Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przestroga - wypadki na ATV
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 06:52



Odpowiedz  [ 355 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna
Przestroga - wypadki na ATV 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.07.2005 15:07
Posty: 718
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Katy
PostWysłany: 20.10.2005 21:38 
Niewiem czy mnie pamietasz simon ale to o mojego qada się twu oparl wtedy w Krosnie bylociekawie co??

//Tego typu "przypomnienia" prosimy na PW, do tego między innymi ono służy. aXcid


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 11.09.2005 18:36
Posty: 30
Miejscowość: Jelonka
Quad: Arctic Cat
PostWysłany: 20.10.2005 21:46 
Taki jeden szczegół, SIMON już ci nie odpowie. Został ZBANOWANY!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 25.06.2006 21:13 
He, he : zdrowy rozsądek, ostrożna jazda , żadnych szaleństw , stawiania na dwa koła, itp... tak miało być... Niestety wybrałem się do lasu ze znajomymi (oni w samochodach) no i po pewnym czasie zaczęło się: "Nooo poooożycz, przecież nie popsuję, tak tylko kółko zrobię". Na drugi raz nie pożyczę sprzęta nikomu kto wcześniej nie jeździł :zły: . Efekt u mnie: szacowany koszt części: 2500 pln, czas oczekiwania 2 tyg, a u znajomego siniaki nawet na plecach, naderwane ścięgna w okolicach stopy (nie znam się na tym), ogólne otarcia i "podbiegnięcia krwawe". Gość wpadł na pomysł !!!ł, żeby zawracać na zboczu, dał za dużo ognia i jeszcze oczywiście próbował podeprzeć nogą przewracającego się quada. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a i koszt naprawy dało się obniżyć przez spawanie. Oczywiście nawet kasku nie chciał założyć, bo to tylko jedno kółko...

A co do ubrania to i ja też mam coś na sumieniu. Po złożeniu sprzęta nie chciało mi się przebierać do jazdy testowej, no przecież to tylko kawałek, znany teren, nic mi nie będzie, delikatnie się przejadę i zobaczę czy wszystko gra. No i tak sobie delikatnie pomykam po lesie i zbliżam się do kopalni piasku. Chciałem się zatrzymać na skraju urwiska i popatrzeć czy nikt znajomy nie szaleje na dole. Jak podjechałem (trochę zbyt ostro) do brzegu skarpy to w momencie zatrzymania oberwał się cały brzeg ... długi lot (ze 4 metry w dół), i miękkie lądowanie w piasku. W locie zeskoczyłem ze sprzęta i tylko czekałem czy spadnie na mnie, na szczęście troszkę się minęliśmy, spadł obok (zresztą na 4 łapy) i nic nam się nie stało... Trochę ciepło mi się zrobiło jak pomyślałem jak to się mogło skończyć, nawet kasku nie miałem: " Przecież to tylko kawałek i będę delikatnie jechał" ... :oops:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.03.2006 14:03
Posty: 146
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: 25.06.2006 22:10 
Dla przestrogi !!!!
http://www.ogrish.com/archives/quad_bik ... _2006.html

//poprawiony link, Kot


 
Profil

Rejestracja: 05.05.2005 16:27
Posty: 48
Quad: Raptor 660
PostWysłany: 11.07.2006 10:19 
Pomyslalem, ze fajnie byloby się wdrapac na ten stok narciarski w lesie. 300 m pod gore, pod sam koniec bylo naprawde stromo (jakies 60 stopni) i zapraklo 30 centymetrow. Powrot na sam dol byl duzo szybszy z tym, ze tym razem osobno - ja i quad czywiscie.
Lize rany i szacuje straty. :płacz:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2004 10:20
Posty: 873
Miejscowość: Nysa "Draper City"
Quad: Polaris 850 Xp
PostWysłany: 11.07.2006 10:40 
Przy pokonywaniu wzniesienia poraz piierwszy dobrze najpierw wejść piechotką, sprawdzić czy nie ma niespodzianek, następnie jeżeli jest taka mozliwość to najpierw sam osobiście wole zjechać dopiero pote wjeżdżam :diabeł:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 00:38
Posty: 36
Miejscowość: Tulsa, Oklahoma
Quad: Honda Fourtrax Rincon GPScape 680 ccm
PostWysłany: 08.08.2006 04:49 
[quote="Simon"]dzień po wyżej opisanym wydarzeniu kręciłem bączki na Rinconie taty :lol:

Bo te Rincony to się cholery nie nadaja do baczkow. Na Raptorze Yamahy to się moge krecic jak na karuzeli a na Rinconie za drugim razem już lezalem :) No nic... trzeba myslec. Baczki na 4x2 a glebokie bloto na 4x4. Oj a siniak to mi se ciagnal od biodra do kolana...

