Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przestroga - wypadki na ATV
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 23:35



Odpowiedz  [ 355 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Przestroga - wypadki na ATV 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20.05.2011 21:09
Posty: 11
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Chińczyk 125ccm
PostWysłany: 01.06.2011 11:45 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
To po co oglądasz? Kazał Ci ktoś?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 01.06.2011 12:04 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
po to jest forum aby czytać posty i oglądać zdjęcia lub filmiki dodane tutaj przez innych. szkoda mi jednak się kłócić z jakimś dzieckiem. jednak Twój nick mówi wszystko :diabeł:

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2008 23:20
Posty: 155
Miejscowość: Radom
Quad: Yamaha G660
PostWysłany: 08.06.2011 15:23 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Może się komus przyda. Rolek miałem wiele ale do tej pory nigdy nic się nie stalo. Ostatnia niestety zmieniła tą statystykę. Oto historia. Wracalismy już z Tomkiem do bazy. Wybrany został dość lajtowy wawoz ale trzeba bylo do niego zjechac. Wybralismy dosc stromy, wąski ale wygladajacy bezpiecznie zjazd. Jechalem pierwszy. Wolniutko na hamplach. W pewnym momencie przednie kolo wpadło w jakis dolek. Quad przewrócił się przez przód przetaczając się przeze mnie a potem potoczył się nizej. Skutek? Złamany obojczyk i żebra. Przed powazniejsza kontuzja uchronila mnie zbroja. Wnioski. Sprawdzaj trasę. W razie niepewnosci asekuruj się.

_________________
MUD MAD MED


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 10:29
Posty: 129
PostWysłany: 08.06.2011 21:34 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Słabo się spisala ta zbroja, co to za model?

_________________
Studio Siedem Żółtowski Grzegorz, ul. Myślenicka 186 30-698 Kraków, tel: +48 12 419 22 59


 
Profil WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 10.06.2011 16:28 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
harakiri napisał(a):
Wnioski. Sprawdzaj trasę.

To podstawa... Kiedy nie widzisz co jest przy zjeździe w dół, a bardzo często nie widać, lepiej wcześniej sprawdzić, czy nie ma tam dołku czy nawet urwiska, lub pniaka na środku..

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika
PostWysłany: 10.06.2011 17:01 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
tak samo jest jak jedzie się w lesie miedzy drzewami jakas mala, waska drozka ktora zazwyczaj chodza grzybiarze to tam trzeba uwazac na karpy


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2008 23:20
Posty: 155
Miejscowość: Radom
Quad: Yamaha G660
PostWysłany: 11.06.2011 01:03 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Kamilson100 napisał(a):
harakiri napisał(a):
Wnioski. Sprawdzaj trasę.

To podstawa... Kiedy nie widzisz co jest przy zjeździe w dół, a bardzo często nie widać, lepiej wcześniej sprawdzić, czy nie ma tam dołku czy nawet urwiska, lub pniaka na środku..

Sprawdzania nigdy mało. Tędy (film niżej) jeździłem wielokrotnie. Było max 50 cm. Aborygeni któregoś dnia zastawili jednak pułapkę w którą wpadł kolega.
http://www.youtube.com/watch?v=AiqkFvP0 ... re=related że im się chciało wykopac dwumetrowy dół :?:

-- dodano 11.06.2011 01:03 --

Dodam jeszcze jedną historię sprzed lat. Historia ma tytuł PALENIE TYTONIU JEST NIEBEZPIECZNE
Jedziemy z obecnym na forum kolegą Matyg1111 lajtowymi ale wąskimi wąwozami. Po jezdzie chwila przerwy, Pijemy mineralne, odsikujemy i rozpoczynamy kontynuacje. Startuję pierwszy jako znający ścieche. Po 2-3 minutach orientuje się, że Matyga1111 nie ma za mną. Zatrzymuje quada i czekam .... Cisza. Zaczynam się niepokoic, że coś się moglo stać. Odwracam quada i na pełnym gazie wracam. Wąski, kręty wąwóz 40km/h. Zza kolejnego zakrętu wypada pędzący wprost na mnie M1111. :szok: Intuicyjnie wybieramy odpowiednie strony i quady mijają się ocierając się prawie o siebie.
Wczesniej picie i sikanie mu nie wystarczyło - musiał jeszcze zapalić :faj: i wyjechał minute po mnie.

