. A kupiłem ją za 30zł w makro. Poprzednio popsułem saperkę fiskarsa, i wojskową jakąś.

Pomysł z dołem jest dobry, ale chyba tylko dla desperatów. :wizi:


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 04.09.2012 13:16 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Nie sprawdzałem tego jeszcze, ale trzy razy byłem w sytuacji bez drzew w promieniu ponad 100 m, z czego raz na torfowisku. Trzeba było dzwonić po pomoc. Gdybym wtedy przynajmniej spróbował tej metody, kto wie? Jestem przekonany, że da się tak wytarmosić quada z błota. Następnym razem sprawdzę w symulowanych warunkach (z pewnością wśród drzew). Wychodzi na to, że będę specjalnie chciał zakopać quada, a nie przejechać przez błoto :wizi:
Jeżeli wziąć pod uwagę Twoje doświadczenia czery, to w 67% przypadków zostanie się dalej w błocie i już bez saperki. A wiadomo, że zazwyczaj wtedy powoli się już ściemnia... :wizi: Te dwa sposoby są jednak do siebie bardzo zbliżone :okok:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 26.11.2011 08:35
Posty: 59
Miejscowość: Zielona Góra
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 04.09.2012 13:34 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Zawsze można zbudować coś samemu podobnego do saperki, z tym że urządzenie to musi być pancerne. Np zaostrzony kątownik około 50cm ze stalowym talerzem po środku. Wystarczy wozić coś takiego przy sobie, młotek, i może uda się wyciągnąć. Może jak rozwalę tą saperkę to popracuję nad takim urządzeniem. :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 21.09.2012 09:04 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Ostatniej niedzieli miałem przypadek, który powinien nas nieco ostudzić. Wszystko było przygotowane, drzewa nawet w odpowiedniej odległości. Quad zassał jednak tak mocno, że wyciągarka nie dawała rady już zwijać, a kiedy założyłem bloczek i podwoiłem siłę wyciągania, to lina pękła.
Jeden quad nie dał rady potem mnie wyciągnąć i były potrzebne dwa. Oczywiście są to pewnego rodzaju moje zabawy w niewielkiej odległości od domu i z wieloma kolegami w pogotowiu (gdyby coś...). Przy dalszym wyjeździe jednak powinno się stosować zasadę 'omijać błoto'.

Image
Image
Image
Image
Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2010 12:09
Posty: 93
Miejscowość: Płock
Imię: Wojtek
Quad: CF Moto
Poprzednie quady: CF Moto 500l, keewey
PostWysłany: 21.09.2012 10:48 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Witam wszystkich samotników :D
Ja miałem następującą przygodę. Jechałem po zmroku i szukałem miejsca na biwak. Znalazłem polanę pod lasem. Po drodze były rów melioracyjny, po ciemku nie wyglądał groźnie :D
Zbadałem go omiotając wzrokiem z wysokości kanapy :D Rów wydawał się płytki i suchy.
Zlekceważyłem pobliski mostek, który nie wyglądał solidnie.
Oczywiście po wjechaniu quad stanął dęba :szok: Po ciemku widziałem nie dno tylko wysoką trawę a dołem sączyła się woda. Po kilku próbach wyrwania się wyrobiłem wokół quada mały zalew.
O 24.00 podjąłem decyzję, że szkoda walczyć, rozbiłem namiot i całą noc kombinowałem jak się wyrwać nie mając w okolicy pomocnego drzewa ani saperki. :?
Rozwiązałem problem następującą:
1. Znalazłem kawał drąga
2. Nożem do smarowania masła wykopałem szczelinę na drąg w poprzek quda tuż przy tylnych kołach.
3. Linę od wyciągarki przeciągnąłem pod quadem (wymagało to trochę kopania tym nożem) i obwinąłem kilka razy wokół belki.
4. Zacząłem zwijać linę jednocześnie dając na wstecznym. Quad sam się wyciągnął z rowu :D


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 21.09.2012 11:08 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Ale, że jak? [wow] O co podpierał się drąg? O tylne koła? To nie przejechały po nim?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2012 17:52
Posty: 85
Miejscowość: Miłosław
Quad: Can Am Renegade 800 2008 rok
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 23.09.2012 09:49 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Witam, wczoraj przeżyłem swój chrzest bojowy ;-) Mam nauczkę zęby nie jeździć samotnie bo bagnach ;-/ Dobrze że osobówka wyciągnęła mnie, pora znaleźć kompana do zabaw ;-)

//Używaj opcji [youtube]/Kamilson100


Ostatnio zmieniony przez Kamilson100, 23.09.2012 15:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 23.09.2012 11:06 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
No wtranżoliłeś się konkretnie. Samotne wyjazdy, to z pewnością nie jazda przeprawowa.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2012 17:52
Posty: 85
Miejscowość: Miłosław
Quad: Can Am Renegade 800 2008 rok
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 23.09.2012 13:36 
Re: SAMOTNE WYPRAWY - WSKAZÓWKI
Nawet mi nie mów, walczyłem sam pól godziny i odpuściłem, dobrze ze był dojazd samochodem ;-) Nawet jak bym miał wyciągarkę to nie było by gdzie zahaczyć ;-/ Mycie Reni z błota bezcenne ;-)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.