Hihi... a jak 5 lat temu spedzilem trzy miesiace w lozku to lekaz mi powiedzial zebym się przerzucil na szachy a nie na zlamanie karku (doslownie) z gor zjezdzal. No ale to wtedy bylo na rowerze a teraz jestem duzo madrzejszy ;)

Pozdrawiam,

Tomek


 
Profil WWW

Rejestracja: 07.08.2006 22:46
Posty: 3
Miejscowość: warszawa
Quad: YaaaMaaaHaaa YFS200 blaster
PostWysłany: 08.08.2006 17:09 
jechalismy w 6 na Yamaszkach wypozyczonych... bardoz fajna gorka na jednym zboczu wjazd i obok zjazd czyli kreci się takie jakby /\ i na goze na zakrecie typkowi zgasl silnik a ja rozpedzony za nim i po hamulcach bo ominac się nie dalo (zamalo mocy) a maine quadzak stana bokiem i sturlal się razem ze mna w dol jakies 3-4m wsumie nic się nie stalo optarcia itp uratowal mnei buzer z quadem gorzej zgubilem lampe i skrzywilem naroznik bakaznika ale fart ze wypozyczalnia nalezy do kumpla starszego dalem mu banke i 4poaczek i nadal jestesmy dobrymi znajomymi :P kask, ochroniacze i buzer to podstawa

nikt na nikogo się nie obraża wystarczy że klikniesz //pisownia// pamiętaj że Twoje posty są formą wypowiedzi publicznej również szacunkiem lub jego brakiem względem czytających je forumowiczów czos

_________________
Jestem tutuaj nowy niechce nikogo obrazic ale również nie chce aby obrazano mnie :) pozdro dla prawdziwych quadzakow


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.03.2004 19:20
Posty: 79
Miejscowość: Żywiec
Quad: 2 koła
Poprzednie quady: Kymco MXU 300
PostWysłany: 08.08.2006 19:00 
Witam,
A co to znaczy: "na goze, optarcia, bakaznik" :?: :oczy:
Katastrov pisz tak dalej, to moderatorzy się na Ciebie obrażą. Jak myślisz, po co został stworzony przycisk PISOWNIA? Aby unikać bakazników i optarć!

Ps. Przepraszam, że znów się wtrącam, ale gdy widzę tyle byków w jednej wiadomości, aż mnie kręci. :diabeł: Każdemu może się zdarzyć ominięcie literki, brak spacji pomiędzy wyrazami. Ale TO co wyżej, :? ludzie trochę szacunku do języka polskiego i do samych siebie...

Aga.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 08.08.2006 19:21 
Nie, my się nie obrazamy... co najwyzej powedruje na "czarna liste" i beda akceptowane tylko posty bez bledow :diabeł:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2006 16:03
Posty: 542
Quad: blaster, Brute Force, ltr
PostWysłany: 06.09.2006 16:40 
Czyli scenariusze są podobne albo bączki, zakręty - wywala na zewnątrz zakrętu bądź staje na jednym-dwóch kołach, albo podjazdy pod górę.

U mnie były wszystkie trzy rzeczy + kombinacje. Raz na zawodach w zakręcie przy średniej prędkości (jakieś 40 na godzine) zachaczyłem o konar (wosokość z 10 centymetrów, schowany w trawie) efekt złamana końcówka drązka kierowniczego i problemy z nadgarstkiem od ponad roku.

Czymś cięższym (Brute Force) przy kolejnej (chyba już ponad 10) próbie podjechania pod górę (dosyć głęboki piach) przy samej górze trafiłem na twardszy teren (wcześniej wyrobiłem koleiny więc różnica była z 10 cm) i podbiło mnie do góry. Koziołki za quadem, niestety on był szybszy i jak gdyby nigdy nic po mnie przejechał. Mi się nic nie stało (przejechał brzuch-miednica, w praktyce nic nie czułem), a quad zrobił podwójne salto przez bok i upadł na jedno koło na bok. Efekt rozwalony sworzeń (chyba tak to się nazywa, część która łączy górny i dolny wahacz i w środku półoś z łożyskiem - 1,5k zł) plus łożysko, uszczelka razem z robocizną ponad 2k zl.

Ten sam quad tym razem ojciec, nie ruszył tyłka przy podjeżdżaniu pod górę - efekt salto z quadem i skrzywiona rama z przodu).

Dla początkujących - duże seryjne quady przeprawowe nie nadają się do sportowej jazdy (ja swojego w życiu nie wybalansuje) wymaga to poznania granic w twojej maszynie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 15:07
Posty: 696
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: 21.10.2006 08:30 
Aleee,kto oglądał przed chwilą TVN Turbo,było o quadach,laseczka bez kasku-skok iiiii gleba,nie ciekawie to wyglądało,szook!!!
pozdro :lol:

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2005 19:57
Posty: 601
Miejscowość: off-road wawer team / warszawa
Quad: Grizzly 700 fi camo + itp xtr +ssalloy 212 + warn rt front+ Garmin 60csx + ricochet+ halogen+ fiskars + exploler case +twinair+ hotgrips+ torba kolpin
PostWysłany: 21.10.2006 21:55 
wiedziałem ale nic o tym nie powiedzieli

_________________
Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada .Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.10.2006 10:39
Posty: 102
Quad: Hawkeye 4x4 300 i G700
PostWysłany: 24.10.2006 18:18 
Teraz ja...To nie był wypadek ale prawie...A więc tak Jadę sobie 70 km/h i ostro skręcam quad przechyla się w bok a ja do tego bez kasku...Chyba wiecie co z tego mogło wyniknąć!!Naszczęście żyje i nic mi nie jest [nie upadłem]chwała bogu!!!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 20.02.2007 12:03 
Oto jak nie należy jeździć. Dobrze, że chociaż kask miała... Koniecznie z dzwiękiem.

http://media.nothingtoxic.com/uploads/m ... 857244.wmv


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 355 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.