Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przestroga - wypadki na ATV
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 12:53



Odpowiedz  [ 355 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna
Przestroga - wypadki na ATV 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 24.03.2011 20:40 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Rozgrzeszony
Wystarczyło się przechylić i byś pięknie bokiem objechał ;)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2010 07:27
Posty: 61
Miejscowość: Rędzin k. Częstochowy
Quad: BYL LS SA 2 kolka Yamaha WR
PostWysłany: 05.04.2011 16:18 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Witam

3 dni temu miałem nieprzyjemnosc doswiadczenia swojej pierwszej rolki. Sytuacja miała miejsce przy dosc stromym podjezdzie wysokim na ok 5m. Robilem wczesniej większe podjazdy i wszystko szlo ok ale tym razem popelnilem blad a w zasadzie wielblad mianowicie pod koniec podjazdu zaczynalo brakowac przyczepnosci wiec zamiast hamulec przedni i się wycofac zrobic drugie podejscie to ja na gaz może się uda. Gad w tym momencie zlapal przyczepnosc na korzeniu i stanol ekspresowo deba. Probowalem zeskoku w bok ale gad wlasnie wykonal rolke przez lewa strone w ta w która chcialem uciec. Potem to już ciemno czuje jak dostaje w glowe i klate potem uczucie jak cos kreci mi noge ale wkoncu puszcza. Na sczescie mialem buzer kask i porzadne buty. Skonczylo się na poobijaniu klatki która czuje jakby ktoś mi z mlota przylozyl wiec moge sobie wyobrazic coby bylo gdybym nie mial buzera. Co do gada to tylko rozwalony plastik a najlepsze ze gad na dole sobie stal na kolach i swiatlach awaryjnych :)


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 21.02.2011 21:00
Posty: 94
Miejscowość: Gdańsk
Quad: JODA ESKULAPA 1100
PostWysłany: 30.04.2011 08:02 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Wcześniej ktoś tu pisał apropo pojazdów że tak należy się ustawić.
To niestety błąd.
Nawet w swojej zabawce się pochylam do przodu :-)

http://www.youtube.com/watch?v=wnMRQvpu ... re=related


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.06.2010 16:47
Posty: 366
Quad: żyje i ma się dobrze
PostWysłany: 30.04.2011 08:44 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Prędkość najazdu i późniejsza kontrola gazu jest też bardzo ważna (żeby nie przesadzić i wiedzieć kiedy odpuścić)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2010 17:13
Posty: 969
Miejscowość: Chrzanów
Quad: Frankenstein mkIII ;)
PostWysłany: 30.04.2011 09:39 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Noga na tylnym bagażniku jest ważna, bo zawsze masz "koło ratunkowe", ale kiedy intuicyjnie (błędnie) przenosi się na nią ciężar ciała to już :strzałka: podrywanie przodu :strzałka: backflip :strzałka: :wizi: :pop:

_________________
pubbloz (czyt. "pablos") / Paweł
ATV-IRBIS-SQUAD
:okok:

BYKOM-STOP
KODEKS QUADOWCA


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 30.04.2011 09:44 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
ja bym tak nie stawiał nogi na podjeździe bo to proszenie się o rolkę. przecież tak się robi aby było łatwiej przód podnieść do wheelie a nie po to aby go nie podnosić. jak by wziął większy rozpęd i stał nogami na podnóżkach pochylony do przodu to pewnie by podjechał.

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2010 17:13
Posty: 969
Miejscowość: Chrzanów
Quad: Frankenstein mkIII ;)
PostWysłany: 30.04.2011 09:55 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
domin159 napisał(a):
tak się robi aby było łatwiej przód podnieść do wheelie a nie po to aby go nie podnosić
Częściowo masz rację. Noga pełni jedynie funkcję "sprężyny" :wizi: gdyby cos poszło nie tak, ale pamiętać trzeba o tym, by dociążać przód :!:

-- dodano 30.04.2011 10:55 --

pubbloz napisał(a):
"sprężyny"
czyt. KATAPULTY :wizi:

_________________
pubbloz (czyt. "pablos") / Paweł
ATV-IRBIS-SQUAD
:okok:

BYKOM-STOP
KODEKS QUADOWCA


Ostatnio zmieniony przez pubbloz, 30.04.2011 09:55, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 30.04.2011 09:55 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Ja miałem 2 poważniejsze wypadki. Jeden na Hałdzie Wałbrzych wyjeżdżaliśmy z okrutnego rowu , w sumie to się wyciągaliśmy na linkach.Wyciągnęli mnie a ja jak chciałem zejść przyblokowałem kolanem cyngiel. Quad poszedł pełną parą do rowu wraz ze mną w pozycji nagannej - Obie nogi na jednym podnóżku. Wpadając do rowu kierownica się przyblokowała akurat skręcając w tą stronę gdzie stałem ja. Nabiłem się żebrami na kierownice, potem przeszła na brzuch i w końcu skumulowała całe uderzenie około 3 cm od klejnotów rodzinnych :oops: zostawiając mi krwiaka i pęknięcie skóry o wielkości połowy uda. Mało brakowało. A drugim razem standardowo zjeżdżałem z dość dużej góry, Suzi wpadła prawymi kołami w głęboką żyłę (Taka podłużna koleina - głęboka i szeroka najczęściej) i Quad zaliczył pół rolkę na bok. Mi nic się nie stało.

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.09.2009 21:13
Posty: 440
Miejscowość: Kłyżów City
Imię: Witek
Quad: Can Am XMR 800
Poprzednie quady: Yamaha Grizzly 700
PostWysłany: 30.04.2011 17:40 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
tak jak napisal kolega, noga na tylnym bagazniku to proszę nie się o problem przy podjeździe, bo cały cieżąr idzie na tyl i gad staje pięknie dęba :^^D:

prawidlowo nogi na przedniej części podnóżków i pochył do przodu, ale nie więcej niż glowa na wysokosci kierownicy, bo inaczej za bardzo odciążysz tył i stracisz trakcję


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2010 21:09
Posty: 380
Miejscowość: Konin WLKP.
Quad: LTZ 400 K7
PostWysłany: 03.05.2011 10:09 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
dzisiaj miałem nie przyjemną sytuacje. Dostałem cynka od kumpla, że jest u nas ktoś ze śląska i chce poznać tereny. Więc dziś mu pokazałem żwirownie, niestety zabrał on pasażera, pierwszy pion i on chciał z tym pasażerem podjechać, nie dali rady quad 4x4 nie wiem jaki zrobił na nich rolkę, jemu na klatkę kiera ją jakoś minął. czuje się winy bo zamiast się zatrzymać pogadać to ja od razu rura pod podjazd... ale nie spodziewał się ze się ośmieli z pasażerem próbować. Inna sprawa jest taka, że oprócz kasku nie było nic. Kierowca pojechał na prześwietlenie.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 03.05.2011 10:25 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Po drugie pewnie kierowca nie miał w ogóle doświadczenia z podjazdami.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 03.05.2011 10:29 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
Puffyou
to wina kierowcy jak i pasażera ale na pewno nie twoja. kierowca przecenił swoje umiejętności a pasażer pozwolił mu tam podjechać. ja ostatnio jeździłem z kuzynką na enduro i jak były jakieś trudniejsze górki to pytała się mnie czy ma zejść i sam podjadę a ona wejdzie czy damy radę we dwoje wjechać.

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2010 21:09
Posty: 380
Miejscowość: Konin WLKP.
Quad: LTZ 400 K7
PostWysłany: 03.05.2011 10:59 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
no poryło mi to beret... znowu mi się blokada ma łeb włączy pewnie i nie będę znów za mocno dawać w palnik.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.12.2008 13:25
Posty: 489
Miejscowość: Stryszawa
Quad: Honda TRX420 FE BIG BEAR 400 CC
PostWysłany: 09.05.2011 20:27 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
kacper222 napisał(a):
puste pole ,

Ciekawie jak na pierwszy post :szok:

_________________
jeśli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć
https://www.facebook.com/jarekstryszawa


 
Profil

Rejestracja: 13.07.2010 08:15
Posty: 50
Miejscowość: Poznań - Wilda
Quad: G700 ( macho version)
PostWysłany: 10.05.2011 08:29 
Re: Przestroga - wypadki na ATV
no i dopadło także mnie

Cały dzień zabawy i w drodze powrotnej rów :płacz: Wracając z poligonu jechaliśmy polnymi drogami ja na końcu bo nie chciałem się spieszyć , cały czas pełno kurzu ale dało się jechać do momentu aż kolega przede mną nie wjechał w wysypany przez kogoś pył z pieca. W ciągu 1 sekundy zero widoczności , starałem się zwolnić i to był błąd,lekki zakręt ja prosto .... rów - koła się zblokowały , kierownica w bok i rolka. O dziwo quad ok tył uratowany przez skrzynię explorer a przód przyjęła kierownica na szczęście się tylko złożyła. Ja niestety gorzej bark rozbity ( rozejście więzogłówki - cholera wie co to jest :^^D: ) 3 tygodnie w kamizelce i seksowne fioletowe bioderka

a wystarczyło jechać za kolegą w większej odległości ... :|


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 355 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.