_________________
MUD MAD MED


Ostatnio zmieniony przez harakiri 11.06.2011 01:03, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 11.06.2011 09:35 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
harakiri napisał(a):
Dodam jeszcze jedną historię sprzed lat. Historia ma tytuł PALENIE TYTONIU JEST NIEBEZPIECZNE
Jedziemy z obecnym na forum kolegą Matyg1111 lajtowymi ale wąskimi wąwozami. Po jezdzie chwila przerwy, Pijemy mineralne, odsikujemy i rozpoczynamy kontynuacje. Startuję pierwszy jako znający ścieche. Po 2-3 minutach orientuje się, że Matyga1111 nie ma za mną. Zatrzymuje quada i czekam .... Cisza. Zaczynam się niepokoic, że coś się moglo stać. Odwracam quada i na pełnym gazie wracam. Wąski, kręty wąwóz 40km/h. Zza kolejnego zakrętu wypada pędzący wprost na mnie M1111. :szok: Intuicyjnie wybieramy odpowiednie strony i quady mijają się ocierając się prawie o siebie.
Wczesniej picie i sikanie mu nie wystarczyło - musiał jeszcze zapalić :faj: i wyjechał minute po mnie.

:szok: :szok: :szok: Noo nieźle.... :wizi:
harakiri napisał(a):
Sprawdzania nigdy mało. Tędy (film niżej) jeździłem wielokrotnie. Było max 50 cm. Aborygeni któregoś dnia zastawili jednak pułapkę w którą wpadł kolega.
http://www.youtube.com/watch?v=AiqkFvP0 ... re=related że im się chciało wykopac dwumetrowy dół :?:

Ale idioci....

-- dodano 11.06.2011 10:35 --

PS. Subskrybowałem Twój kanał na youtubie, :okok: filmiki :)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


Ostatnio zmieniony przez Kamilson100, 11.06.2011 09:35, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2010 12:24
Posty: 292
Miejscowość: Sędziszów Młp.
Quad: 2x Yamaha Grizzly 700 + renia 800 ;)
PostWysłany: 11.06.2011 23:08 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
miec zolwia to podstawa szczegolnie pokonujac takie wawozy ... :wizi:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2008 23:20
Posty: 155
Miejscowość: Radom
Quad: Yamaha G660
PostWysłany: 12.06.2011 21:03 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Wuj3k napisał(a):
miec zolwia to podstawa szczegolnie pokonujac takie wawozy ... :wizi:

Mam Thora Impact. Przy poprzedniej rolce do tyłu 2 mce temu wyszedłem zupełnie bez szwanku. Poza zolwiem istotny jest też przod zbroi. W Thorze z przodu jest spory, lity, dosc twardy kawal plastiku. Gdy teraz quad mnie uderzył jego 350 kg rozłozylo się i dzięki temu proporcjonalnie szkody male. Lubie swego Thora :ily:

_________________
MUD MAD MED


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2010 12:24
Posty: 292
Miejscowość: Sędziszów Młp.
Quad: 2x Yamaha Grizzly 700 + renia 800 ;)
PostWysłany: 13.06.2011 09:29 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
no chodzilo mi o caly zestaw ;) takze na klatke piersiowa ;D no i urtowales zeberka ;D jakbys nie mial to bys musial pewnie przejsc remoncik :lol:


Ostatnio zmieniony przez Wuj3k 13.06.2011 09:29, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Yamaha
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2010 19:02
Posty: 1917
Miejscowość: Inowrocław
Quad: Quada brak, jest Suzuki Bandit 600
Poprzednie quady: Linhai 260, Yamaha Kodiak 450
PostWysłany: 25.07.2011 21:56 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Ja ostatnio miałem taki "wypadek". Byliśmy z kolegą na Żwirowni i znaleźliśmy takie fajne górki blisko lasu. Pojechaliśmy akurat na nie zjazd był łagodny i dałem radę bez problemu, pojechaliśmy dalej ale że nie było innej drogi to byliśmy zmuszeni wracać pod tą samą górkę. Stanąłem przed górką (górka z sypkiego piachu na dodatek trzeba było ją zaatakować pod skosem skręcając w lewą stronę co by nie trafić na inną górkę tuż za nią) i ruszyłem na nią byłem na połowie skręciłem kierownicą w lewo i dodałem manetki gazu. Po czułem tylko jak quad przechyla się na prawą stronę a koła odrywają się od podłoża.. Na szczęście jechałem na stojąco to mogłem się szybko ewakuować na prawą stronę quada.. Wyskoczyłem tylko w prawo a quad poleciał tuż za mną. Na szczęście nie koziołkował tylko kierownica przytrzymała.. Skończyło się na urwanym kierunku i wygiętym lusterku. Ale miałem szczęście że nic mi się nie stało.. Oczywiście byłem w całym stroju tzn. kask, bluza, spodnie, buty, rękawice itp. :)

_________________
Pozdrawiam Furiox :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 21.08.2011 08:22 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Ja dziś idę na msze za to co wczoraj mnie spotkało. Jechaliśmy sobie normalną leśną dróżką , dość szybko żeby nadążyć za motocyklami. Wciągnęła mnie koleina i pociągnęła w lewą stronę , nie hamując w ogóle zjechałem najpierw z drogi a potem wykonałem pięknego susa,przeleciałem dobre 3m z 1m urwiska między drzewami i spadłem na 4 koła bez żadnego draśnięcia do rzeki kilkanaście centymetrów od głazu, który z pewnością przebiłby silnik i zrzucił mnie z siodła w las. A, że wleciałem tam z prędkością kole 45-60 na godzinę to zapewne upadek skończyłby się na którymś z drzew. Jak już wylądowałem to powtarzałem jakieś jedno słowo i tak silny był szok, że prawie nie mogłem ustać na nogach a kiedy mój tato który jechał za mną po drodze kazał mi poszukać wyjazdu to jeździłem tam po tej rzece bez celu w te i we wte. Dopiero dziś sobie uświadomiłem tak naprawdę co się stało bo wczoraj prawie nic nie pamiętałem. Przypomniałem sobie też komentarze kolegów którzy po nas wrócili "jak Ty tam K*rwa wjechałeś!?". Nikomu nie życzę takiej przygody. Zawsze wybierajcie drogę której jesteście najbardziej pewni, nie gońcie po drogach których nie znacie i przede wszystkim mocno trzymajcie kierownice w locie! (gdyby nie to , jakieś podświadome umiejętności to pewnie skończyłbym lot poza maszyną).

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2008 21:12
Posty: 271
Miejscowość: Jura Krakowsko- Częstochowska
Quad: Chiny, Tajwan, w końcu Japonia...KFX 400
PostWysłany: 21.08.2011 23:06 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Zbroja uratowała mi dziś kręgosłup !!
Kręciłem baczki na asfalcie i było trochę piachu. Jedno koło na piachu drugie hyciło asfaltu. Wystrzeliłem jak z procy a quad na mnie !!Wrzuce później foty zbroi.
Wniosek KASK + ZBROJA. Brakuje mi jeszcze dołu. już szukam na allegro.
Szerokości koledzy....


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2011 16:53
Posty: 32
Miejscowość: Klomnice
Quad: Grizzly 600
PostWysłany: 29.11.2011 00:02 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
poznanie terenu to podstawa też się ostatnio przewiozlem jechalem sobie scierniskiem widze wszystko oki potem wjezdzam w trawe i widze już normalna droge to dodalem troszke gazu ale tam byl jeszcze ROW po drodze, wylecialem jak z katapulty ale skonczylo się dobrze obolala szyja , kciuk i siniec na nodze. dostalem nauczke bo za pewnie się poczulem .Trzeba jeździć z glowa.,ale nie w chmurac :D h


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 355 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.